Činoherní klub

Maska a tvář

[La maschera e il volto]
Premiéra: 11.12.2002. Překlad: Zdeněk Digrin. Dramaturgie: Roman Císař, Vladimír Procházka. Scéna: Luboš Hrůza. Kostýmy: Jana Břežková, Luboš Hrůza. Použitá hudba: skladby Jana Štolby, Alana Vitouše, Hy Zareta, Alexe Northa. Pohybová spolupráce: Jiří Pokorný. Úprava a režie: Ladislav Smoček.
1:55

Osoby a obsazení
Hrabě Paolo Grazia - Ondřej Vetchý
Savina Graziová - Ivana Chýlková
Luciano Spina, advokát - Jaromír Dulava
Cirillo Zanotti, bankéř - Petr Nárožný
Marta Settová - Nela Boudová / Marika Procházková
Elisa Zanottiová - Dana Černá (původně také Anna Bendová)
Marco Miliotti, soudce - Petr Meissel (původně Michal Pavlata)
Wanda Sereniová - Lada Jelínková / Jitka Ježková
Piero Pucci - Petr Burian
Giorgio Alamari, sochař - Marek Taclík / Vilém Udatný / Luboš Veselý / Matěj Dadák / Václav Šanda (původně Filip Čáp, alternoval také Vilém Dubnička)
Andrea, správce domu - Otmar Brancuzský / Radvan Pácl (původně Stanislav Štícha)

Málem krvavá groteska. Paolo má panickou hrůzu z toho, aby mu jeho milovaná žena nebyla nevěrná a aby nebyl ve svém okolí terčem posměchu. Kdo však chce ujít směšnosti, ten do ní zákonitě spadne, a to velmi brzy.
Činoherní klub
Hodnocení inscenace
Redakce
67 %
Uživatelé
72 %
72801000
Chci vidět - přidat do seznamu
Ke zhlédnutí online naDramox
Volby

Hodnocení (89)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Lukáš Holubec 60 %
(zadáno: 18.9.2015, počet hodnocení: 662)
Lukáš Dubský 70 %
(zadáno: 29.4.2014, počet hodnocení: 852)
přínosný / zajímavý komentář
Příjemná komedie, ve které je klasická zápletka dovedena ad absurdum. Smočkova inscenace neskrývá i jistý moralistní přesah, ale je to stále hlavně zábava, za kterou už téměř 12 let diváci na Masku a tvář chodí. Celá inscenace stojí na třech hereckých pilířích, kterými jsou Ondřej Vetchý, Ivana Chýlková a především neuvěřitelně vtipný Petr Nárožný. Ztvárnění ostatních postav poněkud kolísá - od těch velmi dobře zahraných (J.Dulava) až po ty slabší herecké kreace (P.Burian). (více v článku na blogu)
Anežka Hrebiková 40 %
(zadáno: 17.3.2013, počet hodnocení: 212)
přínosný / zajímavý komentář
Kdyby v této hře nehráli tak dobří a zajímaví herci, považovala bych jí za adekvátní maximálně pro nějaký amatérské divadlo v Horní Dolní.Nicméně se stále jedná o mírně lascivní oddechovku a prakticky nechápu, proč jí takové divadlo i takový režisér zatěžují svůj repertoár a tvorbu.
Jiří Koula 80 % Tip Jiří Koula
(zadáno: 7.11.2010, počet hodnocení: 1565)
přínosný / zajímavý komentář
viz blog
Jiří Landa 70 %
(počet hodnocení: 2895)
přínosný / zajímavý komentář
Repríza 20.12.2002 - 90%
Repríza 19.10.2013 - 60% (především kvůli velmi špatnému výkonu I. Chýlkové a rozkladu inscenace jako celku)
Jan Pařízek 70 %
(počet hodnocení: 784)
Pavel Širmer 80 % Tip Pavel Širmer
(počet hodnocení: 1639)
Helena Grégrová 70 %
(počet hodnocení: 1434)
Michal Novák 60 %
(počet hodnocení: 1067)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Studený Čumáček 70 %
(zadáno: 27.11.2020, počet hodnocení: 248)
přínosný / zajímavý komentář
záznam
Velmi příjemná mírně černá groteska o zločinu, lásce a přebytečné mrtvole.
