Blog uživatelů i-divadla

Pornohvězdy válcují aquot;zavedenouaquot; pražskou muzikálovou scénu
vydáno: 14.6.2010, Guildenstern
Určitě sympatický pokus o nezávislý muzikál jako protipól k vesměs otřesným produkcím Hybernie a Broadwaye. Zajímavý příběh, ucházející texty, nápaditá barevná hudba P. Wajsara (talent má mít po kom), která si vypůjčuje prvky tu z opery, tu z lidovky, tu paroduje právě komerční muzikály, ví, co je repetice, leitmotiv... Jen škoda, že se zpívá na half-playback a hudba zní proto dost instantně...
Také fakt, že se hraje bez přestávky více jak hodinu a půl způsobuje trochu únavu diváka, naštěstí muzikál docela dobře graduje, ale pomalu se z toho stává proud jednolité hudby a podobných situací...

Ne vždy je zoěvákům dobře rozumět, což je mrzuté i kvůli tomu, že texty nejsou banality ve stylu "já chci zůstat sám sebou" nebo "láska trvá dál", ale posouvají zde celkem svižně děj dopředu. Možná je to věc akustiky klubu Roxy, možná je doprovod příliš nahlas? co se týče herců a zpěváků, podávají kvalitní výkony, i když ne všude stačí s dechem, rozsahem nebo intonací... Nejlepší z mé alternace asi J. Nosek a J. Stryková, kteří dobře skloubili všechny složky muzikálového výkonu. ani ostatní se však nenechají zahanbit výkony jsou poměrně vyrovnané. určitě sympatická konkurence současné pražské produkci a dobrý příslib do budoucna!
Akorát lístky jsou ještě celkem dost drahé (385), myslím, že zrovna tito herci jsou zvyklí hrát za mnohem míň, nevím, co cenu představení tak nafukuje - neexistující výprava nebo company (což je zřejmě záměrné vymezení se proti pražským stereotypům) a nenákladné kostýmy asi těžko.
Taky program, který tvoří 1 list papíru A4 zdarma je vtipný protipól k předraženým programům za 100,- u komerčních muzikálů :-)
Celkově můžu určitě doporučit, myslím, že se budete dobře bavit, ač to není žádná řachanda.

Další články tohoto uživatele na blogu


Komentáře k tématu bloguPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.