Divadlo Minor

divadlo s bezbariérovým přístupem - pohyb možný prakticky bez asistence lze platit platební kartou vstupenky online, eVstupenka poskytovány slevy pro studenty
Nejbližší představení:
Program divadla zde bohužel není k dispozici z technických důvodů.
Adresa: Vodičkova 6, Praha 1 [zobrazit na mapě]
[tram 3-5-6-9-14-24 Lazarská, Vodičkova]
Pokladna: po-pá 10-13, 13.30-18, so-ne 11-18 (říjen - duben)
po-pá 10-13, 13.30-18, so-ne 1 hod. před představením (květen - červen, září)
Předprodej: od 15. dne v měsíci na celý následující měsíc (od 21 hod.), prodej na pokladnu od 16. dne v měsíci
Začátky: 15.00 (sobota, neděle)
18.00 rodinná představení (čtvrtek, pátek, sobota)
Ceny vstupenek:
350-240/250-160 Kč
150/100 Kč (malá scéna)
Poznámky a upozornění:
  • Nejlepší místa 3. - 6. řada.
  • Představení Tramtárie, Bratři naděje, Zá-to-pek!, Záhada hlavolamu, Libozvuky, Demokracie, Zahrada, Naše rodina a Můj atlas světa se hrají v mimořádném uspořádání sálu BEZ SEDADEL, vstupenky tedy nejsou místenkami.
  • Rezervované vstupenky je nutné vyzvednout do 7 dnů.
  • Lomené ceny vstupenek vyjadřují cenu za standardní vstupenku a cenu za dětskou vstupenku.
  • Inscenace Perníková chaloupka je od února 2019 uváděna v Divadle Komedie.
  • Většina inscenací je koncipována jako rodinná, tedy pro děti a jejich rodiče. Při výběru představení pro vaše děti berte v úvahu doporučení o vhodnosti titulu vzhledem k věku dítěte.
  • Cena programu: 25-35 Kč (obvykle výtvarně stylizovaný menší plakát).

