Profil uživatele

Martin21

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Jan Pařízek: 13 % (146)
Lukáš Dubský: 13 % (123)
Helena Grégrová: 14 % (170)
Jiří Landa: 14 % (286)
Pavla Haflantová: 14 % (50)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

1 2 3 4 5 6 7 8 9  >  >>
(zadáno: 5.3.2023)
Režijně a herecky úžasné. Předloha je pro mne místy až moc absurdní, ale to není nic proti. Všichni aktéři podávají stejně hodnotné a úctyhodné výkony!
(zadáno: 5.3.2023)
Jeden z těch lepších kusů v ND. Herecky dobré, atmosféru krásně dotváří hudební podkres a oku lahodí krásné dobové kostýmy.
(zadáno: 28.2.2023)
Příjemná a oddychová, avšak trochu absurdní, komedie s dobrými hereckými výkony.
(zadáno: 22.2.2023)
Zbytečné přehrávání Pavla Zedníčka?
(zadáno: 7.2.2023)
Vizuálně a hudebně velmi povedené. Možná jen zbytečně zdlouhavé. Klobouk dolů před titulní dětskou herečkou - v mém obsazení A. Bergerovou. Na tento věk je její výkon v českém muzikálovém rybníčku famózní. V ostatních rolích nikdo nijak nevyčníval.
(zadáno: 5.2.2023)
Netradiční, avšak skvělé téma pro muzikál. Inscenace je hereckým koncertem pro postavu Paní Lowettové. Hana Fialová opět dokazuje, že je špicou ostravského ansáblu. Přeji jí nominaci na Thálii za tento bravurní herecko-pěvecký výkon. Místy delší prodlevy, ale dá se odpustit díky dalším povedeným složkám inscenace. Sweeney určitě stojí za výlet do NdM.
(zadáno: 17.12.2022)
Zastávám názor, že tento muzikál nepatří na prkna HdK. Když toto pominu, myslím si, že tvůrci z tématu vykřesali, co mohli. Inscenace se pevně drží textové předlohy filmu, čímž si získá své publikum. Z výtvarné složky pozitivně hodnotím celkovou výpravu. Také bych řekl, že jsem měl velké štěstí na obsazení. Skvělá Iva Pazderková a geniální Radka Coufalová táhnou pěvecky celé představení. Já jsem se bavil. Když člověk ví, na co jde a neočekává žádné velké umění, může být naprosto spokojen.
(zadáno: 16.12.2022)
Toto zpracování mne nezaujalo tak, jako některá jiná. Líbil se mi hudební podklad a herecký výkon Lenky Zbrankové.
(zadáno: 5.12.2022)
S velkou radostí píši toto hodnocení. Musím říci, že lepší atmosféru jsem při žádném představení v MDK ještě nezažil. Působivě zpracovaná legenda o Jánošíkovi v muzikálovém provedení. Choreografie a kostýmy jsou pastvou pro oči, pěvecké výkony potom pastvou pro uši. Jediným mínusem je horší nazvučení vedlejších rolí ve společných písních. Roman Říčař je perfektně zvoleným Jánošíkem. V dalších rolích bych rád zmínil Lukáše Pečenku, Janu Zenáhlíkovou nebo Lenku Zbrankovou. Bez této ústřední čtveřice si muzikál neumím představit v takovémto skvělém hávu. Podpořte Kladno a zajeďte se podívat :-)
(zadáno: 5.12.2022)
Od premiéry se délka představení opět natáhla. Jako vždy, inscenaci to rozhodně neprospívá, naopak. Z hereckého obsazení bych vyzdvihl R Štabrňáka.
(zadáno: 19.10.2022)
Brilantní duchařská komedie s výborně vybranými herci. Všichni hrají s plným nasazením a dávají do svých rolích vše, co se od nich žádá. V příběhu se nachází spousty zajímavých odkazů na různé životní situace, které zahřejí u srdce, ale také nabádají k zamyšlení. Dlouho jsem se u komedie na divadle tak skvěle nepobavil?!
(zadáno: 24.9.2022)
Výkonům herců není co vytknout. Jen předloha je prakticky o ničem?
Vynikala Radka Coufalová svým výborným hereckým výkonem MPM v její nejtěžší etapě života.
(zadáno: 22.8.2022)
Původní nastudování jsem (naštěstí) neviděl. Soudě dobrých recenzí a vyššímu hodnocení na aktuální znovuobnovenou verzi v novém obsazení jsem se těšil. Začněme tím, že při obnovené premiéře byla stopáž 1;50hod, nyní 2;10hod. Opět se inscenace ubírá na zcestí a to trapnou improvizací herců. Pár fórků navíc by člověk i snesl. Ovšem nemístné odbourávání se, na můj vkus časté výpadky textů, různé další narážky......PROČ? Předloha ani režie špatné nejsou. Pochopím uvolněnější afmosféru letních scén, ale vše by mělo mít hranice a divák za tučnou sumu dostát kvalitních hereckých výkonů. Neprofesionální expert Jackuliak toto nezaručuje.
