Profil uživatele

Zelvous

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Lukáš Dubský: 18 % (10)
Pavla Haflantová: 18 % (4)
Lukáš Holubec: 20 % (4)
Michal Novák: 20 % (5)
Veronika Boušová: 24 % (8)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

Další stránky hodnocení: 1 2 >

(zadáno: 10.6.2017)
Její pastorkyňa - Divadlo na Vinohradech: 90 %
99% za to, abych neohrozila Amadea!!! To nejlepší ze sezony 2016/2017! Jednoznačně to druhé nejlepší co vinohradský repertoár nabízí a co obsahuje folklorní nádech plné síly - ve znacích dokonalých kostýmů, pasující scény, kvalitní mluvy a dokonalého vyjádření hereckými výkony! Zejména velmi kvalitní T. Terberová, které sekundují věrohodně a postupně všichni z obsazení. Režijně od začátku do konce dobře pojaté, s obohacující hudbou je kousek, který ukazuje, že i drama může zasáhnout naše srdce! Nevím jak ostatní, ale mne se oči pláčem zavalily! Více takových kousků, prosím!!!
(zadáno: 10.6.2017)
Mefisto - Divadlo Hybernia: 30 %
Všechny muzikály připadajíc mi jedno a to samé! Naprogramovaní panďuláci, nahraná hudba, kýčové kostýmy a ještě plastovitější scéna! Mefisto byl takový omyl, proto jen poznámka - ZHLÉDNUTO!
(zadáno: 10.6.2017)
Chaplinovy děti - Divadlo Spektákl: 100 %
ZA MĚ JEDNOZNAČNĚ UDÁLOST SEZONY! A s jistým srdcem i osobní záležitost! Shluk grotesek v jedné, kde v každé vidmo vše to, co může divadlo obsahovat dodá ty další režijní a plusové body k hodnocení! Jednoduchá scéna a kostýmy s rekvizitami jsou sice jediné mínus, ale dobře doplní pravou autentičnost inscenace! Povedené je taky forma vyjadřování, mimika ... inscenace! To hlavní co diváka dostane je především výkon Terezky Terberové! I ostatní výkony v jednotlivých částech poukazují na zapomnětlivý talent nadcházející generace! Divadlo, kde člověk pláče je divadlo, které stojí za 100%
(zadáno: 10.6.2017)
Růže pro Algernon - Divadelní spolek Kašpar: 60 %
Připadá mi jako bych nechodila do Celetné, ani do Kašparu. Nýbrž do encyklopedie lidství! Poslední zhlédnutá inscenace a další obohacení vnitřku! Dechberoucí výkon Honzy Potměšila i dalších, včetně zrovna zaskakujícího člena ansámblu mi přihodil další kladný bod do moderních dramat. Možná bych promyslela více scénu a kostýmy, ale velká poklona režii a hlavně Honzu Potměšilovi! :) Dobrý počin!
(zadáno: 10.6.2017)
Srpen v zemi indiánů - Divadelní spolek Kašpar: 60 %
Hlavní sílu dává velký příběh a scénář, který dovolil velkou hru s city, emocemi a třeba i prostorem, který dokonale vyplní jednotlivci, dvojice nebo všichni účinkující! Ti ukazují a hrají velké divadlo především o velkých emocích, což je velká výzva scénáře. Skvěle vše doplňuje i autentičnost kostýmní a scénické tvorby! Největší dokonalostí je ovšem výkon hlavní role (Mileny Steimasslové)!Rozhodně doporučuji!
