Profil uživatele

Martin21

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Jan Pařízek: 13 % (149)
Lukáš Dubský: 13 % (149)
Helena Grégrová: 14 % (174)
Jiří Landa: 14 % (290)
Pavla Haflantová: 14 % (50)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

1 2 3 4 5 6 7 8 9  >  >>
(zadáno: 21.4.2024)
Kdyby nebylo povedené vizuální stránky a výborných pěveckých výkonů (Matušovová, Merthová, Vitázek, Jandová, Janotová, Apolenář), mé hodnocení by bylo hluboko pod uděleným. Příběh žádný, první část nuda a šeď.
(zadáno: 16.4.2024)
Tak tohle byl jeden z mých největších divadelních omylů, co jsem viděl?
(zadáno: 21.3.2024)
Naprostá jednička z produkce muzikálu MdB a zároveň i jeden z nejlepších muzikálů u nás. Úchvatná hudba, nádherná scéna, dobové kostýmy. Především ale vynikající výkony viděných alternací dělají Medica tím, jaký je - (Matouš, Čtveráčková, Slanina, Slovák, Coufalová,...). Je zbytečné se o každém z nich rozepisovat zvlášť, neboť každý z nich byl skvělý! Snad jen, že (nejen) hlas Libora Matouše jsou balzámem pro uši i oči....
(zadáno: 19.3.2024)
První část vtipná a svižná, druhá je nudná a zdlouhavá. Líbí se mi hudební podkres po čas celého představení a herecké nasazení T. Hrona. Scéna působí lehce lacině a bez nápadu.
(zadáno: 12.3.2024)
Místy zbytečně zdlouhavé. Kdyby se některé pasáže osekaly, mohl by celek působit ještě více surově, dramaticky a napínavěji.
(zadáno: 4.3.2024)
Hodnotil bych i více, ale rozčiluje mne šílené zázemí GoJa, pan Janeček by mohl do svého hudebního stánku zainvestovat. Také již trapné kulisy a lóže z Fantoma opery, které jen zhoršují výhled divákům, jsou otřesné. Z alternací mne zklamalo duo Thénardieur - vyčpělý Kotiš a Podlipská, která nedává své roli potřebný drive, komičnost a hlas. Také M. Sommerová je velmi slabá. Naopak z druhého soudku fantastický D. Uličník, fenomenální F. V. Prokešová a dobrá A. Haviar. Diváci uvidi veškeré dění POUZE ze sektorů B a C, popř výše nad těmito. Z míst za 899,- v sektoru A jsme měli značně zhoršený výhled. Zde by se měl p. Janeček také stydět...
(zadáno: 17.2.2024)
I když se mi v původní verzi více líbily představitelky role Lízy - R. Coufalová a M. Sedláčková, nové uvedení na mně působí propracovaněji a má větší drive. Hudební scéna dle mého MFL sluší též více. Za mně jeden z TOP muzikálu nyní v MdB uváděným. Alt. Skálová, Herfortová.
(zadáno: 23.1.2024)
Překvapily mne mile výkony tři dětských protagonistů. Na premiéře - sestry Čtveráčkovy a K. Helbich. Hrají i zpívají velmi obstojně. Nejsuverénnějším je ale Konrád v podání (na roli mladého) Roberta Jíchy. Nutno také zmínit vtipně přísnou Ivanu Vaňkovou.
Jako celek dobrý, ale nemohu si pomoci, že je to trochu uspávající a inscenaci chybí jakýsi drive.
(zadáno: 18.12.2023)
Přesun do HdK je spíš na škodu. Inscenace je o dvě třídy níž, nevím proč. I když - asi bych věděl. Obsadit do titulní role K. Průšovou, tak to je lobotomie za cenu vstupenky do divadla....Její druhé malé já v podání dětské herečky je daleko uvěřitelnější a čistší. Na druhé misce vah je pak excelentní a nad všemi převyšující výkon Jany Zenáhlíkové v roli Černé královny, která je při svých výstupech jediným světlem na konci tunelu. Orchestr j ku prospěchu oproti reprodukované hudbě v Hybernii, ale tento počin se do Karlína fakt v tomto provedení nehodí.
(zadáno: 14.12.2023)
Jakkoliv mně téma až tolik nevtáhlo, jednoznačně nutno ale přiznat, že výkon Hany Fialové je boží! Opět zde potvrzuje, že je jednou z našich předních muzikálových div. Je radost ji sledovat z metrové vzdálenosti 1. řady od jeviště a být vtažen do děje.
(zadáno: 12.12.2023)
Jedna z nejpovedenějších inscenací souboru za poslední sezóny. Skvěle režijně uchopeno, dobrý hudební podkres, hezká scéna. To vše podtrhuje geniální výkon Jany Zenáhlíkové v hlavní roli. Skvělým partnerem jí pak je na jevišti Michael Vykus a všichni ostatní.
(zadáno: 15.11.2023)
