Profil uživatele

JaneEyre

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Jan Pařízek: 17 % (21)
Lukáš Dubský: 17 % (58)
Michal Novák: 17 % (25)
Iva Bryndová: 19 % (39)
Jiří Landa: 20 % (24)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 8.5.2024)
Bláznivá a nenáročná komedie, kde se pořád něco děje. Hra má také příjemné tempo. V šestici herců má každý prostor vyniknout, výborní jsou zde naprosto všichni. Vskutku jsem se pobavila. K dokonalosti mi chybí nutkání jít znovu, přesto doporučuji.
(zadáno: 4.5.2024)
Činohra mě zaujala svou aktuálností a tím, že rozehrála několik silných témat, jako např. vztah mezi vírou a lékařstvím či diskriminaci náboženské menšiny. Nejvíce jsem se však v průběhu inscenace zamýšlela nad tím, až do jaké míry je člověk schopen zvládnout čelit odsuzování druhých a kam až může dojít situace, ve které hlavní hrdinka neustupuje od svého názoru.
Moc se mi líbilo ztvárnění postav, které nebyly dokonalé, tudíž jsem jim jejich jednání věřila.
Skvělé výkony zde předvádí úplně všichni herci. Představení však ovládla skvělá Hana Briešťanská, brilantní výkon. Na derniéře proběhla okamžitá standing ovation a naprosto zaslouženě.
(zadáno: 27.4.2024)
Antické drama Médea se vskutku povedlo skvěle převést na prkna Ndm. Moc se mi líbila scéna, která svými barvami i provedením již tragédii předvídá.
Také jsem ocenila přítomnost sboru žen (oproti četbě předlohy jsem zde ocenila právě možnost slyšet jej zpívat). Všichni herci zde předvádí výborné výkony, avšak nelze jinak než zmínit Petru Kocmanovou v titulní roli, která je naprosto uhrančivá a střídá různé herecké polohy. Klobouk dolů. Narozdíl od čtení předlohy jsem zde byla schopna s ní v některých situacích i soucítit. Zaujal mě také R. Finta. Rozhodně doporučuji.
(zadáno: 24.4.2024)
Perfektní herecký koncert Jitky Čvančarové a Daniela Krejčíka, bravo! Bavilo mě sledovat každou jejich interakci i výrazy ve tváři, které byly všeříkající. Kromě toho má hra perfektní text a vypráví intimní příběh, který je rozehrán na jediné hodině zpěvu a zazní zde tolik důležitých a aktuálních témat. Opravdu neskutečně krásný a silný zážitek. Od prvních chvil mě příběh chytl a až do konce nepustil. Plakala jsem několikrát a 2 hodiny utekly jako voda. Také velký klobouk před Jitkou Čvančarovou za výbornou režii. Takto má vypadat divadlo! Velmi doporučuji.
(zadáno: 20.4.2024)
Tento muzikál vnímám 50 a 50. Začnu negativy, některé písně a hudební motivy se mi líbily, avšak pak nastoupila scéna či melodie, která mi vůbec nesedla. Vnímám, že muzikál se v dnešní době dělá jinak. Také jsem nepochopila, proč se na jevišti vyskytují některé postavy, i company mi (až na úvod a závěr) připadala nevyužitá. Děj mě nedokázal vtáhnout a mnohdy vyzněl rozpačitě.
Nyní k pozitivitě. Nejvíce vyzdvihnout musím především E. Mertovou a V. Matušovovou, obě byly se svými rolemi naprosto sžity a zpívaly nádherně. Krásná sólová píseň Z. Jandové, kéž bychom ji na prknech MdB viděli více! Nádherné jsou efekty, scéna, kostýmy a propadla.
