Východočeské divadlo Pardubice [Městské divadlo]

Tři veteráni

Premiéra: 20.6.2020
Dramaturgie: Jana Uherová. Scéna: Ivo Žídek. Kostýmy: Roman Šolc. Režie: Petr Novotný.
Zábavný pohádkový příběh podle kultovního filmu. Tři vysloužilí vojáci se zapletou do světa kouzel a jejich povahy a pocit moci je svedou proti sobě. Jak naloží dělostřelec Pankrác, dragoun Bimbác a vojenský kuchař Servác s dary, které dostanou od dobrosrdečných skřítků? Při svém putování se dostanou do království Monte Albo, kde se Bimbác zamiluje do princezny Bosany. Ta je nejen krásná, ale také proradná a postupně vojáky o všechny dary připraví a nechá je vyhnat. Zatímco se princezna s králem radují, co všechno budou moci s kouzelnými věcmi podnikat, vojákům ještě dlouho trvá, než pochopí, co je pro ně na světě opravdu nejdůležitější...
D5+  
Východočeské divadlo Pardubice
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
55 %
5521000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 70 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
29.9.Čt10:00 vstupenky
D

Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  70 %
(zadáno: 22.6.2020, počet hodnocení: 957)
+ přínosný / zajímavý komentář
Povedená divadelní adaptace, ve které divák nalezne většinu situací a hlášek z oblíbeného filmového zpracování. Režisérovi Novotnému se opět podařilo dobře využít prostor exteriérové scény pod Kunětickou horou, obzvlášť povedená je scéna s rychle rostoucím nosem princezny Bosany, kdy je využit i samotný hrad. Příjemná letní zábava, která má šanci zaujmout děti i dospělé.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Ady_111  50 %
(zadáno: 16.11.2021, počet hodnocení: 37)
přínosný / zajímavý komentář
55%
Xcepek  60 %
(zadáno: 22.1.2022, počet hodnocení: 610)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.