Profil uživatele

Majakmp3

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Pavla Haflantová: 12 % (6)
Anežka Kotoučová: 13 % (9)
Iva Bryndová: 13 % (4)
Pavel Širmer: 13 % (18)
Kateřina Jírová: 14 % (5)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

1 2  > 
(zadáno: 26.2.2023)
Na první pohled to vypadá jako humorný skeč - tři manželské páry v porodnici, kde každý z partnerů řeší přelomovou a životní zkušenost (narození potomka) extrémním způsobem. Pod povrchem jde však o víc. Reprodukce je jedním ze zásadních mechanismů přežití druhu a je smutné, že mnozí, kteří o dítě usilují, ho nikdy mít nebudou a naopak ti, co o potomky nestojí, jich mívají více. Tedy opět důvod k všeobecné nespokojenosti.
Líbila se mi stavba scény i herecké výkony, obzvláště pak Jakub Burýšek v roli Štěpky, svým herectvím zastínil ostatní kolegy.
Babyboom je to tragikomedií, kterou hodnotím poctivými 80%.
(zadáno: 22.1.2023)
Sláva, konverzační komedie, která je humorná, má nadhled, ale i vážnou linku v podobě rasizmu a násilí a otázkou jak se s nimi se vyrovnat.
Hra bavila nejenom publikum, ale bylo viděti i na hercích, že jsou ve svém živlu a jednou se dokonce drobně odbourali.
Opravuji názor na herecké umění pana Chmela kterého jsem doposud znal pouze z pořadu Partička, kde na mě působil jako vždy zamračený statista - zde byl úžasný, ostatně jako všichni herci a dámám na jevišti to ještě navíc moc slušelo.
Díky za provětrání bránice i za zamyšlení se nad vážnějšími tématy, jak je vidět, jde to i s humorem - 80%.
(zadáno: 22.1.2023)
Jde o komunistickou agitku a to jak obsahem, tak i formou.
Téměř prázdné jeviště a na něm 4 ženy, jedna vždy předstoupí a zadeklamuje: chudáci dělníci v masokombinátu, chudáci dělníci v žiletkárně, chudáci pokladní v Albertu... utlačovaná třída, hnusný kapitalismus.
Agitka radí, co by tito lidé měli dělat - založte si odbory a braňte se.
Jak si však odbory poradí s nastupující automatizací, kdy neviditelní lidé už nebudou v marketech a továrnách potřeba? Z čeho a jak budou žít?
Dávám 10% za bagr na scéně a dalších 10% za zpěv a přednes. Celkově 20% a vřele NEDOPORUČUJI!
(zadáno: 2.4.2022)
Máte rádi písničky skupiny Elán? Nevadí Vám, když v příběhu poznáte do moderních reálií přepracovaného Hraběte Monte Cristo od Alexandrea Dumase staršího? Pak je Voda (a krev) nad vodou představení právě pro Vás! Skvělý zpěv s fenomenálními duety, kde bych vyzdvihl výkony Jana Kříže v roli Adama a Mariannu Polyákovou, jako Terezu. Zajímavé kulisy i choreografie a neotřelé nápady např. u některých scén ve vězení.
Parádní zážitek příjemně strávený večer.
(Shlédnuto 25.02.2022 v Kalichu.)
(zadáno: 3.3.2020)
Co nejlepšího dát synovi k pětadvacátým narozeninám? Prostitutku.
Úvodní šílený nápad i jeho realizace ve formě postelové scény byly prima, jenomže poté se komedie rychle zvrátila v drama. Občas sice v hledišti vybuchne salva smíchu, např. když se 25. letý, lehce postižený mladík s naivitou táže matky, zda ví, že může být vdaná a zároveň chodit do práce, ale častěji se na jevišti řeší vážná témata - snobismus, morálka prostitutky, nenaplněné touhy matky, nebo třeba obavy rodičů, co se stane s jejich postiženým synem, až tu oni nebudou.
