Divadlo Minor [malá scéna]

Hamletek

Premiéra: 10.12.2022 | 0:55x
Ve scénáři použity úryvky hry Williama Shakespeara „Hamlet“ v překladu Zdeňka Urbánka. Dramaturgie: Natálie Preslová. Výprava: Kamil Bělohlávek. Hudba: Ivo Sedláček. Režie: Janek Lesák.
„Nejslavnější příběh o problémech s tátou všech dob.“ Rozchod rodičů zažije v České republice zhruba 50 % dětí. Není to tedy nic neobvyklého a divného, a my dospělí bychom se neměli bát o tom s nimi mluvit. Pokud to totiž uděláme správně, můžeme jim ukázat, že v životě se dějí i nepříjemné věci, které ale nikdy netrvají na věky...
D7+  
Anketa 2022/23
Pro tuto inscenaci, stejně jako pro všechny ostatní s premiérou od září 2022 do srpna 2023, včetně hereckých výkonů, můžete hlasovat v naší výroční anketě.
Uzávěrka ankety je 11. prosince 2023.
Hlasování končí za 8 dní.
Divadlo Minor
Hodnocení inscenace
Redakce
80 %
Uživatelé
80 %
8021000
Hodnocení redakce
Helena Grégrová 80 % Tip Helena Grégrová
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ REDAKCE
Helena Grégrová  80 %  Tip Helena Grégrová
5.2.2023 | 1617 hodnocení
+ souhlasím
Po všech stránkách hravá, textově i scénograficky do roztomilých detailů promyšlená inscenace, ve které se nápaditě snoubí svět dětské fantazie a divadelní imaginace. Dobře zde funguje propojení pohledu dítěte na události spojené s rozchodem rodičů s následnou dospěláckou optikou na průběh událostí kolem této rodinné situace. Divácky vděčným prvkem je i zasazení děje do herecké rodiny. Ondřej Nosálek i Ivana Huspeková jsou uvěřitelní, zdařile se doplňují a citlivě komunikují s hledištěm, jehož zaujetí příběhem dokáží udržet po celou dobu absolutně bez problému.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Studený Čumáček  80 %
19.5.2023 | 381 hodnocení
+ souhlasím
Ale co v Hamletovi dělá Kamil s dodávkou?
Máma a Kuba, co se narodil, když táta hrál Hamleta, takže mu říkají Hamletek. A máma a táta, co je pořád v divadle nebo na natáčení. Neměnný trojúhelník. A pak se něco stalo. Něco o jedu, zabil, do ucha...Kamil? A Hamletek ví, že je něco hodně špatně, i když máma začne usilovně hrát, že se nic neděje, ví to, protože v noci přišel duch.
Skvěle pointované a vtipné.
Mattiska  80 %
15.1.2023 | 5 hodnocení
+ souhlasím
Představení se nám moc líbilo (dospělý a 7letá), vtipné , zábavné, zároveň hezky zpracované téma, které je pro mnoho dětí aktuální.
Co mi úplně nesedělo, byla ta propojenost s dějem Hamletu, malé děti to přece jen neznají, spíš je to vyděsí, plus na konci mi to občas přišlo místy už příliš drsné/ realistické pro děti kolem 7 let.
Ale celkově super, moc se nám to líbilo.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.