Divadlo Kalich [muzikál]

Srdcový král

Premiéra: 21.9.2016 | Obnovená premiéra 14.9.2023 | 2:35
Inspirováno a s použitím písní, které zpíval Elvis Presley. Variace na hru Williama Shakespeara „Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete“. Překlad a české texty písní: Adam Novák. Kostýmy: Zuzana Straková. Hudební spolupráce: Ľubomír Dolný. Choreografie: Petra Parvoničová. Scéna a režie: Šimon Caban.
Rock´n´rollová muzikálová komedie (na motivy Shakespearovy komedie „Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete“) s hity, které zpíval Elvis Presley.
Divadlo Kalich
Hodnocení inscenace
Redakce
78 %
Uživatelé
82 %
82631000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
14.9.Čt19:00Divadlo Kalichvstupenky
15.9.19:00Divadlo Kalichvstupenky
16.9.So14:30Divadlo Kalichvstupenky
16.9.So19:00Divadlo Kalichvstupenky
17.9.Ne13:30Divadlo Kalichvstupenky
14.9.Čt19:00 vstupenky
Divadlo Kalich
15.9.19:00 vstupenky
Divadlo Kalich
16.9.So14:30 vstupenky
Divadlo Kalich
16.9.So19:00 vstupenky
Divadlo Kalich
17.9.Ne13:30 vstupenky
Divadlo Kalich

Volby

Hodnocení (68)

HODNOCENÍ REDAKCE
Iva Bryndová  80 %
26.3.2017 | 441 hodnocení
+ souhlasím
Výborný hit. Baví hudba Elvise Presleyho ve skvělých aranžích, byť stále mrzí, že není naživo a že je doprovázená předehranými sbory. Překlad kupodivu ani nebolel. Scéna není žádný zázrak, baví ale kostýmy a výborná je choreografie. Příběh perfektně vychází z Večera tříkrálového a hodně mu pomáhá to, že se nebere nijak zvlášť vážně. Výborná je chuť a energie všech účinkujících a celkově i výkony. (Pálek, Tenorová, Kutheil, Fric, Křížová, Martiníková, Šildová, Tenkrát, Štréblová, Pleskot)
Pavel Širmer  80 %
24.3.2017 | 1909 hodnocení
+ souhlasím
75%. Muzikál disponuje kvalitním libretem. Jednoduchý obehraný příběh s přiznanou inspirací Shakespearovými motivy je okořeněný vkusným humorem a ironií, čímž se ho podařilo povýšit. Do děje byly naprosto nenásilně zakomponovány Presleyho písně v upraveném aranžmá. Překlad A. Nováka tentokrát příjemně překvapil. Precizní práce režiséra, jenž účinkujícím dopomohl ke ztvárnění postav a zdařile zkoordinoval všechny složky včetně výtečné choreografie. Hudebně a pěvecky rovněž na dobré úrovni. V rámci žánru muzikálu ideální tip pro příjemně strávený večer.
Jan Pařízek  70 %
7.10.2016 | 856 hodnocení
+ souhlasím
Povedený kousek. Skvělá hudba, povedená choreografie, spousta pěkných písní. K tomu funkční příběh, který má vtip a nepůsobí nijak trapně či lacině. Není příliš hluchých míst, celé to šlape opravdu moc dobře, zvláště pak první část. Ta druhá stojí primárně na sólových písní a některé jsou si až trochu moc podobné. Osobně bych zde ubral malinko té lásky a přidal o špetku více rock'n'rollu. Ale jinak rozhodně od všech dobře zahrané a hlavně zazpívané. P. Pálek nijak nezklamal, ale ještě více zaujali vynikající J. Tenkrát, P. Tenorová a M. Křížová. V konečném součtu za mě určitě spokojenost. 75%
Michal Novák  80 %
28.9.2016 | 1124 hodnocení
+ souhlasím
Kříž, Kosková, Vondráček, Křížová, Ciatti, Tomeš, Tenkrát, Martiníková, Štréblová, Pleskot… Inscenace Srdcový král na otázku, zda vůbec ještě jde zesílit kouzlo muzikálového souboru Divadla Kalich, odpovídá ano… Režisér Šimon Caban rozpoznal záměr autora libreta, jak tato muzikálová komedie inspirovaná Večerem tříkrálovým má vyznít, a k tomu herce dovedl. Strhující choreografie, nemuzeální aranže elvisovských písní a velké interpretační výkony jsou dalšími trumfy. Inscenace má snad jen dva nedostatky: absenci živého orchestru a zvukaře, který se srovnal až po dvaceti minutách.
