Profil uživatele

Honzy

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Pavla Haflantová: 12 % (25)
Jiří Landa: 15 % (144)
Jiří Koula: 16 % (49)
Michal Novák: 16 % (104)
Iva Bryndová: 17 % (94)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

1 2 3 4 5 6 7 8 9  >  >>
(zadáno: 14.1.2022)
Konverzačka MUŽ MOJÍ ŽENY v divadle Na Fidlovačce plně uspokojila převážně seniorky, kterým se víceméně bezduché herectví líbilo. Jinak jde o nezáživnou "komedii" chorvatského autora s velkým množstvím vulgárních výrazů, nezajímavým a neustále se opakujícím motivem o záletné ženě mezi dvěma muži. Uznávám herectví Michaela Dlouhého, ale ztvárňovat tuto roli nemá zapotřebí. Hra má stopáž pouhých 70 minut, hraje se bez přestávky, neboť se autoři správně domnívali, že po přestávce by publikum znatelně prořídlo. Hodnocení 30%.
(zadáno: 5.1.2022)
Známý filmový titul převedený do muzikálu bude mít jistě kladnou odezvu, hlavně od divaček.V MdB muzikály umí, ale bohužel, PRETTY WOMAN něco schází. Chybí jí ta pověstná jiskra, aby se stala topem. Muzikál je nazkoušen ve více alternacích. Svetlana Janotová dobrá, ale typově se na roli nehodí, Petr Gazdík dobře intonuje, ale zase mu chybí na roli větší charisma. Pochválit lze scénografií, horší t.j. s kostýmy. Většinou působí jako ze second handu. Bezchybný živý orchestr boduje. Pretty Women stojí za shlédnutí, čekají vás 3h.limonádové pohádky pro dospělé!!!Hodnocení 70%.
(zadáno: 21.12.2021)
Nový muzikál BRATŘI mladých autorů, s kterým hostují v Divadle Na Fidlovačce, nás záslužně seznamuje s historii našich vojáků bojujících v Rusku v I.světové válce, ovšem umělecké ztvárnění díla vážně pokulhává. Bohužel dobrý muzikál musí mít hudbu, ta při vší úctě zde chybí. Ačkoliv se mladí herci snaží co jim síly stačí, tak výsledek je velice chudý. Absence scénografie (nahrazují jí vojenské kufry),slabá choreografie ale i herecké a pěvecké výkony některých představitelů (Lukáš Rous) na muzikál nestačí. Hodnocení 30%.
(zadáno: 5.12.2021)
Starší muzikál přenesený na prkna Hudebního divadla v Karlíně vypráví milostný příběh Kaye a Gerdy včetně jejich dobrodružství. Zdeněk Barták napsal melodickou hudbu, minusem je živá kapela. V hlavní rolích se představili Filip Hořejš a Anna Julie Slováčková. Zdárně jim sekundovali Peter Strenáčik jako Dobro a Michaela Nosková jako Zlo.(mimochodem nominace na Thalii.)Vyzvednout lze dobrou scénografii a kostýmy. Jako celek muzikál působí dobrým dojmem. Hodnocení 50%.
(zadáno: 3.12.2021)
Nové uvedení románu Guy de Maupassanta MILÁČEK na divadelních prknech Na Vinohradech má jednu velkou slabinu.Tou je neúměrná délka představení.(3,25hodiny) Bohužel díky značné délce se divák začíná nudit a přeje si konec.(někteří diváci odcházeli z divadla již o přestávce) Nedočká se očekávané lehké francouzské konverzace a je svědkem stále se opakujících režijních postupů.Výprava a scéna inscenace je mírně řečeno slabá, to se dá říct i o kostýmech.V hlavní roli Ondřej Kraus, se snaží svým výkonem zaujmout, ale moc se mu to nedaří. Hra postrádá lehkost a šarm.Škoda lépe nevyužité příležitosti.
(zadáno: 17.11.2021)
Americký muzikál JEPTIŠKY uváděný v Divadle na Fidlovačce působí velice omšele,až vyvanule a hlavně má za cíl "pobavit" svým pokleslým humorem převážně starší publikum, které tento typ humoru preferuje.Hodnotit herecké výkony ani nelze,neboť se všechny představitelky svých rolí značně pitvoří a přehrávají.I vybavení inscenace,mám na mysli výpravu,kostýmy i choreografii, lze nazkoušet určitě pečlivěji a pro diváky atraktivněji.Nicméně diváci se baví a o víc inscenátorům Jeptišek v čele s režisérem L.Olšovským nešlo.A to je škoda.
