Divadlo Hybernia

<< Galileo | Tarzan >>

Mefisto

Premiéra: 3.11.2016 | 2:50
Muzikálové zpracování známého tématu. Kdo je Mefisto? Vyslanec Pekla, ďábel, který je schopen vrátit člověku mládí. Za jistých podmínek. Na výhody mládí láká i stařičkého profesora Fausta, který hlavně lituje, že během svého života nestihl dokončit své rozsáhlé dílo. Slibuje lásku, zdravé tělo, sílu i moc. Mládí a čas výměnou za duši, která ovšem s posledním dnem života člověka propadne Peklu...
Divadlo Hybernia
Hodnocení inscenace
Redakce
53 %
Uživatelé
66 %
66481000
Hodnocení redakce
Veronika Boušová 60 %
Pavel Širmer 50 %
Michal Novák 60 %
Iva Bryndová 40 %
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (52)

HODNOCENÍ REDAKCE
Veronika Boušová  60 %
(zadáno: 29.4.2017, počet hodnocení: 277)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+2)
55% - výborný Josef Vojtek
Pavel Širmer  50 %
(zadáno: 23.4.2017, počet hodnocení: 1808)
+ přínosný / zajímavý komentář
55%. Faustovské téma by bylo možné v žánru muzikálu zpracovat i nekonveční a experimentálnější cestou, připomínající např. muzikál Rent, čímž by forma mohla posílit filozofický obsah látky. Tvůrci českého Mefista předem přiznali, že takové ambice nemají; asi věděli, že publikum Divadla Hybernia by takový muzikál nezaujal. Povrchnější dějová podívaná, ďáblovy svody jsou spíše kouzla pro efekt, z prolínání hlavních dvojrolí šlo vytěžit více. Nicméně jednotlivé složky (hudba, výprava, choreografie) na obstojné úrovni. Výborní J. Kříž a J. Vojtek, jenž umí „zlo“ podat bez křečovitého přehrávání.
Michal Novák  60 %
(zadáno: 13.4.2017, počet hodnocení: 1090)
+ přínosný / zajímavý komentář
Faustovský archetyp je nevyčerpatelnou studnicí a také tvůrci tohoto muzikálu jej efektně využili; od hudebního podmalování a projev aktérů přes scénografické kouzlení a stínohru až po baletní dialog Lucifera a Hospodina. Libreto stojí na pěkném a beze zbytku využitém nápadu prohazování obou nosných rolí, aby však stěžejním se ukázal příběh vyslance pekel. Hudebně muzikál svým romantizujícím vyzněním a „dramatickým zpíváním“, až na zvuk nahrávky, nezklame. Jan Kříž v obou partech výborný, Pepovi Vojtkovi více sedí ten ďábelský. Sedačky v hledišti Hybernie také ďáblovo dílo!
Iva Bryndová  40 %
(zadáno: 26.3.2017, počet hodnocení: 353)
+ přínosný / zajímavý komentář
45% - Nedodělaný scénář s mnoha nepřesnostmi a nedomyšlenostmi, nesmyslný závěr, některé postavy zbytečně navíc. Hudba melodická, ale povědomá ? až příliš podobná mnoha jiným, texty jednoduché, ale zpěvné. Scéna jak ze studiových pohádek, projekce tak napůl, některé úplně zbytečné a kýčovité, jiné velmi dobré - zejména stínová hra Hospodina a Ďábla. Skvělí tanečníci v rolích Hospodina a Ďábla, velmi dobré i jednotlivé výkony - J.Kříž tomu celému vládne, dobrá i I.Korolová a J.Vojtek, byť to pro mě pořád není stoprocentní muzikálový výkon.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Antonio  100 %
(zadáno: 29.9.2020, počet hodnocení: 99)
přínosný / zajímavý komentář
26.9. v 18h Pepa Vojtek krása všichni super krásný kulturní zážitek byl jsem spokojený ....doporučuji.