Jiří Landa  80 %
22.9.2016 | 2975 hodnocení
+ souhlasím
Velká muzikálová show, kterou Š. Caban s P. Parvoničovou po stránce režijní respektive choreografické vycizelovali téměř k dokonalosti. Celé té sehrané herecké partě kraluje J. Kříž, jenž se opět posunul o něco výš (i když se to možná bude někomu zdát po „Horečce...“ nemožné) - výborně se pohybuje v intencích postavy, navíc si vyloženě rozumí s pestrobarevným humorem muzikálu. Z dalšího obsazení musím zmínit pěvecky sebejistou P. Koskovou a M. Martiníkovou, která se s citem pro míru chopila herecky náročné úlohy Sandry. Pověstnou třešničkou na dortu je A. Štréblová se svým songem starostky.
Helena Grégrová  80 %
22.9.2016 | 1574 hodnocení
+ souhlasím
85 %. V rámci aktuální pražské muzikálové produkce jednoznačné srdcové eso!
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Žíža  90 %
9.12.2019 | 69 hodnocení
+ souhlasím
Večer tříkrálový v komediálním duchu. Výborné zpracování, kdy je příběh až zparodován a úmyslně přehráván. Skvělé herecké výkony jak u hlavních rolí ( Honza a Přemek), tak i u "menších roliček" - namátkou možno vypíchnout Maruška Křížová jako matka, Genny Ciatti či Míša jako Lorraine, Honzík Tenkrát v obou rolích, či Renáta Podlipská jako nesnesitelná starostka... Je vidět, že muzikálová(mírně obnovená) parta divadla Kalich dává do této hry maximum a výsledek se opravdu dostavil. Nezbývá než doufat že Harley Srdcového Krále opět začne dělat džigili-vigili a donutí jej zase zastavit v Kalichu.
Teddy  90 %
4.3.2019 | 252 hodnocení
+ souhlasím
Podařený muzikál na hudbu Elvise Presleyho. Z naší alternace v hlavní roli skvělý Přemysl Pálek. Všichni herci odvedli dobrý výkon, v tomto představení není slabých míst, vše šlape, tak jak má.
EliAn  60 %
12.2.2019 | 44 hodnocení
+ souhlasím
65%
Romana35  100 %
2.2.2019 | 288 hodnocení
+ souhlasím
Tento muzikál jsem si dlouhou dobu přála vidět a 2.2. 2019 se zadařilo. Jedním slovem : nadšení. Jeden z nejlepších muzikálů, které jsem u nás viděla. Příběh, který baví, pěkná scéna (využito otáčivé jeviště), choreografie. Obsazení nemá chybu, výborní Vondráček, Tenkrát, Steinerová, Ciatti, Kosková. Přemysl Pálek excelentní.
Rejpalka  60 %
14.4.2018 | 182 hodnocení
+ souhlasím
Hudba fajn, ale celkově mi to nepřišlo jako taková bomba, jak všichni toto dílo hodnotí. Ačkoli Přemek Pálek dobře zpíval tak příšerně přehrával, příjemným překvapením byla Petra Kosková jako Nathalie/Ed. Kdo nikdy nezklame je Honza Tenkrát jako Dennis, fajn byl i Tomáš Löbl jako Dean Hyde a Genny Ciatti jako Lorraine. Příjemně překvapila Kateřina Steinerová jako slečna Sandra. Podruhé ale nejspíš nepůjde, leda by se vrátil Jan Kříž.
AlenaK  80 %
26.3.2018 | 14 hodnocení
+ souhlasím
Muzikálová akční podívaná, kterou jako bych už někde viděla, nejspíš u Shakespeara, což ale neubralo na dojmu. Výborný Přemysl Pálek, jinak poměrně rozkývané výkony. Škoda opětovné nahrávky, myslím, že hitům Elvise by hodně prospěla živá kapela a hodnocení by šlo ještě o kus výš. Přesto jsem se krásně vezla na vlně pohody a klasického rock and rollu.
Leni  50 %
26.3.2018 | 9 hodnocení
+ souhlasím
Herecké a pěvecké výkony velmi dobré, ale jinak špatně ozvučená blbost. Bohužel jsem vstupenky darovala celé rodině k Vánocům ...
Janinka123  90 %
27.2.2018 | 145 hodnocení
+ souhlasím
Na tento muzikál jsem nešla s moc velkým očekáváním a možná právě proto se mi tak zalíbil. I text písní se celkem povedl, až na pár rýmů.