(zadáno: 10.6.2017)
Dopisy - Divadelní spolek Kašpar: 70 %
Velmi promyšlené a nápadité převedení smyslů! Obohacená vložka historie, emocí a citů lidí, dýchajících historií a smýšlejících velkými myšlenkami. Do toho soubor Kašparu, který se přednáškové role zhostil s odvahou a profesionalitou. Tleskám hlavně režijnímu provedení a hercům pro snahu za 100% autentičnost. -:)
(zadáno: 10.6.2017)
Milena má problém - ostatní činoherní produkce: 90 %
One man show je pro mě novou zkušeností! A Šárka novým divadelním kořením -:) Tleskám, co vše může dokázat a obsahovat a jak se vůbec dá ztvárnit! Před Šárkou rozhodně obr klobouk dolů a poklona za herecký výkon a ztvárnění všech postav příběhu, kde je motiv ovšem dosti nešťastnou volbou. Jinak ale velmi obohacující zkušenost, která doufám, že bude mít u Šárky pokračování!
(zadáno: 10.6.2017)
Pygmalion - Divadlo na Vinohradech: 40 %
Další provozní nutnost v podobě komedií. 2 a půl hodiny sedí člověk v hledišti s krutou nechutí a odporem. Sem tam se kýčovitě zasměje něčemu, co ho stáhne s davem diváků okolo. Nezaujme ho ani scéna, ani samotné režijně - dramaturgické pojetí! Snad jen herecké výkony, které byly pro tuto inscenaci ušité přímo na míru hereckého vinohradského ansámblu! Zejména hlavní role Lízy je ušitá extra dokonale na míru! A ještě Vás možná zaujmou některé honosné kostýmy! Jinak je Pygmalion komedie, a ty já mám na Vinohradech za trest!
(zadáno: 10.6.2017)
Zvěstování aneb Bedřichu, jsi anděl - Divadlo na Vinohradech: 80 %
K radosti cesty osudu se linou - a ne náhodou! Zvěstování pro mne bylo dárkem, osudem a příjemným překvapením! Nic jsem neočekávala a s naplněným bříškem radosti, smíchu, trošky slz moje srdce po dvou hodinách i odcházelo. Dopomohl tomu děj od začátku do konce, zaplněná scéna, ale hlavně scénář plný humoru a zamyšlení! S obsazením, které dokáže dát do hraní celé své srdce! Nelituji a občas se i vracím! Více takových studiovek ...
(zadáno: 10.6.2017)
Škola žen - Divadlo na Vinohradech: 40 %
Tak dlouho jsem tuto ,,provozní nutnost,, odkládala, až jsem do ni s donucením spadla!Za potlesk, poklonu a zmínku stojí opět asi jen herecké obsazení s velkými výkony. Zejména čtveřice (Pavelka, Holý, Postlerová a hlavně Terberová) a také za pojetí režie, která celou inscenaci dotvořila do básnického provedení. Srdce je tedy potěšeno. Ale oku diváka z pohledu kostýmů a scény se chce vzít nohy na ramena a utíkat co nejdál od další snahy vinohradské komedie :( ...
(zadáno: 10.6.2017)
Když ptáčka lapají... - Divadlo na Vinohradech: 30 %
Zakažme Vinohradům komedie. Vnímám je jako plus pro psychiku odpočinku diváků, ale na druhou stranu mínus pro úctu Vinohrad a otřesné tituly repertoáru. Vinohradský ptáček nevyšel z mých iluzí, ani komediálních hodnoceních. Proto přiložím pořád stejný recept na komedie... Na jeviště vložme elitu souboru, zasadíme do kýčové scény, navlečme otřesné kostýmy a divákům přidejme kapesníček na slzy smíchu! To vše promíchejme absolutně neuctivým scénářem s litrem sprostých slov! SLÁVA!!! A máme na světě divadelní komedii... Upřímně řečeno, je mi dost líto herců, kteří toto musí podstupovat.
