Divadlo Hybernia

Tarzan

Premiéra: 3.10.2019. Podle knihy Edgara Rice Burroughse „Tarzan z rodu opů“ a podle filmu společnosti Disney. Překlad: Martin Fahrner. České texty písní: Pavel Cmíral. Scéna: Petr Hloušek. Kostýmy: Roman Šolc. Choreografie: Ivana Hannichová, Jan Kohout. Dirigent: Dalibor Kapras. Režie: Libor Vaculík.
2:30


Muzikál s písněmi Phila Collinse zpracovávající slavný příběh mladého muže, který hledá své kořeny a najde lásku svého života. Potomka mladého anglického páru po tragické smrti jeho rodičů vychová pralesní opice. Brzy se díky své síle a důvtipu stane nejmocnějším tvorem džungle. Jeho dobrodružný život v korunách stromů obrátí naruby expedice profesora Portera, který přijel do africké džungle studovat život goril. Tarzan si poprvé uvědomí, že je člověk a jeho prozření je umocněno opětovanou láskou k profesorově dceři Jane. Vrátí se Tarzan pod vlivem lásky do civilizace s mladou Američankou Jane? Pro kterou rodinu se rozhodne...?
Divadlo Hybernia
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
64 %
64101000
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Respondent 70 %
(zadáno: 18.10.2019, počet hodnocení: 6)
přínosný / zajímavý komentář
České pojetí Tarzana bohužel pokulhává za tím světovým, především v nevyužitých možnostech akrobatických prvků. Hlavní představitelé Tarzana Peter Pecha /Viktor Antonio (malý Tarzan) však odvedli skvělé výkony, stejně tak např. Dita Hořínková a Josef Vojtek nebo Martin Šemík. Excelentní výkon podal v roli leoparda Tomáš Smička. Skvělá hudba Phila Collinse, kterou prezentuje živý orchestr, dechberoucí kostýmy. Zvuk by potřeboval doladit. Muzikál určitě stojí za opakované zhlédnutí a porovnání dalších alternací.
CouldWeStartAgainPlease 60 %
(zadáno: 14.10.2019, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
Z toho, co je v současné době na pražské scéně k vidění jde o velmi slušný počin. Bohužel není využitý potenciál avizovaného tanečně-akrobatického muzikálu. Zatímco v zahraničních verzích jsou výrazná čísla, neustálý pohyb na liánách, u nás je toto bohužel opominuto. David Gránský jako Tarzan dobře vypadá i zpívá, ale pokud se měl jen chytit liány a zhoupnout, bylo vidět, jak trpí. Velmi hezký výkon podala Ivana Korolová jako Jane. Panenka na začátku opravdu připomíná Chucky. Myslím, že nebylo úplně šťastné obsazení Dity Hořínkové, i když se velmi snaží, role je nad její možnosti.
Osgood 30 %
(zadáno: 4.10.2019, počet hodnocení: 73)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Tomáš Smička je famózní Leopard, se ctí se s Kalou poprala M.Gemrotová. A dál? Po hezké úvodní projekci do 40.minuty naprostá opičí beznaděj vedená příšerným M. Vojtkem. Tarzan - panenka Chucky:-) se změní ve strašlivé živé děcko. Zjevení v podobě skvělého P.Pechy a následně ztepilé Jane (P.Vojtková) dodá naději, podpořenou úvodem 2.části. Leč nastane plíživá nuda, nulové zapojení company, nevyužit je potenciál akrobatů, tvoří jen živé obrazy. Legendární zhoupnutí na liáně proběhne 2x a pak až v závěru. Kde je radost a hravost originálu? Pouze finálový rej pobaví. Proč to nebylo takto celé?:-)
I.Klim 100 %
(zadáno: 4.10.2019, počet hodnocení: 5)
přínosný / zajímavý komentář