Natalie  90 %
25.12.2017 | 20 hodnocení
+ souhlasím
V rámci místní muzikálové produkce nadstandardní. Kombinace motivů z Shakespeara a  hitů a doby Elvise Presleyho se -na první pohled překvapivě- dobře doplňuje. Představení působí akčně a optimisticky.
MartinB  100 %
1.10.2017 | 99 hodnocení
+ souhlasím
Prvně musím říct, že muzikálové komedie mě nikdy nebraly. Zíral jsem!
Čas od času, když slyším o tomto muzikálu, bývá zmiňována afektovanost některých herců... 30/9 od 19h jsem si ničeho nevšiml :)
A vůbec, ani jeden článek z obsazení mne nezklamal. Celé hlediště si během pár vteřin podmanil naprosto famózní Přéma Pálek. Z každé jejich vteřiny na jevišti jsem byl paf z M. Křížové, Kačky Šildové, K. Steinerové a P. Tenorové. Petrové Kutheil a Vondráček byli skvělí. V menších rolích zářili Tenkrát, Štréblová a Bačkovský. Kompačka parádní!
DĚKUJU! V duchu tleskám ve stoje ještě teď. :)
AliV  90 %
8.5.2017 | 109 hodnocení
+ souhlasím
Kalich v současnosti dělá určitě nejlepší muzikály v Praze. Skvělé výkony celého obsazení v čele s "hustým" Přemyslem Pálkem.

Obsazení: Pálek, Kosková, Fric, Maňasová, Ciatti, Martiníková, Kutheil, Tenkrát, Podlipská, Bačkovský
IHA55  70 %
1.5.2017 | 6 hodnocení
+ souhlasím
Hodně záleží na obsazení. Za mě rozhodně palec nahoru Kříž, Křížová, Tenkrát, Šildová, Vondráček, Steinerová, Tomeš. U některých alternací zůstává rozum stát.
Guildenstern  70 %
21.3.2017 | 405 hodnocení
+ souhlasím
I když většina postav jsou vlastně archetypální figurky a ještě k tomu notně přehrávané, bavilo mě se na to koukat. Myslím, že hlavní zásluhu má režisér, který odhadl pravou míru a herce dobře vedl. Skvělí Pálek, Tenorová, Tenkrát, Martiníková. Dobří Vondráček, Ciatti, u Tomeše, Podlipské a Maňasové jsou rezervy. Ohledně scény už ve stísněném Kalichu dokázali vymyslet více. Ačkoli je Presley zván králem rocknrollu, skládá se muzikál spíše z cajdáků o lásce s popovým aranžmá. Libreto je dobře napsané, na A. Nováka obstojný překlad. Prostě taková lehká zábavná věc pro široké publikum.
LuciaFary0  100 %
12.3.2017 | 23 hodnocení
+ souhlasím
Jeden z nejlepších muzikálů u nás. Herecké i pěvecké výkony skvělé. Honza Tenkrát (Dennis) a Markéta Martiníková (Sandra) jsou skvělí. Zaujala i Marie Křížková a Přemek Polák. Opravdu skvělá je choreografie a taneční company, Pro mě v tomto muzikálu asi to nejlepší.
Kvapnik25  100 %
22.2.2017 | 64 hodnocení
+ souhlasím
Opět vynikající muzikál z produkce Divadla Kalich.
Výborné pěvecké a herecké výkony jmenuji opravdu parádní výkon Markéty Martiníkové v roli Sandry. Perfektní opět Honza Tenkrát v roli Dennise, Marie Křížová a i pro mě překvapení Přemysl Pálek, který mě přesvědčil o svých kvalitách až zde u Srdcového krále.
Charmingirl  80 %
8.2.2017 | 22 hodnocení
+ souhlasím
Srdcový král je plný hitů Elvise, i když pár peciček mi chybělo. Příběh je vtipný a nepředvídatelný. Točivá scéna byla příjemným zpestřením, mnoho tance, skvělý výkon všech postav. Jan Kříž v hlavní roli Chada byl báječný! Jeho role měla styl a jemu vyloženě slušela. Petře Koskové v roli Natalie Haller nelze nic vytknout a jen chválit. Doporučuji návštěvu muzikálu!
Pavel.Tomas  80 %
27.1.2017 | 151 hodnocení
+ souhlasím
Po delší době velká spokojenost s muzikálem na této scéně. Petra Kosková - skvělá.
