Divadlo Minor

divadlo s bezbariérovým přístupem - pohyb možný prakticky bez asistence lze platit platební kartou vstupenky online, eVstupenka poskytovány slevy pro studenty
Nejbližší představení:
Program zde není k dispozici - generování programu nebylo ze strany tohoto subjektu objednáno.
kontaktujte nás
Adresa: Vodičkova 6, Praha 1 [zobrazit na mapě]
[tram 3-5-6-9-14-24 Lazarská, Vodičkova]
Pokladna: po-pá 10-13.30, 14.30-20, so-ne 11-18
Předprodej: od 15. dne v měsíci na celý následující měsíc
Začátky: 15.00 (sobota, neděle)
18.00 rodinná představení (čtvrtek, pátek, sobota)
Připravuje se:
Dobré ráno, Viktore - Jiří Jelínek (listopad 2021)
Ceny vstupenek:
350-240/250-160 Kč
150/100 Kč (malá scéna)
Poznámky a upozornění:
  • Nejlepší místa 3. - 6. řada.
  • Představení Bratři naděje, Zá-to-pek!, Záhada hlavolamu, Libozvuky, Demokracie, Zahrada, Naše rodina a Můj atlas světa se hrají v mimořádném uspořádání sálu BEZ SEDADEL, vstupenky tedy nejsou místenkami.
  • Rezervované vstupenky je nutné vyzvednout do 7 dnů.
  • Lomené ceny vstupenek vyjadřují cenu za standardní vstupenku a cenu za dětskou vstupenku.
  • Inscenace Perníková chaloupka je od února 2019 uváděna v Divadle Komedie.
  • Většina inscenací je koncipována jako rodinná, tedy pro děti a jejich rodiče. Při výběru představení pro vaše děti berte v úvahu doporučení o vhodnosti titulu vzhledem k věku dítěte.
  • Cena programu: 25-35 Kč (obvykle výtvarně stylizovaný menší plakát).