Herci odvádějí skvělou práci, jenže... 60%.
(zadáno: 26.2.2020)
Kontroverzní představení.
Na jedné straně precizní zpěv, hudba, kulisy a netradiční pojetí prostoru, kdy herci občas hrají ve dvou patrech nad sebou.
Na straně druhé kontinuální proud sprosťáren a lascivní humor, tak daleko za hranou vkusu, že by se červenal i ten nejotrlejší dlaždič. Rovněž by se mohlo zdát, že se jedná o veselý výlet patičky teenek z katolické školy, které vyrazí na pěveckou soutěž, kde se oddávají sexu, alkoholu a drogám. Jenže to má i druhou linku, jedné z holek se vrátila rakovina, druhá je v jiném stavu, další přišla na to, že je lesbička, .. zkrátka žádná sranda.
(zadáno: 16.2.2020)
Mé první setkání s Ypsilonkou, takže hodnocení prosím berte s rezervou. Představení s mi moc líbilo. Koncepčně mi hra připomíná revue divadla SEMAFOR.
Studio Ypsilon sídlí ve Spálené ulici č. 16 a hra je historickou exkurzí na tuto adresu a do přilehlého okolí. V každé době tu zajímaví lidé dělali zajímavé věci, takže proč si to nejlepší nepřipomenout. Písničky, skeče, vtipy i historický výklad. Jedinou drobnou výtku bych měl k času, byť je tu představen jako dvojjediná entita, tak neustálé střídání minulosti vzdálené s méně dávnou a naopak mi trochu vadilo - proč ne chronologicky?
(zadáno: 15.9.2019)
Pod stromečkem v roce 1999 jsem dostal dvoj CD Krysař. Ihned jsem si muzikál zamiloval a písně se naučil nazpaměť.
Dnes, po téměř 20 letech jsem poprvé zašel na tento ikonický muzikál Daniela Landy do divadla Kalich a musím říct, že jsem měl obavy. Znáte to, konfrontovat starou lásku po dlouhých letech téměř nikdy nedopadá dobře. Navíc tehdy v tom účinkoval Landa, Bílá a další hvězdy.
Mé obavy však padly hned při první písni. Všechno parádní - od zpěvu, zvuku, choreografie až po kulisy. Nejvíc mě zaujaly výkony Jana Apolenáře a Marie Křížové.
PS: mladý Suchařípa (54) opravdu umí zpívat.
(zadáno: 25.1.2018)
Asi nebudu úplně objektivní, protože jsem šel do divadla hladový.
Musím však pochválit výkon hlavní protagonistky v podání M. Absolonové. Také ostatní herecké výkony, hudba, kostýmy a výprava byly na profesionální úrovni.
V zájmu většího spádu hry, bych představení zkrátil o 30-40 minut.
Nejvíc mi vadil konec představení a depresivní poselství hry. Hra říká toto: člověk má pracovat ze všech sil a obětovat práci vše včetně soukromí a když náhodou přeci přijde rodinné štěstí, může si být jistý, že nebude mít dlouhého trvání, ale žádné strachy, pořád mu zbývá práce.
(zadáno: 5.10.2016)
Musím pochválit moderní kulisy a herecké výkonný. Hra mě však neoslovila - je značně depresivní a postrádá myšlenku. Dílo tvrdí, že život stoji za vyliž, proto je dobře, že existují kamarádi se kterými můžete okukovat slečny. Jenže to nestačí, takže s jednou slečnou začnete žít. Zakrátko však shledáte, že je to ještě horší, takže se vrátíte ke kamarádům a k okukování slečen, což, jak už víme nestojí za nic.
(zadáno: 4.10.2016)
Příjemná nenáročná, moderní komedie o postarším uklízeči z nákupního centra na Smíchově, který se zamiluje od dvacetileté "doplňovačky zboží". Bohumil Klepl ve výborné one man show předvádí, že by se člověk měl radovat ze života, i když vše nejde jako ve filmu.
Shlédnuto v rámci Sedmihorského léta.

