Profil uživatele

Respondent

Volby

Hodnocení

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 28.10.2019)
Vlasy (květiNOVÉ děti) - Divadlo Kalich: 80 %
Dvojí víkendová návštěva Vlasů mi znovu potvrdila, že i po dvou letech od podzimních předpremiér patří tento muzikál k tomu nej, co se na muzikálové scéně objevilo. Je celkem jedno, jestli budete mít v hlavní roli R. Tomeše nebo P. Pálka, oba jsou jako Berger dokonalí. Skvěle doplněni např. M. Křížovou, K. Bohatovou, K. Steinerovou, R. Pekárkem, J. Tenkrátem a dalšími vytváří kompaktní celek, plný energie, který musíte vidět znovu.
(zadáno: 22.10.2019)
Lazarus - Městská divadla pražská: 100 %
Napůl sci-fi podle Muže, který spadl na Zemi, napůl autobiografické zúčtování se životem umírajícího autora Davida Bowieho. Představení pro náročného diváka, plné zoufalství, smutku a naděje ve famózních výkonech O. Rumla nebo I. Orozoviče. K tomu výborná N. Horáková a E. Stárková, která opravdu překvapila. Zasloužený největší aplaus za její Life On Mars. Ocenění zaslouží odvaha Divadla Komedie, živá muzika a anglicko české titulky.
(zadáno: 20.10.2019)
Čarodějka - Goja Music Hall: 60 %
Kdo nezná příběh Čaroděje ze země OZ, ten se bude v ději ztrácet. A ten, kdo zná zahraniční zpracování muzikálu, bude z české verze dost zklamaný. Především z vizuální podoby, laciné scény, nebo např. líčení Elphaby, která se během představení tak trochu "roztéká". Za pochvalu stojí parádní výkon Elis Ochmanové v titulní roli, která si po Sibyle další velkou roli už zasloužila. Ještě bych vypíchl Nikolu Ďuricovou v roli Glindy a Tomáše Vaňka jako Fiera. Tihle tři mají můj velký obdiv, celek je tak trochu zklamání.
(zadáno: 19.10.2019)
Krysař - Divadlo Kalich: 90 %
Landův Krysař si i po dvou letech od premiéry zachovává status výjimečného díla. P. Pálek potvrzuje s každou reprízou šťastnou ruku režisérky. On je prostě Krysař! K TOP umělcům patří i R. Jašków (Osud), M. Křížová (Agnes), K. Steinerová (Štěpánovka), R. Tomeš (Štěpán), E. Ochmanová (Rózi), nebo J. Apolenář (starosta). Vynikající choreografie, company, scéna, kostýmy. K záporům stále patří obsazení L. Suchařípy (Osud) - o zpěvu, ani herectví, vyvolávajícímm "zimomriavky", se mluvit nedá. Za výměnu by stáli i M. Zounar (starosta) nebo A. Slováčková (Rózi). Za to strhávám 10%.
(zadáno: 18.10.2019)
Voda (a krev) nad vodou - Divadlo Kalich: 70 %
Slabé libreto s implantací Monte Christa místy dost skřípe. Abnormálně dlouhé stopáži by prospělo zkrácení. Na vysoké úrovni jsou nové náročné aranže elánovských písní i novinka Vinný, nevinný. Roman Tomeš jako Lukáš podává stoprocentní výkon, zpívá s přirozenou lehkostí. Zbyněk Fric hraje s maximálním nasazením, v písních balancuje na hraně hlasových možností. Všechny Terezy předvedly vyrovnané kvalitní pěvecké výkony, herecky vede Marie Křížová. Výborní Jan Kříž i Tomáš Löbl jsou rovnocennou alternací. Skvělí představitelé vedlejších rolí, taneční company nedosahuje úrovně z OS.
(zadáno: 18.10.2019)
Tarzan - Divadlo Hybernia: 70 %
České pojetí Tarzana bohužel pokulhává za tím světovým, především v nevyužitých možnostech akrobatických prvků. Hlavní představitelé Tarzana Peter Pecha /Viktor Antonio (malý Tarzan) však odvedli skvělé výkony, stejně tak např. Dita Hořínková a Josef Vojtek nebo Martin Šemík. Excelentní výkon podal v roli leoparda Tomáš Smička. Skvělá hudba Phila Collinse, kterou prezentuje živý orchestr, dechberoucí kostýmy. Zvuk by potřeboval doladit. Muzikál určitě stojí za opakované zhlédnutí a porovnání dalších alternací.
(zadáno: 18.10.2019)
Legenda jménem Holmes - Hudební divadlo Karlín: 90 %
Multifunkční autor celého muzikálu Ondřej Brzobohatý vsadil na originální pojetí prolínáním postav Sherlocka Holmese i jeho autora Sira Arthura Conana Doyla. Drží se dobového prostředí, kterému odpovídá skvělá scénografie i kostýmy a hudba. Dokonalý výkon Vojty Dyka v ústřední dvojroli, kterému zdárně sekundují Marek Holý a Petr Vaněk. Humorné scény jsou vskutku humorné, nikoliv trapné a nejsou jen zbytečnou výplní. 10 procent strhávám za trochu nudnější první polovinu, přesto muzikál vřele doporučuji. Povedené dílo.
(zadáno: 18.10.2019)
Mefisto - Divadlo Hybernia: 70 %
Originální pojetí faustovského příběhu, skvělý výkon Josefa Vojtka, který táhne celé představení. Zdárně mu sekundují mladí protihráči - Petr Ryšavý, Jan Kříž a Daniel Barták. Pochvalu si zaslouží i baletní ztvárnění Hospodina a Ďábla, doplněné hlasy Viktora Preisse a D. Bartáka. Hudba je však nevyvážená, prolíná se zde více žánrů, chybí melodická píseň, kterou by si divák lehce zapamatoval. Skvělá scéna, choreografie, vizuální efekty.