(zadáno: 8.4.2024)
Pojetí inscenace bylo skvělé, scéna je moc hezká a výkony všech herců brilantní. Nejvíce mě zaujal famózní výkon Sarah Haváčové a výborný byl také Vladimír Krátký. Avšak mě osobně nesedl uváděný příběh této činohry. Účel tragikomedie byl splněn, avšak chybělo mi tam to "něco", co by mě přimělo k pochopení jednání postav, až do konce představení jsem nebyla schopna se s nimi sžít. Přitom z počátku při rozhovoru Fány a Hanzla zde bylo několik vtipných momentů, ale postupem času jsem vnímala, že se děj především mladého páru točí v kruhu a je pouze plný vzájemného obviňování. Doufala jsem v nějaké rozumné rozuzlení, to však pro mě nepřišlo.
(zadáno: 8.4.2024)
Neuvěřitelně vtipně podaná komedie, už dlouho jsem se tak nezasmála. Bylo to mé první setkání s touto hrou, čili pro mě zde bylo mnoho zábavných překvapení a také úleků, jelikož se neustále něco kazí a o legraci tak není nouze. Bavily mě zde brilantní výkony všech herců, avšak přesto musím nejvíce vyzdvihnout dvojroli Jonáše Floriána, který má přirozený projev a skvělý komediální talent, snad ho uvidíme i v dalších (komediálních) rolích. Dále pobavili Milan Němec, Kristýna Daňhelová, jejich scény mě opravdu bavily. J. Przebinda a J. Mach byli také skvělí. Líbilo se mi také zasazení do prostředí Brna. Rozhodně se musím vydat v budoucnu znovu.
(zadáno: 7.4.2024)
Činohra, která vychází z témat dnešní doby. Probrána jsou témata jako feminismus, sexismus a zneužití moci pedagogem. Zaujalo mě věrohodné prostředí české vysoké školy. Rovněž se mi líbila režie, která dávala vyniknout několika postavám z řad studentů i pedagogů, avšak přesto bych ocenila ještě hlubší nahlédnutí do nitra jednotlivých postav (např. by mě zajímalo, jak se mnohé postavy dále vyvíjely, a tak nezbývá, než si domýšlet). Přesto mě příběh po celou dobu bavil a nebál se sklouznout k vyhrocenějším scénám. Všichni herci podali výborné výkony. Z mnohých scén mě až zamrazilo a především druhá polovina mě překvapila svou drsností.
(zadáno: 26.3.2024)
Zpočátku mi chvíli trvalo zvyknout si na slovník tenistů, jelikož se tenisu nevěnuji, ale po chvíli už jsem si zvykla a inscenace mě chytla. K pozitivním prvkům bych zařadila propojení tenisového zápasu s osobními příběhy jednotlivých postav. Líbily se mi výkony všech 4 herců, avšak úplně nejvíce mě bavily scény Tomáše Čapka a Alexandry Palatínusové. Rozhodně bych ráda vyzdvihla také funkci scény, která byla navržena jako tenisový kurt, krásně se s ní pracovalo. Byl také udržován kontakt s publikem, což bylo hezké.
(zadáno: 24.3.2024)
Moc pěkný muzikál sice s jednodušším příběhem, avšak mě dovedl zahřát u srdce právě díky úchvatné hlavní dvojicí v podání Radky Coufalové a Romana Haroka, kteří vskutku hráli srdečně a s neskutečnou energií. Také dětští herci byli výborní. Z vedlejších rolí se mi líbila představitelka Abatyše.

