Malostranská beseda

Hedwig a její Angry Inch

Premiéra: 17.2.2022 | 1:45x
Koprodukční inscenace Malostranské besedy a Freedom Production.
Překlad: Pavel Košatka, Petr Soukup. Dramaturgie: Jaroslav Panenka. Výprava: VECIZVECI.CZ. Hudební spolupráce: Jiří Vidasov. Choreografie: Tomáš Smička. Režie: Pavel Košatka.
Česká premiéra kultovní broadwayské show. Napůl stand-up, napůl rockový koncert. Napůl divadlo, napůl zpověď. Napůl žena, napůl muž. Napůl vás rozesměje, napůl rozbrečí, napůl ji budete milovat a napůl nesnášet. Ale i ona, jako kdokoli z nás, touží po jediném - najít svou druhou polovičku... „ To je Hedwig, seznamte se. Přijela vám říct, že ať jste, kdo jste, nikdy na to nejste sami.“
15!    
Malostranská beseda
Hodnocení inscenace
Redakce
78 %
Uživatelé
80 %
náš tip
Tip od redaktorů: Michal Novák, Lukáš Dubský, Pavel Širmer, Helena Grégrová, Iva Bryndová  Tip od redaktorů: Michal Novák, Lukáš Dubský, Pavel Širmer, Helena Grégrová, Iva Bryndová  Tip od redaktorů: Michal Novák, Lukáš Dubský, Pavel Širmer, Helena Grégrová, Iva Bryndová  Tip od redaktorů: Michal Novák, Lukáš Dubský, Pavel Širmer, Helena Grégrová, Iva Bryndová  Tip od redaktorů: Michal Novák, Lukáš Dubský, Pavel Širmer, Helena Grégrová, Iva Bryndová
80351000
Hodnocení redakce
Michal Novák 80 % Tip Michal Novák
Lukáš Dubský 80 % Tip Lukáš Dubský
Pavel Širmer 70 % Tip Pavel Širmer
Helena Grégrová 80 % Tip Helena Grégrová
Iva Bryndová 80 % Tip Iva Bryndová
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
5.6.St20:00 vstupenky
27.9.20:00 vstupenky
9.10.St20:00 vstupenky
25.11.Po20:00 vstupenky
11.12.St20:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (40)

HODNOCENÍ REDAKCE
Michal Novák  80 %  Tip Michal Novák
28.12.2022 | 1157 hodnocení
+ souhlasím
75 % Pražská klubová muzikálová scéna opět předvedla dravost a předkládá divákům jiný typ zážitku. Přemýšlivého, intenzivního, hudebně razantního a pěvecky strhujícího. Přívlastky jako nekorektní muzikál atp. jistě sedí, ale jeho obsah nevnímáte jako něco nepatřičného a hlavní postavu nemáte za zjeva. Roman Tomeš a Elis Ochmanová, změněni k nepoznání, vyprávějí víc o jednom osudu, než aby se tlačilo na výpověď o jinakosti. To je cesta k uvěřitelnosti, průchodu emocí a ke katarzní tečce. Roman Tomeš se také, zdá se, zabydlel v „krutě upřímném“ stand-up formátu inscenace. Režijní mezery shovívavě přehlédnete, s Hedwigem se prostě musíte potkat!
Lukáš Dubský  80 %  Tip Lukáš Dubský
13.8.2022 | 1143 hodnocení
+ souhlasím
Hedwig vnáší do pražských muzikálových vod svěží vítr. Je to zábavná a příjemně nekorektní podívaná, která kombinuje muzikálové prvky s žánrem stand-up comedy a rockovým koncertem. Skvělou Traskovu hudbu zručně interpretuje čtyřčlenná kapela, v titulní roli vyniká herecky i pěvecky Roman Tomeš, jemuž zdatně sekunduje Elis Ochmanová. Neobvyklá a zajímavě převyprávěná životní cesta člověka stojícího mimo kategorie má správně katarzní vyvrcholení v závěrečném songu Vinyla. (více v článku na blogu)
Pavel Širmer  70 %  Tip Pavel Širmer
21.4.2022 | 2013 hodnocení
+ souhlasím
První české uvedení nezaměnitelného hudebního díla našlo příhodný prostor v Malostranské besedě, jako stvořené pro jeho osobitost. Zvládnuté hudební nastudování s živým doprovodem zdobí zpěv R. Tomeše v mimořádně náročném partu, pěvecká „podpora“ V. Příhodové je třešinkou na dortu. Ani v mluvených pasážích připomínajících stand-up R. Tomeš neselhává, i když je v nich o poznání méně jistý. Nedostatky v režii či dramaturgii se najdou, nicméně žánr jistou rozvolněnost tvaru připouští. Zkusme přimhouřit oči a načerpat energii tím, že se necháme vtáhnout, bavit a okouzlovat atmosférou ojedinělého zážitku.