Martikovodivadlo 60 %
(zadáno: 7.1.2020, počet hodnocení: 51)
přínosný / zajímavý komentář
Repríza 28.10.2019/ Poprvé v ČK! Taková příjemná provoněná salónní inscenace Činoherního klubu! Nezklame, ani nepotěší! Záporně hodnotím zejména scénu, která je velmi malá a jaksi těžká! O to více v ní ovšem vyzní dějová zápletka! A tak se jednoduše pro diváka z tragédie stane komedie! Zajímavé jsou i velmi kvalitní herecké výkony! Z nichž asi nejvíce excelovala Dana Černá!
Michal1982 50 %
(zadáno: 28.10.2019, počet hodnocení: 79)
přínosný / zajímavý komentář
Oddychovka která plyne a tak nějak odplyne. 50 % za pana Nárožného a Vetchého. Paní Chýlková mi v její roli tentokrát moc nesedla.
Kviky 100 %
(zadáno: 3.4.2019, počet hodnocení: 21)
přínosný / zajímavý komentář
Výborná hra. Skvělé výkony herců, vtipná zápletka i rozuzlení.
MMK 70 %
(zadáno: 16.3.2018, počet hodnocení: 99)
přínosný / zajímavý komentář
Vtipně a s nadsázkou uvedené, kam to dovede přehnaná ješitnost.
Sasanka_007 80 %
(zadáno: 26.1.2018, počet hodnocení: 16)
přínosný / zajímavý komentář
Lehčí žánr, ale skvěle ztvárněný osvědčenými herci. I oni si hráli a nepřehrávali. Výborné představení.
Varan 50 %
(zadáno: 20.4.2017, počet hodnocení: 102)
přínosný / zajímavý komentář
Kdybych měl hodnotit pouze tu část před přestávkou, dal bych pěkných 70%. Po přestávce se ale vše zvrhlo ve zcela absurdní frašku, kde některé výkony byly až na hranici snesitelnosti (Ivana Chýlková a zejména Dana Černá). Mile mě tentokrát překvapil Ondřej Vetchý, Jaromír Dulava byl i přes kvalitu hry jako vždy skvělý. Obecně ale nechápu, proč se zrovna tenhle kousek drží v repertoáru Činoherního klubu tak dlouhou dobu.
Valmez 100 %
(zadáno: 21.1.2017, počet hodnocení: 208)
přínosný / zajímavý komentář
Setkání s Michalem Pavlatou:-)
Maxim de Winter 60 %
(zadáno: 6.6.2016, počet hodnocení: 91)
přínosný / zajímavý komentář
Příjemná oddychová komedie s určitým morálním přesahem. Petr Nárožný exceloval.
Martin Kopecký 60 %
(zadáno: 5.6.2016, počet hodnocení: 10)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Jednoduchá oddechová hra, kterou zachraňují dobré herecké výkony hlavních představitelů (Vetchý, Nárožný, Chýlková) a snesitelná délka (2*45 min.). Ze slabého textu s malou dynamikou děje nelze vytěžit nic víc, než pár vtipných momentů hlavních postav a figurkaření u těch vedlejších. Ze hry je až příliš cítit, že už se hraje 14 let a bylo by vhodné ji trochu oživit.
Vaklav 50 %
(zadáno: 5.6.2016, počet hodnocení: 246)
přínosný / zajímavý komentář
54,99% - Klidně se jděte podívat. Jistě se pobavíte. Doporučuji návštěvu představení ale hlavně při větší únavě, kdy si hlava chce jen odpočinout, nic moc neřešíte a nečekáte. Řekl bych, že herci hráli celkem s chutí, představení uteklo, ale celé to bylo nějaké rozpačité. Tak asi nějak bych to tedy zakončil - taky tak nějak rozpačitě...
Plšík 70 %
(zadáno: 11.4.2016, počet hodnocení: 523)
přínosný / zajímavý komentář
65%
Honza1 70 %
(zadáno: 12.3.2016, počet hodnocení: 84)
přínosný / zajímavý komentář
Spíše nenáročná záležitost, avšak svižně zahraná, bez hluchých míst, patří určitě k tomu lepšímu v tomto žánru v současné Praze. Kladem kvalitní obsazení hlavních postav Vetchý, Chýlková, Nárožný, Dulava. Zvláště glosy P.Nárožného, pronášené s jeho typickým výrazem a nadhledem, byly kořením představení. O.Vetchý hraje jako vždy naplno. Prostě umí. S I.Chýlkovou na sebe tradičně dobře "slyší". Určitě se nejedná o nezapomenutelné představení, ale příjemně strávený čas, to ano.