Bohužel mi trochu vadil příliš hlasitý orchestr (viděno z 2.řady), který občas přehlušil zpěv herců. Také si myslím, že v mnohých písních mohli operní pěvci trochu ubrat, byli až příliš hlasití a přece jen se jedná o muzikál a ne operu.

Slezské divadlo by si zasloužilo více muzikálů na repertoáru, čili jen tak dál! :)
(zadáno: 17.3.2024)
90-95%
Již v prvních chvílích jsem byla unešena vynikajícím výkonem Marca Salvadoriho. Byl ztělesněním Evana, zvládl dokonale zahrát vše výrazem i tělem, obdivovala jsem gesta, která dělal a pěvecky byl také výborný. Při mém druhém zhlédnutí musím také vyzdvihnout Jana Brožka v titulní roli, ale ač byl skvělý, nezasáhl mě tolik jako M. Salvadori. Dále jednoznačně zářila dokonalá Dagmar Křížová. Libor Matouš také perfektní! Ostatní herci také předvádí výborné výkony.
Překlad je z velké části povedený, režie však mohla být lépe vedena, délka mohla být kratší. Dále hezky vynikl hezky orchestr. Vskutku silný zážitek, rozhodně se vydám znovu!
(zadáno: 6.3.2024)
Mám srovnání s toutéž hrou Divadla v Dlouhé, jejichž verze mě bavila více, byla kratší a působila lehčeji. I v tomto představení se však najde několik vtipných scén, především první půlka mě bavila. Herci podávali také dobré výkony, avšak mnohdy jsem měla pocit, že zbytečně přechází do afektu. Ráda bych však vypíchla výkony Petr Kocmanové, Vojtěcha Johaníka a Vladimíra Čapky, jejich scény patřily k nejlepším.
(zadáno: 5.3.2024)
Krásný český muzikál pro 2 herce, kterému komorní prostor moc sluší. Muzikál se mi líbil hudebně, orchestr v menším počtu hráčů je výborný, i textově se dílo vskutku povedlo. Také příběh se za pouhou hodinu zvládne hezky rozehrát a dojít k překvapivým zvratům. Tomáš Savka svou roli zahrál jako vždy bravurně, jeho přerod postavy je uvěřitelný. S jeho postavou jsem zprvu nesoucítila, postupem času však ano a rovněž mě dojala. Veronika Boráková má krásný hlas, její postavu jsem jí také věřila. Myslím, že ačkoli se jedná o její první roli, bude postupně ještě více jistější. Dílo má spád, bavilo mě po celou dobu. Gratuluji a určitě se vydám znovu!
(zadáno: 3.3.2024)
Povedená komedie, kde se vše postupně zamotává. Výborní byli všichni herci, avšak nejvíc zaujme perfektní Albert Čuba ve vtipné dvojroli. Líbil se mi také výkon skvělé Izabely Vydrové. Oceňuji také změnu prostředí, měla jsem tak dojem, že vůbec nemám prostor se nudit. Sice kvůli přestavbě scény jsou 2 pauzy, avšak mi osobně tato skutečnost nevadila a bavila jsem se po celou dobu. Příjemný zážitek.
(zadáno: 2.3.2024)
Skvělá činohra pojednávající o osudu rodiny ve vile Tugendhat. Zaujaly mě filmové střihy, pěkné kulisy a kostýmy. Herecké obsazení je vynikající, avšak nejvíce se mě dotkly scény Ivany Vaňkové, Petra Štěpána, Svetlany Janotové a Radky Coufalové. Výkony těchto herců mě často dohnaly k slzám. Inscenaci by podle mého názoru prospělo malé zkrácení, jinak mě však příběh jednotlivých postav bavil a až do konce nepustil.
(zadáno: 1.3.2024)
Vynikající činohra řešící vztahy v rodině, především však nefungující vztah mezi matkou a dcerou. Netradičně pojatá první polovina se mi líbila, stejně tak rozložení sedadel pro diváky, měla jsem tak pocit, že jsem maximálně vtažena do děje. Herecké výkony všech jsou zde naprosto brilantní, avšak nejvíce musím vyzdvihnout splynutí s rolí neskutečné Alexandry Palatínusové. Dále se mi moc líbila skvělá Kateřina Krejčí a neméně výborný výkon podal také Marián Chalány. Příběh mě od začátku chytl a do konce nepustil. Mnohé okamžiky mě dohnaly k slzám, některé odlehčily situaci humorem. Jedna z nejlepších činoher uvedených v DPB. Moc doporučuji.
(zadáno: 25.2.2024)
Inscenace s milým stylem humoru, avšak nastaly chvíle, kdy mi úsměv zmrzl na rtech. Líbilo se mi propojení reality a fikce. Poctivě provedená scéna dokázala nás, diváky, přenést do filmového prostředí.