Helena Grégrová  80 %  Tip Helena Grégrová
16.3.2022 | 1674 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Tohle je zkrátka tak úplně jiné: neprvoplánové, nemainstreamové, ale současně emočně silné a otevřené každému diváckému srdci, které se nebude zdráhat vstřícně naladit na dané téma. Vynikající Roman Tomeš i Vendula Příhodová jsou jednoznačně trefou, svým postavám odevzdávají očividně vše. Celkově to má spád a šmrnc, energie mezi jevištěm a hledištěm funguje na výbornou. A speciální potlesk i pro hudebníky, šlape jim to skvěle.
Iva Bryndová  80 %  Tip Iva Bryndová
26.2.2022 | 555 hodnocení
+ souhlasím
Show na pomezí divadla, konkrétně muzikálu, rockového koncertu a stand-upu, která stojí a padá na hudebním nastudování a skvělých výkonech Romana Tomeše a Venduly Příhodové. (více v článku na blogu)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Apfele  100 %
16.4.2024 | 7 hodnocení
+ souhlasím
Roman Tomeš a Vendula Příhodová - a představení Hedwig - naprosto excelentní. Představení Vám musí sednout a není fakt pro každého. Není to nudná činohra a ani ukňučený muzikál. Je to totiž naprostá pecka.
Neherec  100 %
18.9.2023 | 19 hodnocení
+ souhlasím
Roman Tomeš je v téhle roli excelentní, dokázal zahrát roli, která vyžaduje velkou dávku teatrálnosti, v komorním prostředí Malostranské besedy a to tak, že nakonec byla vtipná, silná a citlivá. Občasné improvizace a reakce na publikum jen navozují pocit, že jste na skutečné show. Vendula Příhodová sice stojí celou dobu v pozadí, ale to neznamená, že je její role o to méně významná a její zpěv je prostě neskutečný. Po dlouhé době pro mě silný zážitek.
JaneEyre  100 %
9.7.2023 | 116 hodnocení
+ souhlasím
Tak toto představení byla naprostá pecka a herecký koncert Romana Tomeše, tu Thálii měl rozhodně dostat! Jedno velké wow. Hedwig šlape jak má také díky skvělé Elišce Ochmanové a výbornému orchestru.

Představení jsem měla tu čest vidět v Ostravě a moc se mi líbilo, že si tvůrci a účinkující dali práci se zasazením některých vtipů právě do Ostravy, výborný nápad :) Hedwig mě bavila svou originalitou, bezprostředností, humorem, ale i silnými emocemi a v neposlední řadě s úžasně přeloženými písněmi. Určitě si na Hedwig zajedu do Prahy znovu, protože mi to rozhodně nestačilo zažít pouze jednou :)
Fedorocko  80 %
29.5.2023 | 750 hodnocení
+ souhlasím
Myslel jsem si před představením,že mám Romana Tomeše v jeho rolích hodně rád.
Mýlil jsem se. Měl jsem ho rád očividně málo.
Naprosto neuvěřitelný výkon, teď už můžu říct,že ho mám rád maximálně.
A nedivím se jeho Míši,že už to viděla 5x a bude vidět znovu a znovu.
Bravo Romane.
Jistě, byli tam i jiní, ale vše stálo na Hedwig a že to stálo za to.
DivadelniFan  90 %
30.4.2023 | 353 hodnocení
+ souhlasím
Excelentní výkony Romana Tomeše a Elis Ochmanové jsou přednostmi tohoto velmi zdařilého představení. Živá kapela výborná, těšte se na pořádný rockový nářez. Inscenace skvěle reaguje na aktuální dění v ČR. Bylo to tím pádem divákům opravdu blízké. Mě si Hedwig získala a věřím, že si získá i Vás! Thálie pro Romana Tomeše, jednoznačně! Nerozumím tomu, proč ji nedostal... Tohle byl totiž mimořádný výkon!
Accidentallytheatrical  80 %
18.4.2023 | 31 hodnocení
+ souhlasím
Doporučuji! Určitě ne každému, ale rozhodně stojí za to vidět.
MartinB  80 %
28.2.2023 | 127 hodnocení
+ souhlasím
Elis Ochmanová a Vendula Příhodová jako Yitzhak naprosto dokonalé. Občas jsem se přistihl, že jejich herecké prostředky mě během dlouhých monologů Tomeše, který ovšem výborně interpretuje ne úplně sympaťandu Hedwig, baví sledovat víc než hlavní hvězdu večera. Obdobně skvěle je na tom živá kapela. Moc mě baví překlady Petra Soukupa.
Osgood  90 %
28.2.2023 | 78 hodnocení
+ souhlasím
Měli byste zažít. Určitě. Mrkněte na blog.