(zadáno: 6.11.2021)
Muzikálová komedie PRVNÍ RANDE uvádí MdB v evropské premiéře.Nutno podotknou,že jde o komorní muzikál,z kterého si žádný hudeb.motiv nebudete broukat.Hudba je spíše scénická,působí jako sled písniček doplňující plytký děj.Hlavní představitelé Eliška Skálová a Daniel Rymeš často dost přehrávají,musí si poradit s předlouhým divadelním textem a výsledek je takový,že se divák začíná nudit.(k tomu přispívá i absence orchestru) Z ostatních rolí zaujme Dušan Vitázek v samoúčelné roli homosexuála.Příjemná je scénograf.Jaroslava Milfajta i choreografie Michala Matěje.Z tohoto díla na zadek nespadnete.
(zadáno: 2.11.2021)
Zábavné, zajímavé. Nová inscenace Pythonů diváky zaujme a pobaví. Z hereckých výkonů lze pochválit Michala Necpála a Petera Strenáčika. Barbora Hron Vovsíková musí více zapracovat na činoherní presentaci své role Dámy z jezera. Vkusná, i když úsporná scéna, orchestr se velice snaží, přesto místy zní trochu jako lázeňský, promenádní. Celkově lze inscenaci doporučit.
(zadáno: 1.11.2021)
Nový muzikál JANE EYROVÁ v MdB potvrdil,že pokud chybí kvalitní hudební složka s výrazným motivem,tak mohou protagonisté zpívat a hrát jako o život,stejně výsledek je ten,že insc. zkrátka nenadchne.Jde o ryze romantické,spíše ženské téma,které svým obsahem nepřitáhne široké divácké publikum.Režie i choreogafie není žádná sláva.Spousta "nápadů" byla viděna v jiných muzikálových titulech.Výprava a scéna netvoří symbiózu s dílem.Vidíme pouze slabý muzikálový odvar, spichnutý horkou jehlou.Bohužel velké zklamání.MdB mělo vždy na repertoáru špičkové muzikálové projekty,tento jím rozhodně není.
(zadáno: 28.10.2021)
Bohužel tato náročná divadelní adaptace je pro studenty DAMU velké sousto a tak celkové vyznění dost pokulhává.
(zadáno: 24.10.2021)
Svižné, neokoukané, mladistvé. Jde o přepis známého filmu na divadelní prkna. Muzikál REBELOVÉ přináší nejen zábavu, ale i zamyšlení. Najít lásku není jednoduché a naopak ztratit svobodu je velmi lehké. Muzikál přináší řadu songů ze 60.let.Interpretace mladými herci není vždy uspokojivá, i když Roman Tomeš vysoce ční nad ostatními. Režisér Filip Renč se záměrně drží filmové koncepce. Choreografie Tomáše Smičky zapadá do celkového vyznění muzikálu. Výprava je místy hodně barevná. Pochválit lze i orchestr Martina Kumžáka. Pokud se chcete pobavit, ale i dojmout, jděte do Karlína na kus Rebelové.
(zadáno: 14.10.2021)
Největším přínosem nové inscenace BALADY PRO BANDITU je živý orchestr(výborná skupina RAZAM s Ivou Marešovou v čele).I hlavní představitelé byli překvapivě dobří ve zpěvu (M.Lambora a M.Tomešová) o to méně ovšem vyzněly jejich herecké pasáže.Chyběla pověstná jiskra,aby divák více uvěřil velké lásce mezi Nikolou a Eržikou.Z ostatních herců vynikli D.Bambas (výborný zpěv) a T.Pavelka.Hudební aranže zněly neoposlouchaně,včetně dobrého ozvučení muzikálu.Kostýmy by mohly být výraznější.I přes uvedené nedostatky lze "Baladu" doporučit, rozhodně patří k lepšímu průměru uváděných insc.v DnV. Hodn.80%.
(zadáno: 3.10.2021)
Muzikál LÁSKA NEBESKÁ v divadle Broadway v režii Z.Zelenky má ambice se stát divadelním hitem.Písničky Waldemara Matušky jsou pečlivě vybrány a dobře posouvají děj muzikálu.Vtipné dialogy dvou bratrů se nesou na veselé vlně,ikdyž jsou momenty, kdy ukápne i slzička.Ze všech alternací se nejlépe vyrovnala se záměrem autora dvojice bratrů O.Bábora a V.Drahokoupila.Přesně se jim podařilo namíchat koktejl veselých situací,i těch smutnějších.Z ostatních rolí vynikne komediální talent P.Faltuse a J.Minaříka(zamilovaná dvojice gayů).D.Hořínková by měla ubrat,M.Dejdar špatně intonuje.Resumé,ale ano!