Kateřina Vodáková  90 %
(zadáno: 8.8.2020, počet hodnocení: 139)
přínosný / zajímavý komentář
Nejlepší muzikál, co jsem v Praze viděla! Viděno 4x s různým obsazením a půjdu ještě. Některé alternace jsou slabší... Dvojice Vojtek (zasloužená Thálie) & Ryšavý je ovšem TOP! Úžasná hudba (i textově) a krásné efekty scény i světel, pěkné kostýmy, zajímavý děj. Jen ty sedačky v Hybernii... nekonečný příběh.
VasekN  80 %
(zadáno: 10.2.2020, počet hodnocení: 32)
přínosný / zajímavý komentář
Velice solidní kus s vyrovnanými alternacemi Vojtek/Zonyga, Ryšavý/Barták (první jmenovaní se mi zdáli o fous lepší). Zpěvná hudba a přesto bez podstatného hitu, který byste si po odchodu broukali. A jak je někde Ivana Korolová, pak víte, že už jen z jejího výkonu vám srdíčko zaplesá... Tomáš Trapl by měl přestat pít, nebo předvádět to, co předvádí - míval jsem ho rád, ale teď se mu radši vyhnu :( 80 %
RaB  100 %
(zadáno: 1.2.2020, počet hodnocení: 230)
přínosný / zajímavý komentář
Konečně jsem v Hybernii viděl skvělý muzikál. Krásné texty, hudba, scéna.
Petr Ryšavý s Karolínou Gudasovou jsou výborní a do rolí se naprosto hodí. Jiří Zonyga podal také dobrý výkon. Velice pobaví scény se studentskou 3 - L. Randák, A. Holá a L. Korbel - je hezké vidět, jak někoho hraní baví a užívá si to!
Dingo  60 %
(zadáno: 1.1.2020, počet hodnocení: 19)
přínosný / zajímavý komentář
Zajímavá dějová linka, kterou ovšem sráží její samotný konec, který mohl být zkrátka více propracovanější. Hudba i texty jsou na dobré úrovni avšak bez nějaké zapamatovatelné melodie. Scéna jednoduchá, ovšem efektivní. Herci předvádí velmi dobré výkony (Zonyga a Kříž tvoří velmi dobré duo, ostatní je skvěle doplňují). Celkově vzato muzikál stojí za shlédnutí, ale v mém případě pouze jednou.
Klarinka90  90 %
(zadáno: 1.12.2019, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé herecké výkony dvou hlavních postav Pepy Vojtka a Petra Ryšavého, ani do jednoho bych neřekla, že mohou tak skvěle zahrát takové těžké představení. Jediné, co mi chybělo, byly lepší písničky, jinak jsem byla naprosto spokojená.
Respondent  70 %
(zadáno: 18.10.2019, počet hodnocení: 10)
přínosný / zajímavý komentář
Originální pojetí faustovského příběhu, skvělý výkon Josefa Vojtka, který táhne celé představení. Zdárně mu sekundují mladí protihráči - Petr Ryšavý, Jan Kříž a Daniel Barták. Pochvalu si zaslouží i baletní ztvárnění Hospodina a Ďábla, doplněné hlasy Viktora Preisse a D. Bartáka. Hudba je však nevyvážená, prolíná se zde více žánrů, chybí melodická píseň, kterou by si divák lehce zapamatoval. Skvělá scéna, choreografie, vizuální efekty.
Žíža  70 %
(zadáno: 26.9.2019, počet hodnocení: 67)
přínosný / zajímavý komentář
Výborná choreografie- zvláště baletní scény Hospodin vs Lucifer (Minařík, Máša Jinda, Kolva). Role sedla velmi i Pepovi Vojtkovi i Honzovi Křížovi. Potěšily i ostatní role - namátkou Jirka Zonyga v obou rolích, Tomáš Trapl jako jako excelentní Dragonetti a H. Křížková i Renáta Podlipská v roli Gulliety. Výjimečně méně vadil M.Pošta - v této roli se jeho přehrávání tak nějak ztratilo (respektive do role i zapadlo).
