Divadlo Hybernia

<< Galileo | Tarzan >>

Mefisto

Premiéra: 3.11.2016. Scéna: Daniel Dvořák. Kostýmy: Jan Růžička. Choreografie: Leona Qaša Kvasnicová. Režie: Zdeněk Zelenka, Filip Renč.
2:50


Muzikálové zpracování známého tématu. Kdo je Mefisto? Vyslanec Pekla, ďábel, který je schopen vrátit člověku mládí. Za jistých podmínek. Na výhody mládí láká i stařičkého profesora Fausta, který hlavně lituje, že během svého života nestihl dokončit své rozsáhlé dílo. Slibuje lásku, zdravé tělo, sílu i moc. Mládí a čas výměnou za duši, která ovšem s posledním dnem života člověka propadne Peklu...
oficiální ankety
Josef Vojtek - Cena Thálie 2016
Divadlo Hybernia
Hodnocení inscenace
Redakce
57 %
Uživatelé
64 %
64361000
Hodnocení redakce
Veronika Boušová 60 %
Pavel Širmer 50 %
Michal Novák 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Veronika Boušová 60 %
(zadáno: 29.4.2017, počet hodnocení: 277)
přínosný / zajímavý komentář
(+2)
55% - výborný Josef Vojtek
Pavel Širmer 50 %
(zadáno: 23.4.2017, počet hodnocení: 1534)
přínosný / zajímavý komentář
55%. Faustovské téma by bylo možné v žánru muzikálu zpracovat i nekonveční a experimentálnější cestou, připomínající např. muzikál Rent, čímž by forma mohla posílit filozofický obsah látky. Tvůrci českého Mefista předem přiznali, že takové ambice nemají; asi věděli, že publikum Divadla Hybernia by takový muzikál nezaujal. Povrchnější dějová podívaná, ďáblovy svody jsou spíše kouzla pro efekt, z prolínání hlavních dvojrolí šlo vytěžit více. Nicméně jednotlivé složky (hudba, výprava, choreografie) na obstojné úrovni. Výborní J. Kříž a J. Vojtek, jenž umí „zlo“ podat bez křečovitého přehrávání.
Michal Novák 60 %
(zadáno: 13.4.2017, počet hodnocení: 1024)
přínosný / zajímavý komentář
Faustovský archetyp je nevyčerpatelnou studnicí a také tvůrci tohoto muzikálu jej efektně využili; od hudebního podmalování a projev aktérů přes scénografické kouzlení a stínohru až po baletní dialog Lucifera a Hospodina. Libreto stojí na pěkném a beze zbytku využitém nápadu prohazování obou nosných rolí, aby však stěžejním se ukázal příběh vyslance pekel. Hudebně muzikál svým romantizujícím vyzněním a „dramatickým zpíváním“, až na zvuk nahrávky, nezklame. Jan Kříž v obou partech výborný, Pepovi Vojtkovi více sedí ten ďábelský. Sedačky v hledišti Hybernie také ďáblovo dílo!
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Žíža 70 %
(zadáno: 26.9.2019, počet hodnocení: 38)
přínosný / zajímavý komentář
Výborná choreografie- zvláště baletní scény Hospodin vs Lucifer (Minařík, Máša Jinda, Kolva). Role sedla velmi i Pepovi Vojtkovi i Honzovi Křížovi. Potěšily i ostatní role - namátkou Jirka Zonyga v obou rolích, Tomáš Trapl jako jako excelentní Dragonetti a H. Křížková i Renáta Podlipská v roli Gulliety. Výjimečně méně vadil M.Pošta - v této roli se jeho přehrávání tak nějak ztratilo (respektive do role i zapadlo).
Henry 70 %
(zadáno: 22.3.2019, počet hodnocení: 47)
přínosný / zajímavý komentář
Zdařilý, příjemný, nápaditý muzikál. Krásná scéna, kostýmy, kulisy, originální prvky, projekce. Hodně záleží na alternacích. Josef Vojtek je trefa do černého, je výtečný pěvecky, trochu překvapivě i herecky. A pokud vytvoří dvojici s charismatickým Janem Křížem, je o zážitek postaráno. Do mozaiky výborně zapadají Ivana Korolová, Dita Hořínková/Iva Marešová, Hana Křížková. Povedené jsou "baletní" postavy Hospodina a Lucifera (Jiří Minařík, Michal Máša). Škoda velice otravné role Maria Bosettiho, zejména Michal Novotný hodně tlačí na pilu nevtipnými opileckými kreacemi.