(zadáno: 12.8.2022)
(zadáno: 4.8.2022)
Krásná atmosféra, ač na zámku a nikoliv hradu Karlštejn. Velmi povedené převedení inscenace z HdK do alternativních prostor. Z herců bylo velkým překvapením skvělé nastudování role Karla IV Romanem Štolpou, klobouk dolů. Dále pak výborná K. Brožová, na které jde vidět, že ji její úloha baví a užívá si ji. Za zmínku jistě stojí Jan Urban nebo Linda Stránská. Děkuji za příjemný večer s Nocí "na Karlštejně".
(zadáno: 25.6.2022)
Pro Ninu Horákovou jistě výkon hodný nominaci na Thálii. Celkově výtečně zpracovaná inscenace. Skvělá režie, herecké výkony i provedení scénografie. Herecky mne zaujala také Eva Salzmannová.
(zadáno: 20.6.2022)
Po přibývajících 100% hodnoceních jsem se těšil na něco úplně mimořádného. Byl jsem však lehce zklamaný. Z alternací mne nejvíce zaujal Jan Cina - je to geniální talent! Hraje a zpívá se vším elánem. Sara Sandeva v roli H. V. nijak nevyniká, role to ani úplně neumožňuje. V titulní a hlavní roli Marty jsem viděl Bereniku Kohoutovou, která byla po premiéře velmi opěvována. Líbila se mi, ale... Chápu, že se nejedná o muzikál/činohru, tudíž pro herectví zde není velký prostor. V rámci divadelního recitálu si vedla velmi dobře. Myslím si však, že se do toho mohla daleko více opřít, hlas na to má. Zavítám ještě na její alternantku.
(zadáno: 17.6.2022)
Na to, že se nazkoušená premiéra této inscenace vlivem pandemie odkládala, ku prospěchu to znát nikde není. Celkově nezajímavé, místy až nudné. Plusem jsou snad jen zajímavé slovácké prvky, což ale ve výsledku nepomáhá k žádnému zázraku. Ani herci do svých rolí nejsou šťastně vybráni. Z postavy Joeho je spíše karikatura a ještě slabý herecký projev k tomu, Tornado Lou (P. Hejcmanová) potenciál skvělé role nevyužila... Zaujali mne jen K. Michejdová a místy T. Šulaj. Škoda promarněné šance k výborné příležitosti nazkoušet parádní kus.
(zadáno: 16.6.2022)
Působivě zpracovaná předloha. Nápaditá režie a vkusný hudební podkres. Z obsazení vynikají: Horváthová, Krejčík, Korn a Krejčíková.
(zadáno: 30.5.2022)
Inscenace působí na diváka uceleně, sehraně a má náboj a spád! Zajímavé hudební aranže a vkusné kostýmy. První půlka výrazně delší než druhá, což pak značně prospívá závěru a rozuzlení. Do hlavní role skvěle vybraná F. Prokešová - má patřičný sexappeal, je hříšně svůdná a k tomu pěvecky i herecky skvělá. P. Pecha podává svůj standardně dobrý výkon. Dále mě velmi zaujali Sabina Králová a Tomáš Šulaj. Ovšem nutno říci, že všichni alternující byli výborní!
(zadáno: 24.5.2022)
V rámci žánru jakési alternativní show hodnotím jako naprosto strhující. Inscenaci vládne tělem/zpěvem/duší Roman Tomeš. Úctyhodný výkon udržující svou postavu tak, aby byla extravagantní a zároveň citlivou bytostí a nezklouzává k pitvoření se. Vendula Příhodová ve své malé roli opět dokazuje, že je mimořádnou zpěvačkou naší muzikálové scény. Kapela předimenzovaná, ale to je zde účelem. Lightdesign též povedený. Předloha samotná je zajímavým příběhem jedné (ne)šťasné ženy a muže v jedné osobě. Stojí za vidění.
(zadáno: 23.5.2022)
Kvituji skvělou režii, která vás vtáhne do děje, jako byste právě byli mezi reálnými postavami dané situace. Výborné herecké výkony všech protagonistů, speciálně pak Beáty Kaňoková v titulní úloze.
(zadáno: 21.5.2022)
Na základě hodnocení zde jsem se těšil, že uvidím skvost. To se ale bohužel nestalo. Průměrná inscenace s průměrnými, až místy slabšími uměleckými výkony. Předloha samotná docela dobrá, místy lehce dojímá, hudba občas chytlavá, ale...
1 2 3 4 5 6 7 8 9  >  >>