Divadlo na Vinohradech [velká scéna]

Jak udělat kariéru snadno a rychle

Premiéra: 15.10.2012 | 3:00
Podle stejnojmenné knihy Shepherda Meada. Překlad: Jan Klíma. České texty písní: Václav Kopta. Dramaturgie: Patrick Fridrichovský. Scéna: David Marek. Kostýmy: Jolana Schofield-Izbická. Choreografie a režie: Radek Balaš.
Poslední uvedení: březen 2014.
Slavná americká hudební satirická komedie. Finch se živí mytím oken a pečlivě studuje příručku, která nabízející zaručený návod, jak uspět ve světě businessu. Sní o tom udělat závratnou kariéru snadno a rychle, bez přilišného snažení. Finch hlas příručky poslechne a plní její rady do puntíku. A světe div se, ono to funguje...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo na Vinohradech
Hodnocení inscenace
Redakce
68 %
Uživatelé
70 %
70381000
Volby

Hodnocení (43)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Koula  60 %
14.1.2013 | 1600 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Nástupce Donaha!? Ne tak docela, osobně mám problém s muzikály, v nichž jsou hudební čísla jen výplní (nebo činohra výplní mezi hudebními čísly?), v níž se nevypráví příběh, nýbrž se přešlapuje na místě. Téměř nesnesitelnou pak byla píseň kancelářských krys "Došlo kafe, co budeme dělat?".
Jan Pařízek  70 %
15.11.2012 | 912 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Tak na Vinohradech pro mě po delší době opět povedená inscenace. Kladně hodnotím hlavně hromadná hudebně/taneční čísla, dobrá choreografie a využití scény. K tomu velmi dobrý herecký výkon M. Novotného, J. Meduny a také K. Brožové. Některé scény jsou opravdu vynikající (sólo B. Polákové na začátku, mužská umývárna, večírek), jiné pak spíše průměrné (univerzitní část, porada). Po pěvecké stránce je to většinou trochu slabší, nicméně nikdo zde není profesionální zpěvák, takže se dá leccos odpustit. Celkově si hra ale drží dobré tempo, většinu času jsem se dobře bavil, takže spokojenost.
Pavel Širmer  70 %
14.11.2012 | 2036 hodnocení
+ souhlasím
Vděčný muzikál pro pobavení, oddychový žánr v dobrém slova smyslu. Poměrně kvalitní předloha, profesionálně dobře odvedené. Vhodná výprava, dostačující hudební nastudování, poměrně náročné choreografie ze strany herců zvládnuté. S hereckými výkony jsem byl vesměs spokojen, výborní zejména J. Meduna, P. Batěk a v menší roli L. Polišenská. Pěvecky by se rezervy našly, hlavně u hlavního představitele M. Novotného. Po herecké i pěvecké stránce mě překvapivě zklamala B. Poláková. Značná stopáž tří hodin nevadila. Muzikál Donaha! byl z mého pohledu předčen kvalitnější předlohou i úrovní zpracování.
Jiří Landa  70 %
21.10.2012 | 3032 hodnocení
+ souhlasím
75% Solidně zpracovaný muzikál s vyrovnanými hereckými výkony a s dobře nastudovaným činoherním zpěvem. Prim v této milé taškařici hrají P. Batěk, jenž pro roli úlisného záporáka našel velmi příjemnou a zábavnou polohu, J. Meduna a samozřejmě M. Novotný, který reprízami chvályhodně pracuje i na vybroušení zpěvu. Je zajímavé zhlédnout alternaci K. Brožové a J. Strykové. Jejich cesta za postavami je odlišná, ve výsledku ovšem baví stejně. Zatímco první z nich je obsazena typově přesně, druhá naopak. Vrcholem večera je pak gospel v podání P. Matiové. Bohužel V. Stýblová dechberoucích kvalit kolegyně nedosahuje.
Helena Grégrová  70 %
21.10.2012 | 1687 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
75%. V kontextu současné pražské produkce tento počin velmi důstojně zastupuje kategorii tzv. činoherního muzikálu. Přispívá k tomu především nápaditá a mile hravá režie, spousta kvalitních hereckých výkonů (přičemž nemůžu nevyzdvihnout zejména J. Medunu, jakkoli nejmenovat ostatní je vlastně nefér) a sympatický kolektivní elán a šmrncovní drajv, který z hlediště do jeviště vítaně nakažlivě dýchá.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
MSpa  50 %
13.6.2014 | 47 hodnocení
+ souhlasím
Na tenhle žánr nemá Vinohradská scéna adekvátně talentovaný soubor.
Chybí tomu lehkost,tempo, skutečně dobrý zpěv a choreografie.