Greetchen 70 %
(zadáno: 20.2.2019, počet hodnocení: 80)
přínosný / zajímavý komentář
(25.11.2018) Nejsem běžný muzikálový divák, ale tohle představení zaujalo. Scéna je dostatečně velkolepá, jak se od tohoto žánru očekává. Vojtek a Ryšavý v ústřední dvojroli předvádí pěvecky i herecky velmi příjemný výkon. Škoda jen, že písně jsou poněkud tuctové, není mezi nimi žádný aspirující na hit.
Trafalgaros 70 %
(zadáno: 18.2.2019, počet hodnocení: 34)
přínosný / zajímavý komentář
Vojtek a Kříž skvělí, líbilo se.
Annystan 30 %
(zadáno: 27.1.2019, počet hodnocení: 5)
přínosný / zajímavý komentář
Mě osobne muzikál nezaujal. Jsem milovník muzikálu a proto potřebuji vidět všechny, nicméně mam dvě skupiny muzikalu a to je ten, který když vidim poprve, tak jsem si jista, ze minimálně ještě 3x ho chci vidět, a pak tam jsou muzikály, kdy mi stačí to bohate jednou. Mefisto se bohužel radi do druhé skupiny. Nechytlave písničky a dej až moc zdlouhavý. Jediné plus, které jsem viděla, byly nádherné kulisy, které jsou neuvěřitelně propracované a taneční choreografie Lucifera a Hospodina. Pepa Vojtek s Hankou Křížkovou mají pochvalu. Sto lidi, sto chuti. Mě nezaujal.
Lovin 70 %
(zadáno: 23.11.2018, počet hodnocení: 190)
přínosný / zajímavý komentář
Výborný Petr Ryšavý a Josef Vojtek.
Ramona 80 %
(zadáno: 26.10.2018, počet hodnocení: 21)
přínosný / zajímavý komentář
85 %
Pro mě je tento muzikál skvělým dílem, které je i velmi dobře obsazené. Obzvláště bych chtěla vyzvednout výkony Josefa Vojtka a Petra Ryšavého, kteří tvoří dokonalou dvojici v hlavních rolích. Velice mě zaujala také Karolína Gudasová v roli Markétky nebo energická Dita Hořínková jako Laurecie Bosetti. Oceňuji také skvělou hudbu Daniela Bartáka, perlou představení je pro mě Mefistova píseň Čiré zlo. Představení se mi zkrátka velice líbí a ráda se na něj budu i v budoucnu vracet.
Kvapnik25 80 %
(zadáno: 28.7.2018, počet hodnocení: 58)
přínosný / zajímavý komentář
Famozní výkon Jana Kříže a překvapivě skvělý i Pepa Vojtek. Dále opět skvělý výkon předvedla i Hanka Křížková.
FrantaJ 70 %
(zadáno: 25.3.2018, počet hodnocení: 8)
přínosný / zajímavý komentář
Hezký muzikál.
Rejpalka 50 %
(zadáno: 28.12.2017, počet hodnocení: 96)
přínosný / zajímavý komentář
Tháliový výkon Pepy Vojtka jsem se si nemohla nechat ujít. Rozhodně je to jeho nejlepší role, dokonce i hraje a nespoléhá se pouze na chraplák. Skvělý byl autor hudby Daniel Barták jako Mefisto, tradičně nezklamala Hanka Křížková. Muzikálu ubírá pouze místy nedomyšlený a nelogický děj, i když oproti jiným slátatninám patří Mefisto k tomu lepšímu co se dá v Praze vidět. Bohužel si zpětně nevybavím jedinou písničku, ačkoli je hudba rozhodně lepší než v Romeovi a Julii (z pera Bartáka staršího).
Zelvous 30 %
(zadáno: 10.6.2017, počet hodnocení: 38)
přínosný / zajímavý komentář
Všechny muzikály připadajíc mi jedno a to samé! Naprogramovaní panďuláci, nahraná hudba, kýčové kostýmy a ještě plastovitější scéna! Mefisto byl takový omyl, proto jen poznámka - ZHLÉDNUTO!
