Divadlo Kalich [činohra]

Nikdy není pozdě

Premiéra: 17.3.2022
předpremiéry od února 2022
Překlad: Martin Fahrner. Výprava: Michal Syrový. Hudba: Milan Svoboda. Režie: Pavel Khek.
Důmyslně vystavěná komedie pro dva herce v šesti rolích, která má spolu s komediálními situacemi i ztišené tóny k zamyšlení. Příběh dvou lidí, jejichž životní cesty se v průběhu dlouhých desetiletí sice několikrát protnou, ale pokaždé se zase vydají jiným směrem. Až dojde k jednomu osudovému setkání...
Divadlo Kalich
Hodnocení inscenace
Redakce
68 %
Uživatelé
57 %
5731000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 60 %
Jiří Landa 70 %
Iva Bryndová 70 %
Helena Grégrová 70 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
15.2.St19:00Divadlo Kalichvstupenky
8.3.St19:00Divadlo Bolka Polívkyvstupenky
21.3.Út19:00Divadlo Kalichvstupenky
12.4.St19:00Divadlo Kalichvstupenky
18.5.Čt19:00Divadlo Kalichvstupenky
15.2.St19:00 vstupenky
Divadlo Kalich
8.3.St19:00 vstupenky
Divadlo Bolka Polívky
21.3.Út19:00 vstupenky
Divadlo Kalich
12.4.St19:00 vstupenky
Divadlo Kalich
18.5.Čt19:00 vstupenky
Divadlo Kalich

Volby

Hodnocení (7)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  60 %
9.9.2022 | 1868 hodnocení
+ souhlasím
Spletitá humorná love story se odehrává během více než pětadvaceti let. Autor obratně používá skoky v čase a odkrývá osobnostní „mouchy“ hrdinů, čímž se ve spojení se sarkasmy v dialozích vyhýbá falešnému sentimentu. Spojení J. Paulové a V. Vydry, dobře vedených režisérem P. Khekem, se ukázalo šťastným. Oba často hrají v situačních komediích, v nichž improvizují. Zde se sice sem tam neuhlídají, čímž představení zbytečně natahují, ale dokážou se autora udržet. Menší krácení by bylo ku prospěchu, přesto z jeviště nepřestává sálat pozitivní energie. Komedie nemá ambici pouze rozesmát, vážnější tóny mohou uspokojit diváky hledající i něco navíc.
Jiří Landa  70 %
13.5.2022 | 2964 hodnocení
+ souhlasím
75 % V Divadle Kalich našli pro dobrý text režiséra P. Kheka, který spolu s J. Paulovou a V. Vydrou vytvořili dojemnou komedii, která zároveň skýtá spoustu zajímavých hereckých příležitostí. Režisér vedl herce k co nejvěrohodnějšímu ztvárnění různých lidských typů - ty J. Paulová i V. Vydra podávají bez známek přehrávání a zároveň dokazují, že je jejich herecký rejstřík mnohem vrstevnatější, než by se kdekomu mohlo (například po zhlédnutí komedií Kameňák) zdát. Chytrá komedie navíc dodává v této pohnuté době opravdovou naději, že nikdy není pozdě na cokoli. Bavil jsem se náramně.
Iva Bryndová  70 %
23.4.2022 | 399 hodnocení
+ souhlasím
65% - Milá komedie, jejíž inscenaci by slušel i menší prostor, než je velký sál Divadla Kalich. Už proto, že v zadních řadách v úvodech obou polovin byl zjevně problém herce (zejména Václava Vydru) slyšet. A slušelo by jí zejména v první polovině i zkrácení, či svižnější tempo. Druhá polovina je svižnější a je to výrazně lepší. Oceňuji herecké výkony. O něco víc mě zaujala výborná Jana Paulová a Václav Vydra poté následně výrazně v druhé, svižnější, polovině.
Helena Grégrová  70 %
10.4.2022 | 1534 hodnocení
+ souhlasím
75 %. Jana Paulová a Václav Vydra na sebe na jevišti očividně slyší, jejich partneření má šmrnc přirozenosti a vzájemné empatie. Tragikomický příběh ze života o tom, že sny a touhy se hlásí o slovo i koncovce věku "-sát" navzdory, a že stojí za to nikdy nic nevzdávat, mě v jejich interpretaci příjemně dojal. Za zmínku rozhodně stojí i režijní vklad Pavla Kheka, díky kterému jímavost textu rezonuje po celou dobu ve vyváženém poměru se sympaticky ironickým, ale přesto laskavým humorem, který mému naturelu vysloveně sedl.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Broody  30 %
28.9.2022 | 6 hodnocení
+ souhlasím
Rozvleklé dlouhé trápení, hra je ubohá. Neodbytný chlap co uhání ženskou po skoro celý svůj život ona se stále brání. Vyhodí ho dveřmi, přijde oknem.. Neustále dokola to samé. Sice dost vtipných hlášek, pravidelně je ale střídají zdhlouhavé fylozofické pasáže. Vtipy o sexu starých lidí, pro někoho může být trapné. Herecké výkony sice dobré (dělali co mohli), ale dívat se 140min pouze na 2 herce, kostými stejné, děj fádní > uplná muka.. Neměnná jednoduchá scéna po celou dobu.
Délka 140 minut, tzn. 2h20min! Viděno v div. Bolka Pol. v Brně 25/9/2022.
Byli jsme 4 lidi x 590Kč za lístek > příliš mnoho peněz za tohle zklamání... Nedoporučuji.
DivadelniFan  70 %
24.3.2022 | 282 hodnocení
+ souhlasím
Když jsem odcházel z představení, říkal jsem si "Nikdy není pozdě na uvedení náročnější komedie s dvojicí Vydra & Paulová. Konečně to přišlo!" Oba účinkující dokázali, že jsou opravdu kvalitními herci, zdařile střídali několik rolí a diváky ze srdce pobavili bez zbytečného pitvoření či laciných vtípků. Samotná hra se mi líbila, dalo se v ní skvěle orientovat, ale proč je tak dlouhá? Zkrátit o půl hodiny a bude to ideální. Takhle mi to přišlo až moc zbytečně rozvleklé a na pozornost náročnější, zvlášť po dlouhém pracovním dni. Určitě ale stojí za vidění, už kvůli titulní dvojici.
Martin21  70 %
19.3.2022 | 426 hodnocení
+ souhlasím
Nikdy není pozdě na trochu dospělejší komedii v repertoáru Kalichu. Nejde o klasickou řachandu s Janou Paulovou, na kterou jsme zvyklí z dua s P. Zedníčkem. S Václavem Vydrou, který mne velmi mile překvapil, tvoří skvěle sehranou a souznějící dvojici. Komedie o vztazích s třemi vzájemně se prolínajícími příběhy mne zaujala a myslím si, že si své nadšené publikum najde.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.