Profil uživatele

Teddy

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Jan Pařízek: 12 % (54)
Helena Grégrová: 14 % (75)
Iva Bryndová: 15 % (27)
Jiří Koula: 15 % (35)
Lukáš Dubský: 15 % (38)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

1 2 3 4 5 6 7 8 9  >  >>
(zadáno: 22.6.2022)
Milé představení, které mě vtáhlo do děje. Generační výpověď tří žen, babičky, matky a dcery. Všechny herečky se mi líbily, nemohu upřednostnit jen jednu. Vyrovnané herecké výkony.
(zadáno: 20.6.2022)
One woman show pro Evu Holubovou.Ta dělá co může, ovšem pokud je hra napsána a režírována takto, výsledný dojem je takový jaký je. Vhodné pro milovníky lehkého a nenáročného humoru, jaký představuje Patrik Hartl ve všech svých počinech.
(zadáno: 20.6.2022)
Originální, zajímavá scéna. Celý děj se odehrává na lodi. Naprostá souhra mezi oběma herci, kteří svým herectvím v této hře dokazují, že byli do svých rolí skvěle vybráni. Příjemně překvapila Linda Rybová, kterou jsem viděla hrát poprvé. O Hynku Čermákovi jsem neměla pochyby. Bavily mě slovní přestřelky mezi oběma protagonisty. Potěšil optimistický konec. Moc povedené představení.
(zadáno: 3.6.2022)
Psychologická divadelní hra o vině a síle svědomí. Komorní prostor jen umocňuje krásný divadelní zážitek z této po všech stránkách kvalitní hry. Výborně režijně zpracované a výborně herecky ztvárněné.
(zadáno: 3.6.2022)
Režijně i herecky velice podařené. V roli kabaretiéra charismatický Karel Heřmánek ml. Vystupuje bez alternace, což je fajn. Diváky si podmaní nejen svým zpěvem, ale celým vystupováním. O roli Sally se střídají Michaela Tomešová a Rozálie Havelková. My měli první jmenovanou a mohu říci, že jsem byla jejím výkonem nadšena. Jak pěvecky, tak tanečně přesná. Zmíním zajímavý tanec s věšákem a kabátem. Vůbec celá choreografie v tomto muzikálu, jakož i živá hudba na jevišti zaslouží pochvalu.
(zadáno: 3.6.2022)
Dobře herecky obsazená crazy komedie, která nesklouzává k lacinému přehrávání a karikatuře. Hercům se výborně podařilo vybalancovat situační humor a komické scénky s ním spojené. Zmínim-li jen jednoho herce, který na mne udělal největší dojem, tak je to dle místních hodnocení nepřekvapivě Roman Štabrňák. Nelehkou úlohu zadrhávajícího Kamila, tak aby to působilo přirozeně, zvládl na jedničku.
(zadáno: 24.5.2022)
První polovina hry mi přišla trochu "přes čáru" (nemám ráda explicitně zobrazované násilí), druhá půlka se mi již velmi líbila. Z hereckých výkonů jednoznačně vévodí Ondřej Vetchý a Jaromír Dulava. Mezi hereckými partnery Vetchý - Žáčková moc nefungovala chemie, tito dva se k sobě nehodili. Marika Procházková, která se objevuje až ve druhé polovině hry byla příjemným oživením.
(zadáno: 24.5.2022)
Krásně a srozumitelně zpracovaný Čechov. V této hře se bude dobře orientovat i ten, kdo dílo nečetl. Dobrá ukázka jednání a chování lidí, kteří nejsou schopni se vymanit ze zažitých stereotypů a změnit svůj život k lepšímu, i když po tom tolik touží. Výborné herecké výkony, závěrečná scéna objetí tří sester Prozovových velice dojemná. Viděno po letech od uvedení této hry na DRAMOXU.
(zadáno: 17.5.2022)
Přestože u nastudování klasických děl nemá moc ráda modernu, zde jsem byla s představením spokojena. Scéna jednoduchá, ale funkční, současné oblečení vůbec nevadilo. Pan Zedníček hrající Harpagona má ve svém věku energie na rozdávání. Spoluhráči rovněž výborní, nemohu zmínit všechny, tak jen Mariku Procházkovou. Tu na jevišti vždy ráda uvidím.
(zadáno: 17.5.2022)
V divadle v Příbrami se povedlo dobrým srozumitelným způsobem nastudovat známou divadelní hru "Maryša" tak, jak si vyžaduje konzervativní divák. Myslím, že toto představení je vhodné zejména pro toho, kdo se s tímto kusem setkává poprvé. Přiměřená délka představení, dobré herecké výkony.
(zadáno: 17.5.2022)
Smutný a krutý příběh o drsném vyřizování křivd z minulosti. V roli Heathcliffa Tomáš Dastlík. Jeho cynismus a ďábelská touha po pomstě vyvolávala až strach. Jeho lásku Kateřinu ztvárnila výborným způsobem Sylvie Krupanská.
(zadáno: 17.5.2022)
