Profil uživatele

Majakmp3

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Pavla Haflantová: 12 % (6)
Pavel Širmer: 13 % (15)
Anežka Hrebiková: 14 % (7)
Kateřina Jírová: 14 % (5)
Lukáš Dubský: 14 % (11)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 15.9.2019)
Krysař - Divadlo Kalich: 90 %
Pod stromečkem v roce 1999 jsem dostal dvoj CD Krysař. Ihned jsem si muzikál zamiloval a písně se naučil nazpaměť.
Dnes, po téměř 20 letech jsem poprvé zašel na tento ikonický muzikál Daniela Landy do divadla Kalich a musím říct, že jsem měl obavy. Znáte to, konfrontovat starou lásku po dlouhých letech téměř nikdy nedopadá dobře. Navíc tehdy v tom účinkoval Landa, Bílá a další hvězdy.
Mé obavy však padly hned při první písni. Všechno parádní - od zpěvu, zvuku, choreografie až po kulisy. Nejvíc mě zaujaly výkony Jana Apolenáře a Marie Křížové.
PS: mladý Suchařípa (54) opravdu umí zpívat.
(zadáno: 25.1.2018)
Funny Girl - Studio DVA divadlo: 70 %
Asi nebudu úplně objektivní, protože jsem šel do divadla hladový.
Musím však pochválit výkon hlavní protagonistky v podání M. Absolonové. Také ostatní herecké výkony, hudba, kostýmy a výprava byly na profesionální úrovni.
V zájmu většího spádu hry, bych představení zkrátil o 30-40 minut.
Nejvíc mi vadil konec představení a depresivní poselství hry. Hra říká toto: člověk má pracovat ze všech sil a obětovat práci vše včetně soukromí a když náhodou přeci přijde rodinné štěstí, může si být jistý, že nebude mít dlouhého trvání, ale žádné strachy, pořád mu zbývá práce.
(zadáno: 5.10.2016)
Sexuální perverze v Chicagu - Činoherní klub: 50 %
Musím pochválit moderní kulisy a herecké výkonný. Hra mě však neoslovila - je značně depresivní a postrádá myšlenku. Dílo tvrdí, že život stoji za vyliž, proto je dobře, že existují kamarádi se kterými můžete okukovat slečny. Jenže to nestačí, takže s jednou slečnou začnete žít. Zakrátko však shledáte, že je to ještě horší, takže se vrátíte ke kamarádům a k okukování slečen, což, jak už víme nestojí za nic.
(zadáno: 4.10.2016)
Vysavač - Studio DVA divadlo: 70 %
Příjemná nenáročná, moderní komedie o postarším uklízeči z nákupního centra na Smíchově, který se zamiluje od dvacetileté "doplňovačky zboží". Bohumil Klepl ve výborné one man show předvádí, že by se člověk měl radovat ze života, i když vše nejde jako ve filmu.
Shlédnuto v rámci Sedmihorského léta.

PS: Vždy mi přijde poněkud podezřelé, pokud se hodnocení diváků a redaktorů / kritiků diametrálně rozchází. Přirovnal bych to k hodnocení filmů Zdeňka Trošky. Všichni je známe, spolehlivě plní kinosály, některé hlášky zlidověly, ale profesionální kritiky svorně tvrdí, že je to ODPAD.
(zadáno: 3.10.2016)
Glengarry Glen Ross - Činoherní klub: 80 %
Exkurze do neúprosného světa realitní kanceláře, kde pravda a přátelství závisí pouze na tom, zda jste úspěšní a prodáváte, nebo zda vaše tržby nedosahují předepsaného minima.

Všechny postavy ve hře jsou jasní "záporáci", ale každý je jinačí. Překvapil mě charismatický M. Suchánek, úlisný J. Dulava a defenzivní, ustrašený, naivní a hloupý O. Brancuzksý.

Velmi chválím i scénu a kulisy - zejména ve druhém dějství. Nadchlo mě použití "šéfovské kukaně" a humorné využívání její akustiky.

Děkuji za příjemně strávený večer plný drsného humoru a dobré nálady. 75%
(zadáno: 3.10.2016)
Čochtanův divotvorný hrnec - Divadlo Semafor: 90 %
Další úžasné Semaforské představení.
Jiří Suchý stále řádí tak, že mu nestačí ani o 50 let mladší kolegové. Jitka Molavcová je tradičně skvělá a velmi mile mě překvapilo trio M. Jedličková, E. Hurábová a V. Tichá. Dámy nejenže skvěle zpívají a hrají na hudební nástroje, ale moc pěkně se na ně i dívá.
Mám pouze dvě výtky.
1) Nepřesvědčivé výkony V. Harapese
2) Na můj vkus trochu moc odboček a vysvětlování.

