Profil uživatele

Martin21

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Jan Pařízek: 13 % (135)
Helena Grégrová: 14 % (155)
Jiří Landa: 14 % (278)
Lukáš Dubský: 14 % (109)
Pavla Haflantová: 14 % (45)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

1 2 3 4 5 6 7 8 9  >  >>
(zadáno: 18.5.2022)
První polovina svižnější a celkově lepší. Ta druhá poměrně nudná. Inscenaci by možná prospělo seškrtání a zkrácení na stopáž bez pauzy. Z hereckého obsazení jednoznačně vyniká Z. Kalina.
(zadáno: 6.5.2022)
Jako show velmi povedené. Skvělé choreografie, výborná dance company. Výborný light desing, zvuk. Čtveřice herců velmi podává kvalitní výkony. 75%
(zadáno: 3.5.2022)
Tohle se vážně povedlo. Napadají mne jen samá superlativa. Vytknout tomuto snad nic nelze. Možná jen úspornější scénu. To ale bezesporu dohání velmi nápaditá režie. Skvělý živý orchestr, výborné texty. Herecké výkony vyrovnané. Je úžasné vidět, jak členové takřka činoherního souboru MdK (i když s několika hosty) skvěle zpívají. Dost dobrý Zbyněk Fric v hlavní roli, úžasný Tomáš V. Hron jako jeho sluha. Mé očekávání naprosto a zcela předčil výkon Barbory Hron Vovsíkové v roli Dámy z jezera. Její zpěv ... !!! Ohromila mne. Scény s ní a především její sólová píseň byly vrcholem představení. 95%
(zadáno: 1.5.2022)
Po delší době jsem měl možnost vidět v MdB konečně pořádný muzikál. Krásná scéna, netypické melodie, dobové kostýmy a povedená režie. V alternacích mě nejvíce zaujali Markéta Sedláčková a Kristian Pekar v hlavních rolích. V roli menší pak standardně skvělý Tomáš Smička.
(zadáno: 30.4.2022)
Tak tohle se nepovedlo - a je to smutné. Divák, který důvěrně zná Drábkovy hradecké inscenace, se těší na skvost, příval smíchu. To jsem od tohoto počinu čekal, navíc, když jde o hru na počest Pavle Tomicové. Ta zde nemá co hrát, neboť celá hra je plytká. O ničem... jediný hudební podkres a možná trochu scénografie, to bylo hezké. Z aktérů zaujme D. Batulková a její Barbie. Petr Konáš nemá prostor něco předvést. R. Kalvoda ve vícerolích zajímavý. Ale jako celek - nuda, nuda a nic než nuda. Škoda!
(zadáno: 29.4.2022)
Zajímavá inscenace s dobrým M. Donutilem v hlavní roli. Prospělo by rozdělení do dvou částí přestávkou.
(zadáno: 29.4.2022)
Působivé zpracování detektivky na jevišti. Pro oblastní divadlo je pochvalou funkční scénografie, hezké dobové kostýmy a ideální stopáž. Plusem je také pozvání Jitky Asterové do této inscenace. Nejsem jejím velkým fanouškem, ale zde mě oslovila, role jako pro ni. Herecké výkony umělců hodnotím jako sobě si rovné, jen hlavní protagonista se mohl více snažit. Divím se, že i za přítomnosti režiséra tolik chyboval. Ubíralo to na důvěryhodnosti aktu.
(zadáno: 18.4.2022)
Pro mě jeden z nejlepších činoherních kusů současné doby v Praze. Ústřední dvojice Krejčík&Schneiderová tvoří geniální pár a je mezi nimi naprostá symbióza. Oba hrají s plným nasazením, emocemi a do svých rolí se vžili. Ostatní jim pak skvěle sekundují. Povedená režie, vkusný hudební podkres. Absolvujte Absolventa na Fidlovačce!
(zadáno: 18.4.2022)
Klasika, která je v tomto případě netrefně podepsáná režisérským já. Z představitelů mne zaujaly pouze Pavla Tomicová a Eva Leinweberová. Jejich povedené výstupy zajistily, že jsem o pauze neodešel. 45%.
