Východočeské divadlo Pardubice [Městské divadlo]

Třikrát život

Premiéra: 4.3.2017
Překlad: Renata Vejdovcová. Dramaturgie: Jana Pithartová. Výprava: Kateřina Baranowska. Hudební spolupráce: Dalibor Gondík. Režie: Milan Schejbal.
Poslední uvedení: listopad 2017.
Groteskně konverzační komedie o úskalích manželství a vědecké kariéry. Tři podoby jednoho zpackaného večera dvou manželských párů. Inez s Hubertem jsou pozváni k Soně a Henrimu na večeři, jenže přijdou o den dříve, než jsou čekáni. Co s poněkud nešťastně načatým večerem...?


inscenace již byla stažena z repertoáru

Východočeské divadlo Pardubice
Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
23 %
2331000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 50 %
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  50 %
6.3.2017 | 1020 hodnocení
+ souhlasím
Zajímavá forma, která ale bohužel moc nefunguje. Hra nemá tak zábavné dialogy jako autorčin Bůh masakru, dramatická linka zase nemá sílu a působivost třeba Albeeho Kdo se bojí Virginie Woolfové? Jednotlivým verzím jedné návštěvy chybí nějaká výraznější pointa. Člověk se sice občas zasměje, ale celé je to takové unylé. Nelze se zbavit dojmu, že by se tahle hra mnohem víc hodila na Malou scénu ve dvoře. Z herců se asi nejvíc daří J.Janouškové, která ztvárnila Ines jako lehce afektovanou a manželem nedoceněnou ženu. J.Kalužný není do role slavného astrofyzika typově příliš vhodně obsazen.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Vratislav Honzálek  50 %
21.3.2017 | 110 hodnocení
+ souhlasím
Vše je relativní a záleží na přístupu k věci - toť můj výtažek ze hry. Chybí mi nějaká výraznější pointa. Ale večer to zaplnilo.
Brouzal  20 %
30.10.2017 | 4 hodnocení
+ souhlasím
Viděla jsem hru dnes v pražském Studio Dva, nicméně v provedení slovenského Štúdia L+S, a to v hlavních rolích s M. Lasicou, E. Vášáryovou, M. Kňažkem a M. Sládečkovou. Hra de facto o ničem, že nechápu reklamní slogan Komedie roku, jenž zřejmě převzali z francouzské distribuce této inscenace. Ačkoli se lidé smáli, místy nevěděli ani proč, respektive pitomým dialogům postaveným leda na hranici absurdnosti i prázdnoty zároveň.
Zuzana K.  0 %
18.10.2017 | 9 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.