Hojojicek  80 %
29.3.2014 | 94 hodnocení
+ souhlasím
Proč ne. Jedna z mála věcí za Topfera, co by asi na Vinohrady měly patřit. Všechno funguje jak má, prostě lepší činoherní muzikál, je to i vtipné. Slabý zpěv Novotného (obecně moc nezaujal, ale ujde) a jiných pánů se dá pochopit. U Polákové už to dost zaráží (celkově jsem od ní čekal víc). Brožová skvělá, ale její role je po chvíli nudná. Malá, Juřičková, Batěk: velmi dobří, i zpěv. Polišenská dobrá ve zbytečné roli. Matiová bomba zpěv, taky zbytečná role. Chtělo by to možná škrtat (první půlka moc dlouhá). Výprava a režie nápadité, super detaily (výtahy, některé kostýmy).
PavelK  70 %
27.3.2014 | 221 hodnocení
+ souhlasím
Viděl jsem na derniéře, takže hodnocení už nikomu asi nepomůže. Jak udělat kariéru... pro mě patří do kategorie inscenací, ke kterým mám tolik výtek, ale přesto mě bavily. Zpěv je činoherní (někdy až za hranicí únosnosti), délka přemrštěná, režie někdy pokulhává (chaos na jevišti), nudná scénografie, hudba z ne úplně kvalitní nahrávky atd. Ale prostě mě to bavilo!
Klarisa  60 %
2.2.2014 | 36 hodnocení
+ souhlasím
Něco tomu pro mě chybělo a na druhém balkóně bylo občas špatně rozumět.
Zdeněk Malinský  70 %
2.12.2013 | 59 hodnocení
+ souhlasím
Muzikály nemusím a děsila mě i délka, takže jsem byl rozhodnutý, že když se mi to nebude líbit, 400 obětuji a o přestávce nebo během představení odejdu. Nebylo třeba. Příjemně překvapil Michal Novotný. Ne nadarmo byl za tuto roli nominován na Thálii. Téměř celé 3 hodiny nesleze z pódia a pěvecké výkony má na činoherce velmi, velmi slušné. Výborný byl i Jaromír Meduna. Dobrá choreografie, dobré využití rekvizit. Kromě 2 nebo 3 drobností nemá hra hluchá místa a nenudí. Rozhodně to nebyl ztracený čas a představení jsem si užil.
Viděl jsem alternaci Stryková/Malá/Bambas /Matiová.
Rak61  80 %
17.10.2013 | 94 hodnocení
+ souhlasím
Velmi příjemně strávený večer. Zaujala mě Bára Poláková, která je výborná nejen herecky, ale i pěvecky a tanečně. Jinak vynikající byli i Kateřina Brožová, Jaroslav Meduna, Michal Novotný a určitě padouch Pavla Batěka. Jednou vidět nestačí!
Maxim de Winter  70 %
17.10.2013 | 91 hodnocení
+ souhlasím
Příjemné představení
Guildenstern  60 %
9.6.2013 | 449 hodnocení
+ souhlasím
Tohle je těžké hodnotit, plnohodnotně provedený muzikál to prostě není (pokulhává hlavně orchestrace, překlad a pěvec. výkony většiny herců), ono ale na druhou stranu písničky jsou už v originále naroubovány na děj dosti křečovitě a asi by mi vůbec nevadilo, kdyby se to hrálo jen jako komedie (i díky přepálené stopáži, kdy přestávka přišla až po 1:45), těžko si budete pamatovat jedinou melodii. Myslím, že R. Balaš vykřesal v rámci možností ze souboru ještě maximum, potěší neodfláknuté choreografie a dobře vypointované situace. Nejlepší je první třetina představení.
Vitounek  60 %
26.2.2013 | 109 hodnocení
+ souhlasím
Pěkné představení, které se myslím hodí na velkou scénu Vinohrad. Dobrý výkon Michala Novotného a Jaromíra Meduny. U zpěvů často nebylo rozumět textům písní, takže mi to přišlo spíše jako taková přestávka ve hře.
Mortimer  40 %
29.1.2013 | 17 hodnocení
+ souhlasím
Jako divadelní představení se zpěvy výborné, ale pokud budou chtít Na Vinohradech dělat profesionální muzikály, musí ještě hodně přidat.
Brabenec  80 %
27.12.2012 | 10 hodnocení
+ souhlasím
85%. Mělo to náboj a spád!
Lenka458  70 %
20.12.2012 | 132 hodnocení
+ souhlasím
75%
Fr2709  30 %
1.12.2012 | 191 hodnocení
+ souhlasím
Je otázkou, zda-li takovýto žánr patří na prkna tohoto divadla. Příště už zbývá nasadit Na tý louce zelený.....
Hannah21  80 %
22.11.2012 | 159 hodnocení
+ souhlasím
Balaš tohle prostě umí! Svižná, krásná inscenace s řadou vypointovaných situací, dobře zasazená do současnosti i upravená pro naše prostředí (hokej místo ragby), skvělé výkony (vévodí Meduna, Novotný, Brožová i Batěk, kteří jsou charakterově přesní), ze všech sálá energie a je vidět, že je to baví. Ano, ve většině případů slyšíme "pouze" činoherní zpěv, ale to mi vůbec nevadí.