Celkově moc pěkné představení ? Děkuji! 85%
(zadáno: 6.12.2015)
Návštěvy u pana Greena - agentura ADF: 90 %
Silný příběh o toleranci a odpouštění v mistrovském podání Stanislava Zindulky a Matěje Hádka. Představení mělo náboj, gradaci i happy end.
Vřele doporučuji!

PS: Stanislav Zindulka během hry působil jako stařec, který se stěží odšourá z kanape k židli u stolu, nicméně při děkovačce běhal a klaněl se jako jogín v plném rozpuku mládí :-).
(zadáno: 20.11.2015)
Želary - Městská divadla pražská: 60 %
Profesionální herecké výkony, skvělá hudba a minimalistická výprava.

První polovina představení mě však příliš neoslovila, byla dosti nevěrohodná, protože poplatná době a dnes již neaktuální, nicméně měla poselství, že extrémní podmínky ospravedlňují extrémní řešení.

Po přestávce se to celé velmi zlepšilo. Hra se soustředila na lidské vztahy a demonstrovala, že mezi námi vždy byly a jsou jak hrdinové, tak i svině a občas není lehké určit kdo je kdo.

Za mě 65%.
(zadáno: 25.4.2015)
Kdo se bojí Virginie Woolfové? - Městská divadla pražská: 50 %
Komorní, rodinné drama o jednom nenaplněném manželství, intrikách, ambicích, marné touze po dítěti, zoufalství, beznaději a alkoholu.
Hlavní roli Marty brilantně ztvárnila V. Gajerová, které zdatně sekundovaly A. Procházka, V. Kubařová a V. Dvořák.
Přes to se mi představení nelíbilo. Po přestávce to konečně začalo mít spád, ale až závěrečná scéna vysvětlila, co se tam ty předešlé dvě a čtvrt hodiny dělo a jaký to mělo důvod.
Dojem z představení bych přirovnal k filmovému Spalovači mrtvol. Zajímavé, brilantně zahrané, nutící k zamyšlení, ale rovněž bych nemohl tvrdit, že se mi film líbil.
(zadáno: 21.2.2015)
Cry Baby Cry - Švandovo divadlo: 60 %
Velmi dobře zahrané humorné drama končící takřka happy endem.
Inscenace vytváří mnoho zábavných situací, které nutí publikum k salvám spontánního smíchu a veselí. Při bližším zamyšlení však docházím neradostnému závěru, že se směji hlubokému zoufalství a nenaplněnosti života každého, ze šesti charakterů na scéně.
Nechci se nikoho dotknout, ale vzhledem k věčnému rozebírání pocitů a vztahů jednotlivých účastnic kurzu life coachingu je představení určeno spíše pro ženské publikum!
(zadáno: 17.2.2015)
Maska a tvář - Činoherní klub: 80 %
Itálie, vyšší společnost na konci minulého století. Mladý hrabě tvrdí, že muž musí zabít svou nevěrnou ženu, aby neztratil tvář. Svou nevěrnou manželku však zabít nedokáže, ale co dál?
Oddechovka s Vetchým, Chýlkovou, ale hlavně skvělým Petrem Nárožným v menší roli bankéře - filosofa Cirilla Zanottiho. Jeho o 35 let mladší manželka mu při každé příležitosti zahýbá, on se však tváří, že to nevidí. Ihned po jejím odchodu ze scény vždy situaci vtipně glosuje krátkými, cynickými slogany a průpovídkami - moc vtipné.
Příjemná, nenáročná komedie, kterou mohu všem vřele doporučit.
(zadáno: 18.1.2015)
Caveman - agentura Point: 90 %
Skvělé one man show o tom, jak jsou muži a ženy rozdílní a proč vznikají partnerská nedorozumění. Trochu banální, ale velmi zábavné. Jakub Slach hrál jako o život a na několika místech vyprovokoval dialog mezi jevištěm a zaplněným hledištěm divadla Palace.
Výborná oddechovka, kterou mohu s klidným svědomím doporučit i zapřísáhlým morousům.
Za mě 86%
(zadáno: 18.1.2015)
Kauza Médeia - A studio Rubín: 90 %
