Jihočeské divadlo Č. Budějovice [DK Metropol]

Evita

Premiéra: 29.3.2019 | 2:10
Překlad: Michael Prostějovský. Dramaturgie: František Řihout. Scéna: Ondřej Zicha. Kostýmy: Veronika Babraj-Hindle. Choreografie: Lukáš Vilt. Dirigent: Martin Peschík, Jakub Žídek. Režie: Lumír Olšovský.
Poslední uvedení: prosinec 2022.
Slavný muzikál zpracovávající životní příběh Evy Marie Duarte de Perón, druhé manželky argentinského prezidenta Juana Peróna, které její charizma dopomohlo z chudého venkova na post první dámy země a povýšilo ji na novodobou ikonu.


inscenace již byla stažena z repertoáru

Jihočeské divadlo Č. Budějovice
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
79 %
79141000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 60 %
Jan Pařízek 80 %
Volby

Hodnocení (16)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  60 %
12.7.2022 | 3011 hodnocení
+ souhlasím
Gemrotová, Randák, O. Kříž, Dobíšek, Benešová. V ne příliš divadelně vstřícném sále kulturního domu Metropol, kde Jihočeské divadlo uvádí většinu operních titulů, se inscenace Evity ztrácela. M. Štiková (Gemrotová) v roli Evity působila ve vyšších polohách přepjatě, mnohem jistější si byla po herecké stránce. S rolí Che se úplně nepotkal ani L. Randák, jehož výkon byl poněkud nevýrazný. Plus si budějovická inscenace zaslouží za Dětský sbor Jitřenka a také za to, že se k uvedení muzikálu tamní divadlo vůbec odhodlalo, protože zde podobné hudební produkce k vidění běžně nebývají.
Jan Pařízek  80 %
30.12.2021 | 881 hodnocení
+ souhlasím
Rozhodně spokojenost. Funguje to vše prakticky od začátku do konce, má to výbornou energii a správné tempo. Neviděl sem žádné slabší místo. Velmi dobře sehraná company, hromadné scény mají povedenou choreografii a svoji sílu. Samotný příběh působí jaká má, emoce zasáhne vcelku spolehlivě. V titulní roli výborná M. Štiková (Gemrotová), je správně kouzelná, charismatická a pěvecky na jedničku. Vedle ní též neméně dobrý L. Randák jako Che, který opravdu nijak nezklamal. Celkově hodně vydařený muzikál, na který se určitě vyplatí zajet do Budějic podívat.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
HaDaS  100 %
29.10.2023 | 5 hodnocení
+ souhlasím
Výborné představení, škoda, že už skončilo. Výkony hereček/herců v čele M. Noskovou byly skvělé a vtáhli nás do života této zajímavé osobnosti.
Ostravacka  90 %
23.2.2023 | 94 hodnocení
+ souhlasím
Viděno při derniéře