Henry  70 %
(zadáno: 22.3.2019, počet hodnocení: 50)
přínosný / zajímavý komentář
Zdařilý, příjemný, nápaditý muzikál. Krásná scéna, kostýmy, kulisy, originální prvky, projekce. Hodně záleží na alternacích. Josef Vojtek je trefa do černého, je výtečný pěvecky, trochu překvapivě i herecky. A pokud vytvoří dvojici s charismatickým Janem Křížem, je o zážitek postaráno. Do mozaiky výborně zapadají Ivana Korolová, Dita Hořínková/Iva Marešová, Hana Křížková. Povedené jsou "baletní" postavy Hospodina a Lucifera (Jiří Minařík, Michal Máša). Škoda velice otravné role Maria Bosettiho, zejména Michal Novotný hodně tlačí na pilu nevtipnými opileckými kreacemi.
Greetchen  70 %
(zadáno: 20.2.2019, počet hodnocení: 80)
přínosný / zajímavý komentář
(25.11.2018) Nejsem běžný muzikálový divák, ale tohle představení zaujalo. Scéna je dostatečně velkolepá, jak se od tohoto žánru očekává. Vojtek a Ryšavý v ústřední dvojroli předvádí pěvecky i herecky velmi příjemný výkon. Škoda jen, že písně jsou poněkud tuctové, není mezi nimi žádný aspirující na hit.
Trafalgaros  70 %
(zadáno: 18.2.2019, počet hodnocení: 34)
přínosný / zajímavý komentář
Vojtek a Kříž skvělí, líbilo se.
Annystan  30 %
(zadáno: 27.1.2019, počet hodnocení: 9)
přínosný / zajímavý komentář
Mě osobne muzikál nezaujal. Jsem milovník muzikálu a proto potřebuji vidět všechny, nicméně mam dvě skupiny muzikalu a to je ten, který když vidim poprve, tak jsem si jista, ze minimálně ještě 3x ho chci vidět, a pak tam jsou muzikály, kdy mi stačí to bohate jednou. Mefisto se bohužel radi do druhé skupiny. Nechytlave písničky a dej až moc zdlouhavý. Jediné plus, které jsem viděla, byly nádherné kulisy, které jsou neuvěřitelně propracované a taneční choreografie Lucifera a Hospodina. Pepa Vojtek s Hankou Křížkovou mají pochvalu. Sto lidi, sto chuti. Mě nezaujal.
Lovin  70 %
(zadáno: 23.11.2018, počet hodnocení: 231)
přínosný / zajímavý komentář
Výborný Petr Ryšavý a Josef Vojtek.
Kvapnik25  80 %
(zadáno: 28.7.2018, počet hodnocení: 59)
přínosný / zajímavý komentář
Famozní výkon Jana Kříže a překvapivě skvělý i Pepa Vojtek. Dále opět skvělý výkon předvedla i Hanka Křížková.
FrantaJ  70 %
(zadáno: 25.3.2018, počet hodnocení: 8)
přínosný / zajímavý komentář
Hezký muzikál.
Rejpalka  50 %
(zadáno: 28.12.2017, počet hodnocení: 145)
přínosný / zajímavý komentář
Tháliový výkon Pepy Vojtka jsem se si nemohla nechat ujít. Rozhodně je to jeho nejlepší role, dokonce i hraje a nespoléhá se pouze na chraplák. Skvělý byl autor hudby Daniel Barták jako Mefisto, tradičně nezklamala Hanka Křížková. Muzikálu ubírá pouze místy nedomyšlený a nelogický děj, i když oproti jiným slátatninám patří Mefisto k tomu lepšímu co se dá v Praze vidět. Bohužel si zpětně nevybavím jedinou písničku, ačkoli je hudba rozhodně lepší než v Romeovi a Julii (z pera Bartáka staršího).
Zelvous  30 %
(zadáno: 10.6.2017, počet hodnocení: 38)
přínosný / zajímavý komentář
Všechny muzikály připadajíc mi jedno a to samé! Naprogramovaní panďuláci, nahraná hudba, kýčové kostýmy a ještě plastovitější scéna! Mefisto byl takový omyl, proto jen poznámka - ZHLÉDNUTO!
