Profil uživatele

Guildenstern

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Michal Novák: 13 % (149)
Pavel Širmer: 13 % (267)
Helena Grégrová: 14 % (203)
Lukáš Dubský: 14 % (145)
Pavla Haflantová: 14 % (70)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

1 2 3 4 5 6 7 8 9  >  >>
(zadáno: 29.11.2023)
Ten samotný text je zkrátka laciná a místy plytká agitka postavená na docela zajímavém nápadu. Proto mě ani nikterak neuráží tato inscenace, která není ve všech složkách profesionální. Musím pochválit hezkou scénu, light design a sympatické výkony J. Svobody a P. Lustigové.
(zadáno: 29.11.2023)
Jen aby nedošlo vzhledem ke zdejším hodnocením k mýlce a přehnaným očekáváním - pohybujeme se zhruba na úrovni absolventského představení na konzervatoři. Sympatická autorská věc se sympatickými mladými herci, kteří sbírají své první zkušenosti. Text trochu trpí frázovitostí, přibližností a opakováním stejných situací. Písně jsou příjemné a dobře zazpívané, ale trochu z toho trčí. Musím říct, že mě velmi zaujal přesvědčivý projev J. Mauera. Ten kluk má potenciál. Rád bych viděl i M. Matouška a T. Bílkovou v lepších rolích pod pevnější režijní rukou.
(zadáno: 27.11.2023)
Souhlasím - o moc lépe už se to udělat nedá. V Brně tuto nepříliš povedenou muzikálovou adaptaci opečovali s velkým nasazením (nový překlad, hezká scéna, líčení, kostýmy), herecká stylizace perfektní (Janotová, Daniel, Mertová, Fikar, Kolář a zejm. Janíková!). Až na nedomyšlené přestavby armádou kulisáků opravdu není moc co vytknout, skvělé muzikálové řemeslo, bohužel kus samotný hudebně nezaujme a především ve druhé půlce romantickou nablblostí leze na nervy, potenciál bizarní rodinky trestuhodně nevyužívá.
(zadáno: 27.11.2023)
Dobře vymyšlená performance pro odvážné, přemýšlivé, naladěné a odpočaté diváky. Dobrá práce s prostorem, zajímavé scénické efekty, ideální doprovodná hudební složka. Herecky bez výhrad. Myslím, že leckterá dobrovolnice může projít během představení silnou katarzí (a přihlížející diváci společně s ní).
(zadáno: 27.10.2023)
Prosím, vysvětlete někdo O. Brzobohatému, co je to temporytmus! Jeho absence zabíjí všechny potenciální klady inscenace (hravé a nápadité texty, výkon A. Fialové a R. Coufalové, některé scénické nápady). Momenty "wow" střídají momenty "wtf". F. Hořejš je možná slušný zpěvák a zábavný týpek, ale koho proboha napadlo ho obsadit do hlavní role po I. Trojanovi? S výrazem podobným jako u Venci Konopníka to opravdu neutáhne a po předlouhých 3 hodinách z jeho projevu spíše bolí hlava.
(zadáno: 19.10.2023)
Co se v Ostravě opravdu povedlo, je nádherná scéna. L. Olšovský se snaží ji zaplnit pohybem nezvykle velkého množství účinkujících a tvoří složité hromadné scény, kterých tento muzikálový "dědeček" obsahuje opravdu mnoho. Občas to přerůstá v takové povšechné hemžení, divák pak neví, na co se soustředit dříve a útočí na něj příliš mnoho vjemů. Co se opravdu nepovedlo je casting titulní role - J. Pražák na ni zkrátka nestačí a mně osobně byl jeho osud naprosto lhostejný, celkově navíc muzikál působí dosti rozvlekle. Říkám si, do jaké míry jde o rodinný titul, pro děti v hledišti (i na jevišti) je to tedy poměrně drsná (a dlouhá) podívaná.
(zadáno: 7.10.2023)
I přes nesporné hudební, interpretační a scénické kvality je to vlastně taková druhá plzeňská "Kozí válka", jen to tentokrát režíruje Pilař a moderuje Olšovský. Písničky, tanečky, světýlka.