(zadáno: 10.6.2017)
Peer Gynt - Divadlo na Vinohradech: 90 %
Dělat modernu je v dnešní době in. Dělat ji dobře je sázka do loterie! Vinohradský Peer Gynt mě ale příjemně překvapil, že to opravdu jde! Už od první minuty na Vás zavane severský charakter a zasáhne srdce do velkých emocí! Emocemi Vás okouzlí i patřičné herecké role a výkony včetně tanečních a akrobatických kousků (zejména O.Brouska), ale i celého zbytku obsazení! Velké plus patří zejména promyšlené a náročná scéně! Dobře zapadá a navazuje celá režie a dramaturgie! Kdo si hraje, dobře hraje ... :)
(zadáno: 10.6.2017)
Periferie - Divadlo na Vinohradech: 50 %
Tak velké očekávání, až přišlo velké a hluboké zklamání! Divadlo, které člověk za 2,5 hodin nepochopí a jeviště nepomůže, není divadlem. Těžko vydat jakékoliv emoce! Hlavní kritika náleží tentokráte dramaturgii a hlavně režii, která vytvořila snahu o dokonalost částí, ale ne jako celek hry. Jako velký mínus hodnotím účinkování kvarteta myšlenek. Ačkoliv scéna a kostýmy pasují do ušmudlaného prostoru, na hodnocení také nepřidají! A herecké výkony jsou silně podprůměrné...
(zadáno: 2.11.2014)
Kleopatra - Divadlo Broadway: 60 %
Ale jo, leč jsem muzikálový svět ještě příliš nepochopila, Kleopatra byla na začátek dobrá volba. Nejsem příznivec zpívajících herců a hrajících slavíků, ale inu. Poznáme - li osud samotné Kleopatry, budeme - li obdivovat kostýmy a zaposlechneme - li se do krásné hudby, budeme odcházet spokojeni. Jen si já sama osobně musím zvyknout, že muzikál není divadlo, ale koncert. O Kleopatře se dá říct, že je to koncert s velkým K. I tak ve mě zbylo pár hlubokých momentů.
(zadáno: 2.11.2014)
Sněhurka a sedm závodníků - Divadlo Hybernia: 60 %
Dobrá lekce pro děti o tom, jak vypadá správné divadlo. Příjemně mě překvapila souhra a časové změny mezi dramatem a komedií. Povedla se i scéna, kostýmy. Dobrý nápad s koloběžkami a dobré herecké výkony. Pro divadelního fanšmejkra ale i ostatní diváky je to takový úprk z reality rovnou do pohádky.
(zadáno: 2.11.2014)
Neumím jinak než láskou - Divadlo Viola: 70 %
Poezie a malých forem jsem se dosti bála, ale Viola mě zachránila. S velkou nadsázkou se hraje všude po světě divadlo, kde se snaží napodobit slávu, čest a let životem slavných hrdinů, na které jsme pyšní! Musím říct, že dramatičnost T.Wilhemové a komediální počin T.Pavelky ve spolupráci A.Procházky mi do duše vnesl jistou vyváženost, porozumění a doušek poezie, za který se musím hodně hluboce uklonit. Jenom samotná scéna vypadá ,,v poezii,, trošku jinak.
(zadáno: 2.11.2014)
Kurz negativního myšlení - Švandovo divadlo: 60 %
Psychologie v českých divadlech roste a roste. Je to spíše plus nebo mínus? Nevím, neumím odpovědět. Ale dobrá. Brát život s humorem a takový jaký je - velká odvaha, za kterou každý zaplatí! Musím říct, že inscenace spadla pod skvělou režii, skvěle hodnotím i herecké výkony ale přeci jen ,,něco,, postrádám.
(zadáno: 2.11.2014)
Kabaret Černá myš - Divadlo Ungelt: 50 %
Pravý pražský kabaret hodící se do malých divadel u mokrých ulic svírajících osvětlení pouličních lamp, kde za zdmi v divadelním sklepení se něco děje. Je dobře, že něco takového kdy vzniklo, ale je to přeci jen jiný druh divadla, který má svůj okruh spotřebitelů . Ráda jsem se pobavila i poučila ale vyhledávat tento žánr znovu, to není můj styl.
(zadáno: 2.11.2014)
Dvojitý agent - Divadlo na Vinohradech: 40 %
Dvojitý agent je jednoduše řečená chodící encyklopedie všech žánrů divadla a hlavně interaktivního myšlení mezi divákem a jevištěm. Zasmějete se, zapláčete si, zabádáte ve vašem mozku, zamilujete se. Potom spadne opona a vy odejdete. Myslím, že po pár kosmeticko-režijních úpravách by se z toho mohla vyklubat dobrá inscenace.
