Divadlo Minor

divadlo s bezbariérovým přístupem - pohyb možný prakticky bez asistence lze platit platební kartou online rezervace, eVstupenka poskytovány slevy pro studenty stránka na Facebooku
Nejbližší představení:
18.01. (Čt) 09:30 Nebojsa
18.01. (Čt) 18:00 Mami, už tam budem?
19.01. (Pá) 09:30 Nebojsa
19.01. (Pá) 18:00 Nebojsa
20.01. (So) 10:00 Anežka chce tančit
Nejbližší představení:
18.01. (Čt) 09:30
Nebojsa
18.01. (Čt) 18:00
Mami, už tam budem?
19.01. (Pá) 09:30
Nebojsa
19.01. (Pá) 18:00
Nebojsa
20.01. (So) 10:00
Anežka chce tančit
Adresa: Vodičkova 6, Praha 1 [zobrazit na mapě]
[tram 3-5-6-9-14-24 Lazarská, Vodičkova]
Pokladna: po-pá 10-13.30, 14.30-20, so-ne 11-18
Předprodej: od 15. dne v měsíci na celý následující měsíc
Začátky: 15.00 (sobota, neděle)
18.00 rodinná představení (čtvrtek, pátek, sobota)
Připravuje se:
Já, Pinokio - Jiří Jelínek (duben)
Ceny vstupenek:
250/150-150/100 Kč
120/80 Kč (malá scéna)
Poznámky a upozornění:
  • Nejlepší místa 3. - 6. řada.
  • Představení Záhada hlavolamu, Libozvuky, Demokracie, Zahrada, Naše rodina a Můj atlas světa se hrají v mimořádném uspořádání sálu BEZ SEDADEL, vstupenky tedy nejsou místenkami.
  • Rezervované vstupenky je nutné vyzvednout do 7 dnů.
  • Lomené ceny vstupenek vyjadřují cenu za standardní vstupenku a cenu za dětskou vstupenku.
  • Většina inscenací je koncipována jako rodinná, tedy pro děti a jejich rodiče. Při výběru představení pro vaše děti berte v úvahu doporučení o vhodnosti titulu vzhledem k věku dítěte.
  • Cena programu: 25-35 Kč (obyvkle výtvarně stylizovaný menší plakát).

Repertoár - velká scéna

Záhada hlavolamu - Jaroslav Foglar, Tomáš Jarkovský, Jakub Vašíček  (1:55|vhodné od 8 let)
Premiéra: 15.10.2017. Dramaturgie: Tomáš Jarkovský. Scéna: Kamil Bělohlávek. Kostýmy: Tereza Venclová. Hudba: Daniel Čámský. Režie: Jakub Vašíček.
Foglarovy legendární příběhy opět ožívají! Na Druhé straně se na oprýskané zdi objevila tajemná kresba znázorňující hlavolam. Kdo jí tam nakreslil a proč? Rychlé šípy se odhodlají překročit Rozdělovací třídu a vydat se do temných Stínadel, aby tam té záhadě přišli na kloub. Co se tam asi dozví? Vydejme se s nimi na dobrodružnou a nebezpečnou cestu za odhalením mnoha tajemství. Kdo byl tajemný Jan Tleskač? Podaří se Rychlým šípům získat plány k jeho podivuhodnému vynálezu? Odhalí totožnost záhadné postavy s maskou? A kdo bude zvolen Velkým Vontem? To jsou jen některé z celé řady otázek, které už zase čekají na zodpovězení.
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Sněhová královna - Hans Christian Andersen, Tomáš Jarkovský  (1:55|vhodné od 7 let)
Premiéra: 2.4.2017. Dramaturgie: Tomáš Jarkovský. Scéna: Jakub Kopecký. Kostýmy: Kateřina Štefková. Hudba: Dalibor Mucha, Lubomír Nohavica, Tomáš Vychytil. Choreografie a režie: Lenka Vagnerová.
Minorská verze známé severské pohádky. Příběh o nepřekonatelné síle přátelství, které je schopno porazit zlo, je vyprávěn nejen činoherně, ale i tancem a hudbou...
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
O klukovi, který neuměl zlobit (Divadlo!) - Braňo Holiček  (1:50|vhodné od 8 let)
Premiéra: 18.9.2016. Dramaturgie: Jan Tošovský. Výprava: Nikola Tempír. Hudba: Jan Matásek. Režie: Braňo Holiček.
Původní název inscenace: „Divadlo!“.
Jak se dělá divadlo... Zajímá Vás, co se děje při zkoušení? Co dělá režisér a jestli i herci někdy zlobí? Minor v provede vznikem divadelní inscenace od první čtené zkoušky až po premiéru. Pohádku Arnošta Goldflama „O klukovi, který neuměl zlobit“ pak herci zahrají s využitím různých divadelních žánrů – třeba jako komedii, operu, voiceband či nový cirkus.