Abych byl spravedlivý, s touto předlouhou je velmi těžké se se ctí popasovat. Vzhledem k tomu, že stojí na pomezí opery a muzikálu, je myslím dobře, že její třetí české uvedení zajistilo plzeňské divadlo na Nové scéně. I tak bych ale doporučil spíše poučenému publiku, které ví, na co jde a zná kontexty vzniku díla (výborně připravený program!). Pak si může představení užít.
(zadáno: 7.10.2023)
Milá jednohubka pro děti a dospělé fandy plzeňského muzikálového souboru. Mám pocit, že si šlo tímto kultovním dílkem vyhrát poněkud více, oproti filmové předloze toho příliš navíc nepřináší, zejména plochost proměny charakteru prince Davida zamrzí. Mně osobně se barevné kostýmy v jednotném výtvarném stylu líbily. Překvapilo mě, jak moc se dětští diváci i přes krátkou stopáž (1:10) ošívali, či dokonce odcházeli během představení. Možná by stálo za to původní květnaté dialogy zjednodušit a zcivilnit, aby byly dětem postavy bližší. Myslím, že původní aranže působily pohádkovějším dojmem, tyto zase můžou více potěšit hudební nadšence.
(zadáno: 26.9.2023)
Moc se mi líbilo zpodobnění zvířete. Ozvučení už se podařilo vychytat a nasazení D. Prachaře je obdivuhodné. Bohužel ale inscenace jako celek je prapodivně bezobsažná, bez atmosféry, bez emocí, s nejasnou motivací postav a i přes nevelkou stopáž dosti nudí.
(zadáno: 9.9.2023)
Haně Holišové tahle role prostě skvěle sedla a kvalita jejího výkonu po herecké i pěvecké stránce je neoddiskutovatelná. Zaujme i J. Cina, S. Sandeva i Z. Stavná pak tvoří spíše stafáž. Nenápadnými tahouny představení a příjemným kořením pro mě byli P. Stach a D. Šváb. Bohužel výstavba libreta je problematická a spíše klouže po povrchu. Oceňuji upřímnost pořádající Mamon Art, s.r.o., že se názvem hrdě hlásí k předraženému vstupnému v divácky ne zrovna přívětivém prostředí. Musí to být celkem solidní "vejvar" v pikantním kontrastu s tím, co za své recitály v Ungeltu dostávala samotná Marta.
(zadáno: 9.9.2023)
Mezi ústřední čtveřicí Kříž-Křížová-Urban-Bohatová funguje velmi sympatická chemie a jejich propracované výkony jsou hlavní ozdobou této inscenace. Bohužel ale Hybernie je vážně šílená ratejna a tak se jejich energie cestou do páté řady záhadně vytrácí. Přispívá k tomu i absence orchestru, chudá výprava, statická company a problematická dynamika inscenace. Možná by bylo zapotřebí ji po létech putování po jevištích českých trochu lépe režijně opečovat. Úplně zbytečná karikatura M. Pošty a klapky. Zbytečně přepálená výše vstupného. Celkově chvályhodný počin, kterému mám velkou chuť fandit, ale scházel tomu drajv a atmosféra.
(zadáno: 22.8.2023)
Tohle je celkem těžké hodnotit. Nejsem si úplně jistý, zda to autor myslel vážně nebo jako komedii a nejsem si kupodivu ani jistý, jak to chtěla inscenovat režisérka. Každopádně bylo bylo by praktické rozdělit hlediště na dvě části plexisklem - aby se ta cyničtější mohla bavit a nerušit tak tu, která to chce sledovat navážno. Já se tedy hrdě hlásím k té první, protože sledovat postupné odkrývání vztahového šestiúhelníku mě tedy opravdu nenechalo chladným (ale držel jsem se!). Nejsympatičtější výkon předvádí J. Valeš. Krásné prostředí Grotty v Gröbovce vyváží lehce ochotnický ráz představení.
(zadáno: 4.8.2023)
100% by kluci zasloužili za to, že to dohráli až do konce v divadelně velmi nepřívětivém prostředí OC Cíl na Zahradním městě. Aktéři spíše než svůj divadelní um předvádí fyzickou zdatnost, vypracovaná těla (a jocksy). Přiznám se, že žádný velký divadelní přínos jsem v takto zkráceném, obsazeném a zrežírovaném Hamletovi nenašel, ale možná jsem jen málo hledal nebo mě příliš rušilo okolí. Zaujal mě výkon Matouše Košaře.
