Profil uživatele

Martin21

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Jan Pařízek: 13 % (140)
Lukáš Dubský: 13 % (119)
Helena Grégrová: 14 % (163)
Jiří Landa: 14 % (281)
Pavla Haflantová: 14 % (47)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

1 2 3 4 5 6 7 8 9  >  >>
(zadáno: 24.9.2022)
Výkonům herců není co vytknout. Jen předloha je prakticky o ničem?
Vynikala Radka Coufalová svým výborným hereckým výkonem MPM v její nejtěžší etapě života.
(zadáno: 22.8.2022)
Původní nastudování jsem (naštěstí) neviděl. Soudě dobrých recenzí a vyššímu hodnocení na aktuální znovuobnovenou verzi v novém obsazení jsem se těšil. Začněme tím, že při obnovené premiéře byla stopáž 1;50hod, nyní 2;10hod. Opět se inscenace ubírá na zcestí a to trapnou improvizací herců. Pár fórků navíc by člověk i snesl. Ovšem nemístné odbourávání se, na můj vkus časté výpadky textů, různé další narážky......PROČ? Předloha ani režie špatné nejsou. Pochopím uvolněnější afmosféru letních scén, ale vše by mělo mít hranice a divák za tučnou sumu dostát kvalitních hereckých výkonů. Neprofesionální expert Jackuliak toto nezaručuje.
(zadáno: 12.8.2022)
(zadáno: 4.8.2022)
Krásná atmosféra, ač na zámku a nikoliv hradu Karlštejn. Velmi povedené převedení inscenace z HdK do alternativních prostor. Z herců bylo velkým překvapením skvělé nastudování role Karla IV Romanem Štolpou, klobouk dolů. Dále pak výborná K. Brožová, na které jde vidět, že ji její úloha baví a užívá si ji. Za zmínku jistě stojí Jan Urban nebo Linda Stránská. Děkuji za příjemný večer s Nocí "na Karlštejně".
(zadáno: 25.6.2022)
Pro Ninu Horákovou jistě výkon hodný nominaci na Thálii. Celkově výtečně zpracovaná inscenace. Skvělá režie, herecké výkony i provedení scénografie. Herecky mne zaujala také Eva Salzmannová.
(zadáno: 20.6.2022)
Po přibývajících 100% hodnoceních jsem se těšil na něco úplně mimořádného. Byl jsem však lehce zklamaný. Z alternací mne nejvíce zaujal Jan Cina - je to geniální talent! Hraje a zpívá se vším elánem. Sara Sandeva v roli H. V. nijak nevyniká, role to ani úplně neumožňuje. V titulní a hlavní roli Marty jsem viděl Bereniku Kohoutovou, která byla po premiéře velmi opěvována. Líbila se mi, ale... Chápu, že se nejedná o muzikál/činohru, tudíž pro herectví zde není velký prostor. V rámci divadelního recitálu si vedla velmi dobře. Myslím si však, že se do toho mohla daleko více opřít, hlas na to má. Zavítám ještě na její alternantku.
(zadáno: 17.6.2022)
Na to, že se nazkoušená premiéra této inscenace vlivem pandemie odkládala, ku prospěchu to znát nikde není. Celkově nezajímavé, místy až nudné. Plusem jsou snad jen zajímavé slovácké prvky, což ale ve výsledku nepomáhá k žádnému zázraku. Ani herci do svých rolí nejsou šťastně vybráni. Z postavy Joeho je spíše karikatura a ještě slabý herecký projev k tomu, Tornado Lou (P. Hejcmanová) potenciál skvělé role nevyužila... Zaujali mne jen K. Michejdová a místy T. Šulaj. Škoda promarněné šance k výborné příležitosti nazkoušet parádní kus.
(zadáno: 16.6.2022)
Působivě zpracovaná předloha. Nápaditá režie a vkusný hudební podkres. Z obsazení vynikají: Horváthová, Krejčík, Korn a Krejčíková.
(zadáno: 30.5.2022)
Inscenace působí na diváka uceleně, sehraně a má náboj a spád! Zajímavé hudební aranže a vkusné kostýmy. První půlka výrazně delší než druhá, což pak značně prospívá závěru a rozuzlení. Do hlavní role skvěle vybraná F. Prokešová - má patřičný sexappeal, je hříšně svůdná a k tomu pěvecky i herecky skvělá. P. Pecha podává svůj standardně dobrý výkon. Dále mě velmi zaujali Sabina Králová a Tomáš Šulaj. Ovšem nutno říci, že všichni alternující byli výborní!
(zadáno: 24.5.2022)
V rámci žánru jakési alternativní show hodnotím jako naprosto strhující. Inscenaci vládne tělem/zpěvem/duší Roman Tomeš. Úctyhodný výkon udržující svou postavu tak, aby byla extravagantní a zároveň citlivou bytostí a nezklouzává k pitvoření se. Vendula Příhodová ve své malé roli opět dokazuje, že je mimořádnou zpěvačkou naší muzikálové scény. Kapela předimenzovaná, ale to je zde účelem. Lightdesign též povedený. Předloha samotná je zajímavým příběhem jedné (ne)šťasné ženy a muže v jedné osobě. Stojí za vidění.
(zadáno: 23.5.2022)
Kvituji skvělou režii, která vás vtáhne do děje, jako byste právě byli mezi reálnými postavami dané situace. Výborné herecké výkony všech protagonistů, speciálně pak Beáty Kaňoková v titulní úloze.