(zadáno: 1.10.2021)
Je třeba se hodně herectví učit, učit a zase učit.....
(zadáno: 1.10.2021)
Bohužel nevstoupíš do stejné řeky.Obnovené představení hry Harold a Maude v Divadle na Vinohradech po zesnulé Haně Maciuchové převzala Z.Kronerová,ovšem tato volba nebyla nejšťastnější.Ze hry se vytratilo poselství a oslava člověčenství,hra je presentována jako skoro bláznivá komedie a původní záměr autora v této inscenaci chybí.Hlavní představitelé Marek Adamczyk i Z.Kronerová se v roli nenašli a jako celek hra vyznívá dosti nepřesvědčivě. Když k tomu přidáme slabé herectví Simony Postlerové a hlavně Šárky Vaculíkové,tak nastane pochybnost,proč se hra po letech vůbec obnovuje?
(zadáno: 30.9.2021)
Je, je to se nepovedlo. Na malém prostoru divadla Na Maninách se uvádí příběh o Robinsonovi, no spíše se děj opírá o několik postav z románu Daniela Defoa. Na ně byla složena hudba (mírně připomínající jiné známé muzikálové kusy),company se skoro nevejde na jeviště a k tomu otřesný představitel Pátka (M.Hraběte),popisný vypravěč v podání M.Rodena a je vymalováno. Absence režie, slabá, nevýrazná hudba, včetně z playbacku znějící sbory, vás utvrzují, zdali máte toto dílko dokoukat až do konce?Psáno z představení 9/21.Hodnocení 30%.
(zadáno: 30.9.2021)
Uvedení filmového Kouře na divadelní prkna nebyl moc dobrý nápad. Bohužel obsazení všech představitelů, včetně alternací se k filmovému originálu nepřibližuje a zůstává jen slabý odvar. Obě hlavní role(Kraus, Jílek) hrají velice nevýrazně až dalo by se říct, opatrně a úsporně. Nemá to šťávu a ostatní to nezachrání. A to ani Vendula Příhodová alias Helenka. A to se nezmiňuji o Arnoštkovi Martina Písaříka, to jedna velká ubohost a trapnost! Představení se neuvěřitelně vleče a divák se snad i modlí, aby byl již konec. Škoda promarněné příležitosti. Psáno z obou premiér.Hodnocení 30%.
(zadáno: 26.7.2021)
Nově nastudovaná hra E.Thompsona NA ZLATÉM JEZEŘE se Simonou Stašovou a Ladislavem Frejem v hlavních rolích má za úkol především diváka pobavit.To se jí docela daří. Vnímavého diváka nejen pobaví ale i místy dojme.Hořko komediální příběh stojí na hereckých výkonech Stašové a Freje.Obsazení M.Procházkové,ale i M.Pazderky nebylo moc šťastné.Typově se do hry nehodí.Jednoduchá scéna,výprava i kostýmy jistě dobře poslouží při zájezdových reprízách.Pro letní posezení v divadle se hra přímo nabízí.Návštěvník odchází spokojen a předvedené herecké výkony korespondují s očekávaným diváckým zážitkem.
(zadáno: 27.6.2021)
Uvedení OBCHODNÍKA S DEŠTĚM v Divadle na Vinohradech je trefa do černého. Jde o velmi zdařilou inscenaci slavné komedie. Pochválit je třeba výborný překlad J.Joska, funkční scéna dobře navozuje atmosféru amerického Západu. Z hereckých výkonů vyčnívají hvězda divadla M.Lambora, dále A.Petráš (nový, "neokoukaný" herec v DnV) a Z.Vejvodová. Příběh je dobře zrežírovaný ostříleným J.Deákem a když hra má myšlenku, včetně zajímavého příběhu, tak je úspěch zaručen. Psáno s předpremiéry 26.6.2021 Hodnocení 80%.
