Profil uživatele

Teddy

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Helena Grégrová: 13 % (46)
Iva Bryndová: 14 % (14)
Jan Pařízek: 14 % (28)
Jiří Landa: 15 % (68)
Jiří Koula: 17 % (22)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

Další stránky hodnocení: 1 2 3 4 5 6 > >>

(zadáno: 16.5.2020)
(zadáno: 16.5.2020)
(zadáno: 9.5.2020)
Drama hodné pozornosti. Z hereckých výkonů jednoznačně vévodí Ondřej Brousek (již poněkolikáté jsem z jeho herectví unešena) a překvapivě Václav Vydra. (měla jsem jej zafixovaného jako herce komických rolí a zde dokázal, že obsazení proti jeho naturelu bylo dobrou volbou.).
(zadáno: 9.5.2020)
Tomáš Pavelka ve hře jako Quichot vyniká. Jinak ovšem tento příběh "není mým šálkem kávy". Knihu jsem nečetla.
(zadáno: 9.5.2020)
Komorní hra inscenovaná ve studiové scéně rozehrává příběhy jedinců toužících po lásce a jejich vypořádání se s životem. Hra ze současnosti pobaví, i když zdá se mi, že skončila tak nějak náhle.
(zadáno: 9.5.2020)
Tato komedie od Shakespeara patří mezi ty méně známé. Příběh mě moc neoslovil, záměna dívky za chlapce a pozdější trampoty s tím spojené.
(zadáno: 9.5.2020)
Dramatický příběh o rozpadu jedné vlivné rodiny, konflikt mezi otcem (Töpfer) a jeho dospělým synem (Brousek), synova nenávist k otcově druhé manželce (Havlová). Vrcholem hry pro mne byla druhá třetina hry, konfrontace mezi otcem a synem. Výborně zahrané. Závěrečná scéna poslední části představení v podání paní Havlové naproti tomu již tolik nevyzní.
(zadáno: 9.5.2020)
Historie jednoho domu a jedné rodiny v něm po generace žijící. Poutavý příběh zobrazující tuto rodinu od doby postavení domu, přes okupaci naší republiky, padesátá léta až po současnost. Herecky citlivě zahrané. Moc pěkné.
(zadáno: 9.5.2020)
Obsazení Šárky Vaculíkové do role Lízy bylo dobrou volbou, i když se mi více líbila v první polovině hry, kdy ještě není za "dámu". Stejně tak part Svatopluka Skopala v první polovině představení byl skvělý. Dobrá komedie pro Vinohradské publikum.
(zadáno: 22.4.2020)
Klasické ruské drama mě zaujalo. Daniela Kolářová se role zhostila na výbornou. Dobrý byl Kamil Halbich, Marek Holý naproti tomu dosti tragický. Scéna chudá.
(zadáno: 22.4.2020)
Kdo by neznal trezorový film Ucho s Jiřinou Bohdalovou a Radoslavem Brzobohatým. Myslím, že tato inscenace se filmu, směle vyrovná. Vynikající herecká souhra mezi Antonií Talackovou a Danielem Bambasem. V malé roli estébáka Jiří Maryško. Velice dobře vystavěná scéna bytu s koupelnou.
(zadáno: 22.4.2020)
Antická tragedie na Vinohradské scéně inscenována moderně, včetně kostýmů a scény. Ta je na jednu stranu zajímavě řešena, herci hrají ve vyvýšeném hranolu, na druhou stranu je dosti snížena viditelnost. Záleží, kde sedíte. Co se mi nejvíce líbilo, to byly herecké výkony, emoce, napětí, strach, naděje i konečný zmar.
(zadáno: 22.4.2020)
Poetický Šrámek. Kostka, Skopal, Šťastný výborní ve svých rolích "staříků". Linhartová ztvárňující poslední "múzu" a poblouznění těchto pánů bohužel byla špatnou volbou.
(zadáno: 22.4.2020)
Komorní scena Vinohradského divadla mě již několikrát přesvědčila o tom, že hry zde uváděné stojí za to shlédnout. Hodinový hoteliér je toho příkladem. Všichni čtyři protagonisté výborní.
(zadáno: 22.4.2020)
Tak příběh, který se Vinohradské divadlo rozhodlo ztvárnit, je jistě zajímavý. Sporné je však jeho zpracování. Podivná scéna se strašidelným zámkem po čase již začíná nudit, představení poněkud dlouhé a nezáživné. Lukáš Příkazký ale naproti tomu vynikající.
(zadáno: 22.4.2020)
Severské drama od Ibsena mě nedokázalo zaujmout natolik, abych se do hry zcela ponořila. Neúměrná délka představení tomu nepomohla. Avšak výkon Ondřeje Brouska je hodný obdivu.
(zadáno: 22.4.2020)
Komorní hra pro čtyři herce. Neutěšený obraz dnešní moderní doby, se kterou se každý zúčastněný vyrovnává po svém.
(zadáno: 7.4.2020)
Obavy, jak se podaří ztvárnit tak rozsáhlé dílo známé z literatury i TV seriálu se ukázaly liché. Velice věrně zobrazeny osudy rodin Nedobylů a Bornů. Všichni herci skvělí.
(zadáno: 7.4.2020)
Dobře zpracovaná komedie od Moliéra. Zajímavé kostýmy, podařené herecké výkony. Vévodí Tomáš Pavelka v hlavní roli. Vtipné a navíc veršované dialogy.
(zadáno: 7.4.2020)
Strhující sociální drama o vině a trestu. Vynikající ústřední dvojice milenců. Pěkná scéna, hudba, taneční čísla. Dobře navozená atmosféra 1. republiky.
(zadáno: 7.4.2020)
Klasika od Shakespeara a opět inscenována tak nějak podivně. Pocity z velikého dramatu o lásce se u mne nějak nedostavily.
(zadáno: 7.4.2020)
Myslím, že ne zrovna šťastně inscenovaná hra od Shakespeara. Spousta zbytečného přehrávání. Petruccio v podání Filipa Blažka opilecký hrubián, no nevím...
(zadáno: 7.4.2020)
No, celkem bulvární fraška. Nevím, zda nejvhodnější pro "velké kamenné divadlo"? Ovšem pan Satoranský alespoň dodal noblesu a pan Preiss zase humor. Tak nakonec, proč ne.

Další stránky hodnocení: 1 2 3 4 5 6 > >>