Screamingsun 60 %
(zadáno: 25.2.2016, počet hodnocení: 25)
přínosný / zajímavý komentář
Nelze říct, že by hra nebo inscenace byla špatná, ale přišla mi banální a předvídatelná. Možná jsem se jen nedokázal naladit na stejnou vlnu. Kvalitu držely zejména herecké výkony P.Nárožného, J.Dulavy a I.Chýlkové.
Studentice 60 %
(zadáno: 11.4.2015, počet hodnocení: 71)
přínosný / zajímavý komentář
Hra mě trochu nudila, spousta dialogu i postav mi přišla zbytečných, některé postavy silně přehrávaly a mnohé sexuální narážky byly trapné. Na druhou stranu musím vyzvednout výkon výkon pana Nárožného, Pavlaty a hlavně Vetchého, ti byli výborní a hru podle mě zachránili. A závěrečná vtipná děkovačka byla už jen třešínkou:).
Jenda.matousek 40 %
(zadáno: 16.3.2015, počet hodnocení: 332)
přínosný / zajímavý komentář
už předtím, než jsem na to šel mi bylo jasné, že to musí být už dokonale mrtvé divadlo a taky že ano. takovéto nesmyslné přesluhování inscenací bych zakázal zákonem. opravdu by mě zajímalo, jak musela hra vypadat kdysi a proč stále setrvává na repertoáru. jasně, lidi chtějí vidět Nárožného (vtipné glosy, ale už trochu horší srozumitelnost), Vetchého a Chýlkovou (o výjimečnosti jejich divadelního herectví mám dlouhodobě vážné pochybnosti), průšvihem je v Činoheráku tradičně obsazování vedlejších rolí (pod)průměrnými herci. na konverzační komedii radši jděte do Palace nebo k Hasičům.
Majakmp3 80 %
(zadáno: 17.2.2015, počet hodnocení: 27)
přínosný / zajímavý komentář
Itálie, vyšší společnost na konci minulého století. Mladý hrabě tvrdí, že muž musí zabít svou nevěrnou ženu, aby neztratil tvář. Svou nevěrnou manželku však zabít nedokáže, ale co dál?
Oddechovka s Vetchým, Chýlkovou, ale hlavně skvělým Petrem Nárožným v menší roli bankéře - filosofa Cirilla Zanottiho. Jeho o 35 let mladší manželka mu při každé příležitosti zahýbá, on se však tváří, že to nevidí. Ihned po jejím odchodu ze scény vždy situaci vtipně glosuje krátkými, cynickými slogany a průpovídkami - moc vtipné.
Příjemná, nenáročná komedie, kterou mohu všem vřele doporučit.
Vladimír10 80 %
(zadáno: 7.12.2014, počet hodnocení: 374)
přínosný / zajímavý komentář
Přehlídka mnoha lidských povah byla na scéně zahrána s grácií téměř všemi zúčastněnými. Ladislav Smoček se dokázal, jako u mnoha dalších textů, dostat až na dřeň replik a vytlačit z nich, to nejlepší, co se z nich vůbec získat dá. Za zmínku však stojí zejména O. Vetchý a P. Nárožný, kteří se postarali i o zpestření závěrečné děkovačky, či vynikající J. Dulava. Ale i ostatní umělci, jako např. L. Veselý, v mnohdy malých a nevděčných figurách předvádějí prvotřídní výkony. Netroufám si však odhadovat, jaký by měla samotná hra úspěch, kdyby se jí neujal právě zdejší inscenační tým. (více v článku na blogu)
PavelK 60 %
(zadáno: 5.5.2014, počet hodnocení: 197)
přínosný / zajímavý komentář
I když se 60% zdá málo či blízko průměru, odcházel jsem spokojený. Hra splnila zcela mé očekávání - nenáročná komedie, která funguje především díky dobrým hereckým výkonům. V tomto případě mi nevadil ani přehrávající Ondřej Vetchý, spíš bych nemusel vidět Mariku Procházkovou a Petra Buriana. Žádný divadelní zázrak, ale jako oddechovka na páteční večer potěší.
Monulinka 70 %
(zadáno: 18.4.2014, počet hodnocení: 386)
přínosný / zajímavý komentář
Bylo to takové prostě "milé" :) Nic náročného, text žádný zázrak, ale příjemná oddychovka, radost svými výkony mi udělali pánové Nárožný a Vetchý.