Hraje se na velmi malém prostoru, ta stísněnost dobře vyjadřuje celkovou atmosféru na večírku. Představení se opírá o skvělé a sehrané herecké výkony. Nemohu jmenovat všechny, i když by si to zasloužili. Tak jen M. Sidonová (hostitelka), J. Plodková a J. Hájek (ironický pozorovatel chování této společnosti, kterou opovrhuje a přesto není schopen ji opustit).
(zadáno: 10.5.2022)
Divadlo Verze se zaměřuje na konverzační či situační komedie s přesahem na vážnější téma. Ani tato hra nebyla výjimkou. Dobře herecky uchopené, dobrá souhra všech herců na scéně. Pokud budu mít příležitost, ráda opět shlédnu nějaké představení z produkce divadla Verze.
(zadáno: 10.5.2022)
Komedie lehčího žánru určená pro pobavení diváka, hrající se v Činoherním klubu již řadu let. Zápletka sice předvídatelná, ale poměrně dobře zpracovaná. Když k tomu přidáme obsazení známými herci v čele s Vetchým a Nárožným, podaří se dobré představení. Ovšem v dobrém přestat, aby komedie nesklouzávala po těch letech do přehrávání. Zde se to již malinko stalo.
(zadáno: 10.5.2022)
Co mají společného nonšalantní stará dáma Mathilda v podání Daniely Kolářové, žijící ve velkém starém bytě v Paříži se životním ztroskotancem a smolařem Mathiasem, který přijel z Ameriky? Není to jen společný byt. Herecky vyvážené, třetím ve hře je určitě nejenom do počtu dcera Mathildy, kterou hraje herečka Ilona Svobodová. Taková lehká konverzační hra s hlubším podtextem, jak se postupně odhaluje rodinné tajemství přítomných.
(zadáno: 4.5.2022)
Jestli toto zpracování Maryši má za cíl, jak dostat mladé diváky do divadla, tak je krokem vedle. Odosobněné, chladné představení. Osudy jednotlivých aktérů hry mě nikterak nezasáhly, byly mi lhostejné. Hraje se bez přestávky, měla jsem co dělat, vydržet do konce. Pokud pro diváka bylo toto první seznámení s "Maryšou" , kterou viděl, tak je mi ho líto.
(zadáno: 4.5.2022)
Jestli to měla být komedie, tak podivně režijně zpracovaná. Zbytečné sexuální vsuvky, zbytečné citoslovce (která měla asi nahrazovat děj?), některé herecké výkony na hraně trapnosti (přehrávání : Eliška Nezvalová)...
(zadáno: 27.4.2022)
Chvíli mi trvalo, než jsem pochopila, že obě herečky ztvárňují střídavě jednu hlavní + ostatní vedlejší postavy. Inscenace postupně odkrývá pohnuté vyprávění hlavní hrdinky. O to více smutné a depresivní, že jde o skutečný příběh. Obě herečky se zhostily svých rolí na výbornou, o něco více mě zaujala Tereza Voříšková Ramba.
(zadáno: 27.4.2022)
Divadelní hra na vážnější notu, představení vhodné na komorní scénu mosteckého divadla.
(zadáno: 27.4.2022)
Komedie s přesahem na vážnější téma, tolik aktuální v současné situaci i u nás. Povedlo se, chválím.
(zadáno: 17.4.2022)
Toto představení jsem ještě dlouho vstřebávala. Silné a působivé představení. Láska Winstna (Jan Vlas) k Julii (Sylva Krupanská) pod dohledem Velkého bratra nezvítězila. Knihu od Orwella jsem četla, pod Mikuláškovým režijním vedením se podařilo toto známé dílo věrohodně interpretovat.
(zadáno: 17.4.2022)
Dejvické divadlo ruské klasiky umí. V titulní roli Ivan Trojan rozehrává svého Oblomova přesvědčivě a věrohodně. Skvělou partnerkou je mu Lenka Krobotová (ztvárňující jeho lásku Olgu). Viděno ze záznamu, přesto veliký zážitek. (DRAMOX).
(zadáno: 17.4.2022)
Přestože viděno jen ze záznamu (DRAMOX), takto si představuji "pravé" divadlo. Jsem ráda, že jsem se s touto hrou od Dostojevského setkala jako první zrovna v Dejvickém divadle. Z herců vévodí Ivan Trojan (otec Karamazov), ale bylo by škoda zaměřit se pouze na něho. Výborná souhra všech herců na jevišti přispěla k intenzivnímu diváckému zážitku. Nedivím se, že divadlo uvádělo tuto hru čtrnáct let. Jen sehnat vstupenky do "Dejvickýho" je docela oříšek.
(zadáno: 17.4.2022)
Vidět na jevišti dva zkušené herce, kteří i z poměrně slabší divadelní látky dokázali vytěžit maximum, bylo pro mě přínosem. Rokenrolový taneček paní Jiřiny v jejích letech, klobouk dolů.
(zadáno: 9.4.2022)
O podobách lásky a jejích proměnách. Každý z aktérů touží po tom, čeho se mu nedostává. Takový zvláštní smutek se mě zmocnil na konci představení. Sehraný a vyrovnaný herecký soubor, zmíním však Hynka Čermáka. (A měla jsem štěstí vidět naživo).
1 2 3 4 5 6 7 8 9  >  >>