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Nebojsa - Eva Leinweberová & kol.  (1:20 vhodné od 6 let)
Premiéra: 10.4.2016. Dramaturgie a texty písní: Jan Tošovský. Scéna: Henrich Boráros. Kostýmy: Linda Boráros. Hudba: Jan Matásek, Dalibor Mucha. Režie: Eva Leinweberová.
Pohádka pro kluky i holky, kteří mohou spolu s herci vyřešit tři úkoly, porazit zlou čarodějnici a zjistit, zda je láska největší kouzlo na světě...
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ v inscenaci je použito stroboskopických nebo jiných silně zábleskových efektů
Lipany - Jan Jirků  (vhodné od 7 let)
Loutkově-činoherní projekt, v němž se rozhoří jedna z posledních husitských bitev. Za minulého režimu přehnaně adorovaná doba husitství ožije v dobrodružném příběhu opravdového husity Jana Tlamky a jeho milé Marie, doplněném o odlehčený výklad dvou postav historiků vysvětlujících dobový kontext. Jaký byl život „Božího bojovníka“? O tom vám bude vyprávět hrdina Jan Tlamka...
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Robin Hood - Petr Vodička  (1:10x|vhodné od 6 let)
Premiéra: 20.9.2015. Dramaturgie: Petr Vodička, Iva Kopecká. Scéna: Jakub Kopecký. Kostýmy: Daniela Klimešová. Hudba: Dalibor Mucha, Lubomír Nohavica, Tomáš Vychytil. Texty písní: Petr Vodička. Choreografie a režie: Lenka Vagnerová.
Známý historický příběh o bezpráví, odvaze a lásce. Když nechal vzít Šerif z Nottinghamu jen tak Robinovi střechu nad hlavou, netušil, co tím způsobí. Když Robin potkal Marianu věděl, že je to Ona. Taková láska může přijít jen jednou. Na hradě to zrezle skřípe a v Sherwoodském lese je temno, něco se chystá, něco se stane...
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Libozvuky - Jiří Adámek & kol.  (0:50x|vhodné od 5 let)
Premiéra: 12.4.2015. Výprava: Kristýna Täubelová. Hudba: Marek Doubrava. Světelný design: Jan Komárek. Režie: Jiří Adámek.
Interaktivní hudební inscenace. Divadelní výlet do krajiny zvuků. V čarovném prostředí, které žije podle vlastních zákonů, můžeme svými hlasy společně probudit k životu bytosti plné světla. „Tudúdu tudúdu lalala hej bum...“
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Demokracie - Braňo Holiček  (vhodné od 7 let)
Premiéra: 21.9.2014. Dramaturgie: Jan Tošovský. Scéna: Nikola Tempír. Kostýmy: Petra Vlachynská. Hudba: Jan Matásek. Režie: Braňo Holiček.
Interaktivní autorská inscenace přibližující politické principy. Demokracie není žádná sranda, tohle ale bude!
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Zahrada - Jiří Trnka, Apolena Novotná, David Pečírka  (1:40|vhodné od 4 let)
Premiéra: 23.3.2014. Výprava: Barbora Čechová. Hudba: Marek Doubrava. Režie: Apolena Novotná.
Za starou brankou je tajemná zahrada. Dejte si se slonem limonádu a pak možná v houštinách zahrady potkáte trpaslíka, nesnesitelně chytrou velrybu a kocoura, co chodil za školu.
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Naše rodina - kol.  (vhodné od 8 let|1:05x)
Premiéra: 24.3.2013. Dramaturgie: Petr Vydra. Hudba: Jan Matásek. Režie: Braňo Holiček.
Interaktivní autorská inscenace... Jaké je to být rodič? Jaké je to být dítě? Kdy tě rodiče nejvíc naštvali? Kdy ti udělali největší radost? A co to znamená být dospělý?
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Perníková chaloupka - Tomáš Jarkovský, Jakub Vašíček  (0:50x|vhodné od 8 let)
Premiéra: 19.10.2012. Dramaturgie: Tomáš Jarkovský. Kostýmy: Tereza Venclová. Hudba: Dalibor Mucha, Tomáš Vychytil. Režie: Jakub Vašíček.
Rockový horor pro chvíle pohody. Dvě děti ztracené v lese a hororový příběh, který každý zná.
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Můj atlas světa - Jiří Adámek & kol.  (1:10x|vhodné od 7 let)
Premiéra: 15.4.2012. Dramaturgie: Petra Zámečníková. Výprava: Kristýna Täubelová. Hudba: Jan Matásek. Režie: Jiří Adámek.