(zadáno: 23.6.2021)
Nově nastudovaná komedie Eugéne Labiche SLAMĚNÝ KLOBOUK na scéně vinohradského divadla v režii T. Töpfera má hlavní nedostatek v tom, že postrádá švih a tempo. Tolik potřebný pro tento divadel žánr.I obsazení hlavní role Ondřejem Brouskem je diskutabilní. On je výborný skladatel a hudebník, ale činohra, potažmo komedie mu již tolik nejde. Za herecké výkony lze jen pochválit O.Krause, M. Holého a A. Černou. I scénografie a kostýmní výprava je slabá. Slaměný klobouk na Vinohradech neublíží ale ani nenadchne. Psáno z předpremiéry 21.6.2021 Hodnocení 40%.
(zadáno: 11.9.2020)
Inscenace v Divadle Na Vinohradech ČESKÝ ROMÁN v režii R.Lipuse se nijak neliší od posledně inscenovaných her.Vzhledem k některým technickým problémům s jevištěm nelze inscenovat hry,tak jak by se mohlo.Děj románu plyne časově na přeskáčku,což je neobvyklé a víceméně nepřehledné.Hra připomíná převážně politická témata tehdejší doby,která se týkala K.Čapka a jeho ženy O.Scheinpflugové.Hra je velice popisná a slušelo by jí proškrtat některé scény,neboť téměř 3 hodinová délka je dosti na závadu.Český román je uváděn na Vinohradech z důvodu těsného spojení Čapka i Scheinpflugové s tímto divadlem.
(zadáno: 4.9.2020)
Téměř 45 let u nás neuváděná divadelní adaptace L.N.Tolstého VOJNA A MÍR se dočkala znovu uvedení v divadle ABC.Režie se ujal M.Dočekal a lze konstatovat,že jde o pojetí klasiky versus moderny.Za klasikou stojí divadelní text,herecké výkony.Moderní pojetí přináší scénografie(je zajímavá),kostýmy,moderní hudba,světla,mikrofony,digitální tabule,reflektory nahrazující vojenská děla atd.Zdá se ovšem,že příliš moderních prvků vnesených do inscenace je na závadu.Divák je modernou rušen a chybí mu hlubší vykreslení jednotlivých postav.Přesto lze hru doporučit,neboť herecké výkony jsou vesměs dobré.
(zadáno: 31.8.2020)
První uváděný hudební titul v MdB v nové sezoně 2020-21 GRAND HOTEL zaujal především svým komplexním nastudováním.Výborná scénografie,kostýmy jen podtrhly výtečné vyznění tohoto muzikálu.Pochvalu si zaslouží celý soubor,kterému se podařilo skloubit jak pěvecké,taneční i herecké výkony v jeden celek.Výborní byli hlavní představitelé L.Janota,R.Jícha,M.Sedláčková,A.Slanina.Velmi dobře se zhostlili své převážně taneční úlohy T.Smička a P.Földeši.Bezchybný výkon předvedl i orchestr MdB pod vedením F.Šterbáka.Muzikál Grand Hotel Brnu opravdu sluší.Hodnocení 70%.
(zadáno: 14.2.2020)
Na pozadí představení PRODANÉ NEVĚSTY se diváci stanou svědky několika zastavení v našich dějinách a to od roku 1868 až prakticky do současnosti.Vybrané události jsou originálním a neotřelým způsobem zakomponovány do děje opery.Jsou též sondou do povahy českého národa.Součásti představení se stávají i diváci.Herci,mimochodem absolventi Akademie múzických umění,skvěle ztvárnili svoje role a ukázali nový pohled na současné divadlo.Nyní jejich absolventské představení lze vidět v divadle Komedie v rámci obnovené premiéry.13.2.2020 Hodnocení 60%.
(zadáno: 6.2.2020)
ZMOUDŘENÍ DONA QUIJOTA v Divadle na Vinohradech má mnoho slabin.Především se nepovedla V.Dykovi divadelní úprava krásného Cervantova románu na jeviště Divadla na Vinohradech.Marný boj Dona Quijota se Sanchou Panzou o společné dobro a zlo s vysněnou postavu krásné Dulciney postrádá dramatickou hloubku,ač se herci snaží o to víc,tak jim nepomáhá nepovedená scénografie plná nafukovacích balonů i zvířat,včetně nejednotných kostýmů.Přidáme-li nevhodnou hudbu O. Brouska,i s úryvkem naší hymny,máme před sebou zmatečný obraz nepovedené hry.Z hereckých výkonů lze vyzdvihnout T.Pavelku.7.2.2020.Hodn.20%
1 2 3 4 5 6 7 8 9  >  >>