Pro mně jednoznačně poutavější zpracování oproti HdK. Vynikající Svetlana Janotová. Spolu s A. Novotným tvoří skvělou ústřední dvojici. Zbytek obsazení průměrný a tvoří kompaktní celek. Příjemná rodinná podívaná.
(zadáno: 18.10.2023)
Divadelní adaptace se nedá úplně srovnat s filmovou verzí, což jsem očekával asi více, a proto jsem odcházel trochu zklamaný...I tak se tato inscenace bude jistě těšit oblibě a zájmu diváků :-)
(zadáno: 12.7.2023)
Toto pro mě byl muzikálový vrchol sezony. Fantastická Tereza Mašková, absolutně přesný Hynek Čermák a výborná Dasha.
Domnívám se, že této ústřední trojici to na jevišti prostě chemicky skvěle klape a sedí.
Ostatní byli také fajn, jen nemají moc velký prostor.
(zadáno: 20.6.2023)
Plné energie, spousta skvělých režijních nápadů, dobrý orchestr...V porovnání s RENTem se mi líbilo daleko více, ikdyž příběh není nic extra. Málokterý soubor u nás si může dovolit nazkoušet něco v ENG...
(zadáno: 18.6.2023)
Představení táhne jednoznačně L. Pečenka, u kterého se nemohu zbavit dojmu, že přehrával. Roli Marlene bych svěřil Janě Zenáhlíkové a naopak její roli kolegyni. Druhá část na mně působila trochu nudně. V první části hezká scéna?
(zadáno: 16.6.2023)
Já se celkem bavil -) Všichni tři herci mne zaujali, hra nenudila, ba naopak.
(zadáno: 13.6.2023)
Zaujal mne herecký výkon dvojice Ondříček&Janotová. Na Biskupském dvoře inscenace působí zabitě, utopeně. Scénografie velmi strohá, kostýmy hezké. Na malém jevišti by to mohlo mít jiný rozměr.
(zadáno: 10.6.2023)
Režijně skvělé, živé. Líbí se mi herecká interakce směrem na diváka. Nemohu se ale zbavit pocitu, že na velkém jevišti a s více kulisami se mi Sweeney líbí o něco více. Z herců mě zaujali V. Zaoralová Dvořáková, P. Klimenda a S. Topinková.
(zadáno: 16.5.2023)
Akční, napínavé, hezký hudební podkres, skvělé výkony herců.
(zadáno: 14.5.2023)
Mně brněnské zpracování příliš neoslovilo. Zasazení do prostředí, zbytečné přehrávání některých herců, atd. Inscenace připomíná spíše crazy show, než divadlo. Z obsazení mne zaujal víceméně jen Aleš Slanina, který i vtipnou roli dovede zahrát bez pitvoření se a pak Lukáš Vlček, držící si rozumnou linii herectví a zpěvu. Zklamáním byla H. Holišová. Raději si v paměti uchovám jiná zpracování MPS, ze kterých jsem byl nadšen.
(zadáno: 1.5.2023)
Napínavé, svižné, působivě zpracované a podtrhnuté výbornými hereckými výkony.
(zadáno: 25.4.2023)
Velmi slabá výprava, špatní technici - zvuk a světla. Chápu ale, že na oblasti jsou šťastní, že takový titul zvládnou uvést.
M. Hubeňák v roli Sama možná typově a činoherně OK, avšak pěveckým projevem absolutně nedostačující.
K. Herzinová mne jako Molly ničím nepřekvapila, ani nezklamala.
K. Herčíková je jedním ze silnějších článku inscenace, ale mohla by si s přehledem dovolit se do své role více opřít a rozbalit to. Zde vidím nevyužitý potenciál.
(zadáno: 24.4.2023)
Pakli-že bych si přimyslel hezčí a příjemnější prostory a hlavně kvalitního zvukaře, neměl bych prakticky co vytknout. Z obsazení viděné reprízy mne nezaujala pouze slabší Marie Šlehoferová.
Teď ale k pozitivům - bravurní duo Ciprová&Korbel v rolích Mefistofelů. Již tradičně dobrý výkon T. Trapla v titulní úloze a pro mne nových objevů J. Mauera a L. Stejskalové.
Skvělá živá hudba, drive a ani minuta nudy.
(zadáno: 22.4.2023)
Velká očekávání, velké zklamání. Nudné, táhnoucí se. Žádná chytlavá melodie, písnička. Podprůměrné herecké výkony, vyjma Aleše Slaniny, který se to celé snaží táhnout, ale jeden to nezachrání. Naopak Tereza Navrátilová je pro mne nejslabším článkem inscenace a na roli je nevhodně zvolena. Se svým pěveckým partem se místy hodně pere a typově se na roli nehodí. Velmi mě mrzí, že jsem neviděl Radku Coufalovou, která si myslím, bude tím nejlepším celého muzikálu. Ačkoliv bych ji velmi rád viděl, není to pro mne dostatečný důvod pro druhou návštěvu tohoto kusu, neb převažují negativní dojmy.
1 2 3 4 5 6 7 8 9  >  >>