Divadlo Minor

divadlo s bezbariérovým přístupem - pohyb možný prakticky bez asistence lze platit platební kartou vstupenky online, eVstupenka poskytovány slevy pro studenty
Nejbližší představení:
Program divadla zde bohužel není k dispozici z technických důvodů.
Adresa: Vodičkova 6, Praha 1 [zobrazit na mapě]
[tram 3-5-6-9-14-24 Lazarská, Vodičkova]
Pokladna: po-pá 10-13, 13.30-18, so-ne 11-18 (říjen - duben)
po-pá 10-13, 13.30-18, so-ne 1 hod. před představením (květen - červen, září)
Předprodej: od 15. dne v měsíci na celý následující měsíc (od 21 hod.), prodej na pokladnu od 16. dne v měsíci
Začátky: 15.00 (sobota, neděle)
18.00 rodinná představení (čtvrtek, pátek, sobota)
Připravuje se:
Malá mořská víla - Hans Christian Andersen, Tomáš Jarkovský, Jakub Vašíček (březen 2024)
Ceny vstupenek:
360-240/290-190 Kč
190/140 Kč (malá scéna)
Poznámky a upozornění:
  • Nejlepší místa 3. - 6. řada.
  • Představení Tramtárie, Bratři naděje, Zá-to-pek!, Záhada hlavolamu, Libozvuky, Demokracie, Zahrada, Naše rodina a Můj atlas světa se hrají v mimořádném uspořádání sálu BEZ SEDADEL, vstupenky tedy nejsou místenkami.
  • Rezervované vstupenky je nutné vyzvednout do 7 dnů.
  • Lomené ceny vstupenek vyjadřují cenu za standardní vstupenku a cenu za dětskou vstupenku.
  • Inscenace Perníková chaloupka je od února 2019 uváděna v Divadle Komedie.
  • Většina inscenací je koncipována jako rodinná, tedy pro děti a jejich rodiče. Při výběru představení pro vaše děti berte v úvahu doporučení o vhodnosti titulu vzhledem k věku dítěte.
  • Cena programu: 25-35 Kč (obvykle výtvarně stylizovaný menší plakát).

