Divadlo F. X. Šaldy Liberec [Šaldovo divadlo]

Jméno

Premiéra: 19.11.2021
Překlad: Petr Christov. Dramaturgie: Lenka Chválová. Scéna: Pavel Kodeda. Kostýmy: Edita Kurková-Kodeda. Režie: Kateřina Dušková.
Originální francouzská komedie, která s nadhledem a černým humorem vypráví příběh o tom, jak se může přátelská návštěva příbuzných změnit kvůli maličkosti v rodinné drama. Úspěšný čtyřicátník Vincent očekává narození prvního potomka. Když víceméně z legrace prohlásí, že by rád dal svému synovi jméno Adolf, rozehraje se bizarní kolotoč výměny názorů. Atmosféra houstne, ze zasutých zákoutí paměti se začínají vytahovat věci, které měly být dávno zapomenuty, a rodinná sešlost se mění v horor...
Divadlo F. X. Šaldy Liberec
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
87 %
8731000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
V_M  70 %
13.5.2023 | 36 hodnocení
+ souhlasím
Taková lehká francouzská konverzační komedie. Nezasmějete se u toho k popukání, ale jako odpočinkový žánr je to skvělé. To ještě umocňují vynikající výkony herců, kvalitní režie a prostá, jakkoli velmi vkusná výprava.
DZ73  90 %
10.3.2022 | 13 hodnocení
+ souhlasím
Díky jednoduché scéně, dobrým zápletkám, vypilovaným pointám a hlavně díky skvělému obsazení, je to báječné představení. Všichni herci za 1, ale jak Zdeněk Kupka pojal Clauda, smekám. :-)
Coward  100 %
22.5.2022 | 263 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.