(zadáno: 2.11.2014)
Jindřich IV. - Divadlo na Vinohradech: 30 %
Itálie divadlem oplývaná vylézá na jeviště jiných destinacích. Nevím, neumím odpovědět. Ale rozčarovávají mě věci a hry, které stojí pouze na hereckém výkonu hlavní postavy. Byla jsem poprvé, podruhé, abych pochopila a stejně se tak nestalo... Chtělo by to zklidnit celý italský smysl a dodat tak nějak hlavu a patu. Nejedná se o inscenaci, kterou bych jakýmkoliv dalším způsobem chtěla podpořit.
(zadáno: 2.11.2014)
Poslední z Haussmanů - Divadlo na Vinohradech: 30 %
Nejsem si jistá, jestli tomuto se dá říci divadlo. Viděla bych spíše vhodné jako zfilmování - televizní produkci. Nutno podotknout, že režií počínaje a hereckými výkony konče se přes dramaturgii, scénu vydařilo vše na jedničku. Jen mi připadá nevhodné pozvedávat smysl divadla tímto způsobem, kdy jsou užívána silná témata člověčenství!
(zadáno: 2.11.2014)
Soudce v nesnázích - Divadlo na Vinohradech: 80 %
Salonní komedie patří k vinohradským prknům jako oko k obličeji. Musím říct, že Pinero mě velice překvapil svými komediálními činy posazenými do osobních i kariérních problémů. Režie s dramaturgií se strefila a díky mimořádným výkonům V.Preisse, K.Brožové, nebo i M.Holého a zbytku vinohradského ansámblu se bylo rovnoměrně po celou dobu představení čemu smát, ale občas i dobře přemýšlet.
(zadáno: 27.11.2013)
To byla moje písnička! - Divadlo na Vinohradech: 50 %
Jednodušše řečeno. Výborně zahraná fraška a hra! A pěkně zlý dárek a forma návratu prvních dam českého divadelního jeviště na vinohradská prkna! Takovou neúctu si fakt tyhle skvělé dámy - herečky nezaslouží. Je mi ale strašně krásně, když vidím, jak krásně se dámské obsazení zhostilo svých rolí a podtrhlo to, čeho se bojí každý herec. Hluboce smekám celé inscenaci, MIMO SAMOTNÉ REŽIE !!!
(zadáno: 27.11.2013)
Byl jsem při tom - Divadlo na Vinohradech: 50 %
Poslední počin již neexistujícího vedení divadla byl obrovský kousek! Ačkoliv z recenzí, obrázků a vyprávění se to až tak nezdálo.Je mi docela líto, že Byl jsem při tom podlehlo derniéře.Polské příběhy jsou plné emocí, a emoce byli vidět i u tohoto představení.Skvěle hodnotím scénu a kostýmy, režijně také dobré, ovšem herecký výkon hlavní role je to co dělalo celou inscenaci tím úžasným a inscenací na jedničku!Celkově povedená inscenace, prostřednictvím které se rozloučilo staré vedení vinohradského svatostánku.
(zadáno: 27.11.2013)
Mocná Afrodité - Divadlo na Vinohradech: 20 %
Zavděčit se takto výbornému Allenovi?Podprůměrná klamavá Woodyho komedie o všem možném. Přikládám jedno velké minus minulému vedení divadla.Možná jediný klad představení mají herecké výkony,jež by si zasloužili více obdivu,než zneuctění v podobě ubohých rolí.Počin režiséra,sccénáristy je hotové peklo.Těžko hodnotit.Možná jen to,že vzniklo něco,čemu se dá říct americká slátanina!Největší prokletí je režie,jelikož se snažila podchytit Woodyho humor,který vůbec nevystihla.Škoda mluvit,každopádně vše bylo zažehnáno derniérou a doufám,že v budoucnu dostane prostor lepší ukázka Allenovi tvorby.

Další stránky hodnocení: 1 2 >