Divadlo Minor [velká scéna]

Sněhová královna

Premiéra: 2.4.2017 | 1:55
Dramaturgie: Tomáš Jarkovský. Scéna: Jakub Kopecký. Kostýmy: Kateřina Štefková. Hudba: Dalibor Mucha, Lubomír Nohavica, Tomáš Vychytil. Choreografie a režie: Lenka Vagnerová.
Poslední uvedení: listopad 2022.
Minorská verze známé severské pohádky. Příběh o nepřekonatelné síle přátelství, které je schopno porazit zlo, je vyprávěn nejen činoherně, ale i tancem a hudbou...
D7+  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo Minor
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
66 %
6661000
Hodnocení redakce
Michal Novák 70 %
Kateřina Jírová 80 %
Helena Grégrová 60 %
Volby

Hodnocení (8)

HODNOCENÍ REDAKCE
Michal Novák  70 %
16.5.2017 | 1138 hodnocení
+ souhlasím
Trochu Hamlet bez Hamleta, pohádka bez příběhu (nebrat doslova), přesto pro mě jedno z nejzajímavějších uchopení této severské pohádkové klasiky. Vše přetaveno do srozumitelných pohybových sekvencí, hudby a ejhle, kolik se v tom dá nalézt humoru! Celý tvar vůbec půvabně osciluje mezi inspirací tématem a rozvolněnou stavbou. Dramaturgie zřejmě ještě zatlačí na vyprávění příběhu a bude vše korigovat dle reakcí malých diváků. V místy divoké, přesto stále poetické inscenaci prim hraje květinová etuda, příval sněhu (dokonalý prašan) a vtipný Sob! A Sněhová královna hraje na tereminvox.
Kateřina Jírová  80 %
3.4.2017 | 343 hodnocení
+ souhlasím
Výborné pohybové divadlo, srozumitelné i pro děti. Dva činoherci, (A. Bubníková a P. Smolárik), vlastně poněkud překáží pohybové složce inscenace. Ale jsou velmi dobří. Zdlouhavé jsou scény s květinářkou a koupěchtivou paní růží, a scény s pitomými květinami. (Vedle Narcise a Tulipána je nejzajímavější ten Modrej /Modřenec?/). Opět, po přestávce, dostává inscenace úplně jiný, a pro diváky uchopitelnější, temporytmus. Káj a Gerda, jak je znám z dětství. Ovšem nejlepší je Sob! (Ostatně, scénu se Sobem si pamatuju i ze Sněhové královny z Volkráče, tam taky patřila k nejsilnějším.)
Helena Grégrová  60 %
2.4.2017 | 1593 hodnocení
+ souhlasím
65 %. Širokou škálu divadelních žánrů, stylů a postupů předkládá Divadlo Minor dětskému divákovi s obdivuhodnou nezdolnou vervou. A navíc jde cestou nelacinou a nepodbízivou, většinou tak současně potěší a osloví i dospělé publikum. Sněhová královna tentokrát sází především na pohybovou složku, která, za pomoci poutavé scénografie a hudby, hraje prim. V první půli bohužel tak trochu na úkor kouzla příběhu, po pauze se tento deficit narovná. Kdybych dostala k dispozici jen dvě slova, přečtete si: Poetická inscenace.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Addla  100 %
25.11.2022 | 9 hodnocení
+ souhlasím
Krásné představení! Užily si ho nejen děti, ale i dospěláci :)
Pan Kolpert  20 %
6.4.2018 | 116 hodnocení
+ souhlasím
Velké zklamání, svými samoúčelnými tanečními a hudebními kreacemi a množstvím vizuálního nevkusu připomíná spíš jakousi opulentní lední revue. Inscenace rezignuje na silná a aktuální témata, která Andersenova předloha nabízí. A obávám se, že divák, který předlohu nezná, vůbec nemůže pochopit ani základní příběh. Klíčový moment záchrany Káje Gerdou se vůbec neodehraje, jen se odvypráví slovy, Sněhová královna už v té době ostatně stejně není na scéně, jakoby na ni tvůrci na konci už zapomněli...
Barka  80 %
4.4.2017 | 295 hodnocení
+ souhlasím
Tahle inscenace je skutečná divočina. Sem tam mi přišlo, že než udržet dějovou linku, šlo spíš o to, narvat tam co nejvíc nápadů. Dá se říct, že forma přebíjí obsah. Ale ono se na to strašně dobře kouká, takže je to vlastně špatně?... Asi ne :) Za mě byli nejpůsobivější "sněžní muži", to byla opravdu velká paráda!
Lucas  60 %
26.1.2020 | 35 hodnocení
PeeDee  70 %
2.5.2017 | 28 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.