PS: Vždy mi přijde poněkud podezřelé, pokud se hodnocení diváků a redaktorů / kritiků diametrálně rozchází. Přirovnal bych to k hodnocení filmů Zdeňka Trošky. Všichni je známe, spolehlivě plní kinosály, některé hlášky zlidověly, ale profesionální kritiky svorně tvrdí, že je to ODPAD.
(zadáno: 3.10.2016)
Exkurze do neúprosného světa realitní kanceláře, kde pravda a přátelství závisí pouze na tom, zda jste úspěšní a prodáváte, nebo zda vaše tržby nedosahují předepsaného minima.

Všechny postavy ve hře jsou jasní "záporáci", ale každý je jinačí. Překvapil mě charismatický M. Suchánek, úlisný J. Dulava a defenzivní, ustrašený, naivní a hloupý O. Brancuzksý.

Velmi chválím i scénu a kulisy - zejména ve druhém dějství. Nadchlo mě použití "šéfovské kukaně" a humorné využívání její akustiky.

Děkuji za příjemně strávený večer plný drsného humoru a dobré nálady. 75%
(zadáno: 3.10.2016)
Další úžasné Semaforské představení.
Jiří Suchý stále řádí tak, že mu nestačí ani o 50 let mladší kolegové. Jitka Molavcová je tradičně skvělá a velmi mile mě překvapilo trio M. Jedličková, E. Hurábová a V. Tichá. Dámy nejenže skvěle zpívají a hrají na hudební nástroje, ale moc pěkně se na ně i dívá.
Mám pouze dvě výtky.
1) Nepřesvědčivé výkony V. Harapese
2) Na můj vkus trochu moc odboček a vysvětlování.

Celkově moc pěkné představení ? Děkuji! 85%
(zadáno: 6.12.2015)
Silný příběh o toleranci a odpouštění v mistrovském podání Stanislava Zindulky a Matěje Hádka. Představení mělo náboj, gradaci i happy end.
Vřele doporučuji!

PS: Stanislav Zindulka během hry působil jako stařec, který se stěží odšourá z kanape k židli u stolu, nicméně při děkovačce běhal a klaněl se jako jogín v plném rozpuku mládí :-).
(zadáno: 20.11.2015)
Profesionální herecké výkony, skvělá hudba a minimalistická výprava.

První polovina představení mě však příliš neoslovila, byla dosti nevěrohodná, protože poplatná době a dnes již neaktuální, nicméně měla poselství, že extrémní podmínky ospravedlňují extrémní řešení.

Po přestávce se to celé velmi zlepšilo. Hra se soustředila na lidské vztahy a demonstrovala, že mezi námi vždy byly a jsou jak hrdinové, tak i svině a občas není lehké určit kdo je kdo.