Jenda.matousek 50 %
(zadáno: 12.4.2017, počet hodnocení: 328)
přínosný / zajímavý komentář
J. Vojtek dostal Thálii za svoji zřejmě životní roli, nicméně J. Kříž předvádí ještě o kus lepší výkon. Oba tam evidentně nechají dost potu. Zpěv K. Gudasové mému uchu příliš nezalahodil. Přiblblé texty nejsou sice horší než v jiných muzikálech, ale když se autoři inspirovali filozofickým příběhem, mělo by být libreto i texty mnohem propracovanější, takto to žádnou hloubku nemá. Hluboká není ani hudba - jednoduchá, melodická, zpěvná, z playbacku. Řekl bych, že celku dost pomohla režie. Tanečky Boha a Lucifera se rychle omezí, navíc jejich kostýmy jsou fakt děsné :-)
Abigail7 40 %
(zadáno: 26.3.2017, počet hodnocení: 240)
přínosný / zajímavý komentář
45% - Nedodělaný scénář s mnoha nepřesnostmi a nedomyšlenostmi, nesmyslný závěr, některé postavy zbytečně navíc. Hudba melodická, ale povědomá ? až příliš podobná mnoha jiným, texty jednoduché, ale zpěvné. Scéna jak ze studiových pohádek, projekce tak napůl, některé úplně zbytečné a kýčovité, jiné velmi dobré - zejména stínová hra Hospodina a Ďábla. Skvělí tanečníci v rolích Hospodina a Ďábla, velmi dobré i jednotlivé výkony - J.Kříž tomu celému vládne, dobrá i I.Korolová a J.Vojtek, byť to pro mě pořád není stoprocentní muzikálový výkon.
DivadelniFan 70 %
(zadáno: 12.2.2017, počet hodnocení: 187)
přínosný / zajímavý komentář
Muzikál, který určitě neurazí. Líbil se mi. Moc hezky zpracované, nápadité kulisy. Velmi chválím hudbu Daniela Bartáka, která dodává muzikálu jistou úroveň. V hlavní roli jsem viděl Jiřího Zonygu, který byl výborný. Moc se mi líbilo, jak s Petrem Ryšavým zvládli dvojroli. Vyzdvihl bych Jaromíra Dulavu, který mě moc bavil. Iva Marešová byla pěvecky opět výborná. V menších rolích zaujal i Ladislav Korbel se Štěpánem Kloučkem. Sólové taneční role jsou moc hezky udělané a veliká pochvala směřuje k Michalu Mášovi a Jiřímu Minaříkovi, kteří ten den hráli.
Fedorocko 90 %
(zadáno: 1.2.2017, počet hodnocení: 490)
přínosný / zajímavý komentář
S Honzou Křížem a tudíž jak jinak,než velká spokojenost.Celkově velmi pěkný muzikál, líbilo se moc.
LuciaFary0 70 %
(zadáno: 19.1.2017, počet hodnocení: 23)
přínosný / zajímavý komentář
Moc povedené. Překvapivě dobrý Vojtek. Muzikál rozhodně neurazí a všichni hráli s velkým nasazením což se cení.
Míša812 70 %
(zadáno: 21.12.2016, počet hodnocení: 14)
přínosný / zajímavý komentář
Ale jo, celkem fajn. Dojem mi kazily jen sedačky v Hybernii, které jsou teda opravdu nepohodlné. K dílu- hudba je výborná, ubrala bych projekce a práci s oponou- zejména zezačátku... Vojtek, Ryšavý, Gudasová, Marešová, Trapl, Novotný- vynikající!
Martin21 80 %
(zadáno: 21.12.2016, počet hodnocení: 329)
přínosný / zajímavý komentář
Mefisto me opravdu skvele prekvapil!) alt. - Vojtek, Rysavy, Korolova, Maresova...75%.
Čiko 70 %
(zadáno: 19.12.2016, počet hodnocení: 666)
přínosný / zajímavý komentář
Alternace Josef Vojtek a Petr Ryšavý. Oba výborní, u Vojtka jsem měl po dlouhé době pocit, že ho zas nějaký muzikál chytnul za srdce. Dobře střídá obě polohy dvojrole, stejně tak Ryšavý. Výborní i Korolová, Marešová, Dulava. I přes stopáž 2:50 jsem se bavil a nenudil..
