Profil uživatele

Kjell

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Lukáš Holubec: 7 % (3)
Iva Bryndová: 9 % (9)
Jiří Landa: 10 % (3)
Lukáš Dubský: 10 % (2)
Pavel Širmer: 16 % (7)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 19.6.2022)
Paf jsem byl z Anny Stropnické, výborný výkon. Video sekvencí možná mohlo být v poměru s jevištěm méně, ale v mých očích na dynamice a napětí neubíraly. Takovéhle divadlo se u nás moc nedělá a je to škoda, tohle se všem v čele s režií povedlo. O mimokulturním přesahu textu snad ani psát třeba není, ten je jasný a tak nutný. Nenechte se odradit nízkým průměrem hodnocení a vydejte se na to. V nepříliš zářných posledních sezónách Švanďáku silný nadprůměr.
(zadáno: 19.6.2022)
75%.Viděno na předpremiéře v K. Varech. Pro mě ohromné pozitivní překvapení. Od autorů mě bavila hra Jméno, ale toto je ještě lepší text. A oba herci ve skvěle šlapající symbióze spolu s nápaditou režií dokázali konverzačku udržet v tempu celou dobu. Prosmějete se jí, zároveň má duši i myšlenku. Jak Veselý, tak Rychlý mají své krásné momenty, a když se zatlačí na pilu, tak účelně. Není to v jádru politické divadlo, kterému by hrozilo vyvanutí. Proto si asi časem dopřeji znovu.
(zadáno: 27.5.2022)
Ostuda že se něco tak prostoduchého odehrává v divadle pobírajícím astronomicke dotace. Absolutní dno.
(zadáno: 27.5.2022)
Marná sláva, muzikálovému souboru DJKT komedie nejdou. Buďto k nim nejsou disponovaní herci (vyjma jediného opravdu dobrého Ondruše), nebo režijně - dramaturgické duo, zde podepsané i pod nevalným překladem. Přetavit tak dobrý originální materiál v nudu obřích rozměrů, to je "kumšt".
(zadáno: 27.5.2022)
Překvapivě velmi vyzrále zahrané. Šikovný ročník, snad se neztratí. Držím palce!
(zadáno: 21.5.2022)
Šťastně vybraný text pro důstojnou oslavu talentu výjimečné herečky. Paní Janžurová dokládá, že svou profesi ovládá se suverenitou a šarmem. Což není žádné překvapení (viz Božská Sarah tamtéž). Její dcera mohla v pozici režisérky jen koukat a my s ní.
(zadáno: 21.5.2022)
65% Nemyslím si, že celkově je pro Skutry Dlouhá šťastná éra, ale tato inscenace je vyvedená, s předlohou se potkali inspirativně a dokonce z ní nechali hercům i dost textu. Výborný Ondřej Rychlý!
(zadáno: 20.5.2022)
Adaptace by i ušla nebýt jednoho zásadního problému - o spalující lásce v ní jenom slyšíme hlavní ženskou postavu mluvit, neprožijeme ji s ní. A tím je to celé bez napětí knižní předlohy. Možná za to do velké míry může výkon skutečně netalentované (je mi líto) Barbory Vágnerové. Výkony ostatních vyrovnané v průměru, z něhož čněl leda Marek Frňka. Každopádně Monika Hliněnská se jeví jako talent, o němž může být už brzy slyšet.
(zadáno: 20.5.2022)
Četba Alexijevičové je samozřejmě ještě jiný rachot, ale to, co z její knihy převedl na jeviště D. Majling, a způsob, jak se toho chopil celý tým, dělá i z inscenace dost intenzivní a do hloubky se zarývající zážitek. V několika okamžicích přesně vystihuje podstatu, proč se momentálně děje to, co se děje. Bohužel. V neposlední řadě - brilantní herecké výkony všech. Už dlouho jsem si z Dlouhé nevykračoval tak spokojený.
(zadáno: 18.2.2022)
100% jsem nedal jen proto, abych mohl příště přidat, jestli Roman Tomeš přijde ještě s něčím takhle dokonalým. A nejen on. Stejně skvělá Vendula Příhodová, kapela... Moderní divadlo, které má náboj, skvělou hudbu, vtip, emoce. Ta energie mi vydrží ještě dlouho. Poklona.
(zadáno: 12.9.2021)
Klasiku dostanete i bez dobové veteše. Výtvarně dobrý nápad hru posunout do zlaté éry francouzské filmové komedie. Režisér Nvota si na klasikovi neleští ego, ale ctí ho a uznává. Herci mají své role pevně v rukou, vedle jistoty P. Zedníčka vynikají M. Procházková a A. Petráš.
(zadáno: 12.9.2021)
Radost! Radost! Radost! Přesně tolikrát jsem inscenaci viděl a půjdu zase.
(zadáno: 12.9.2021)
Představení Verze mě zatím nikdy nezklamala, berou útokem kvalitní texty. Vždy si odnesete minimálně milý zázitek, nic nespadne pod průměr. Zde určitě nadprůměr! Matouš Ruml dobrá volba, hra samotná též.
(zadáno: 12.9.2021)
Jeden ze životních zážitků.
(zadáno: 12.9.2021)
Po jedničce velké zklamání. Nápad na pětiminutovou skeč, ale ne na celé představení.Jako by autor zapomněl hru napsat. Herci nemají co hrát a ani hudebník Darek Král, vždy taková jistota, nepředvedl nic zapamatovatelného. 20% opravdu jen z úcty k jedničce, tady není za co dávat procenta.
(zadáno: 12.9.2021)
Tak silný zážitek si odnesete z hlediště párkrát za život. A s ním v hlavě pár otázek, které vás budou provokovat, protože jste si až doteď mysleli, že na ně odpovědi znáte. A taky ujištění, že do té doby už se nesmíme nikdy vrátit. A hrůzu z toho, že nedaleko od nás takové praktiky stále zuří. Jo a "mimochodem" je to fortelně napsané (je znát, že i odborníkem), zrežírované a zahrané divadlo.