(zadáno: 21.5.2022)
Na základě hodnocení zde jsem se těšil, že uvidím skvost. To se ale bohužel nestalo. Průměrná inscenace s průměrnými, až místy slabšími uměleckými výkony. Předloha samotná docela dobrá, místy lehce dojímá, hudba občas chytlavá, ale...
(zadáno: 20.5.2022)
Herecký koncert Rašilova a Stivínové, které skvěle doplňuje L. Juřičková.
(zadáno: 18.5.2022)
První polovina svižnější a celkově lepší. Ta druhá poměrně nudná. Inscenaci by možná prospělo seškrtání a zkrácení na stopáž bez pauzy. Z hereckého obsazení jednoznačně vyniká Z. Kalina.
(zadáno: 6.5.2022)
Jako show velmi povedené. Skvělé choreografie, výborná dance company. Výborný light desing, zvuk. Čtveřice herců velmi podává kvalitní výkony. 75%
(zadáno: 3.5.2022)
Tohle se vážně povedlo. Napadají mne jen samá superlativa. Vytknout tomuto snad nic nelze. Možná jen úspornější scénu. To ale bezesporu dohání velmi nápaditá režie. Skvělý živý orchestr, výborné texty. Herecké výkony vyrovnané. Je úžasné vidět, jak členové takřka činoherního souboru MdK (i když s několika hosty) skvěle zpívají. Dost dobrý Zbyněk Fric v hlavní roli, úžasný Tomáš V. Hron jako jeho sluha. Mé očekávání naprosto a zcela předčil výkon Barbory Hron Vovsíkové v roli Dámy z jezera. Její zpěv ... !!! Ohromila mne. Scény s ní a především její sólová píseň byly vrcholem představení. 95%
(zadáno: 1.5.2022)
Po delší době jsem měl možnost vidět v MdB konečně pořádný muzikál. Krásná scéna, netypické melodie, dobové kostýmy a povedená režie. V alternacích mě nejvíce zaujali Markéta Sedláčková a Kristian Pekar v hlavních rolích. V roli menší pak standardně skvělý Tomáš Smička.
(zadáno: 30.4.2022)
Tak tohle se nepovedlo - a je to smutné. Divák, který důvěrně zná Drábkovy hradecké inscenace, se těší na skvost, příval smíchu. To jsem od tohoto počinu čekal, navíc, když jde o hru na počest Pavle Tomicové. Ta zde nemá co hrát, neboť celá hra je plytká. O ničem... jediný hudební podkres a možná trochu scénografie, to bylo hezké. Z aktérů zaujme D. Batulková a její Barbie. Petr Konáš nemá prostor něco předvést. R. Kalvoda ve vícerolích zajímavý. Ale jako celek - nuda, nuda a nic než nuda. Škoda!
(zadáno: 29.4.2022)
Zajímavá inscenace s dobrým M. Donutilem v hlavní roli. Prospělo by rozdělení do dvou částí přestávkou.
(zadáno: 29.4.2022)
Působivé zpracování detektivky na jevišti. Pro oblastní divadlo je pochvalou funkční scénografie, hezké dobové kostýmy a ideální stopáž. Plusem je také pozvání Jitky Asterové do této inscenace. Nejsem jejím velkým fanouškem, ale zde mě oslovila, role jako pro ni. Herecké výkony umělců hodnotím jako sobě si rovné, jen hlavní protagonista se mohl více snažit. Divím se, že i za přítomnosti režiséra tolik chyboval. Ubíralo to na důvěryhodnosti aktu.
(zadáno: 18.4.2022)
Pro mě jeden z nejlepších činoherních kusů současné doby v Praze. Ústřední dvojice Krejčík&Schneiderová tvoří geniální pár a je mezi nimi naprostá symbióza. Oba hrají s plným nasazením, emocemi a do svých rolí se vžili. Ostatní jim pak skvěle sekundují. Povedená režie, vkusný hudební podkres. Absolvujte Absolventa na Fidlovačce!
(zadáno: 18.4.2022)
Klasika, která je v tomto případě netrefně podepsáná režisérským já. Z představitelů mne zaujaly pouze Pavla Tomicová a Eva Leinweberová. Jejich povedené výstupy zajistily, že jsem o pauze neodešel. 45%.
(zadáno: 26.3.2022)
Netypický muzikál pro pražskou scénu. Kvituji hezkou scénu a atmosféru v divadle. Vzhledem k reklamám bych čekal větší odvaz v akrobacii a choreografiích. V titulní roli Tarzana zaujme Peter Pecha, který si myslím, dal do role vše, co vyžaduje. Jako mladá Jane se představila mi zcela neznámá Klára Jelínková. Hned si mě získala - skvělý mladý talent, velmi podobná I. Korolové, tedy super alternace. V hlavní roli opičí matky Kaly vystoupila Jana Zenáhlíková, u které netřeba komentování jejího standardně skvělého výkonu. Naopak Kerchaka Mariana Vojtka bych si s klidem nechal ujít...
(zadáno: 19.3.2022)
Nikdy není pozdě na trochu dospělejší komedii v repertoáru Kalichu. Nejde o klasickou řachandu s Janou Paulovou, na kterou jsme zvyklí z dua s P. Zedníčkem. S Václavem Vydrou, který mne velmi mile překvapil, tvoří skvěle sehranou a souznějící dvojici. Komedie o vztazích s třemi vzájemně se prolínajícími příběhy mne zaujala a myslím si, že si své nadšené publikum najde.
1 2 3 4 5 6 7 8 9  >  >>