Muzidrál  90 %
18.1.2017 | 15 hodnocení
+ souhlasím
Za mě skoro bezchybné. Humor, skvělé herecké, pěvecké i taneční výkony všech. Vedou Kříž, Křížová, Tenkrát, Fric a Steinerová.
Henry  80 %
25.12.2016 | 51 hodnocení
+ souhlasím
Bude těžké navázat na Ďurovčíkovy pecky typu Horečky sobotní noci, či Osmého světadílu? Můžeme být v klidu, jde to. Pod Cabanovou taktovkou se totiž narodil svěží Srdcový král, který má tempo, švih, nechybí mu vtip a nadhled. K tomu pěkná, variabilní scéna. A alespoň tři jména: sázka na Jana Kříže (Chad) je sázka na jistotu, parádním výkonem nezůstala pozadu jeho žena Marie (Sylvia), znamenitá byla Kateřina Steinerová (Sandra).
Mayday  100 %
12.12.2016 | 5 hodnocení
+ souhlasím
Sobota 10.12. 14:30 - jednoduše povedená věc.
Čiko  80 %
6.12.2016 | 956 hodnocení
+ souhlasím
Strhující. Nemám rád hudbu ani období Elvise Presleyho, ale moderní zvuk tomu dává úplně jinou šťávu. Je to vtipné, Jan Kříž je výborný...
Hannah21  90 %
3.12.2016 | 159 hodnocení
+ souhlasím
Tradičně je nasazení všech skvělé, pěvecké výkony výborné až na výjimky (u Tenorové trochu scházela jistota, Steiner Pilecké se zpěv ale vůbec nepovedl). Scéna funkční, jen se hodně často měnila. Režie a choreografie také výborné.
PavelK  80 %
3.11.2016 | 221 hodnocení
+ souhlasím
Po dlouhé době skvělá muzikálová komedie, doplněná o rock'n'rollové pecky Elvise. Z herců vyniká především skvělý Jan Kříž, dále Petra Tenorová (ač pěvecky slabší), Marie Křížová, Genny Ciatti, Jan Tenkrát, Alena Štréblová nebo Markéta Martiníková. Jediné, co ubírá na výsledku je nenápaditá scéna. Srdcový král je rozhodně nejlepší muzikálovou premiérou první poloviny letošní sezóny.
Ala  70 %
22.10.2016 | 156 hodnocení
+ souhlasím
65 procent. Hudba je samozřejmě skvělá, ovšem většinu písniček bych si znovu netoužila poslechnout kvůli českým textům, které jim hrozně ubírají na zajímavosti. Docela by mě zajímalo, jestli by si s nimi někdo z českých "přebásníků" poradil tak, aby celkový estetický dojem byl souměřitelný s originály, které šlapou jako hodinky, ale to už je věc druhá. Pro mě se koná "Novákovský průměr", tj. nic moc.
Co se výkonů týká, nejvíc se mi líbili Honzové Kříž a Tenkrát a Petr Vondráček, kterému rock'n'roll sedí dle očekávání skvěle, protože je to jeho celoživotní parketa.
Brouček  80 %
14.10.2016 | 81 hodnocení
+ souhlasím
Skvělé po všech stránkách - hudba, vtip a jiskra. Báječné výkony všech, obzvlášť vynikající byla Marie Křížová.
DivadelniFan  70 %
10.10.2016 | 300 hodnocení
+ souhlasím
75%
Bylo to moc fajn! Excelentní Přemysl Pálek v hlavní roli. Líbila se mi i představitelka Natalie Petra Kosková. Petra Tenorová je slabší pěvecky, herecky dobrá. Naprosto nejlepší byl Jan Tenkrát a Marie Křížová. Ilona Maňasová mi moc nesedla herecky ani pěvecky. Pobavila Markéta Martiníková a Alena Štréblová (Renáta Podlipská je oproti ní dost slabá). Dobrý výkon Romana Tomeše, Tomáše Löbla a Kateřiny Šildové. Genny Ciatti vynikající! Zbyněk Fric dobrý jako vždy, ale Petr Vondráček mi přišel o chlup lepší. Skvělá hudba, scéna, kostýmy, vtipné situace a parádní výkony. Doporučuji.
