Divadlo Minor [velká scéna]

Sněhová královna

Premiéra: 2.4.2017 | 1:55
Minorská verze známé severské pohádky. Příběh o nepřekonatelné síle přátelství, které je schopno porazit zlo, je vyprávěn nejen činoherně, ale i tancem a hudbou...
D7+  
Divadlo Minor
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
58 %
5841000
Hodnocení redakce
Michal Novák 70 %
Kateřina Jírová 80 %
Helena Grégrová 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (7)

HODNOCENÍ REDAKCE
Michal Novák  70 %
(zadáno: 16.5.2017, počet hodnocení: 1079)
+ přínosný / zajímavý komentář
Trochu Hamlet bez Hamleta, pohádka bez příběhu (nebrat doslova), přesto pro mě jedno z nejzajímavějších uchopení této severské pohádkové klasiky. Vše přetaveno do srozumitelných pohybových sekvencí, hudby a ejhle, kolik se v tom dá nalézt humoru! Celý tvar vůbec půvabně osciluje mezi inspirací tématem a rozvolněnou stavbou. Dramaturgie zřejmě ještě zatlačí na vyprávění příběhu a bude vše korigovat dle reakcí malých diváků. V místy divoké, přesto stále poetické inscenaci prim hraje květinová etuda, příval sněhu (dokonalý prašan) a vtipný Sob! A Sněhová královna hraje na tereminvox.
Kateřina Jírová  80 %
(zadáno: 3.4.2017, počet hodnocení: 320)
+ přínosný / zajímavý komentář
Výborné pohybové divadlo, srozumitelné i pro děti. Dva činoherci, (A. Bubníková a P. Smolárik), vlastně poněkud překáží pohybové složce inscenace. Ale jsou velmi dobří. Zdlouhavé jsou scény s květinářkou a koupěchtivou paní růží, a scény s pitomými květinami. (Vedle Narcise a Tulipána je nejzajímavější ten Modrej /Modřenec?/). Opět, po přestávce, dostává inscenace úplně jiný, a pro diváky uchopitelnější, temporytmus. Káj a Gerda, jak je znám z dětství. Ovšem nejlepší je Sob! (Ostatně, scénu se Sobem si pamatuju i ze Sněhové královny z Volkráče, tam taky patřila k nejsilnějším.)
Helena Grégrová  60 %
(zadáno: 2.4.2017, počet hodnocení: 1494)
+ přínosný / zajímavý komentář
65 %. Širokou škálu divadelních žánrů, stylů a postupů předkládá Divadlo Minor dětskému divákovi s obdivuhodnou nezdolnou vervou. A navíc jde cestou nelacinou a nepodbízivou, většinou tak současně potěší a osloví i dospělé publikum. Sněhová královna tentokrát sází především na pohybovou složku, která, za pomoci poutavé scénografie a hudby, hraje prim. V první půli bohužel tak trochu na úkor kouzla příběhu, po pauze se tento deficit narovná. Kdybych dostala k dispozici jen dvě slova, přečtete si: Poetická inscenace.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Pan Kolpert  20 %
(zadáno: 6.4.2018, počet hodnocení: 110)
přínosný / zajímavý komentář
Velké zklamání, svými samoúčelnými tanečními a hudebními kreacemi a množstvím vizuálního nevkusu připomíná spíš jakousi opulentní lední revue. Inscenace rezignuje na silná a aktuální témata, která Andersenova předloha nabízí. A obávám se, že divák, který předlohu nezná, vůbec nemůže pochopit ani základní příběh. Klíčový moment záchrany Káje Gerdou se vůbec neodehraje, jen se odvypráví slovy, Sněhová královna už v té době ostatně stejně není na scéně, jakoby na ni tvůrci na konci už zapomněli...
Barka  80 %
(zadáno: 4.4.2017, počet hodnocení: 279)
přínosný / zajímavý komentář
Tahle inscenace je skutečná divočina. Sem tam mi přišlo, že než udržet dějovou linku, šlo spíš o to, narvat tam co nejvíc nápadů. Dá se říct, že forma přebíjí obsah. Ale ono se na to strašně dobře kouká, takže je to vlastně špatně?... Asi ne :) Za mě byli nejpůsobivější "sněžní muži", to byla opravdu velká paráda!
Lucas  60 %
(zadáno: 26.1.2020, počet hodnocení: 34)
PeeDee  70 %
(zadáno: 2.5.2017, počet hodnocení: 25)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.