Profil uživatele

Maxim de Winter

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Iva Bryndová: 10 % (10)
Jan Pařízek: 11 % (30)
Lukáš Dubský: 13 % (24)
Jiří Koula: 15 % (60)
Jiří Landa: 15 % (88)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 25.11.2017)
Souhlasím s redakcí. Simonu Stašovou mám moc rád, ale toto se příliš nepovedlo.
(zadáno: 6.6.2016)
Příjemná oddychová komedie s určitým morálním přesahem. Petr Nárožný exceloval.
(zadáno: 25.5.2016)
Jsem tak nějak na rozpacích. Nebylo to špatné, ale ani nějak extra. Nechápu, že je to stále vyprodané a čeká se na lístky v pořadníku. Bylo to sice milé představení, ale tak nějak celkově infantilní. Čekal jsem sofistikovanější humor, po tom, co jsem slyšel ódy na knižní předlohu. Ani A. Polívková neměla šanci v této hře příliš vyniknout, spíše vynikli herci v rolích služebnictva.
(zadáno: 19.5.2016)
65%. Odpočinková hra, u ktré jsem se dobře pobavil a bylo vidět, že se baví i herci. Kateřina Hrachovcová mě dostala :) Jinak vidět hodnocení od redakce za komedii na úrovni 70% mě skutečně mile překvapuje. Řikám si, jestli si před představením něco nedali :)
(zadáno: 18.5.2016)
Mám problém s hrou samotnou. Hamleta osobně považuji za to nejhorší, co Shakespeare vyplodil. Bohužel. Ale protože je kritiky považován za jeho vrcholný a nejlepší kousek, chodím stále na různé adaptace v naději, že mě hra i přes svou táhlost a nudnost různých monologů nějak osloví. Zpracování Švanďáku považuji asi za nejlepšího Hamleta, co jsem kdy viděl, a to i přes to, že neholduji moderním verzím klasiky. Zkrácení monologů opravdu prospělo a konečně vynikl příběh a podstata hry samotné. Vnitřní vzrušení ze hry samotné se sice nedostavilo, ale Patrik Děrgel byl skutečně famózní.
(zadáno: 18.5.2016)
Lorcova Krvavá svatba je jedno z mých oblíbených děl. Čekal jsem pár let, až se inscenace vráti na prkna DpP v důsledku povodní. A čekání se vyplatilo. Zuzana Slavíková mě opět nezklamala a zahrála roli matky opravdu bravurně. Jan Teplý v roli luny byl též vynikající. Líbila se mi kombinace s písněmi, jen v určitých místech byla insecance trochu "zabržděná", ale mohlo to být tou obnovenou premiérou, že incenace není ještě příliš zajetá. Určitě bych ale šel znovu.
(zadáno: 28.12.2015)
Náročné, avšak důležité téma z pohledu českých dějin. Vynikající herecké výkony. Vidím tu určitou paralelu mezi představením Peníze od Hitlera, které před pár lety Švandovo divadlo uvádělo. Poslední dobou mám pocit, že studiová scéna Švandova divadla je (až na výjimky) lepší, než hlavní scéna. Toto představení je toho důkazem.
(zadáno: 21.5.2015)
Toto představení mě vůbec nesere! .)
(zadáno: 28.9.2014)
Dá se vidět, už kvůli paní Švormové, ale celkově nevzrušivé. Nicméně, příjemný večer vám tato hra nepokazí.
(zadáno: 28.9.2014)
Prostě ze života :)
(zadáno: 12.3.2014)
75%

Vlasák, Smutná a Štěpánek excelovali. Zbytek pokulhával.
(zadáno: 17.10.2013)
Příjemné představení
(zadáno: 15.6.2013)
Milé, klidné, pohodové představení. Moc se mi líbila Hana Doulová.
(zadáno: 11.2.2013)
Dá se vidět, ale skutečně jen díky hlavním představitelům - Simoně Stašové, Svatopluka Skopala a Jaroslavě Obermaierové. Také jsem měl pocit komparsu na jevišti. Především v případě Petra Srny je vidět, že ne každý moderátor může být hercem.
(zadáno: 25.1.2013)
Cekal jsem od tohoto představení hodně málo. Tím více jsem byl mile překvapen. Druhá polovina byla výrazně lepší. Herecké výkony průměrné, zpěv byl dobrý. Především vynikl Michal Foret a pak take Misa Noskova a Tomas Lobl. I pres vsechny nedostatky bylo videt, ze si to herci (zpevaci) na jevisti uzivali a lide odchazeli domu s dobrou naladou, coz se take ceni.
(zadáno: 15.1.2013)
Za prvé - neskutečná nuda.

Za druhé - přestávají mě bavit vystavěné inscenace ve stylu Roberta Wilsona. Přesvícené scény, spousta bílé barvy (bílý make up), stínové kontrasty... nechápu, proč má v tomtu stylu Národní spoustu představení.
(zadáno: 16.12.2012)
Moc milé vánoční představení. A tuto je pravda! :)
(zadáno: 5.10.2012)
Výborná a velmi přínosná hra. Souhlasím, že první části by neuškodilo zkracení.
(zadáno: 20.6.2012)
Skutečně jedinečné představení. Životní role Elišky Balzerové.
(zadáno: 20.6.2012)
Zážitek!
(zadáno: 19.6.2012)
Téma hry může být možná tisíckrát omleté, ale je stále aktuální a v naší společnosti velmi živé. Druhá polovina hry neměla už takový spád, jako ta první, ale i tak to byl velmi přínosný divadelní zážitek.