Divadlo Minor [velká scéna]

Libozvuky

Premiéra: 12.4.2015 | 0:50x
Výprava: Kristýna Täubelová. Hudba: Marek Doubrava. Světelný design: Jan Komárek. Režie: Jiří Adámek.
Interaktivní hudební inscenace. Divadelní výlet do krajiny zvuků. V čarovném prostředí, které žije podle vlastních zákonů, můžeme svými hlasy společně probudit k životu bytosti plné světla. „Tudúdu tudúdu lalala hej bum...“
D5+  
Divadlo Minor
Hodnocení inscenace
Redakce
68 %
Uživatelé
86 %
8651000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (10)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Holubec  80 %  Tip Lukáš Holubec
(zadáno: 8.12.2017, počet hodnocení: 690)
+ přínosný / zajímavý komentář
Opusťte náš hlučný svět a buďte součástí planety, která zvuky vnímá zcela jinak. Zažijte interaktivní výlet, v němž záleží na zachycení rytmu, a na kterém uvidíte hru se světly a hlasy. Režisér Jiří Adámek stvořil v úchvatné spolupráci s hudebníkem Markem Doubravou ani ne tak inscenaci jako spíš vlastní vesmír, v němž se rozvíjejí abstraktní představy především dětí. Jsem neskonale rád, že jsem sám ještě dítě a mohl tak být plnohodnotnou součástí představení, které se dá jedním slovem nazvat kouzelným. Netřeba dalších slov, ta nejsou podstatná, důležité jsou pouze libozvuky, jež vás obklopí...
Kateřina Jírová  80 %
(zadáno: 24.4.2017, počet hodnocení: 319)
+ přínosný / zajímavý komentář
Na představení pro školy v dubnu 2017 usazené představení, které děti bavi. Dobrá práce se zvukem, výborná práce se světly.
Jiří Landa  60 %
(zadáno: 3.8.2015, počet hodnocení: 2905)
+ přínosný / zajímavý komentář
Přestože si tvůrci vystačili s jedním nápadem, dokázali ho variovat tak originálním způsobem, že pozornost dětí neztratili. Jednalo se o příjemnou interaktivní (i když té interakce by zde mohlo být více) divadelní jednohubku, která určitě dokáže v malém divákovi probudit zájem o to, kde se zvuky berou, jak se tvoří a kdo je vlastně jejich "autorem". Mají tedy po odchodu z divadla s rodiči co probírat. Ovšem ono "cosi navíc" jsem v představení, které bylo naplněno hereckou energií až po okraj, stejně postrádal.
Helena Grégrová  60 %
(zadáno: 29.7.2015, počet hodnocení: 1494)
+ přínosný / zajímavý komentář
65 %. Kolik podob a variací má tón? A můžeme se s tóny zapovídat i jinak než ozvěnou? Originální odpovědi inscenace divadla Minor podává zábavnou, hravou, vstřícně interaktivní formou. ..kdyby se přivítání diváků ujal Miloš Skalka, jistojistě by nám popřál: "Působivý obraz a libý zvuk!". ;)
Michal Novák  60 %
(zadáno: 13.4.2015, počet hodnocení: 1074)
+ přínosný / zajímavý komentář
Malá divadelní lahůdka, kterou lze k ochutnání jen doporučit. Hodina hudební výchovy trochu jinak, při níž si mnozí vzpomenou, jak divné tyto hodiny ve škole byly. Konceptuální inscenace nedlouhé metráže stojí na jednom jediném nápadu, přesto je tvůrci a „perfektně naladěnými“ herci stále rozvíjen a posouván. Ve finále se připojí i práce světelného designéra Jana Komárka (a že je to krása!). Toto divadlo beze slov dá dětem rozhodně více než žvatlání pro děti jiného druhu.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
DD81  90 %
(zadáno: 10.6.2019, počet hodnocení: 35)
přínosný / zajímavý komentář
Hodně zajímavé a alternativní. Díky za to, že Minor dělá kvalitní věci pro děti. Moje dítě o tomto představení hodně mluví. Umí skvěle zasáhnout malého diváka.
Zupri  80 %
(zadáno: 6.12.2017, počet hodnocení: 108)
přínosný / zajímavý komentář
Nápadité představení, ale rušily mě šumící diváci. Není možné si představení naplno vychutnat....
Margaret  80 %
(zadáno: 1.2.2017, počet hodnocení: 97)
přínosný / zajímavý komentář
Velice příjemné alternativní osvěžení v produkci pro dětské diváky. Doporučuji!
Burbot  90 %
(zadáno: 20.3.2016, počet hodnocení: 31)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělá alternativní hudební padesátiminutovka.
Blumarik  90 %
(zadáno: 21.1.2018, počet hodnocení: 239)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.