Divadlo Minor

divadlo s bezbariérovým přístupem - pohyb možný prakticky bez asistence lze platit platební kartou vstupenky online, eVstupenka poskytovány slevy pro studenty
Nejbližší představení:
Program divadla zde bohužel není k dispozici z technických důvodů.
Adresa: Vodičkova 6, Praha 1 [zobrazit na mapě]
[tram 3-5-6-9-14-24 Lazarská, Vodičkova]
Pokladna: po-pá 10-13, 13.30-18, so-ne 11-18 (říjen - duben)
po-pá 10-13, 13.30-18, so-ne 1 hod. před představením (květen - červen, září)
Předprodej: od 15. dne v měsíci na celý následující měsíc (od 21 hod.), prodej na pokladnu od 16. dne v měsíci
Začátky: 15.00 (sobota, neděle)
18.00 rodinná představení (čtvrtek, pátek, sobota)
Ceny vstupenek:
360-240/290-190 Kč
190/140 Kč (malá scéna)
Poznámky a upozornění:
  • Nejlepší místa 3. - 6. řada.
  • Představení Tramtárie, Bratři naděje, Zá-to-pek!, Záhada hlavolamu, Libozvuky, Demokracie, Zahrada, Naše rodina a Můj atlas světa se hrají v mimořádném uspořádání sálu BEZ SEDADEL, vstupenky tedy nejsou místenkami.
  • Rezervované vstupenky je nutné vyzvednout do 7 dnů.
  • Lomené ceny vstupenek vyjadřují cenu za standardní vstupenku a cenu za dětskou vstupenku.
  • Inscenace Perníková chaloupka je od února 2019 uváděna v Divadle Komedie.
  • Většina inscenací je koncipována jako rodinná, tedy pro děti a jejich rodiče. Při výběru představení pro vaše děti berte v úvahu doporučení o vhodnosti titulu vzhledem k věku dítěte.
  • Cena programu: 25-35 Kč (obvykle výtvarně stylizovaný menší plakát).