Repertoár - velká scéna

Princ na bílém koni - Jan Jirků  (0:55x)
Premiéra: 16.3.2023. Dramaturgie: Iva Kopecká. Scéna: Jakub Kopecký. Kostýmy: Andrea Králová. Hudba: Jiří Hradil. Texty písní: kol. Pohybová spolupráce: Radka Pavlovčinová. Režie: Jan Jirků.
Hudební inscenace vyprávějící příběhy o princích, snech a o tom, jak důležité je jen nečekat, co nám osud přinese, ale vzít ho pevně do svých rukou...
D5+  
Tramtárie - Jiří Austerlitz & kol.  (0:55x)
Premiéra: 23.10.2022. Dramaturgie: Iva Kopecká, Petra Zichová. Výprava: Kristýna Täubelová. Hudba: Marek Doubrava. Režie: Jiří Austerlitz.
Inscenace volně navazující na interaktivní hudební „Libozvuky“. Tentokrát se společně vnoříme do fantaskní říše nonsensové poesie českých i zahraničních autorů. Někdo se zjeví, někdo proběhne, někdo něco zašpitá, zašeptá, zašplouchá a něco zmizí...
D5+  
Mia a velryba - Anna Klimešová, Boris Jedinák  (1:50)
Premiéra: 10.3.2022. Dramaturgie: Boris Jedinák. Výprava: Klára Fleková, Mikoláš Zika. Hudba: Ivo Sedláček. Pohybová spolupráce: Anežka Kalivodová. Režie: Anna Klimešová.
Dobrodružný příběh o tom, jak těžké je umět postavit se svému strachu a zároveň jak důležitý pro nás strach někdy může být. Dědeček malé Mie mnohokrát vyprávěl legendu o kouzelné velrybě, která spolkne každého, koho ovládne nesmírný strach. Ven ze svého břicha ho pustí jedině tehdy, pokud se zvládne svému strachu postavit tváří v tvář. Jednoho dne se dědeček vydal na moře a už se nevrátil. Všichni měli za to, že je s ním amen, jen Mia dobře věděla, že ho ve skutečnosti spolkla velryba z vyprávění, že asi musel z něčeho dostat velký strach. Čeho se ale mohl její nebojácný dědeček bát? Mia se vydává na záchrannou cestu do břicha obrovské velryby, kde se nacházejí podivuhodné lázně...
D8+  
Bratři naděje - Jakub Kopecký, Jan Jirků  (1:35)
Premiéra: 22.9.2021. Námět: Jakub Kopecký. Dramaturgie: Iva Kopecká. Scéna a loutky: Jakub Kopecký. Kostýmy: Andrea Králová. Hudba: Jiří Hradil. Režie: Jan Jirků.
Inscenace o bratrech Kopeckých - nositelích nejznámějšího českého loutkářského příjmení a statečných legionářích v 1. světové válce.
D9+    
Zá-to-pek! - Jan Jirků  (1:50)
Premiéra: 6.10.2019. Dramaturgie: Iva Kopecká. Scéna a loutky: Jakub Kopecký. Kostýmy: Andrea Králová. Hudba: Jiří Hradil. Režie: Jan Jirků.
Inscenace přibližující nejen osobnost jedinečného sportovce, ale i zachycující dobu, ve které Dana a Emil Zátopkovi žili.
D8+  tip redaktora! Tip od redaktorů: Helena Grégrová, Michal Novák Tip od redaktorů: Helena Grégrová, Michal Novák
Pinokio - Jiří Jelínek  (1:25)
Premiéra: 15.4.2018. Podle knihy Carla Collodiho „Pinocchiova dobrodružství“. Dramaturgie: Iva Kopecká. Výprava a loutky: Barbora Čechová. Hudba: Marek Doubrava. Texty písní a režie: Jiří Jelínek.
Autorská inscenace volně inspirována známou knihou Carla Collodiho, jejíž děj vypráví o dřevěném panáčkovi, který po mnohých dobrodružstvích zmoudřel a stal se opravdovým chlapcem...
D5+  
Záhada hlavolamu - Jaroslav Foglar, Tomáš Jarkovský, Jakub Vašíček  (1:55)
Premiéra: 15.10.2017. Dramaturgie: Tomáš Jarkovský. Scéna: Kamil Bělohlávek. Kostýmy: Tereza Venclová Vašíčková. Hudba: Daniel Čámský. Režie: Jakub Vašíček.
Foglarovy legendární příběhy opět ožívají! Na Druhé straně se na oprýskané zdi objevila tajemná kresba znázorňující hlavolam. Kdo jí tam nakreslil a proč? Rychlé šípy se odhodlají překročit Rozdělovací třídu a vydat se do temných Stínadel, aby tam té záhadě přišli na kloub. Co se tam asi dozví? Vydejme se s nimi na dobrodružnou a nebezpečnou cestu za odhalením mnoha tajemství. Kdo byl tajemný Jan Tleskač? Podaří se Rychlým šípům získat plány k jeho podivuhodnému vynálezu? Odhalí totožnost záhadné postavy s maskou? A kdo bude zvolen Velkým Vontem? To jsou jen některé z celé řady otázek, které už zase čekají na zodpovězení.
D8+  
Lipany - Jan Jirků  (1:40)
Loutkově-činoherní projekt, v němž se rozhoří jedna z posledních husitských bitev. Za minulého režimu přehnaně adorovaná doba husitství ožije v dobrodružném příběhu opravdového husity Jana Tlamky a jeho milé Marie, doplněném o odlehčený výklad dvou postav historiků vysvětlujících dobový kontext. Jaký byl život „Božího bojovníka“? O tom vám bude vyprávět hrdina Jan Tlamka...