Guildenstern  50 %
(zadáno: 12.4.2017, počet hodnocení: 361)
přínosný / zajímavý komentář
J. Vojtek dostal Thálii za svoji zřejmě životní roli, nicméně J. Kříž předvádí ještě o kus lepší výkon. Oba tam evidentně nechají dost potu. Zpěv K. Gudasové mému uchu příliš nezalahodil. Přiblblé texty nejsou sice horší než v jiných muzikálech, ale když se autoři inspirovali filozofickým příběhem, mělo by být libreto i texty mnohem propracovanější, takto to žádnou hloubku nemá. Hluboká není ani hudba - jednoduchá, melodická, zpěvná, z playbacku. Řekl bych, že celku dost pomohla režie. Tanečky Boha a Lucifera se rychle omrzí, navíc jejich kostýmy jsou fakt děsné :-)
DivadelniFan  70 %
(zadáno: 12.2.2017, počet hodnocení: 259)
přínosný / zajímavý komentář
Muzikál, který určitě neurazí. Líbil se mi. Moc hezky zpracované, nápadité kulisy. Velmi chválím hudbu Daniela Bartáka, která dodává muzikálu jistou úroveň. V hlavní roli jsem viděl Jiřího Zonygu, který byl výborný. Moc se mi líbilo, jak s Petrem Ryšavým/Danielem Bartákem zvládli dvojroli. Vyzdvihl bych Jaromíra Dulavu, který mě moc bavil. Iva Marešová byla pěvecky opět výborná, ale Dita Hořínková dokázala zazářit mnhohem více než Marešová.
Fedorocko  90 %
(zadáno: 1.2.2017, počet hodnocení: 650)
přínosný / zajímavý komentář
S Honzou Křížem a tudíž jak jinak,než velká spokojenost.Celkově velmi pěkný muzikál, líbilo se moc.
LuciaFary0  70 %
(zadáno: 19.1.2017, počet hodnocení: 23)
přínosný / zajímavý komentář
Moc povedené. Překvapivě dobrý Vojtek. Muzikál rozhodně neurazí a všichni hráli s velkým nasazením což se cení.
Míša812  70 %
(zadáno: 21.12.2016, počet hodnocení: 14)
přínosný / zajímavý komentář
Ale jo, celkem fajn. Dojem mi kazily jen sedačky v Hybernii, které jsou teda opravdu nepohodlné. K dílu- hudba je výborná, ubrala bych projekce a práci s oponou- zejména zezačátku... Vojtek, Ryšavý, Gudasová, Marešová, Trapl, Novotný- vynikající!
Martin21  80 %
(zadáno: 21.12.2016, počet hodnocení: 417)
přínosný / zajímavý komentář
Mefisto me opravdu skvele prekvapil!) alt. - Vojtek, Rysavy, Korolova, Maresova...75%.
Čiko  70 %
(zadáno: 19.12.2016, počet hodnocení: 862)
přínosný / zajímavý komentář
Alternace Josef Vojtek a Petr Ryšavý. Oba výborní, u Vojtka jsem měl po dlouhé době pocit, že ho zas nějaký muzikál chytnul za srdce. Dobře střídá obě polohy dvojrole, stejně tak Ryšavý. Výborní i Korolová, Marešová, Dulava. I přes stopáž 2:50 jsem se bavil a nenudil..
Nick  70 %
(zadáno: 16.12.2016, počet hodnocení: 46)
přínosný / zajímavý komentář
Nenadchne, ale hlavně neurazí, což je poslední dobou celkem úspěch. Jde o poměrně milé dílo, které nijak nevybočuje z lepšího průměru českých "muzikálů". Hudba je fajn, texty ujdou, režijně to mohlo být zvládnuto trochu lépe, choreografie průměr. Děj celkem odsýpá, na můj vkus je tam ale velké množství hromadných tanečních a rádoby zábavných scén, takže škrty bych přivítal s otevřenou náručí. J. Kříž naprosto precizní, možná jeho nejlepší role, stejně tak u J. Vojtka (na můj vkus trochu přehrává, ale stále výborné), Ivana Korolová milé překvapení. Celkově nic extra, ale za vidění určitě stojí.
