Divadlo Minor [velká scéna]

Libozvuky

Premiéra: 12.4.2015 | 0:50x
Výprava: Kristýna Täubelová. Hudba: Marek Doubrava. Světelný design: Jan Komárek. Režie: Jiří Adámek.
Interaktivní hudební inscenace. Divadelní výlet do krajiny zvuků. V čarovném prostředí, které žije podle vlastních zákonů, můžeme svými hlasy společně probudit k životu bytosti plné světla. „Tudúdu tudúdu lalala hej bum...“
D5+  
Divadlo Minor
Hodnocení inscenace
Redakce
68 %
Uživatelé
86 %
8671000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (12)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Holubec  80 %  Tip Lukáš Holubec
8.12.2017 | 726 hodnocení
+ souhlasím
Opusťte náš hlučný svět a buďte součástí planety, která zvuky vnímá zcela jinak. Zažijte interaktivní výlet, v němž záleží na zachycení rytmu, a na kterém uvidíte hru se světly a hlasy. Režisér Jiří Adámek stvořil v úchvatné spolupráci s hudebníkem Markem Doubravou ani ne tak inscenaci jako spíš vlastní vesmír, v němž se rozvíjejí abstraktní představy především dětí. Jsem neskonale rád, že jsem sám ještě dítě a mohl tak být plnohodnotnou součástí představení, které se dá jedním slovem nazvat kouzelným. Netřeba dalších slov, ta nejsou podstatná, důležité jsou pouze libozvuky, jež vás obklopí...
Kateřina Jírová  80 %
24.4.2017 | 343 hodnocení
+ souhlasím
Na představení pro školy v dubnu 2017 usazené představení, které děti bavi. Dobrá práce se zvukem, výborná práce se světly.
Jiří Landa  60 %
3.8.2015 | 2975 hodnocení
+ souhlasím
Přestože si tvůrci vystačili s jedním nápadem, dokázali ho variovat tak originálním způsobem, že pozornost dětí neztratili. Jednalo se o příjemnou interaktivní (i když té interakce by zde mohlo být více) divadelní jednohubku, která určitě dokáže v malém divákovi probudit zájem o to, kde se zvuky berou, jak se tvoří a kdo je vlastně jejich "autorem". Mají tedy po odchodu z divadla s rodiči co probírat. Ovšem ono "cosi navíc" jsem v představení, které bylo naplněno hereckou energií až po okraj, stejně postrádal.
Helena Grégrová  60 %
29.7.2015 | 1575 hodnocení
+ souhlasím
65 %. Kolik podob a variací má tón? A můžeme se s tóny zapovídat i jinak než ozvěnou? Originální odpovědi inscenace divadla Minor podává zábavnou, hravou, vstřícně interaktivní formou. ..kdyby se přivítání diváků ujal Miloš Skalka, jistojistě by nám popřál: "Působivý obraz a libý zvuk!". ;)
Michal Novák  60 %
13.4.2015 | 1124 hodnocení
+ souhlasím
Malá divadelní lahůdka, kterou lze k ochutnání jen doporučit. Hodina hudební výchovy trochu jinak, při níž si mnozí vzpomenou, jak divné tyto hodiny ve škole byly. Konceptuální inscenace nedlouhé metráže stojí na jednom jediném nápadu, přesto je tvůrci a „perfektně naladěnými“ herci stále rozvíjen a posouván. Ve finále se připojí i práce světelného designéra Jana Komárka (a že je to krása!). Toto divadlo beze slov dá dětem rozhodně více než žvatlání pro děti jiného druhu.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Mattiska  70 %
15.1.2023 | 5 hodnocení
+ souhlasím
Hezké, zajímavé, některé scény velmi nápadité, interaktivní. Děti vypadaly, že se jim to velmi líbí a nadšeně se zapojovaly, byť po představení říkaly, že se jim to vlastně nelíbilo.
Nicméně v publiku bylo několik miminek/velmi malých dětí, které se bály a hlasitě brečely, bylo to velmi rušivé, a trvalo celkem dlouho než byli rodiče ochotni opustit sál..

Představení je velmi tmavé, hlasité, pro děti pod 3 roky nebo které se bojí tmy určitě není vhodné !!!
DD81  90 %
10.6.2019 | 35 hodnocení
+ souhlasím
Hodně zajímavé a alternativní. Díky za to, že Minor dělá kvalitní věci pro děti. Moje dítě o tomto představení hodně mluví. Umí skvěle zasáhnout malého diváka.
Zupri  80 %
6.12.2017 | 117 hodnocení
+ souhlasím
Nápadité představení, ale rušily mě šumící diváci. Není možné si představení naplno vychutnat....
Margaret  80 %
1.2.2017 | 112 hodnocení
+ souhlasím
Velice příjemné alternativní osvěžení v produkci pro dětské diváky. Doporučuji!
Burbot  90 %
20.3.2016 | 32 hodnocení
+ souhlasím
Skvělá alternativní hudební padesátiminutovka.
BohdanKarasek  100 %
4.12.2022 | 4 hodnocení
+ souhlasím
Asi jsme na tom přece jen slušně, když dnes lze jít s dětmi do divadla na takovéhle představení. Neskutečně zkoordinované, přesně ukočírované, pro uši i pro oči, ty dětské i ty dětsky dospělácké. Krásné, silné, dojemné i hravé: jedna nádhera.
Blumarik  90 %
21.1.2018 | 239 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.