Volné pokračování inscenace Moje první encyklopedie. Věnováno zvídavým divákům, kteří mají stále více otázek než odpovědí... Kolik je na světě světadílů? Co je to iglú? Kde roste rýže? Kdo jsou to kočovníci? Vzhůru na cestu kolem světa! Zastávka první: země věčného sněhu a ledu. Zastávka druhá: horká Afrika. Zastávka třetí: dálný Vietnam. Zastávka čtvrtá: moderní velkoměsto...
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Kocourkov - Adéla Šotolová, Jan Jirků & kol.  (1:15x|vhodné od 7 let)
Premiéra: 23.10.2011. Dramaturgie: Adéla Šotolová. Kostýmy: Simona Krompholcová. Hudba: Marek Doubrava, Jiří Kadeřábek, Jan Matásek. Choreografie: Lenka Bartůnková. Scéna a režie: Jan Jirků.
Hudební inscenace, naprostá hudební kočičárna aneb Bordello fantastico za aktivní účasti diváků! Famozo muziko spektáklo! Tři hudební komponisté s námi pomocí světoznámé techniky legrando grando prosviští makrokosmem mistera di muzika! Honoro publiko bude přímými svědky událostem fantaskas včetně finala konkurso o nejlepšího autoro di muzika.
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Zlatovláska - Josef Kainar, Petra Zámečníková  (1:30|vhodné od 5 let)
Premiéra: 13.3.2011. Dramaturgie: Petra Zámečníková. Výprava: Robert Smolík. Hudba a režie: Kamil Žiška.
Hravé zpracování známé pohádky o statečném Jiříkovi, který získá sličnou Zlatovlásku. Inscenace je inspirována komedií dell’arte a lidovým divadlem z celého světa.
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Hon na Jednorožce - Jan Jirků, Adéla Balzerová & kol.  (1:00x|vhodné od 10 let)
Premiéra: 15.11.2009. Podle námětu Mikuláše Kroupy a Martina Kroupy. Dramaturgie: Adéla Balzerová. Scéna: Kamil Bělohlávek, Antonín Šilar. Kostýmy: Tereza Venclová. Hudba: Dalibor Mucha, Tomáš Vychytil. Režie: Jan Jirků.
Dobrodružný příběh podle skutečné události, která se stala v 50. letech minulého století. Byl nevinný, přesto ho zbavili svobody a uvěznili. Proto se rozhodl utéct. A tehdy začal hon na Jednorožce, který sám uhání divokou krajinou, zdolává rozličné nástrahy osudu i léčky svého nepřítele. Na své cestě za svobodou se Jednorožec setká s padouchem a lhářem Slepičkou, na chvíli se shledá se svou rodinou, a konečně i se svou láskou, Olinkou. Kolem něj se pomalu začíná stahovat smyčka... Ale statečný Jednorožec běží dál!
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ Náš tip!
Bruncvík a lev -  (0:55x|vhodné od 7 let)
Premiéra: 30.4.2006. Dramaturgie: Petra Zámečníková. Výprava: Robert Smolík. Hudba: Dalibor Mucha. Režie: Jan Jirků.
původně uváděno na malé scéně
Loutková experimentální inscenace vycházející ze Starých pověstí českých Aloise Jiráska. Příběh hrdinství a lásky, bájný český kníže Bruncvík se po smrti svého otce rozhodne jít do světa lva do znaku vydobýt, jako pravý statečný rytíř. Vrací se s čarovným mečem, který na povel stíná hlavy.
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Klapzubova jedenáctka - Eduard Bass, Petr Forman, Ivan Arsenjev, Veronika Švábová  (2:20|vhodné od 7 let)
Přímý výkop Divadla Minor ve výpravné inscenaci podle humoristické povídky Eduarda Basse. Jedenáctka bratří Klapzubů z Dolních Bukviček pod píšťalkou táty Klapzuby vytvoří geniální fotbalový tým, který uchvacuje celou Evropu! Ale život není jen kopaná, na sportovce čeká i řada bizarních dobrodružství.
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ Náš tip!
Vánoce aneb Příběh o narození - Jan Jirků  (1:00)
Premiéra: 1.12.2002. Dramaturgie: Klára Hamanová. Výprava: Robert Smolík, Pavel Kodeda. Hudba: Jan Matásek. Režie: Jan Jirků.
Příběh o narození Ježíška se nemění, protože jak to tehdy bylo, stojí už jednou provždy psáno. Mění se ale doba a tím pádem i lidé, kteří si tenhle příběh vyprávějí. Cukroví, kapr a bramborový salát, koledy, svíčky, ozdoby, pohádky – jenže kdo byl vlastně Ježíšek a proč se narodil? Inscenace vytváří prostřednictvím scénických obrazů snovou, tajuplnou atmosféru vánoc; dávná biblická historie se tu odvíjí z obyčejného příběhu Josefa a Marie, světy nadpřirozené a všední se prolnou, aby na okamžik zachytily naději, utrpení, zlobu i radost.
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 7.1.2018