https://www.i-divadlo.cz/blogy/osgood/muzikalova-poroto-do-roka-a-do-dne----
Jerman  50 %
5.12.2022 | 128 hodnocení
+ souhlasím
Tato kombinace stand up a rockového koncertu se dočkala českého uvedení téměř čtvrt století po premiéře off Broadway, odkud zahajila tažení světem jako přední muzikál včetně filmového zpracování. Nepatřím k návštěvníkům muzikálů a můj pohled je tedy značně subjektivní. Nesdílel jsem nadšení publika obscenní zábavou a výkonem tvůrčího kolektivu. Myslel jsem na podobnou ještě více nekorektní americkou stand up komedii Paul Rudicka Jsme v pohodě (v originálu The New Century) uvedenou nedávno na Nové scéně ND v režii Braňo Holíčka, to byl ovšem podstatně vyšší level než tato trochu laciná zábava.
Tomkom  100 %
11.8.2022 | 89 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Ftipné, drsné a bezchybné. Roman Tomeš, Eliška Ochmanová 100%
Lukáš B.  90 %
11.8.2022 | 22 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
Neskutečný výkony hlavních představitelů, velmi silný emotivní zážitek
Jana Králová  90 %
13.6.2022 | 39 hodnocení
+ souhlasím
Žánr, který si své místo na naší divadelní scéně ještě hledá. Hedwig je však důkazem, že na naší scénu rozhodně patří. Velice zdařilá a odvážná inscenace, jež předčila mé očekávání. Roman Tomeš podává naprosto excelentní výkon - jak pěvecky, tak herecky, v poloze, ve které ho ještě neznáme. Ani Vendula Příhodová nezůstává s jejím výkonem pozadu. I prostor Malostranské besedy této hře neskutečně sluší. Klobouk dolu před všemi z tvůrčího týmu. Doporučuji.
Kjama  90 %
8.6.2022 | 114 hodnocení
+ souhlasím
Seznamte se s Hedwig, nádhernou a talentovanou dámou? z Berlína. Přijela do Prahy kvůli kráse města (a pana Hřiba), ale také povědět nám svůj příběh. Budete se smát, ale také budete hodně plakat. Toto je, vážení, sólo pro Romana Tomeše. Zůstala jsem bez dechu... Neuvěřitelný výkon, ta ženskost a křehkost snoubená s kulturním undergroundem, citlivé a zároveň hnusně drsné. Dnes jsem dala dvakrát standing (i mimo oficiální konec), příště budu stát celé představení... Děkuji!
Čiko  90 %
30.5.2022 | 1085 hodnocení
+ souhlasím
85% Famózní a strhující show, která graduje v každé minutě, s každým výstupem a s každým songem. Těžko si představit lepší obsazení. Roman Tomeš má sice malou rezervu v mluvených pasážích, ale jeho image, choreografie a zpěv jsou odzbrojující. S lehkostí se pohybuje v daných mantinelech, nepřehrává, nekarikuje, není zbytečně afektovaný. Vendula Příhodová se zdá být zezačátku jen do počtu, ale časem dostane prostor, a když to na konci rozbalí, všem padá brda. Není to možná úplně typické divadlo, ale je to skvělá zábava...
Martin21  90 %
24.5.2022 | 458 hodnocení
+ souhlasím
V rámci žánru jakési alternativní show hodnotím jako naprosto strhující. Inscenaci vládne tělem/zpěvem/duší Roman Tomeš. Úctyhodný výkon udržující svou postavu tak, aby byla extravagantní a zároveň citlivou bytostí a nezklouzává k pitvoření se. Vendula Příhodová ve své malé roli opět dokazuje, že je mimořádnou zpěvačkou naší muzikálové scény. Kapela předimenzovaná, ale to je zde účelem. Lightdesign též povedený. Předloha samotná je zajímavým příběhem jedné (ne)šťasné ženy a muže v jedné osobě. Stojí za vidění.
Rejpalka  60 %
5.5.2022 | 212 hodnocení
+ souhlasím
Čekala jsem průser a byla jsem příjemně překvapená. Ačkoli nemám ráda Romana Tomeše, jako Hedwig si mě získal. Bylo to zábavné, skvěle zazpívané (VENDULA PŘÍHODOVÁ TOP herecky a pěvecky). Živá kapela, koncertní atmosféra. Překlad mi nějak nevadil. Komu nevadí až extrémní stroboskopické efekty a extrémní hlasitost, nechť přičte 20%.