Jirkan  80 %
15.11.2012 | 564 hodnocení
+ souhlasím
14.11. 2012: Radek Balaš ukázal, že umí režírovat hudební inscenace a veřím, že i tento kus nějakou dobu na prknech Vinohrad vydrží. Základ je příjěmně vtipný, komedie, která opravdu baví a je doplněná o řadu pěkných scénických nápadů (viz.: už zmiňovaný výstup B. Polákové). Zpěvu jsem se nebál, věděl jsem do čeho jdu. Trochu jsem se obával orchestrace převedené tak trochu do popu, ale dopadlo to dobře. Nechci hodnotit jednotlivé výkony, soubor totiž odvedl velký kus práce a někteří opravdu příjemně překvapují.
Alenka  80 %
12.11.2012 | 40 hodnocení
+ souhlasím
Moc jsem se těšila, takže mě to trochu zklamalo. Písničky moc hezké, děj celkem srozumitelný, některé postavy ale zbytečné a celkově trochu moc mdlé na můj vkus. Nebyla to bomba, jako představení Do naha! stejného divadelního souboru. Nicméně i tak velice dobré představení.
Mora  70 %
31.10.2012 | 152 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Docela příjemné a milé představení.
Síma  60 %
25.10.2012 | 116 hodnocení
+ souhlasím
65%,dobrý pokus,ale hlavní představitel(M.Novotný) mne neoslovil.Na tuto roli se nehodí.Výborný J.Meduna,Proč K.Brožová?muzikál Donaha mel větší náboj.
honzy  30 %
20.10.2012 | 284 hodnocení
+ souhlasím
Jak udělat kariéru snadno a rychle,tuto úspěšnou americkou hudební komedii ovšem u nás snadno a rychle inscenovat nelze.Aspoň ne ve Vinohradském divadle.V souboru chybí kvalitní umělci,kteří by uměli 100% zpívat,hrát i tančit,které muzikál potřebuje.Pokud ještě přidáme slabou a nevýraznou režii R.Baláše,vznikne dílo,které nemá ambice se stát divadelním hitem.Muzikálu nepřidá ani absence živého orchestru.Z herců se snaží Meduna,Batěk,Holý,Stryková.Obsadit do hlavní role M.Novotného nebylo nejštastnější.Bohužel ani scéna a kostýmní výprava neohromí.Vadí i posunutí děje do současnosti.Hodn.30%.
Vladimír10  90 %
20.10.2012 | 646 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Ryzí muzikálové dílo vznikne pouze v případě, že členové ansámblu jsou všestranně vybaveni. Vinohrady jimi v době premiéry bezpochyby disponovaly. Po značném zeštíhlení souboru si však takovéto hudební dílo již nebude moci divadlo dovolit. Posun čtyřicet let starého muzikálu do dnešní doby mobilů a počítačů není vůbec znát. Na multifunkční scéně se tak může rozeběhnout podívaná v broadwayském stylu. Obdivuhodné nasazení předvedl Jaromír Meduna. Spokojeni můžou být i M. Novotný, P. Batěk a J. Stryková. Hře pomáhá i výrazná choreografie R. Balaše s jedním mimořádným tancem na bruslích.
Zelvous  90 %
17.10.2012 | 38 hodnocení
+ souhlasím
Skloubit a ukočírovat mnoho herců není hračka, přidejte k tomu super herecké výkony a pointu a je z toho super nápad jak zabavit PARTNERA ČI KAMARÁDKU !!!!! Opravdu vřele doporučuji !!!!!!!
Kevinator  100 %
6.10.2012 | 196 hodnocení
+ souhlasím
Provedení muzikálu (hudební komedie) na velmi slušné úrovni, taneční i pěvecká čísla. Hlavně s KVALITNÍMI činoherci. 3 hodiny se divák nenudí, při děkovačce nekolik opon. Vynikající Michal Novotný (zpěvák, herec, tanečník), ovšem i ostatní herci perfektní výkony po všech stránkách.
Kubajs  90 %
20.1.2013 | 4 hodnocení
+ souhlasím
Výborně zpracovaná komedie, při které se rozhodně budete bavit. Doporučuji!
Pongo  100 %
21.10.2012 | 2 hodnocení
+ souhlasím
dobrá práce
Bróža  60 %
24.11.2023 | 103 hodnocení
Applejuice  70 %
8.1.2023 | 379 hodnocení
Patocka23  40 %
2.2.2017 | 16 hodnocení
Xlucianka  80 %
24.7.2014 | 30 hodnocení
Lucianna  60 %
31.3.2014 | 39 hodnocení
Polneh  50 %
1.7.2013 | 17 hodnocení
Dubina  70 %
26.2.2013 | 158 hodnocení
Nikaaa  80 %
27.1.2013 | 24 hodnocení
Adela_H  80 %
25.1.2013 | 81 hodnocení
Ala  70 %
29.12.2012 | 168 hodnocení
Divadelnik  60 %
14.12.2012 | 146 hodnocení
Jenny  80 %
30.11.2012 | 35 hodnocení
Kxxx  60 %
17.2.2013 | 3 hodnocení
G465  100 %
30.12.2012 | 2 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.