Divadlo na Vinohradech [velká scéna]

Georges Feydeau

Když ptáčka lapají...

Premiéra: 6.1.2017. Překlad: Helena Šimáčková. Dramaturgie: Barbora Hančilová. Výprava: Jan Dušek. Hudba: Ondřej Brousek. Texty písní: Radek Balaš. Režie: Tomáš Töpfer.
Předpremiéry od listopadu 2016.
2:20


Fraška mistra situační komedie. Ferdinand de Bois řeší vskutku svízelné osudové dilema. Hledá cestu, jak oznámit své milence, atraktivní varietní divě, že se žení s šlechtickou dcerou, a proto ji opouští. A také si musí poradit s tím, že rodina jeho nastávající pozvala právě jeho nic netušící milenku na slavnostní večírek, kde má být svatba oznámena...
Divadlo na Vinohradech
Hodnocení inscenace
Redakce
30 %
Uživatelé
46 %
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 40 %
Jiří Landa 20 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

Hodnocení redakce:
Pavel Širmer 40 %
(zadáno: 6.10.2017, počet hodnocení: 1343)
přínosný / zajímavý komentář
45%. Režijní a dramaturgický výklad je lacinějšího a podbízivějšího rázu, než by se od nekomerčního divadelního domu čekalo. Zkoušení narušilo zranění hlavní představitelky, což poznamenalo dojem z prvních uvedení. V září 2017 byla jistě již k vidění „usazenější“ verze, k níž lze vznést řadu výhrad, ale v níž se pravděpodobně sehranější herci dopouštěli sympatických improvizací. Posláním DnV však má být původní tvorba. V repertoáru se NEMAJÍ objevovat „reinkarnované“ projekty, které se pod jiným názvem dříve hrály v Divadle Na Fidlovačce ve stejné režii a se shodným obsazením klíčových rolí.
Jiří Landa 20 %
(zadáno: 30.1.2017, počet hodnocení: 2751)
přínosný / zajímavý komentář
Při odchodu z představení mi hlavou probleskla následující věta: "Sotva se jeviště DnV zbavilo Soudce v nesnázích, přiletěl tam ´Ptáček´". Ano, kvalitativně se jedná o podobně silný kus, na němž je více než zřejmé, že režie naprosto selhala. T. Töpfer se totiž snaží herce vmanipulovat do takových "komediálních" poloh a situací, na něž si netroufnou ani leckteré zájezdové produkce. T.T. Takovou ženskou na krku režíroval již podruhé - poprvé ji uvedl jako Proutníka pod pantoflem v Div. Na Fidlovačce, kde však takto lacině nevyznívala. Vzdor režii aspoň zaujali J. Satoranský a Š. Vaculíková.
Hodnocení uživatelů:
Veronikaw 50 %
(zadáno: 12.1.2018, počet hodnocení: 37)
Adela_H 20 %
(zadáno: 14.12.2017, počet hodnocení: 56)
přínosný / zajímavý komentář
Bohužel - pro mě trapná nuda. Dvě hodiny pitvoření, dvojsmyslů, prskání a komolení. Ale moje kamarádky odcházely nadšené...
Anah 40 %
(zadáno: 20.10.2017, počet hodnocení: 87)
přínosný / zajímavý komentář
souhlasím s trapnou fraškou nic jiného to nebylo těšila jsem se až bude konec
MartinaEli 70 %
(zadáno: 17.10.2017, počet hodnocení: 20)
Zelvous 30 %
(zadáno: 10.6.2017, počet hodnocení: 38)
přínosný / zajímavý komentář
Zakažme Vinohradům komedie. Vnímám je jako plus pro psychiku odpočinku diváků, ale na druhou stranu mínus pro úctu Vinohrad a otřesné tituly repertoáru. Vinohradský ptáček nevyšel z mých iluzí, ani komediálních hodnoceních. Proto přiložím pořád stejný recept na komedie... Na jeviště vložme elitu souboru, zasadíme do kýčové scény, navlečme otřesné kostýmy a divákům přidejme kapesníček na slzy smíchu! To vše promíchejme absolutně neuctivým scénářem s litrem sprostých slov! SLÁVA!!! A máme na světě divadelní komedii... Upřímně řečeno, je mi dost líto herců, kteří toto musí podstupovat.
Avlis 80 %
(zadáno: 28.5.2017, počet hodnocení: 37)
přínosný / zajímavý komentář
My jsme se skvěle bavili. Hodnotíme hlavně výkony pana Vydry, Rychlého a Svobody.
Primavere 50 %
(zadáno: 27.4.2017, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Hra sama o sobě mi nepřišla špatná (nápad, pointa) - klasická komedie. Příšerné ale bylo zpracování, zejména postava generála, který komolil slova. Z Buzéna udělat buzíka a z poklony poklopec je skutečně ubohé.
Co mohl být vtipný zážitek, skončilo jako trapná fraška.
Radiator 0 %
(zadáno: 20.4.2017, počet hodnocení: 63)
Terezajirickova 90 %
(zadáno: 21.3.2017, počet hodnocení: 29)
Lucas89 80 %
(zadáno: 22.2.2017, počet hodnocení: 6)
přínosný / zajímavý komentář
Já se bavil. Dost často jsem se zasmál, Andrea Černá i Marek Holý byli výborní. Ale nejvíc mě pobavila Lilian Malkina. Celkově se jedná o povedenou hru, kterou na odreagování rozhodně doporučuji.
Cyr Masner 10 %
(zadáno: 8.2.2017, počet hodnocení: 9)
přínosný / zajímavý komentář
Je mi líto, ale tohle se opravdu nepovedlo. Možná tak pro zájezd důchodců (nic proti důchodcům) z Horní Dolní (nic proti Horní Dolní) či pro věrné diváky a milovníky "zábavných show" z 90. let na jedné nejmenované soukromé TV stanici. Trapné gagy, špatně vypointované situace, přehrávání, tohle je dílo divadelního režiséra? Smutné, kam tímto kusem tato kdysi divadelní bašta zamířila. Jedním slovem: šmíra. Je mi to opravdu líto. Procenta za výbornou hudbu Ondřeje Brouska a výkony pana Satoranského a slečny Vaculíkové. Náhrada za Brouka v hlavě? Ani náhodou! Vinohrady, proberte se!!!
Sandra 20 %
(zadáno: 7.2.2017, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Opravdu slabý kousek. Vinohradské divadlo jsme vždycky milovali, ale bohužel jsme tam včera byli nejspíš naposledy, pokud se konečně něco nezmění! Pan ředitel kvalitní herce vyhnal a jeho režie je špatná. Velké díky panu Vydrovi a panu Satoranskému, že to ještě nevzdali! Je smutné, že si pan ředitel myslí, že je český národ tak kulturně nevzdělaný, že mu budou stačit takto lacině provedené hry. Naši herečtí velikáni, kteří hráli na prknech tohoto divadla a vybudovali tomuto divadlu JMÉNO, se musí obracet v hrobě. Šárce Vaculíkové fandíme, byla výborná. Pro diváky: Žvýkačky žvýkejte doma!
Catrol 50 %
(zadáno: 7.1.2017, počet hodnocení: 19)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé gagy klasického střihu, pro které je však zapotřebí alespoň o třídu lepších herců, bohužel zastiňují situace na hranici trapnosti. Naštěstí se to ale vždy nějak vybalancuje.
Antioch 50 %
(zadáno: 15.11.2016, počet hodnocení: 124)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
představení 14.11.2016

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.