Nick 70 %
(zadáno: 16.12.2016, počet hodnocení: 45)
přínosný / zajímavý komentář
Nenadchne, ale hlavně neurazí, což je poslední dobou celkem úspěch. Jde o poměrně milé dílo, které nijak nevybočuje z lepšího průměru českých "muzikálů". Hudba je fajn, texty ujdou, režijně to mohlo být zvládnuto trochu lépe, choreografie průměr. Děj celkem odsýpá, na můj vkus je tam ale velké množství hromadných tanečních a rádoby zábavných scén, takže škrty bych přivítal s otevřenou náručí. J. Kříž naprosto precizní, možná jeho nejlepší role, stejně tak u J. Vojtka (na můj vkus trochu přehrává, ale stále výborné), Ivana Korolová milé překvapení. Celkově nic extra, ale za vidění určitě stojí.
Honzy 60 %
(zadáno: 3.11.2016, počet hodnocení: 187)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Nejnovější muzikál v Hybernii MEFISTO autorů Zd.Zelenky a D.Bartáka nám vypráví příběh o vyslanci Pekla,ďáblovi který může vrátit člověku mládí.Děj plyne ve svižném tempu,ale délka muzikálu se blíží ke třem hodinám (a tudíž by menší škrty jen prospěly).Velkou devizou je scénografie D.Dvořáka a společně s povedenými kostýmy,tak scéna lahodí oku.Absence živého orchestru,spolu s průměrným zvukovým designem snižuje divácký zážitek.Přesto se podařilo vytvořit zajímavé dílo. S hereckých výkonů lze pochválit výborného Jana Kříže,kterému zdárně sekunduje půvabná Karolina Gudasová.Předpremiéra 2.11.16.
Aneta S. 30 %
(zadáno: 12.9.2018, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Nehotový děj, písně na jedno brdo.
Verkaurbanova 60 %
(zadáno: 19.5.2017, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
Tak trochu nuda. Choreografie company místy až směšná, neustále se opakující hromadné tanečky. Pojetí Lucifera a Hospodina zajímavé, jejich oblečky jsou ale spíše úsměvné. Pepa Vojtek a Jan Kříž výborní, zejména Vojtek v ďábelské roli. Oni dva ale představení nezachrání. Příliš líbivý konec a tak trochu nevyužití potenciálu, který látka má.
Janben 50 %
(zadáno: 9.12.2016, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Tak jsem se stal obětí klamavé reklamy. Přečetl jsem si recenzi s titulkem "Životní role Josefa Vojtka" a bylo zmíněno i jméno Jana Kříže. Oba máme rádi a zakoupili vstupenky na 7.12. Vtip je v tom, že když kupujete lístky, tak vám neřeknou, kdo ten daný večer bude hrát. A tak jsme ani jednoho z našich oblíbených neviděli a neslyšeli ...

Jistě bych pochválil choreografii a scénu. Zpěváci se snažili a občas jim to i ladilo. Ivana Korolová byla jistě toho večera nejlepší. Moc se nám líbilo číslo pana Dulavy.
DarkMatter 70 %
(zadáno: 4.11.2018, počet hodnocení: 23)
Divadelnik 80 %
(zadáno: 21.10.2018, počet hodnocení: 113)
Simplyclare 50 %
(zadáno: 16.10.2018, počet hodnocení: 28)
Petrasiwkova 60 %
(zadáno: 13.3.2018, počet hodnocení: 5)
Deb 70 %
(zadáno: 29.1.2018, počet hodnocení: 22)
Brouček 60 %
(zadáno: 26.12.2017, počet hodnocení: 81)
Lera 80 %
(zadáno: 19.5.2017, počet hodnocení: 62)
Ivulin 80 %
(zadáno: 1.4.2017, počet hodnocení: 43)
Tadeáš 60 %
(zadáno: 26.2.2017, počet hodnocení: 5)
Aprillka 70 %
(zadáno: 12.2.2017, počet hodnocení: 25)
Lukasm 90 %
(zadáno: 8.1.2017, počet hodnocení: 23)
Lumca 50 %
(zadáno: 6.11.2016, počet hodnocení: 314)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.