D7+  
Robin Hood - Petr Vodička  (1:10x)
Premiéra: 20.9.2015. Dramaturgie: Petr Vodička, Iva Kopecká. Scéna: Jakub Kopecký. Kostýmy: Daniela Klimešová. Hudba: Dalibor Mucha, Lubomír Nohavica, Tomáš Vychytil. Texty písní: Petr Vodička. Choreografie a režie: Lenka Vagnerová.
Známý historický příběh o bezpráví, odvaze a lásce. Když nechal vzít Šerif z Nottinghamu jen tak Robinovi střechu nad hlavou, netušil, co tím způsobí. Když Robin potkal Marianu věděl, že je to Ona. Taková láska může přijít jen jednou. Na hradě to zrezle skřípe a v Sherwoodském lese je temno, něco se chystá, něco se stane...
D6+  
Libozvuky - Jiří Adámek & kol.  (0:50x)
Premiéra: 12.4.2015. Výprava: Kristýna Täubelová. Hudba: Marek Doubrava. Světelný design: Jan Komárek. Režie: Jiří Adámek.
Interaktivní hudební inscenace. Divadelní výlet do krajiny zvuků. V čarovném prostředí, které žije podle vlastních zákonů, můžeme svými hlasy společně probudit k životu bytosti plné světla. „Tudúdu tudúdu lalala hej bum...“
D5+  tip redaktora! Tip od redaktora: Lukáš Holubec
Demokracie - Braňo Holiček
Premiéra: 21.9.2014. Dramaturgie: Jan Tošovský, Kamila Krbcová. Scéna: Nikola Tempír. Kostýmy: Petra Vlachynská. Hudba: Jan Matásek. Režie: Braňo Holiček.
Interaktivní autorská inscenace přibližující politické principy. Demokracie není žádná sranda, tohle ale bude!
D7+  tip redaktora! Tip od redaktora: Jiří Koula
Hon na Jednorožce - Jan Jirků, Adéla Balzerová & kol.  (1:00x)
Premiéra: 15.11.2009. Podle námětu Mikuláše Kroupy a Martina Kroupy. Dramaturgie: Adéla Balzerová. Scéna: Kamil Bělohlávek, Antonín Šilar. Kostýmy: Tereza Venclová. Hudba: Dalibor Mucha, Tomáš Vychytil. Režie: Jan Jirků.
Dobrodružný příběh podle skutečné události, která se stala v 50. letech minulého století. Byl nevinný, přesto ho zbavili svobody a uvěznili. Proto se rozhodl utéct. A tehdy začal hon na Jednorožce, který sám uhání divokou krajinou, zdolává rozličné nástrahy osudu i léčky svého nepřítele. Na své cestě za svobodou se Jednorožec setká s padouchem a lhářem Slepičkou, na chvíli se shledá se svou rodinou, a konečně i se svou láskou, Olinkou. Kolem něj se pomalu začíná stahovat smyčka... Ale statečný Jednorožec běží dál!
D10+  tip redaktora! Tip od redaktorů: Lukáš Holubec, Michal Novák Tip od redaktorů: Lukáš Holubec, Michal Novák
Bruncvík a lev - Jan Jirků  (0:55x)
Premiéra: 30.4.2006. Podle příběhu z knihy Aloise Jiráska „Staré pověsti české“. Dramaturgie: Petra Zámečníková. Výprava a loutky: Robert Smolík. Hudba: Dalibor Mucha, Tomáš Vychytil. Režie: Jan Jirků.
původně uváděno na malé scéně
Loutková experimentální inscenace vycházející ze „Starých pověstí českých“ Aloise Jiráska. Příběh hrdinství a lásky, bájný český kníže Bruncvík se po smrti svého otce rozhodne jít do světa lva do znaku vydobýt, jako pravý statečný rytíř. Vrací se s čarovným mečem, který na povel stíná hlavy...
D7+  
Vánoce aneb Příběh o narození - Jan Jirků  (1:00)
Premiéra: 1.12.2002. Dramaturgie: Klára Hamanová. Výprava: Robert Smolík, Pavel Kodeda. Hudba: Jan Matásek. Režie: Jan Jirků.
Příběh o narození Ježíška se nemění, protože jak to tehdy bylo, stojí už jednou provždy psáno. Mění se ale doba a tím pádem i lidé, kteří si tenhle příběh vyprávějí. Cukroví, kapr a bramborový salát, koledy, svíčky, ozdoby, pohádky – jenže kdo byl vlastně Ježíšek a proč se narodil? Inscenace vytváří prostřednictvím scénických obrazů snovou, tajuplnou atmosféru vánoc; dávná biblická historie se tu odvíjí z obyčejného příběhu Josefa a Marie, světy nadpřirozené a všední se prolnou, aby na okamžik zachytily naději, utrpení, zlobu i radost.
D6+  
Ztroskotání vzducholodi Italia - Jiří Havelka & kol.  (1:20x)
(inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 24.9.2020. Dramaturgie: Petra Zichová. Výprava: Zuzana Sceranková, Mikoláš Zika. Hudba: Martin Tvrdý. Režie: Jiří Havelka.
Poslední uvedení: duben 2023.
Dobrodružně laděná inscenace zkoumající proces přežití v extrémních podmínkách, kdy skupina mužů uvízla v Arktidě na ledové kře při nezdařeném návratu ze severního pólu.
D9+  

ARCHIV INSCENACÍ


časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 1.5.2023