Honzy  60 %
(zadáno: 3.11.2016, počet hodnocení: 251)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Nejnovější muzikál v Hybernii MEFISTO autorů Zd.Zelenky a D.Bartáka nám vypráví příběh o vyslanci Pekla,ďáblovi který může vrátit člověku mládí.Děj plyne ve svižném tempu,ale délka muzikálu se blíží ke třem hodinám (a tudíž by menší škrty jen prospěly).Velkou devizou je scénografie D.Dvořáka a společně s povedenými kostýmy,tak scéna lahodí oku.Absence živého orchestru,spolu s průměrným zvukovým designem snižuje divácký zážitek.Přesto se podařilo vytvořit zajímavé dílo. S hereckých výkonů lze pochválit výborného Jana Kříže,kterému zdárně sekunduje půvabná Karolina Gudasová.Předpremiéra 2.11.16.
Aneta S.  30 %
(zadáno: 12.9.2018, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Nehotový děj, písně na jedno brdo.
Verkaurbanova  60 %
(zadáno: 19.5.2017, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
Tak trochu nuda. Choreografie company místy až směšná, neustále se opakující hromadné tanečky. Pojetí Lucifera a Hospodina zajímavé, jejich oblečky jsou ale spíše úsměvné. Pepa Vojtek a Jan Kříž výborní, zejména Vojtek v ďábelské roli. Oni dva ale představení nezachrání. Příliš líbivý konec a tak trochu nevyužití potenciálu, který látka má.
Janben  50 %
(zadáno: 9.12.2016, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Tak jsem se stal obětí klamavé reklamy. Přečetl jsem si recenzi s titulkem "Životní role Josefa Vojtka" a bylo zmíněno i jméno Jana Kříže. Oba máme rádi a zakoupili vstupenky na 7.12. Vtip je v tom, že když kupujete lístky, tak vám neřeknou, kdo ten daný večer bude hrát. A tak jsme ani jednoho z našich oblíbených neviděli a neslyšeli ...

Jistě bych pochválil choreografii a scénu. Zpěváci se snažili a občas jim to i ladilo. Ivana Korolová byla jistě toho večera nejlepší. Moc se nám líbilo číslo pana Dulavy.
Paya888  70 %
(zadáno: 11.6.2022, počet hodnocení: 303)
Dino07  60 %
(zadáno: 15.9.2021, počet hodnocení: 43)
HodnaTeta  50 %
(zadáno: 17.8.2021, počet hodnocení: 106)
Kokosbaba  50 %
(zadáno: 18.11.2020, počet hodnocení: 115)
Isa Johanovská  80 %
(zadáno: 2.1.2020, počet hodnocení: 99)
Hanichka  40 %
(zadáno: 11.11.2019, počet hodnocení: 52)
DarkMatter  70 %
(zadáno: 4.11.2018, počet hodnocení: 26)
Divadelnik  80 %
(zadáno: 21.10.2018, počet hodnocení: 122)
Simplyclare  50 %
(zadáno: 16.10.2018, počet hodnocení: 28)
Petrasiwkova  60 %
(zadáno: 13.3.2018, počet hodnocení: 5)
Deb  70 %
(zadáno: 29.1.2018, počet hodnocení: 24)
Brouček  60 %
(zadáno: 26.12.2017, počet hodnocení: 81)
Lera  80 %
(zadáno: 19.5.2017, počet hodnocení: 73)
Ivulin  80 %
(zadáno: 1.4.2017, počet hodnocení: 43)
Tadeáš  60 %
(zadáno: 26.2.2017, počet hodnocení: 5)
Aprillka  70 %
(zadáno: 12.2.2017, počet hodnocení: 27)
Lukasm  90 %
(zadáno: 8.1.2017, počet hodnocení: 23)
Lumca  50 %
(zadáno: 6.11.2016, počet hodnocení: 339)
Alaia  30 %
(zadáno: 20.3.2022, počet hodnocení: 3)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.