Antická tragédie o tom, že je žena křehká a bezbranná květinka a to až do chvíle, než jí sokyně sáhne na jejího chlapa, pak se mění v běsnící fúrii, která nezná bratra ani slitování. Hra je zasazena do současných reálií a je brilantně zahraná - dámy Stryková i Stavná předvádějí herecký koncert. Navíc má hra i edukativní poslání. Jako muž jsem se dozvěděl, že když se dámy baví o tom, že se nevejdou do třicet čtyřky, tak není řeč o obuvi, ale o velikosti šatů! Jediná výtka míří na délku představení - 55 minut takto kvalitní zábavy je opravdu málo. Všem vřele doporučuji! Za mě 85%.
(zadáno: 10.6.2014)
Lásky paní Katty - Divadlo Na Jezerce: 50 %
Zase jedna hra, co klame i názvem. O žádných láskách nemůže být ani řeč. Jde o depresivní poselství, že když se na Vás ve stáří všichni vykašlou, máte stále pro co žít. V domově důchodců, kam vás uklidili, máte své místo a své přátelé, kteří na vás čekají - a to sice proto, že dokud se v jídelně nesejdou všichni, tak se večeře vydávat nezačne!
Přesvědčivé herecké výkony všech protagonistů, což však nemění nic na tom, že mi tahle hra vůbec nesedla.
(zadáno: 25.2.2014)
Zakázané uvolnění - A studio Rubín: 80 %
I ženy mají někdy své dny!
Když osud svede dohromady nevěstu, její svatební svědkyni a barmanku v liduprázdné hokejové hospodě, máme tu základ zajímavého tématu. Přidejme tři příběhy a zrodí se nám netradiční komedie. Zažijeme holčičí rvačku i srdceryvné scény dámské sounáležitosti či trojhlasý zpěv dojemné odrhovačky. Na holky je moc pěkný pohled, a to co říkají dává smysl a je zábavné. Jedinou výtkou je délka 65 minut, což mi na tak dobré představení připadá proklatě málo!
(zadáno: 25.2.2014)
Testosteron - Divadlo F.X.Šaldy Liberec: 90 %
Skvělá komedie nejenom o tom, že i muži mají své dny, ale také vědecké vysvětlení toho, proč se chlapi často chovají jako zvířata. Nemůžeme za to, může za to testosteron! Představení bude leckoho šokovat sprostým výrazivem či "pohoršujícím" měřením si přirození přímo na scéně - ale soutěživost máme, na rozdíl od našich hezčích poloviček, v krvi. I přes zmiňované atributy představení nevyznívá vulgárně a spolu s celým divadlem jsem se velmi bavil.
PS: Liberecké divadlo F. X. Šaldy bylo vyprodané a 2/3 publika byla dámská. Po počátečním "kulturním šoku - 3 min." se dámy bavily jako my ostatní.
(zadáno: 12.2.2014)
Kdyby tisíc klarinetů - Divadlo Semafor: 90 %
Klasická Semaforská hra v novém kabátu, jejímiž největšími hvězdami jsou Jiří Suchý a Jitka Molavcová. Jsem fanouškem SEMAFORu, přesto se pokaždé znovu divím a obdivuji pana Suchého, že totiž ani po osmdesátce nevyrost z puberty. (Sám ještě sice nemám ani čtyři křížky, přesto trpím stejnou diagnózou.) Hra je laskavá a zábavná, a i když občas zaslechnete nějaké to silnější slovíčko, či narážku, nikdy to nejde za hranici vkusu.
(zadáno: 12.2.2014)
Mikve - Národní divadlo: 70 %
Bezesporu zajímavá inscenace. Námět mě úplně neoslovil, ale chápu, že nebyl primárně určen mužům. První polovina představení měla na můj vkus pomalý rozjezd, ale po přestávce se vše velmi zlepšilo. Trochu mě rozčiloval kostým Ivy Janžurové, který, spolu s jejím typickým hlasovým projevem, ve mně budil dojem, že se dívám na vystrašenou pracovnici dozorny jaderné elektrárny Černobyl, která zmateně pobíhá po prostoru a marně se snaží zabránit blížící se katastrofě.
Skvělé byly i výkony ostatních hereček, škoda, že na ně z mého místa v první galerii nebylo příliš vidět.
(zadáno: 11.2.2014)
Ucpanej systém - Dejvické divadlo: 90 %