Z hereckých výkonů musím jednoznačně skvělého a typově přesného Pavla Čeňka Vaculíka a Tomáše Davida, jehož scény sršely vtipem. Také zvolené písně byly perfektní a k tématu představení se hodily. Mám ráda divadelní představení jako je toto, která mě nutí k dodatečnému zjišťování o osudech žijících postav.
(zadáno: 25.2.2024)
85 %
Vskutku povedená komedie s výborným obsazením, kde má každý z herců dostatek prostoru. Svým brilantním výkonem však vyčnívá Aleš Slanina, který téměř nesejde z jeviště. Převážně v první půli mě také moc bavily společné scény s Andreou Zelovou. Příjemným překvapením byl Richard Pekárek. Styl humoru mi sedl a pobavil mě. Rozhodně doporučuji.
(zadáno: 25.2.2024)
Na inscenaci jsem byla nesmírně zvědavá, jelikož jsem knižní předlohu prozatím nečetla. Je patrné, že činohra vychází z rozsáhlé knihy, tudíž činohra po divákovi vyžaduje soustředění. Proto mi prvních pár trvalo se zorientovat, avšak jakmile se začaly rozvíjet příběhy jednotlivých postav, v tu ránu si mě inscenace získala. Musím vyzdvihnout režii a souznění mezi herci. Především mě však dostal dechberoucí výkon trojice hereček - M. Sedláčkové, R. Coufalové a L. Janíkové. Bílou vodu rozhodně doporučuji, jelikož pojednává o upozaděné historické události, která si rozhodně zaslouží zviditelnění. Obrovský klobouk dolů před inscenačním týmem!
(zadáno: 25.2.2024)
Moc krásný rodinný muzikál s hezkými písněmi a především talentovanými dětskými herci. Jednoznačně musím vyzdvihnout neskutečně talentovanou Karolinu Kabele, která jako Heidi srší pozitivní energií. Také Marie Juráčková a Kryštof Helbich mají dostatek prostoru a přirozeně hrají. Jsou skvělí. Dále Robert Jícha, Ivana Vaňková (moc mě bavila) a Kristian Pekar podávají perfektní výkony. Pobavil také výstup výborné Radky Coufalové.

Představení příjemně odsejpá. Myslím si však, že vztah mezi Heidi a dědečkem mohl být více rozveden. Milým pozitivem pro mě byla krásně provedená scéna. Znovu jít nepotřebuji, avšak byl to moc milý zážitek.
(zadáno: 15.1.2024)
Tato činohra stojí především na vynikajícím výkonu Jana Brožka, který svou roli hraje na jedničku. Líbila se mi také Daisy v podání Kristýny Daňhelové. Také ostatní herci předvádí pěkné výkony. Ocenila jsem také komorní pojetí příběhu, více tak vynikl dramatický příběh. Přesto jsem se však nedokázala sympatizovat s postavami (až na Nicka). Jediné, co bych vytkla je, na můj vkus, příliš překombinovaná scéna.
(zadáno: 23.11.2023)
Vskutku povedená komedie, která smývá hranice mezi hercem a divákem. Představení mělo vtip a také skvěle sehrané herce. A závěrečný výstup Radky Coufalové byl dokonalý! Bavilo mě sledovat každý okamžik. Rozhodně se vydám znovu, protože už dlouho jsem se tak skvěle nepobavila. MdB zkrátka umí!
(zadáno: 8.11.2023)
Moc mě potěšilo vidět v hlavních rolích Andreu Zelovou a Jiřího Daniela. Oba naprosto skvěle ztvárnili ústřední dvojici a jeviště si ukradli pro sebe. Jejich scény měly neskutečnou šťávu. Další postavy byly také skvěle ztvárněny. Zmíním výborné - A. Gazdíka, L. Bergerovou a K. Ondrůškovou. Muzikál má také díky dobré režii spád. Scéna a kostýmy jsou krásné. MdB stvořilo další muzikál na špičkové úrovni, který rozhodně stojí za návštěvu.

Po druhém zhlédnutí musím jednoznačně vyzdvihnout také S. Janotovou, E. Mertovou, moc mě bavilo je na jevišti sledovat, byly fenomenální (herecky i pěvecky)! Také mě zaujal A. Kaňák, Š. Fikar a L. Janíková.
(zadáno: 22.10.2023)
Zaujalo mě množství témat, které představení zvládlo rozehrát. Zároveň jsem však vnímala, že ne všechna témata byla dořešena. Myslím si, že Noční krajina ukazuje, jak může jeden zdánlivě obyčejný obraz rozvrátit vztahy mezi blízkými lidmi a postupně odkrývat pokřivené charaktery lidí. První polovina ukázala (rodinné) drama (někdy odlehčené drsnějším humorem) pomocí konverzace. Druhá polovina včetně závěru už však na mě působila spíše vyhroceně až nereálně. Přesto však musím vyzdvihnout výkony všech herců a aktuálnost témat - např. rasismus, povrchnost, absence empatie a lži.