Premiérové představení velice zdařilé. Neagresívní a naopak citlivě zrežírované. Koresponduje ale nekopíruje kreslený film. Kostýmy a stylizace do opic jsou geniální. Nejlépe toto má zvládnuté company. Hlavní představitelé výteční. Pecha, Gemrotová, Vojtko, Šemík, Vlastník výborný zpěv. Gemrotová navíc nesklouzávala do typicky zvířecích pohybů a skřeků,byla přirozená. Pecha herecky nemá prostor. Překvapila Vojtková. Smička perfektní. Celkově úroveň hodně vysoká. Velkým plusem je dobře fungující orchestr, nepřeplácaná výprava, decentní projekce.
RaB 40 %
(zadáno: 4.10.2019, počet hodnocení: 44)
přínosný / zajímavý komentář
(+2)
Nevyužitý potenciál...
Strašný zvuk, scéna není o moc lepší (působí dost levně a uměle). S company se nějak moc nepracuje - vždy se jen objeví, zatančí a odejdou. Tragický Vojtko - z gorily udělal opilého staříka, kterého bolí záda.
Excelentní Gemrotová (už jen díky ní jsem vydržel do konce), Vojtková také konečně v dobré roli, která ji sedla.
HodnaTeta 40 %
(zadáno: 4.10.2019, počet hodnocení: 6)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Viděno v obsazení Gránský, Korolová, Gemrotová, Vojtko, Korbel, Smička,.. Nepřesvědčivé výkony, slibovaná multimediální show se úplně nekoná, k originálu opravdu na míle daleko. Pozitivně hodnotím pouze opičí choreografie a skvělý výkon Tomáše Smičky v první půli. Vojtko příšerný, z krásné role udělal parodii.
MartinRadi 100 %
(zadáno: 4.10.2019, počet hodnocení: 10)
přínosný / zajímavý komentář
První premiéra ve výtečném obsazení.Kala M. Gemrotová, Kertchak M. Vojtko, Tarzan P. Pecha, Terk M. Šemík-pěvecky přesní, propracované pohyby. Jane P. Vojtková, PorterJ. Dulava, Clayton R. Kubík-všichni velmi dobří. T. Samička v taneční dvojroli exceluje. F. Vlastník je úžasným malým Tarzanem. Obrovskou devizou muzikálu je dokonalá taneční company-opičky (nálada animované Disney předlohy) a přesný živý orchestr(dirigent D. Kapras ho vedl s přehledem). Povedené texty a citlivé režijní zpracování příběhu. Jediné mínus byl místy ještě nevyrovnaný zvuk.3.10.2019
Hanavelka 100 %
(zadáno: 3.10.2019, počet hodnocení: 18)
přínosný / zajímavý komentář
Viděno v obsazení Hořínková matka gorila,samec Vojtek vůdčí gorilák, Tarzan Pecha/lehce zaměnitelný s Romanem Vojtkem/,Jane-Vojtková její otec Dulava,Terk-Šemík,Clayton-Kubík,Snipes-Smyčka,Tarzan dítě-Antonio.Pěvecké výkony výborné což podpořil skvělý text.Vizuální stránka-kostýmy praktické a nápadité,animovaná projekce propracovaná/pohyb osob na palubě lodí/.Představení barevně ladí.Představitelé všech rolí hrají s maximálním fyzickým nasazením/houpání na liánách,šplh.../.Živý orchestr bravurně podkresluje děj příběhu.Zasloužený dlouhý potlesk ve stoje.Tetované gorily v pralese jsem neviděla.
Lukáš B. 30 %
(zadáno: 5.10.2019, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
(+2)
Dětem by se mohlo líbit, i kdyz jak uz tady někdo napsal, panenka Chucky je v úvodu opravdu děsivá. Scéna levná a umělá, akrobacie bidná, česká textace písní velmi kostrbatá. Téměř 3 hodiny na nepohodlných sedackach pražské Hybernie byly tentokrat hooodne dlouhé. 10% navíc dávám za dobre víno, haha. Viděno s obsazenim premiéry 4.10.
Aprillka 70 %
(zadáno: 3.10.2019, počet hodnocení: 25)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.