Velice zábavná, sprostá a vulgární komedie u které, při bližším rozboru, navíc zjistíte, že jde spíš o tragédii. (Všechny hlavní postavy skončí špatně - zastřeleni, ve vězení, odloučeni, proměněn v mouchu, zabije vlastního syna atd.)
Jako anděl pomsty tomu všemu šéfuje Bůh - Trojan, který však nemoralizuje, ale bere vinu pouze na sebe. Je si vědom všech svých nectností a špatných vlastností, jak jinak tedy mohou dopadnout lidé, když je stvořil k obrazu svému?
Skvěle jsem se bavil, a přestavení mohu vřele doporučit.
(zadáno: 11.2.2014)
Láska a peníze - Divadlo v Dlouhé: 60 %
Brilantně zahraná depresivní tragédie o tom, že láska neexistuje a hybnou silou světa jsou peníze.
Hra je podána v retroaktivním stylu, tedy příběh je vyprávěn od konce k začátku. Jednotlivé obrazy jsou vylíčeny se surovou zoufalostí a beznadějí - celkově hra vyznívá hodně depresivně.
Představení je, dle mého soudu, pouze pro silné nátury a psychicky slabším jedincům může přivodit újmu. Přesto, že herecké výkony všech představitelů byly famózní, tak se mě hra neoslovila a podruhé bych na ní určitě nešel! (více v článku na blogu)
(zadáno: 24.6.2013)
Na dotek - Divadlo Na Jezerce: 70 %
Je zábavné slyšet z ženských úst líčení sexu tak, jak by ho před svými kumpány z mokré čtvrti chvástavě přikrášlil pobuda po sedmé dvanáctce v hospodě U Fleků!
Hra je o sexu a s výrazivem si nebere servítky, nicméně je humorná a rozhodně nepůsobí vulgárně. Celému představení vévodí Jiří Macháček, kterému snad tuto roli psali přímo na tělo. Ocenil jsem výkon Lenky Vlasákové, na Kristýnu Bokovou byl hezký pohled a Jan Dolanský mě pobavil při ?internetovém výstupu?. Jedinou výhradu mám k začátku představení, prvních 10 minut mohlo být buď svižnějších a nebo kratších.
Moc příjemná záležitost!
(zadáno: 23.6.2013)
Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho - Činoherní klub: 50 %
Brilantně zahraná infantilní a hloupá komedie o tom, jak je humorné posmívat se škaredému za jeho ošklivost a hloupému za jeho nízkou inteligenci. Pokud patříte k vyznavačům sloganu, že nejupřímnějším smíchem, je smích škodolibý, pak by Vás představení mohlo nadchnout. Bavil jsem se, smál a tleskal jako většina lidí v hledišti a to až do doby, než jsem se zamyslel nad obsahem a dějem. Pokud tedy necháte intelekt spolu s kabátem v šatně, budete se výborně bavit. V opačném případě z Vás nadšení asi brzy vyprchá.
(zadáno: 21.6.2013)
Léda (Manželskonemanželská povídka) - Činoherní klub: 80 %
"Nárožný se nezdá, ale takhle by sbalil i mě", ohodnotila herecký koncert Petra Nárožného mladá návštěvnice Činoherního klubu na pátečním představení Lédy. Petr Nárožný v roli brilantního manipulátora jasně dominoval na scéně. V druhé části večera zabodoval i Ondřej Vetchý. Představení se mi moc líbilo. Nemyslím si, že by mělo nějaké slabší místa, a tak mohu vřele doporučit!
(zadáno: 17.5.2012)
Jeppe z vršku - Divadlo Na Jezerce: 80 %
Náramně jsem se bavil.
Jeppe byl hereckým koncertem Radka Holuba, který na sebe poutal pozornost od první scény do závěrečné opony.
Možná se mýlím a všichni předešlí recenzenti mají pravdu, ale:
1) Divadlo bylo vyprodané.
2) Nikdo z diváků neutekl.
3) Závěrečný potlesk trval několik minut.
4) Herci se při závěrečné děkovačce více než 10x dostavili na jeviště a ukláněli se spokojenému publiku.

Dávám 80% (kdyby první jednátní trvalo o 10.min. méně, dal bych 100%) a doporučuji: Jděte na Jeppeho z Vršku a bavte se, tak jako jsem se bavil já a se mnou celé divadlo na Jezerce.