Michal1982  70 %
11.4.2022 | 164 hodnocení
+ souhlasím
Příjemné překvapení na české muzikálové scéně .. něco mezi muzikálem, stand-up show a živým koncertem. Klobouk dolu před pěveckými výkony obou postav a jedničku s hvězdičku za kapelu! Přesto mi u Hedwig chybělo trošku to, co by z ní dělalo opravdu DIVU a ten kontrast mezi jejím niterním světem a tím,jak se prezentuje navenek. Každopádně má Roman můj obdiv, jak se s touto vyzvou popral?.Finále mě pohltilo! Závěrem - klubová scéna české verzi Hedwigy sluší!
Tvidatko  40 %
18.3.2022 | 80 hodnocení
+ souhlasím
Můj názor byl příliš dlouhý, tak jsem ho napsala do blogu,
tl;dr Hedwig má být osobnost. Ikona a tak trochu trash. Tomeš se možná snaží, ale tuto kombinaci jsem v něm nenalezla. Hlasově je v úplně jiném žánru (narozdíl od Venduly Příhodové, která to celkem zachraňuje - MILUJU). (více v článku na blogu)
Guildenstern  70 %
27.2.2022 | 447 hodnocení
+ souhlasím
Pozitivní dojmy z premiéry převažují. Je to zejména dobře vybraným prostorem, kvalitní produkcí, živou kapelou, dobrým zvukem a hlavně energií, která z jeviště proudí. Výborná V. Příhodová a také Roman Tomeš, na jehož bedrech to celé stojí. I když tato role pro něj byla spíše protiúkol (jistě by se našlo mnoho "příhodnějších" interpretů), pere se s tím se ctí, pěvecky není co vytknout. Myslím, že si ale tvůrci měli ujasnit, kým vlastně má Hedwig být, jak ji chtějí vykreslit, co má publiku dnes sdělit. Filmové pojetí J.C.Mitchella je mnohem komplexnější a vlastně nedostižné. (více v článku na blogu)
Domi.Mac  20 %
18.2.2022 | 88 hodnocení
+ souhlasím
Představení nemá s divadlem moc společného, ač se Tomeš brání srovnání s travesti show, tak právě tu dělá. Žádná niternost z něj nepryští, jen touha po bulvární exhibici. Možná absencí režie či Tomešovými hereckými nedostatky se Hedwig stala ukázkou toho, co sama kritizuje. Ztvárnění umělkyně tímto způsobem označuji za nekorektní, inscenaci jenom za nedobrou. Za kapelu a Příhodovou dávám 20%.
Kjell  90 %
18.2.2022 | 36 hodnocení
+ souhlasím
100% jsem nedal jen proto, abych mohl příště přidat, jestli Roman Tomeš přijde ještě s něčím takhle dokonalým. A nejen on. Stejně skvělá Vendula Příhodová, kapela... Moderní divadlo, které má náboj, skvělou hudbu, vtip, emoce. Ta energie mi vydrží ještě dlouho. Poklona.
RaB  60 %
17.2.2022 | 371 hodnocení
+ souhlasím
Představení naprosto postrádá režijní vedení - je to opravdu jen koncert a činoherní pasáže byly degradovány na vyprávění. Bohužel Roman Tomeš (ačkoliv vše zazpíval skvěle), tak v sobě nemá tu divu a drzost, kterou by Hedwig měla mít. Občas byl na hranici travesti.
Vrchol celého představení přichází v závěru, kdy se k mikrofonu dostane na sóla Vendula Příhodová - naprosto perfektní! Má v sobě tu energii, kterou to chce. Díky za její část!
Nepříliš povedené jsou kostýmy - vypadají hodně lacině a paruky ve 2. části už toho asi zažily hodně.
JardaK  90 %
22.4.2023 | 4 hodnocení
+ souhlasím
Wow. Na tohle představení jsem šel jako doprovod z donucení, ale chyba lávky! To je něco neskutečného. R.Tomeš by si za Hedwig zasloužil metál, nebo jinak nevím. To je taková smršť emocí, že to chci s odstupem vidět znovu. Když jsem si myslel, že lepší už to být nemůže, znovu mě dostal. Za pochvalu stojí i E.Ochmanová, ale jinak si tohle představení ukradl Tomeš pro sebe. Smekám
Antrey  80 %
25.4.2024 | 86 hodnocení
Ttchor  80 %
28.1.2024 | 74 hodnocení
Davez  80 %
28.1.2024 | 105 hodnocení
Aneta Věžníková  80 %
28.1.2024 | 110 hodnocení
Kateřina Lužná  90 %
9.6.2023 | 31 hodnocení
Braddy  60 %
23.4.2023 | 205 hodnocení
Applejuice  90 %
8.1.2023 | 368 hodnocení
Lovin  70 %
10.11.2022 | 271 hodnocení
Janule  100 %
26.9.2022 | 17 hodnocení
Plšík  80 %
26.9.2022 | 777 hodnocení
Dawson321  90 %
29.3.2022 | 130 hodnocení
HodnaTeta  90 %
15.3.2022 | 181 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.