Repertoár - malá scéna

Zachraňte číslo 6 - Petr Erbes, Boris Jedinák & kol.
Premiéra: 2.10.2021. Výprava: Klára Fleková, Jakub Sulík. Hudba: Ivo Sedláček. Dramaturgie a režie: Petr Erbes, Boris Jedinák.
Dobrodružný příběh sledující cestu dvou vojenských robotů za svobodou. Poprvé se dostávají do města, otevírají se před nimi nové obzory a konečně poznávají, jak příjemné je smát se a trochu si zadovádět. Na útěku před dvojicí ztřeštěných generálů zahoří láskou k bankomatu, setkají se s vlastním stvořitelem a nakonec zvítězí v hudební soutěži. Přijmou je obyvatelé města mezi sebe? Dokáže být robot lidštější, než někteří z nás...?
D5+  
Nanuk - Anna Klimešová & kol.
Premiéra: 10.11.2019. Dramaturgie: Boris Jedinák. Výprava: Klára Fleková, Mikoláš Zika. Hudba: Ivo Sedláček. Režie: Anna Klimešová.
Autorská vánoční inscenace inspirovaná laponskými pohádkami. Příběh o eskymáckém lovci Panukovi a jeho věrném psu Nanukovi.
D5+  
O veliké řepě - Monika Jelínková, Jiří Jelínek
Premiéra: 6.6.2019. Dramaturgie: Iva Kopecká. Výprava: Vendula Chalánková, Barbora Čechová. Hudba: Filip Nebřenský. Režie: Monika Jelínková, Jiří Jelínek.
Známá pohádka pro nejmenší diváky o veliké řepě, kterou nikdo nemohl vytáhnout. Až jednou...
D2+  
Malá čarodějnice - Otfried Preussler, Tereza Karpianus
Premiéra: 3.3.2019. Dramaturgie: Ladislav Karpianus. Výprava a loutky: Radka Josková. Hudba: Jindřich Čížek. Texty písní a režie: Tereza Karpianus.
Adaptace známé stejnojmenné knihy Otfrieda Preusslera. Zavítejte na Filipojakubskou noc, kde začíná příběh naší Malé čarodějnice, která se chce stát zkušenou čarodějkou. Jenže se toho musí ještě hodně naučit. Komu všemu se svým věrným kamarádem Havranem pomůže a jestli jsou kouzla důležitější než vlastní píle.
D5+  
Polní žínka Evelínka - František Nepil, Apolena Novotná  (1:20)
Premiéra: 25.11.2018. Dramaturgie: Petra Zichová. Výprava: Vendula Látalová, Jan Látal. Hudba: Džian Baban. Pohybová spolupráce: Marta Trpišovská, Michael Vodenka. Režie: Apolena Novotná.
Jevištní ztvárnění půvabné dětské knížky Františka Nepila a jejích křehkých témat, jimiž jsou především příroda a jakýsi venkovský poklid lánu obilí, uprostřed kterého se odehrávají různá mikrodramata...
D5+  
Mimino - Jan Matásek, Braňo Holiček
Premiéra: 13.3.2018. Dramaturgie: Petra Zichová. Scéna: Nikola Tempír. Kostýmy: Lenka Odvárková. Námět, hudba a texty písní: Jan Matásek. Režie: Braňo Holiček.
Interaktivní hudební inscenace o vztazích sourozeneckých a rodinných.
D3+  
Koukej, svět! - Radim Vizváry  (0:50x)
Premiéra: 16.5.2017. Dramaturgie: Petra Zichová. Výprava: Lucia Škandíková. Hudba: Matěj Kroupa. Režie: Radim Vizváry.
Hravá pohybová inscenace přibližující zdánlivě obyčejné jevy...
D4+  
To byl jen vtip! - kol.
Premiéra: 11.10.2016. Hudba: Jan Matásek. Režie: Michaela Váňová.
Interaktivní představení založené na technice divadla fórum. Kde je hranice mezi legrací, drzostí a šikanou? Co si mohu dovolit k spolužákům či pedagogům a co už je příliš? V tomto příběhu se děti setkají s postavami, které porušují hranice tak dlouho, až se něco přihodí...
D8+  
Mami, už tam budem? - Jiří Jelínek  (0:45x)
Premiéra: 15.3.2015. Dramaturgie: Iva Kopecká. Výprava a loutky: Barbora Čechová. Hudba a texty písní: Marek Doubrava. Režie: Jiří Jelínek.
Autorská inscenace pro nejmenší inspirovaná cestováním a s ním spojenou častou, možná nejčastější otázkou, která neomylně padne, jakmile připoutáte dítko do autosedačky, zavřete dveře a nastartujete...
D3+  
O pejskovi a kočičce - Josef Čapek, Eva Leinweberová & kol.  (0:50x)
Premiéra: 29.5.2011. Výprava: Barbora Čechová. Hudba: Dalibor Mucha, Tomáš Vychytil. Režie: Eva Leinweberová.
Kterak tomu bylo, když pan Josef Čapek napsal knížku Povídání o pejskovi a kočičce? Něco bylo tenkráte docela stejné jako dnes, ale některé věci byly přeci jen jiné. Tak se na to podívejme! A začneme třeba tím, jak si pejsek s kočičkou myli podlahu...
D4+  
Válka profesora Klamma - Kai Hensel  (0:55x)
Premiéra: 11.5.2011. Překlad: Viktorie Knotková. Úprava a dramaturgie: Adéla Balzerová. Režie: Jan Jirků.
Příběh člověka, který je příliš mladý pro předčasnou penzi a příliš starý, aby začal znovu. Na jedné straně mlčící třída studentů, na druhé straně profesor literatury. Před rokem se na tomto gymnáziu stala tragédie, která navždy poznamenala životy všech studentů i pedagogů. Žáci viní z celé nešťastné události právě profesora Klamma. Vyhlásili mu válku mlčením. Profesor se všemi možnými způsoby snaží obhájil své zásady, svoji pravdu i nevinu. Podaří se mu tuto válku vyhrát?
14!  

ARCHIV INSCENACÍ


časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 28.9.2021