(zadáno: 26.3.2022)
Netypický muzikál pro pražskou scénu. Kvituji hezkou scénu a atmosféru v divadle. Vzhledem k reklamám bych čekal větší odvaz v akrobacii a choreografiích. V titulní roli Tarzana zaujme Peter Pecha, který si myslím, dal do role vše, co vyžaduje. Jako mladá Jane se představila mi zcela neznámá Klára Jelínková. Hned si mě získala - skvělý mladý talent, velmi podobná I. Korolové, tedy super alternace. V hlavní roli opičí matky Kaly vystoupila Jana Zenáhlíková, u které netřeba komentování jejího standardně skvělého výkonu. Naopak Kerchaka Mariana Vojtka bych si s klidem nechal ujít...
(zadáno: 19.3.2022)
Nikdy není pozdě na trochu dospělejší komedii v repertoáru Kalichu. Nejde o klasickou řachandu s Janou Paulovou, na kterou jsme zvyklí z dua s P. Zedníčkem. S Václavem Vydrou, který mne velmi mile překvapil, tvoří skvěle sehranou a souznějící dvojici. Komedie o vztazích s třemi vzájemně se prolínajícími příběhy mne zaujala a myslím si, že si své nadšené publikum najde.
(zadáno: 3.3.2022)
Čím začít...Snad nádherně jemnou růžovou scénografií, příjemnými vůněmi a všudypřítomnými liliemi. Nápaditá a do detailu propracovaná režie, zapadající expresivní líčení. To vše ale nepředčí jeden zásadní bod, a tím je herecky i pěvecky výborná Jana Zenáhlíková. Ta své roli Edith propůjčuje celé své já. Bez pár minut necelé dvě hodiny neodejde z jeviště, klobouk dolů. Hraje ji tak, jako žádná jiná její představitelka zde v ČR - jinak. A o tom to je. Tím nechci říci, že se mi jiné inscenace nelíbily, naopak, bývají na téma Edith Piaf povedené...Rozhodně doporučuji, stojí za výlet do Kladna. 85%
(zadáno: 1.3.2022)
Pro mě nezajímavé, až nudné, a to zejména ve druhé části. Nic proti Ivě Janžurové, která hraje, jak umí a může a s plným nasazením. Na můj vkus také dost vulgarismů, které mým uším z úst paní Janžurové nezní úplně příjemně nebo vtipně. Místy se však od srdce zasmějete....45%.
(zadáno: 21.2.2022)
Emočně silný zážitek. O kus lepší oproti pražské verzi. To především díky skvělé Ivaně Vaňkové v hlavní roli. Opět dokazuje, že je s každou rolí lepší a lepší - zde geniální herectví! Dává do role veškeré emoce a propůjčuje jí celé své já. Velmi mne zaujal také Marco Salvadori v roli zesnulého syna. Povedená režie. Vše má spád, žádná hluchá místa. Nutno také pochválit suprovou kapelu. 100% stojí za vidění.
(zadáno: 16.2.2022)
Milá konverzačka. V první časti trochu slabší, ale dále má již svůj spád. Umělci se mi líbili v pořadí Kostka, Jílek a Mayerová :)
(zadáno: 12.2.2022)
Klobouk dolů a veškerou pokoru před paní Janžurovou. Dokazuje zde, jak skvělá herečka je. Role Královny Alžběty II. jí sedí jak na míru ušitá. Hraje si s detaily, dbá na to, aby byl viditelný kontrast mezi přechody ve ztvárňovaných letech věku britské panovnice, atp. Role jí skutečně sluší a sedí! Dále mne zaujali T. Medvecká nebo I. Bareš a I. Orozovič.
(zadáno: 8.2.2022)
Téma, ze kterého by šlo vykřesat, myslím si, více. Nenápaditá scéna, slabší režie...Chybí tomu náboj. Chudá konverzace 5 dam ztísněných na jedné lavičce, zejména v prvních desítkách minut.