Muzikál se mi moc líbil. Vyzdvihla bych především výkon skvělých herců - Michaely Noskové a Lukáše Randáka, mezi nimiž to fungovalo. V menší roli me zaujala také Zuzana Benešová. Výborná byla také celá company. Z Evity si odnáším krásný zážitek, až mě mrzí, že se už na ni nemohu vydat znovu.
Guildenstern  60 %
13.10.2022 | 427 hodnocení
+ souhlasím
Viděli jsme reprízu po delší pauze, takže výkon početného sboru a company byl hodně rozpačitý, dirigent nevěřícně zíral na obrazovku, zda ho vůbec vidí (viděli). Stejně tak orchestr si na začátek nevybral zrovna nejsilnější okamžik, naštěstí se postupně souhra zlepšovala a závěrečný přídavek byl tím nejlepším z celého večera. Lukáš Adam podává objektivně velmi dobrý výkon, bohužel ta podobnost s jeho ostravským Jidášem je značná. M. Nosková rozhodně své hlasivky nešetří a zaslouží uznání. Režie ve snaze zalidnit dění na jevišti občas staví sólistům do cesty značné překážky a místy mi přijde toho hemžení zbytečně moc (proti atmosféře písní).
Učedník  60 %
7.10.2022 | 7 hodnocení
+ souhlasím
Dohromady to funguje rozhodně víc, než když to trochu rozebereme. Ústřední duo v podání M. Noskové a L. Adama velmi přesvědčivé, oba pěvecky na 1. Ještě bych vyzdvihl Z. Benešovou v roli milenky. Škoda tak malého prostoru, hlasovým projevem působila příjemně civilně a přitom intonačně přesně. Naopak intonace dělala zpočátku problémy žesťům, a to je velká škoda u kusu, který na latinskoamerických rytmech a dechové sekci stojí. Company sehraná, koukalo se na to dobře, mužský sbor byl dost slabý ve všech ohledech. Režijně je to hrané na to, aby se na scéně pořád něco hýbalo, což za mě celku spíš prospělo. Nepochopitelně žádný závěr. CiaO.
Janule  90 %
26.9.2022 | 14 hodnocení
+ souhlasím
Vyborny Lukas Randak i Michaela Stikova... Zase jine pojeti a rozhodne ne nezajimave :-)
Majdin_kulturni_svet  90 %
30.1.2020 | 176 hodnocení
+ souhlasím
Evita byla výborná! S Míšou Noskovou v roli Evity jsem prožívala každý okamžik, byla nádherná a ještě skvěle zpívala. Na konci jsem brečela, bylo to krásně vygradované a během poslední písně působila Míša úplně jako zjevení. Výborně zvládla dynamiku a náboj celé skladby. Nesmím ale zapomenout ani na skvělého Lukáše Adama. Lukáš ani jednou nezaváhal a byl vlastně takovým motorem celého představení, posouval ho dál, pořád někde poskakoval a bylo ho všude plno. Muzikálu ale ubíral na kráse zvuk, který podle mě nebyl úplně dobře zvládnutý.
Čiko  60 %
14.5.2019 | 1053 hodnocení
+ souhlasím
Nepříliš výrazný Lukáš Randák a až příliš výrazná Michaela Gemrotová. Navíc tenhle muzikál nepatří k mým oblíbeným. Asi jsem si sliboval víc od režie Lumíra Olšovského.
MartinB  90 %
8.4.2019 | 123 hodnocení
+ souhlasím
Děkuji všem zúčastněným za tuhle podívanou!
Lukáš Adam jako CHE tahounem představení. Skvělé výkony M. Noskové, J. Škarky, M. Danielové,... a vlastně všech ostatních z velmi bohaté company.
Představení má velkou přednost v podobě relativně jednoduché a přesto velmi funkční scény Ondřeje Zichy.
Místy trochu zlobilo ozvučení, ale to na výsledném dojmu z této skvěle zrežírované záležitosti moc neubírá.
Bourac iluzi  90 %
7.4.2019 | 13 hodnocení
+ souhlasím
Michaela Gemrotová působí jako zjevení. Bravo!!!! A hlavně za ni toto hodnocení.
RaB  100 %
30.3.2019 | 342 hodnocení
+ souhlasím
Dokonalost sama. Míša Gemrotová je jako Evita perfektní (pěvecky, herecky i tanečně). Od začátku do konce nezaváhala, roli si užívala a bylo to vidět. Výborně též funguje chemie se skvělým Lukášem Randákem, který je pro roli Cheho správnou volbou. Občas bylo trochu rušivým elementem mnoho vjemů na tak malé scéně - ale to se dá odpustit. Efektní choreografie, krásné kostýmy, promptní režie a hlavně výkon hlavních představitelů dělají z tohoto muzikálu nezapomenutelný zážitek. Rozhodně doporučuji!
Edit 2021 - představení si stále drží svou kvalitu a i řadě míst i zlepšuje!
Fríťa  80 %
30.5.2023 | 4 hodnocení
+ souhlasím
Na Evitě jsem byla dvakrát - a ani jednou nezklamala. Děj odsýpal, přebásnění bylo výborné, písně chytlavé.
HodnaTeta  60 %
6.1.2023 | 162 hodnocení
Dajcik  60 %
25.1.2020 | 276 hodnocení
Kosan  70 %
20.1.2020 | 266 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.