(zadáno: 25.7.2023)
Trochu podezřívám redaktory, že si dali před představením něco ostřejšího na posilněnou nebo že se nechali uchlácholit použitým product placementem :-)) Tak dobře - poslední dějství je opravdu hodně vtipné. Ovšem dokážu si představit diváka, kterého předchozí dění uondá tak, že si ho už neužije. Režijní nápady jsou sice fajn, ale nepracuje se s nimi důsledně (narážka na instragram se objeví dvakrát a pak zmizí), škoda například, že se herci nenazývají svými vlastními jmény, lépe by se orientovalo v tom, kdo s kým spí a kdo na koho žárlí. P. Štěpánek se opravdu do této role nehodí. Celkově na mě inscenace působila trochu uspěchaným dojmem.
(zadáno: 24.7.2023)
75% Welcome! Goodbye. Viděno během vlahého letního večera v krásném prostředí zámku v Moravské Třebové. Zaokrouhluji nahoru díky energii, kterou ze sebe účinkující pro těch 16 přítomných diváků vydali. Já mám výpravami po českých muzikálových scénách vkus asi dostatečně zkažený, takže mě to nijak neuráželo, ba naopak. Pěkná hudba a hravé texty, pěkně vystavená zápletka... Vzkaz K. Jírové: Herci byli sehraní (i sezpívaní) skvěle.
(zadáno: 4.7.2023)
Jak je důležité míti Tomáše Dianišku...

Výborné autorsky, režijně, skvělá skupinová souhra všech aktérů, kde si přece jen o kus více krade pro sebe odzbrojující D. Šafařík.

Bravo!
(zadáno: 4.7.2023)
Jako absolventská inscenace hodně ambiciózní dílo. Drásavá hudba burácí od začátku do konce, je to hodně zahuštěná kompozice se zajímavými vícehlasy i exponovanými áriemi, která klade na mladé interprety opravdu velké nároky. Ty jsou místy trochu na hraně jejich možností (i rozsahem). Vyniká hlavně výtečná D. Demecsová. Pokud by se podařilo dílo trochu odlehčit a zcivilnit, mohl by to být cenný a pro posluchače stravitelnější přírůstek do rodiny českého autorského muzikálu - Aleš Kohout má nepochybně talent!
(zadáno: 4.7.2023)
Díky do Chebu za odvahu k oživení mé oblíbené surrealistické předlohy. Povedla se scéna, kostýmy, hudba, daří se budovat velmi zajímavou atmosféru. Záměr režiséra s odlišením hereckých projevů protagonistů sice dává smysl (civilní Valerie, komicky laděný Orlík oproti exponovanějšímu herectví dalších postav "ve snu" dospívající dívky), nicméně v důsledku se tím inscenace trochu rozpadá. Výborný nápad s proměnou babičky/Hedviky, zatímco navíc byl zbytečně popisný a dovysvětlující závěr. Představitelka Valérie je herecky zatím spíše na začátku cesty, Petr Joo hraje o ligu níže než jeho kolegové, naopak září výtečná Magdaléna Hniličková!
(zadáno: 4.7.2023)
Jde nepochybně o povedenou poctu legendární autorské dvojici a je moc dobře, že jí v Ostravě vdechli život. Interpretace písní perfektní, scénkám však za mě chybí bezprostřednost a jiskra originálu. Možná by byla cestou improvizace pánů v duchu předlohy a ne přesné ztvárnění textu slovo od slova, které působí poněkud inscenovaně. Vstřícné publikum se při pražské repríze bavilo a bylo nadšené, já při několikáté variaci Šla Nanynka do zelí už začal sledovat hodinky. Je možná mojí chybou, že jsem se na představení nedokázal správně naladit, ačkoli mám jinak tvorbu J. Suchého a semaforskou poetiku moc rád.