(zadáno: 4.2.2022)
Měl jsem asi větší očekávání. Nicméně mne velmi zaujala L. Andělová v titulní roli. S přehledem zvládla ztvárnit mladou Hanu, ale také nemocnou a životem unavenou. Byla velmi uvěřitelná. Ostatní ji dobře sekundovali. Viděno v ŽDJC Praha.
(zadáno: 31.1.2022)
(zadáno: 9.1.2022)
Famózní orchestr, hezké kostýmy, skvělá režie. Pavel Režný mne velmi zaujal, dokazuje, že je výtečným muzikálovým hercem mladé generace. Charlotte Režná v roli Betty je milá, hezky hraje, zpěv lehce slabší. V titulní roli Normy Desmond bych si ovšem dovedl představit jinou herečku. Stanislava Topinková Normu hraje tak, jak má, ovšem mne neoslovuje její pěvecké ztvárnění této úchvatné role. Chtělo by to větší hlas. V tomto jediném bodě mne více oslovila ostravská verze a Norma Desmond v podání Kataríny Hasprové.
75%.
(zadáno: 8.1.2022)
Tento počin působí lehce přeplácaně a chaoticky. Stopáž 3:20 spíše škodí, avšak jsem se nenudil. Libor Olma pro mne nepodává žádný dechberoucí výkon. Libila se mi A. Gabrišová v roli Elišky a Tomáš Novotný jako Valér. Některé melodie jsou chytlavé, spousta zajímavých nápadů, ale jako celek nekompaktní. Vrcholem je pro mne Frozina v podání Dashy. Skvělý kostým, který na sebe strhne pozornost, charisma, parádní herecký výkon a její úžasný zpěv. Kvůli Dashe stojí za vidění, jinak by to pro mne byl slabý župan, který neurazí, ale ani nenadchne.
(zadáno: 7.1.2022)
Pakli-že nehodnotím muzikál, ale hudební projekt (drama), jak je uvedeno v anotaci výše, jedná se o něco mimořádného. Dechberoucí výkon, především tedy pěvecký, ale také na vysoké úrovni herecký, Hany Fialové. Její hlas a pojetí Edith Piaf vás nadchne. Na českém jevišti jsem lepší Edith dosud neviděl. Osobně mám raději hru Vrabčák a Anděl, ale to je jen můj úhel pohledu. Ostatní herci a zpěváci dnešní večer skvostné Haně Fialové výtečně sekundovali, nejvíce pak Eva Zbrožková, jejíž Marlene je elegantní a plně ženskou postavou.
(zadáno: 12.12.2021)
Klobouk dolů před Ivanou Vaňkovou, která mne naprosto nadchla a nejednou svými emocemi, které do publika předává, rozplakala. Je přesnou Annou. Bravurně ovládá být silnou a milující, ale také nemocnou nebo psychicky na dně. Jiří Mach jí skvěle sekunduje. V menších rolích mne velmi zaujala Markéta Sedláčková, která zde může také ukázat více herectví, než jiní účinkující ve vedlejších rolích. Dobrá režie, funkční scéna, člověk se cítí tak, jako by byl v prostorách, kde byli samotní aktéři. Jediných 10% dolů za velmi špatné herectví Serjóži - Tobiáše Latzka.
(zadáno: 6.12.2021)
Silný příběh odehraný úžasnými herci!
(zadáno: 29.11.2021)
Vizuální a umělecké stránce provedení nelze snad nic vytknout. Také samotným představitelům ne. Někteří se mi jen líbili více, jiní méně. Za zmínku stojí Lumír Olšovský v roli Jeremiáše, který byl skvělý! Dále Hanzlíčková nebo Ondruš. Jen samotný námět se mi nevryl pod kůži a neoslovil mne. Myslím, že může maximálně někoho pobavit, ale bez dalšího přínosu. Vím, že podruhé bych tento muzikál nikde vidět nemusel.
1 2 3 4 5 6 7 8 9  >  >>