Za mě 65%.
(zadáno: 25.4.2015)
Komorní, rodinné drama o jednom nenaplněném manželství, intrikách, ambicích, marné touze po dítěti, zoufalství, beznaději a alkoholu.
Hlavní roli Marty brilantně ztvárnila V. Gajerová, které zdatně sekundovaly A. Procházka, V. Kubařová a V. Dvořák.
Přes to se mi představení nelíbilo. Po přestávce to konečně začalo mít spád, ale až závěrečná scéna vysvětlila, co se tam ty předešlé dvě a čtvrt hodiny dělo a jaký to mělo důvod.
Dojem z představení bych přirovnal k filmovému Spalovači mrtvol. Zajímavé, brilantně zahrané, nutící k zamyšlení, ale rovněž bych nemohl tvrdit, že se mi film líbil.
(zadáno: 21.2.2015)
Velmi dobře zahrané humorné drama končící takřka happy endem.
Inscenace vytváří mnoho zábavných situací, které nutí publikum k salvám spontánního smíchu a veselí. Při bližším zamyšlení však docházím neradostnému závěru, že se směji hlubokému zoufalství a nenaplněnosti života každého, ze šesti charakterů na scéně.
Nechci se nikoho dotknout, ale vzhledem k věčnému rozebírání pocitů a vztahů jednotlivých účastnic kurzu life coachingu je představení určeno spíše pro ženské publikum!
(zadáno: 17.2.2015)
Itálie, vyšší společnost na konci minulého století. Mladý hrabě tvrdí, že muž musí zabít svou nevěrnou ženu, aby neztratil tvář. Svou nevěrnou manželku však zabít nedokáže, ale co dál?
Oddechovka s Vetchým, Chýlkovou, ale hlavně skvělým Petrem Nárožným v menší roli bankéře - filosofa Cirilla Zanottiho. Jeho o 35 let mladší manželka mu při každé příležitosti zahýbá, on se však tváří, že to nevidí. Ihned po jejím odchodu ze scény vždy situaci vtipně glosuje krátkými, cynickými slogany a průpovídkami - moc vtipné.
Příjemná, nenáročná komedie, kterou mohu všem vřele doporučit.
(zadáno: 18.1.2015)
Skvělé one man show o tom, jak jsou muži a ženy rozdílní a proč vznikají partnerská nedorozumění. Trochu banální, ale velmi zábavné. Jakub Slach hrál jako o život a na několika místech vyprovokoval dialog mezi jevištěm a zaplněným hledištěm divadla Palace.
Výborná oddechovka, kterou mohu s klidným svědomím doporučit i zapřísáhlým morousům.
Za mě 86%
(zadáno: 18.1.2015)
Antická tragédie o tom, že je žena křehká a bezbranná květinka a to až do chvíle, než jí sokyně sáhne na jejího chlapa, pak se mění v běsnící fúrii, která nezná bratra ani slitování. Hra je zasazena do současných reálií a je brilantně zahraná - dámy Stryková i Stavná předvádějí herecký koncert. Navíc má hra i edukativní poslání. Jako muž jsem se dozvěděl, že když se dámy baví o tom, že se nevejdou do třicet čtyřky, tak není řeč o obuvi, ale o velikosti šatů! Jediná výtka míří na délku představení - 55 minut takto kvalitní zábavy je opravdu málo. Všem vřele doporučuji! Za mě 85%.
(zadáno: 10.6.2014)
Zase jedna hra, co klame i názvem. O žádných láskách nemůže být ani řeč. Jde o depresivní poselství, že když se na Vás ve stáří všichni vykašlou, máte stále pro co žít. V domově důchodců, kam vás uklidili, máte své místo a své přátelé, kteří na vás čekají - a to sice proto, že dokud se v jídelně nesejdou všichni, tak se večeře vydávat nezačne!
Přesvědčivé herecké výkony všech protagonistů, což však nemění nic na tom, že mi tahle hra vůbec nesedla.
(zadáno: 25.2.2014)
I ženy mají někdy své dny!
Když osud svede dohromady nevěstu, její svatební svědkyni a barmanku v liduprázdné hokejové hospodě, máme tu základ zajímavého tématu. Přidejme tři příběhy a zrodí se nám netradiční komedie. Zažijeme holčičí rvačku i srdceryvné scény dámské sounáležitosti či trojhlasý zpěv dojemné odrhovačky. Na holky je moc pěkný pohled, a to co říkají dává smysl a je zábavné. Jedinou výtkou je délka 65 minut, což mi na tak dobré představení připadá proklatě málo!
(zadáno: 25.2.2014)
Skvělá komedie nejenom o tom, že i muži mají své dny, ale také vědecké vysvětlení toho, proč se chlapi často chovají jako zvířata. Nemůžeme za to, může za to testosteron! Představení bude leckoho šokovat sprostým výrazivem či "pohoršujícím" měřením si přirození přímo na scéně - ale soutěživost máme, na rozdíl od našich hezčích poloviček, v krvi. I přes zmiňované atributy představení nevyznívá vulgárně a spolu s celým divadlem jsem se velmi bavil.
PS: Liberecké divadlo F. X. Šaldy bylo vyprodané a 2/3 publika byla dámská. Po počátečním "kulturním šoku - 3 min." se dámy bavily jako my ostatní.
(zadáno: 12.2.2014)
Klasická Semaforská hra v novém kabátu, jejímiž největšími hvězdami jsou Jiří Suchý a Jitka Molavcová. Jsem fanouškem SEMAFORu, přesto se pokaždé znovu divím a obdivuji pana Suchého, že totiž ani po osmdesátce nevyrost z puberty. (Sám ještě sice nemám ani čtyři křížky, přesto trpím stejnou diagnózou.) Hra je laskavá a zábavná, a i když občas zaslechnete nějaké to silnější slovíčko, či narážku, nikdy to nejde za hranici vkusu.
(zadáno: 12.2.2014)
Bezesporu zajímavá inscenace. Námět mě úplně neoslovil, ale chápu, že nebyl primárně určen mužům. První polovina představení měla na můj vkus pomalý rozjezd, ale po přestávce se vše velmi zlepšilo. Trochu mě rozčiloval kostým Ivy Janžurové, který, spolu s jejím typickým hlasovým projevem, ve mně budil dojem, že se dívám na vystrašenou pracovnici dozorny jaderné elektrárny Černobyl, která zmateně pobíhá po prostoru a marně se snaží zabránit blížící se katastrofě.
Skvělé byly i výkony ostatních hereček, škoda, že na ně z mého místa v první galerii nebylo příliš vidět.
1 2  >