Depresivní děti touží po penězích

Kdo zabil mého otce

Premiéra: 17.11.2021 | 1:20x
Překlad knihy: Sára Vybíralová. Výprava: Martina Zwyrtek. Hudba: Adam Kratochvíl a citace. Režie: Jakub Čermák.
Monodrama podle knihy hvězdy současné francouzské literatury, jenž sám dílo charakterizuje jako literární zpověď, která je stručnou, ale sžíravou obžalobou francouzského třídního systému a zároveň něžným milostným dopisem. Vztah, do kterého patří stejným dílem vzájemné zraňování, neporozumění, vztek i láska. Kde zbývá byť jen nejmenší místo pro blízkost a pochopení ve světě plném chlapské pýchy, tvrdosti a strachu projevit cit? Titulní otázka „Kdo zabil mého otce?“ se dočká svého překvapivého rozuzlení...
15!    
Depresivní děti touží po penězích
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
85 %
8541000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  60 %
(zadáno: 17.12.2021, počet hodnocení: 1774)
+ přínosný / zajímavý komentář
65%. Upřímná zpověď É. Louise o komplikovaném vztahu s otcem, o zraňování, ale i pochopení a odpuštění. Věrohodně popsané pocity nebudou cizí hlavně divákům, kteří se s něčím podobným střetli. Složitější může být přijmout, když se Louis pouští do kritiky systému, jeho nastavení a fungování... Režisér J. Čermák a herec D. Krejčík předávají Louisovy myšlenky a pomáhají jim vhodné a rozmanité scénické prostředky, hudba a v neposlední řadě A. Mašura v němém partu otce. Spornější je vyznění některých pasáží, v nichž Čermák s Krejčíkem kladou na autorovova slova extrémní důraz, případně do nich promítají vlastní postoje.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
LucieSykorova  90 %
(zadáno: 5.4.2022, počet hodnocení: 166)
přínosný / zajímavý komentář
Jakub Čermák! Daniel Krejčík!
Domi.Mac  100 %
(zadáno: 18.11.2021, počet hodnocení: 69)
přínosný / zajímavý komentář
Nepopsatelné. Krejčík je pro mě zárukou silného zážitku. Často spolupracuje s režisérem Čermákem, tak i jeho tvorbu znám podrobněji. Tahle inscenace je pro mě vrcholnou synergií dvou těchto talentů. Je bolavá, smutná, násilná, mnohdy za hranou, ale zároveň tak elektrizující, že nemůžete odvrátit zrak. Krejčík mi přišel nejlepší, co jsem ho kde viděla a to i přesto, že je jeho postava tak zraňující, bolavá, zlá, přesto křehká. Mašuru beru jako nový objev. Plakala jsem, když jsem se vrátila domů. Příběh o muži, kterému v dětství nešťastně ztvrdlo srdce. Nepopsatelný koktejl emocí. Poprvé 100%.
BlackAngel  100 %
(zadáno: 4.5.2022, počet hodnocení: 24)
Kaj Nova  50 %
(zadáno: 17.3.2022, počet hodnocení: 34)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.