ARCHIV INSCENACÍ - malá scéna

Zpět na aktuální inscenace

Malá čarodějnice - Otfried Preussler, Tereza Karpianus
Premiéra: 3.3.2019. Dramaturgie: Ladislav Karpianus. Výprava a loutky: Radka Josková. Hudba: Jindřich Čížek. Texty písní a režie: Tereza Karpianus.
Poslední uvedení: rok 2020.
Adaptace známé stejnojmenné knihy Otfrieda Preusslera. Zavítejte na Filipojakubskou noc, kde začíná příběh naší Malé čarodějnice, která se chce stát zkušenou čarodějkou. Jenže se toho musí ještě hodně naučit. Komu všemu se svým věrným kamarádem Havranem pomůže a jestli jsou kouzla důležitější než vlastní píle.
Mimino - Jan Matásek, Braňo Holiček
Premiéra: 13.3.2018. Dramaturgie: Petra Zichová. Scéna: Nikola Tempír. Kostýmy: Lenka Odvárková. Námět, hudba a texty písní: Jan Matásek. Režie: Braňo Holiček.
Poslední uvedení: únor 2020.
Interaktivní hudební inscenace o vztazích sourozeneckých a rodinných.
Anežka chce tančit - Jiří Jelínek  (1:05)
Premiéra: 15.5.2014. Výprava: Barbora Čechová. Hudba: Zdeněk Král. Režie: Jiří Jelínek.
Poslední uvedení: červen 2018.
Hudebně loutková inscenace z prostředí tančírny. Anežka je malá holčička, ale rozumů má víc než maminka. Anežka ráda poslouchá, ale poslušná moc není. Anežka ráda tančí, ale nemá kde...
Ryba - Erlend Loe, Tomáš Syrovátka  (1:00x|vhodné od 5 let)
Premiéra: 30.9.2012. Překlad knihy: Daniela Zounková. Dramaturgie: Petra Zichová. Výprava: Renáta Vosecká. Hudba: Ivan Acher. Režie: Martin Tichý.
Poslední uvedení: únor 2015.
Divadelní podoba dětské knížky o tom, jaká dobrudružství lze zažít s nalezenou velkou černou rybou...
O pejskovi a kočičce - Josef Čapek, Eva Leinweberová & kol.  (0:50x)
Premiéra: 29.5.2011. Dramaturgie: Denisa Nová. Výprava: Barbora Čechová. Hudba: Dalibor Mucha, Tomáš Vychytil. Režie: Eva Leinweberová.
Poslední uvedení: rok 2020.
Kterak tomu bylo, když pan Josef Čapek napsal knížku Povídání o pejskovi a kočičce? Něco bylo tenkráte docela stejné jako dnes, ale některé věci byly přeci jen jiné. Tak se na to podívejme! A začneme třeba tím, jak si pejsek s kočičkou myli podlahu...
Konžert aneb Výchova dítek v Čechách - Jiří Jelínek & kol.  (0:50x)
Premiéra: 4.10.2009. Dramaturgie: Petra Zámečníková. Výprava: Barbora Čechová. Hudba: Zdeněk Král. Režie: Jiří Jelínek.
Hudebně loutková inscenace, v níž vás přátelé Kamil, Karel a Žužina hravou formou přesvědčí o tom, že zdravit, mýt si ruce, uklízet či přecházet na zelenou je vlastně úplně báječné...
Sny o bizonech - Kristýna Filcíková, Jakub Vašíček  (1.00x)
Premiéra: 1.3.2009. Dramaturgie: Kristýna Filcíková. Scéna: Kamil Bělohlávek. Kostýmy: Adriana Černá. Hudba: Ondřej Müller. Režie: Jakub Vašíček.
Příběh inspirovaný mýty severoamerických indiánů. Inscenace vzniká v rámci spolupráce s katedrou alternativního a loutkového divadla DAMU.
Marnotratný syn - Jan Jirků  (host|1:40)
Premiéra: 31.10.2008. Obnovená premiéra: 25.2.2010. Dramaturgie: Adéla Balzerová. Scéna: Kamil Bělohlávek. Kostýmy: Tereza Venclová. Hudba: Vratislav Šrámek. Režie: Jan Jirků.
Veselá podívaná ze života s loutkami a se zpěvy. Mladý začínající autor Brouček se vydává do velkého města, aby napsal nový, krásný, čistý seriál a tím dokázal, že na světě je ještě láska: čistá, krásná a neposkvrněná. Vše se ale hrozně zkomplikuje...
Psina - Apolena Vynohradnyková  (0:55x)
Premiéra: 9.12.2007. Podle předlohy Jiřího Trnky. Dramaturgie: Petra Zámečníková. Výprava: Dagmar Urbánková. Hudba: David Hlaváč. Režie: Apolena Vynohradnyková.
Psí vyprávění o setkání na paloučku, kde dozrává psí víno. Chlupáči, podvraťáci, čoklové i vzácné rasy, nikdo si nenechá ujít psí večírek. A co budou hafíci probírat? Soužití s člověkem, problematiku blech, nejnovější výcvikové trendy, různé druhy granulí, šampónů, psí svobodu, psí trápení, psí historii, psí pelechy, zkrátka život psa z pohledu psa...
Z knihy džunglí - Rudyard Kipling, Jiří Adámek  (0:55x)
Premiéra: 11.5.2007. Dramaturgie: Petra Zámečníková. Výprava: Kristýna Täubelová. Režie: Jiří Adámek.
Poslední uvedení: leden 2017.
Divadelní zpracování písně o statečném mungovi jménem Riki-tiki-tavi, který s pomocí krysy Čchá přemohl nejen zlého hada, ale i hadí ženu.
Jak Mařenka a Boženka koukaly - Michal Čunderle  (1:10x)
Premiéra: 30.10.2005. Obnovená premiéra: 11.2.2011. Dramaturgie: Petra Zámečníková. Výprava: Pavel Kodeda. Hudba: Anna Duchaňová. Režie: Apolena Vynohradnyková.
Marie a Božena jsou penzistky a žijí si v poklidu až do chvíle, kdy se jim pod oknem objeví víla Ryběnka! Usnula v rákosí a do večera se musí vrátit do rybníka. A statečné babičky, ač na pohádky nevěří, se pustí do dobrodružného zachraňování.
O Malence - Hans Christian Andersen, Petra Zámečníková  (0:50x)
Premiéra: 14.11.2004. Dramaturgie: Petra Zámečníková. Výprava: Josefína Bakošová a Petr Bakoš. Hudba: Jan Matásek. Režie: Jan Jirků.
Poslední uvedení: červen 2016.
Komorní variace na motivy pohádky Hanse Christiana Andersena pro jednu herečku, loutky a muzikálního prince. Malenka je malinkatá holčička, která se narodila v květu tulipánu. Čeká ji nejedno nebezpečenství.

zpět na aktuální inscenace


časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 17.2.2024