Repertoár - malá scéna

Velká fotbalová pohádka - Tereza Lexová, Jiří Jelínek  (0:45x)
Premiéra: 10.12.2023. Dramaturgie: Tereza Lexová. Výprava a loutky: Barbora Čechová. Hudba: Marek Doubrava. Režie: Jiří Jelínek.
Pohádkový kabaret s živou hudbou o trávníku, co se nechtěl stříhat, o nejvýše vykopnutém míči, o ospalém brankáři a spoustě dalších...
D3+  
Rodinný trenažér - kol.
Premiéra: 19.10.2023. Dramaturgie: Iva Kopecká. Režie: Petr Reif & kol.
„...aneb Jeden den u Bláhů.“ Rodinná inscenace využívající techniku divadla fórum, kde si diváci mohou vyzkoušet hledání vlastních řešení typických rodinných situací v předem připraveném příběhu...
D8+  
Dlouhý, Široký a Bystrozraký - Robert Smolík, Antonie Formanová  (0:35x)
Premiéra: 4.4.2023. Podle pohádky Karla Jaromíra Erbena. Hudba: Veronika Svobodová, Pia Achternkamp. Výprava, loutky a režie: Robert Smolík.
Loutková pohádka pro nejmenší. Někteří vaši kamarádi jsou možná trochu divní. Jeden je čahoun, jeden trochu širší, a ten třetí divně kouká. Ale jsou to kamarádi, a pokud máte jít vysvobodit prince ze zakletí zlého černokněžníka, tak je určitě budete chtít vedle sebe...
D4+  tip redaktora! Tip od redaktorů: Helena Grégrová, Jiří Landa Tip od redaktorů: Helena Grégrová, Jiří Landa
Hamletek - Janek Lesák, Natálie Preslová  (0:55x)
Premiéra: 10.12.2022. Ve scénáři použity úryvky hry Williama Shakespeara „Hamlet“ v překladu Zdeňka Urbánka. Dramaturgie: Natálie Preslová. Výprava: Kamil Bělohlávek. Hudba: Ivo Sedláček a citace. Režie: Janek Lesák.
„Nejslavnější příběh o problémech s tátou všech dob.“ Rozchod rodičů zažije v České republice zhruba 50 % dětí. Není to tedy nic neobvyklého a divného, a my dospělí bychom se neměli bát o tom s nimi mluvit. Pokud to totiž uděláme správně, můžeme jim ukázat, že v životě se dějí i nepříjemné věci, které ale nikdy netrvají na věky...
D7+  tip redaktora! Tip od redaktora: Helena Grégrová
Dobré ráno, Viktore - Jiří Jelínek, Tereza Lexová  (0:50x)
Premiéra: 18.11.2021. Dramaturgie: Tereza Lexová. Výprava: Barbora Čechová. Hudba: Zdeněk Král. Režie: Jiří Jelínek.
Inscenace o síle prožít svůj život naplno. Pan Viktor Kard coby stoletý dědeček bude vyprávět, jak byl horolezcem, potápěčem, kosmonautem, závodníkem, krotitelem dravé zvěře a jak potkal draky. A je jen na Vás, jestli mu budete věřit...
D5+  
Zachraňte číslo 6 - Petr Erbes, Boris Jedinák & kol.  (0:50x)
Premiéra: 2.10.2021. Výprava: Klára Fleková, Jakub Sulík. Hudba: Ivo Sedláček. Dramaturgie a režie: Petr Erbes, Boris Jedinák.
Dobrodružný příběh sledující cestu dvou vojenských robotů za svobodou. Poprvé se dostávají do města, otevírají se před nimi nové obzory a konečně poznávají, jak příjemné je smát se a trochu si zadovádět. Na útěku před dvojicí ztřeštěných generálů zahoří láskou k bankomatu, setkají se s vlastním stvořitelem a nakonec zvítězí v hudební soutěži. Přijmou je obyvatelé města mezi sebe? Dokáže být robot lidštější, než někteří z nás...?
D5+  
Nanuk - Anna Klimešová & kol.
Premiéra: 10.11.2019. Dramaturgie: Boris Jedinák. Výprava: Klára Fleková, Mikoláš Zika. Hudba: Ivo Sedláček. Režie: Anna Klimešová.
Autorská vánoční inscenace inspirovaná laponskými pohádkami. Příběh o eskymáckém lovci Panukovi a jeho věrném psu Nanukovi.
D5+  
O veliké řepě - Monika Jelínková, Jiří Jelínek  (0:35x)
Premiéra: 6.6.2019. Dramaturgie: Iva Kopecká. Výprava: Vendula Chalánková, Barbora Čechová. Hudba: Filip Nebřenský. Režie: Monika Jelínková, Jiří Jelínek.
Známá pohádka pro nejmenší diváky o veliké řepě, kterou nikdo nemohl vytáhnout. Až jednou...
D2+  
Polní žínka Evelínka - František Nepil, Apolena Novotná  (1:20)
Premiéra: 25.11.2018. Dramaturgie: Petra Zichová. Výprava: Vendula Látalová, Jan Látal. Hudba: Džian Baban. Pohybová spolupráce: Marta Trpišovská, Michael Vodenka. Režie: Apolena Novotná.
Jevištní ztvárnění půvabné dětské knížky Františka Nepila a jejích křehkých témat, jimiž jsou především příroda a jakýsi venkovský poklid lánu obilí, uprostřed kterého se odehrávají různá mikrodramata...
D5+  
Koukej, svět! - Radim Vizváry  (0:50x)
Premiéra: 16.5.2017. Dramaturgie: Petra Zichová. Výprava: Lucia Škandíková. Hudba: Matěj Kroupa. Režie: Radim Vizváry.
Hravá pohybová inscenace přibližující zdánlivě obyčejné jevy...
D4+  
To byl jen vtip! - kol.  (1:30)
Premiéra: 11.10.2016. Hudba: Jan Matásek. Režie: Michaela Váňová.
Interaktivní představení založené na technice divadla fórum. Kde je hranice mezi legrací, drzostí a šikanou? Co si mohu dovolit k spolužákům či pedagogům a co už je příliš? V tomto příběhu se děti setkají s postavami, které porušují hranice tak dlouho, až se něco přihodí...
D8+  
Mami, už tam budem? - Jiří Jelínek  (0:45x)
Premiéra: 15.3.2015. Dramaturgie: Iva Kopecká. Výprava a loutky: Barbora Čechová. Hudba a texty písní: Marek Doubrava. Režie: Jiří Jelínek.
Autorská inscenace pro nejmenší inspirovaná cestováním a s ním spojenou častou, možná nejčastější otázkou, která neomylně padne, jakmile připoutáte dítko do autosedačky, zavřete dveře a nastartujete...
D3+  
Válka profesora Klamma - Kai Hensel  (1:05x)
Premiéra: 11.5.2011. Obnovená premiéra: 21.2.2024. Překlad: Viktorie Knotková. Úprava a dramaturgie: Adéla Balzerová. Režie: Jan Jirků.
Příběh člověka, který je příliš mladý pro předčasnou penzi a příliš starý, aby začal znovu. Na jedné straně mlčící třída studentů, na druhé straně profesor literatury. Před rokem se na tomto gymnáziu stala tragédie, která navždy poznamenala životy všech studentů i pedagogů. Žáci viní z celé nešťastné události právě profesora Klamma. Vyhlásili mu válku mlčením. Profesor se všemi možnými způsoby snaží obhájil své zásady, svoji pravdu i nevinu. Podaří se mu tuto válku vyhrát?
14!  

ARCHIV INSCENACÍ


časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 24.6.2024