Kateřina Lužná 70 %
(zadáno: 16.1.2014, počet hodnocení: 27)
přínosný / zajímavý komentář
Co má dělat muž pevných zásad, který vždy prohlašuje, že nevěrnou manželku by bez milosti zabil, jenže když přijde na věc, jaksi nemá to srdce... A tak se dostane do problémů. Výborné herecké výkony hlavních představitelů, mě oslovil nejvíc Petr Nárožný, jehož postava naprosto srozumitelně objasní, proč je nejlepší nikdy nic nevědět:)
Jindři 90 %
(zadáno: 19.10.2013, počet hodnocení: 8)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé:)! S kamarádkou jsme se dobře pobavily a zasmály. Celé představení bylo svižné:) Dost tomu pomohly výkony Nárožného, Vetchého a Chýlkové:) Doporučuju, pokud si chcete oddechnout od všech starostí a dobře se pobavit:) (Ne však v případě, že Vás partner/ partnerka právě podvádí, jelikož pak byste toto představení vnímali zřejmě v cela jiném světle;))
Janis 60 %
(zadáno: 26.5.2013, počet hodnocení: 247)
přínosný / zajímavý komentář
Konverzační, nepříliš hlubokomyslná komedie, která (alespoň v této realizaci) ani nijak zvlášť nerozvíjí téma naznačené v názvu, ten slibuje přece jen víc...
První půle je spíš trochu vysvětlující, hře dominují až výkony zamilovaného Vetchého v druhé půli, samozřejmě i sarkastická, přesně zahraná postava Cirilla v podání Petra Nárožného.
Přesto, komedii, které by měly dominovat italské emoce, si představuji trochu jinak, nicméně jako oddechový kus - ok.
Scéna ale jako tak často v ČK - nezáživná, sterilní až amatérská, postavená bez nápadu, bez zájmu o věc.
Nikki123 80 %
(zadáno: 6.4.2013, počet hodnocení: 148)
přínosný / zajímavý komentář
Pohodové představení, zajímavé téma. Více se mi líbila druhá část, kde byli hlavními ,,tahouny´´ představení Chýlková a Vetchý, kteří sršily vtipnými hláškakami. Vtipný byl také Petr Nárožný.
Fedorocko 80 %
(zadáno: 27.2.2013, počet hodnocení: 567)
přínosný / zajímavý komentář
Veliká spokojenost.Skvělé herecké výkony
Johnny 90 %
(zadáno: 9.1.2013, počet hodnocení: 53)
přínosný / zajímavý komentář
Pro mne velmi podařená inscenace, především díky hereckým výkonům I. Chýlkové, O. Vetchého, D. Černé a M. Procházkové. Ač text je slabší, herci jej posunuli o úroveň výš. Očeňuji pěkné kostýmy M. Procházkové!
Ryhop 70 %
(zadáno: 4.11.2010, počet hodnocení: 145)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Nepříliš originální nebo chytrá hra, ale celkem slušná komedie, kterou z průměru vytáhla hlavně Nárožného velmi vtipně a se suverénním nadhledem zahraná figura. Naopak na nervy mi lezl Vetchý, který zejména v první půli působil vyloženě falešně. Jistě, měl Masku, ale...
Reona 70 %
(zadáno: 28.10.2010, počet hodnocení: 60)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Čistě v žánru komedie je to opravdu příjemná oddechovka. Pan Nárožný naprosto excelentní, jeho pár výstupů dokáže rozesmát na dlouho. Stejně tak monolog pana Pavlaty. Ale to těžko někoho překvapí :) Rozhodně lze hru doporučit všem, kdo se chce v divadle zase jednou prostě jen zasmát.
Ahasver 70 %
(počet hodnocení: 69)
přínosný / zajímavý komentář
Nepříliš kvalitní text, ale svižná, poměrně zábavná inscenace. Jak je u L. Smočka zvykem, zdobí ji také dobré herecké výkony I. Chýlkové, P. Nárožného, J. Dulavy, a téměř všech ostatních. Černou vyjímkou je P. Burian, toho bych již na divadle opravdu vidět nemusel, a také poněkud přehrávající O. Vetchý.