(zadáno: 13.6.2023)
Velmi slušně postavené a rozpohybované pásmo písní studentek oboru popový zpěv na pražské konzervatoři. Lukáš Pečenka, Petr Ožana i Adéla Hájková odvedli kvalitní práci. Samozřejmě nejde o nějaké hlubokomyslné veledílo a ani o divadelní představení v pravém slova smyslu, spíše o přiznaný scénický koncert. Zpěvačky podávají velmi dobré individuální i kolektivní výkony, mají krásné, silné hlasy bez manýr a dobře ovládají techniku popového zpěvu. Bohužel tomu maličko chybí výraz, zajímavější barva, osobitost, ale je možné, že k většímu prožitku ještě dospějí. Rozhodně mě představení nijak neurazilo, hezky to uplyne..
(zadáno: 5.6.2023)
Kdybych před rokem neviděl ve stejném divadle Rapsodii Bohuslavovu, asi bych byl nadšenější. Přece jen struktura textu je dost podobná a i režijní postupy se opakují, občas to zašustí papírem a představení působí trochu staticky (i díky neměnnosti jinak vkusné scény). Ovšem Lenka Schreiberová využila nabídnutou velkou příležitost se vší parádou, zbytek souboru jí pak poskytuje velmi dobrou oporu. I přes výtky jde o hodnotný a na regionální scénu nadprůměrný počin.
(zadáno: 5.6.2023)
Přiznám se, že jsem spíše příznivcem rovných znělých tónů, než této vokální ekvilibristiky, ale to je čistě věc vkusu. Že se někdo stále chce dívat na H. Čermáka v neustále podobných kreacích bych ještě pochopil (popularitu je třeba náležitě vytěžit, že?). Co opravdu nechápu je, jak si stále někdo může myslet, že A. Novák je kvalitní překladatel (a poptávat u něj nová díla), že D. Suchařípa je herec (a platit mu za jeho pobyt na jevišti) a že A. Procházka je etablovaný muzikálový režisér (a nechat mu v divadle téměř monopol). Aha, už vím, Karlín! Tak stále všechno při starém...
(zadáno: 29.5.2023)
Wow, tohle by rozhodně nemělo skončit květnovou derniérou. V rámci absolventských muzikálových inscenací velký nadstandard. Výborná skupinová souhra, energie a čirá hudební radost proudící z jeviště. Nebyl bych hnidopichem ohledně některých detailů, naopak mě potěšily četné drobné režijní vychytávky a nápady. Krácení, posun v kostýmech a scéně byl myslím dobrý nápad a studentům to sedí. Nejvíce asi zaujal Jáchym Šíma v macho (ale vkusné!) kreaci Lancelota svým silným znělým hlasem a D. Demecsová výrazově a pohybově. Přeju všem úspěšný start kariéry a díky do Brna za tento bonbónek.
(zadáno: 29.5.2023)
Poprvé viděno 2016, znovu 2023, již několikátý vývar z Janečkovy investice do kulis a kostýmů. No, jen ta megalomanie a pozlátko nestačí. Třetině mluvených replik i textů písní není rozumět, takže společně s dosti zmatenou režií s nedopointovanými situacemi a pobíháním ze strany na stranu si divák spíše domýšlí, co se právě děje. Ústřední duet má úplně jiný zvuk, než zbytek muzikálu, což opravdu zavdává podezření na playback. V kombinaci s Vojtkovou hereckou křečí jde o muzikálový podprůměr. Je vidět, že soubor není sehraný, jsou to zkrátka najatí jednotlivci. Snad to příště (třeba v Brně, Plzni nebo v Ostravě) dopadne lépe.
(zadáno: 17.5.2023)
Poctivě udělané muzikálové řemeslo po všech stránkách. Hudebně je to prostě pecka, kostýmy se povedly a technické možnosti jeviště Nové scény jsou obdivuhodné. M. Gemrotová příjemně překvapila výrazovou plasticitou, ale S. Hanzlíčková za mě přece jen svým projevem vítězí, ačkoli ve výškách je to občas napínavé :-), oba skvělí pánové M. Holec a J. Kříž ovládají jeviště a netlačí tolik na pilu jako L. Ondruš a P. Režný. R. Podlipská i V. Dvořáková jsou skvěle obsazené. T. Prokop - klobouček! Ve druhé půli potěší výstupy P. Klimendy, jinak už by to byla trochu nuda. Celkově myslím jeden z inscenačních vrcholů české muzikálové scény.
1 2 3 4 5 6 7 8 9  >  >>