Grezel.Nyg.8 80 %
(zadáno: 8.11.2020, počet hodnocení: 11)
Chupetica 50 %
(zadáno: 21.9.2020, počet hodnocení: 105)
MikulaF 60 %
(zadáno: 24.4.2019, počet hodnocení: 55)
Leafeltova 80 %
(zadáno: 15.4.2019, počet hodnocení: 85)
Tintera.v 90 %
(zadáno: 13.4.2019, počet hodnocení: 77)
Navabaca 70 %
(zadáno: 19.12.2018, počet hodnocení: 10)
Michalmusek 100 %
(zadáno: 7.7.2018, počet hodnocení: 224)
Tylda 70 %
(zadáno: 31.5.2018, počet hodnocení: 49)
Mr.Schaffer 80 %
(zadáno: 28.5.2018, počet hodnocení: 51)
Vela 80 %
(zadáno: 24.4.2018, počet hodnocení: 59)
Codeas 70 %
(zadáno: 22.4.2018, počet hodnocení: 22)
SaXion 70 %
(zadáno: 3.3.2018, počet hodnocení: 20)
Suzana 50 %
(zadáno: 19.10.2017, počet hodnocení: 269)
PLUCK 60 %
(zadáno: 16.10.2017, počet hodnocení: 12)
Anah 60 %
(zadáno: 10.10.2017, počet hodnocení: 184)
Milinka 80 %
(zadáno: 21.4.2017, počet hodnocení: 33)
Ellian MacGregor 80 %
(zadáno: 18.4.2017, počet hodnocení: 10)
Cujo 70 %
(zadáno: 14.3.2017, počet hodnocení: 72)
Remcoe 70 %
(zadáno: 10.2.2017, počet hodnocení: 59)
Papirek32 100 %
(zadáno: 30.1.2017, počet hodnocení: 149)
Mary 60 %
(zadáno: 6.12.2016, počet hodnocení: 70)
Sonule 90 %
(zadáno: 6.12.2016, počet hodnocení: 21)
Martina123 70 %
(zadáno: 22.11.2016, počet hodnocení: 68)
MartinP 80 %
(zadáno: 29.9.2016, počet hodnocení: 6)
Kolit 60 %
(zadáno: 28.5.2016, počet hodnocení: 23)
Marek515 70 %
(zadáno: 12.12.2015, počet hodnocení: 60)
Bartys 70 %
(zadáno: 20.9.2015, počet hodnocení: 53)
Bernardblack 50 %
(zadáno: 19.9.2015, počet hodnocení: 277)
Kinkulina 70 %
(zadáno: 4.5.2015, počet hodnocení: 39)
Pevos 60 %
(zadáno: 5.4.2015, počet hodnocení: 90)
Barbee 80 %
(zadáno: 9.2.2015, počet hodnocení: 10)
SlanecL 80 %
(zadáno: 16.6.2014, počet hodnocení: 51)
Chamyl 70 %
(zadáno: 14.6.2014, počet hodnocení: 22)
Spuxie 70 %
(zadáno: 13.6.2014, počet hodnocení: 18)
Verapi 70 %
(zadáno: 3.6.2014, počet hodnocení: 96)
Sendy 70 %
(zadáno: 20.4.2014, počet hodnocení: 153)
H&M 80 %
(zadáno: 20.3.2014, počet hodnocení: 15)
Marks 80 %
(zadáno: 8.3.2014, počet hodnocení: 24)
Zute 80 %
(zadáno: 8.3.2013, počet hodnocení: 23)
Lenka10 70 %
(zadáno: 8.3.2013, počet hodnocení: 94)
Addk 80 %
(zadáno: 4.2.2013, počet hodnocení: 102)
Mraki 70 %
(zadáno: 1.11.2012, počet hodnocení: 106)
Roro 60 %
(zadáno: 28.12.2011, počet hodnocení: 36)
Fr2709 60 %
(zadáno: 5.11.2011, počet hodnocení: 159)
Xcepek 60 %
(zadáno: 29.8.2010, počet hodnocení: 551)
Pavla z Tábora 100 %
(počet hodnocení: 59)
Baruska 80 %
(počet hodnocení: 26)
Vladimír Rogalewicz 90 %
(počet hodnocení: 613)
Pkaska 60 %
(počet hodnocení: 63)
Kevinator 70 %
(počet hodnocení: 192)
Pavlinenka 90 %
(zadáno: 11.5.2014, počet hodnocení: 2)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.