Osgood  80 %
9.10.2016 | 77 hodnocení
+ souhlasím
85% Král žije a je Křížový a Pálkový:-) Skvělé aranže, koktejl Elvis protřepat Šejkspýr je osvěžující, vtipný a romantický, company je tradičně famózní. Nerad hodnotím jednotlivé alternace, leč osobně mě nejvíce baví testosteronové pojetí titulní role Přemkem Pálkem a slečna Sandra Kačky Steinerové sjíždějící po sloupu:-) Křehký Ede, tvé jméno je skvěle zpívající Petra Kosková:-) Též je nutno vyzdvihnout paní Křížovou kvůli dech beroucí "Vždyť jsem tu já" a také Jana Tenkráta v jakékoliv roli. Hodně je znát, že všechny herce a tanečníky to úžasně baví. Mě taky:-) V optimální sestavě za 90%.
Fedorocko  90 %
5.10.2016 | 701 hodnocení
+ souhlasím
Krásné představení, ovšem Honza Kříž chyběl.Přemysl Pálek určitě nebyl špatný,ale Honza je jen jeden. I to je jeden z důvodů,proč jít na Srdcového krále znovu.
Správné rozhodnutí. Bylo to o stupeň lepší.Přidávám 10 %.
Honzy  80 %
26.9.2016 | 274 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Má to jiskru,pozitivní energii, správný nadhled,neuvěřitelný spád,jde o lásku, je v tom Shakespeare,toto vše najdete v nejnovějším muzikálu v divadle Kalich v SRDCOVÉM KRÁLI. K tomu přidejte neotřelou režii Šimona Cabana,nápaditou choreografii,funkční scénu a prožijete 2 h.skvělé zábavy.Jde o nejpovedenější muzikál,uvedený v Kalichu.Zásluhu na úspěchu mají všichni-herci,tanečníci i tvůrci.Takto má vypadat v roce 2016 inscenovaný muzikál.(výtka-jako u většiny muzikálů, chybí živá kapela)V hlavní roli Chada excelují J.Kříž+P.Pálek.(Pálek je však více uvěřiitelnější)Psáno z repríz 24.9.16Hodn.80%
MSpa  90 %
9.9.2016 | 47 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Opravdu krásný muzikál.Výborně režírovaný, herecky zdařilý, tanečně precizní a samozřejmě pěvecky skvělý..Oceňuji absenci přestaveb, práci s prostorem a hloubkou jeviště. Využitá točna je velmi dobrým řešením a dodává představení švih a spád.Nechybí romantika, milostné zmatky a záměny, vkusný humor a nadhled.
Trochu na hraně a zbytečně vyčnívající je vsuvka s růžovými psy, jinak paráda.Chad ve skvostném podání J.Kříže je výrazně zábavnější a herecky výživnější.(generálka 7.9.2016 a 23.9.2016)
Magdalena94  80 %
26.9.2020 | 4 hodnocení
+ souhlasím
Představení nabité pozitivní energií, humorem, skvělými výkonu, krásnou hudbou a energickými choreografiemi.
Co se týče výkonů, nejvíce mě nadchla výborná Marie Křížová. Pochvalu si též zaslouží obě představitelky Natalie, Kateřina Steinerová, Jan Kříž (Pálek se mi líbil o něco méně), Kateřina Bohatová, Míša Tomešová, Jan Tenkrát, Zbyněk Fric... a v neposlední řadě také skvělá taneční company.

Absolutně mi nesedl Petr Kutheil v roli Dennise a Ilona Vobejdová také příliš nenadchla.
Arala  50 %
9.1.2017 | 2 hodnocení
+ souhlasím
V zásadě samá pozitiva inscenace - uváděná jinde - výrazně sráží silné "přezvučení" - velmi vysoká hlasitost a nadměrné používání efektů (echo nebo hall) při zpěvu, ale často (nevím zda schválně, nebo chybou zvukaře) i při hovorové řeči. Často to pak vede k nejasné zvukové spleti, kde zanikají jak nástroje, tak pěvecké výkony. Často jsem tak měl pocit, že místo živého vystoupení poslouchám spíš CD nahrávku, což je dále podpořeno tím, že ozvučení v divadle Kalich jde někde "od stropu", takže lokalizace "sluchová" a "vizuální" je zcela rozhozená. Velká technická škoda!
Fdior  90 %
16.10.2016 | 1 hodnocení
+ souhlasím
9.10.Byli jsme nadšeni a to zejména díky nezapomenutelnému výkonu M.Křížové(úžasně zazpívaná sól.píseň a skvělé ztvárnění mladé matky, do role Sylvie jsme se zamilovali).Skvělý J.Tenkrát-jeho Denis je postavou, s kterou příběh prožíváte.Chad (P.Pálek), Dean(R.Tomeš) a Lorreine(K.Šildová)byli dobří! Ed/Natalie v podání P.Koskové nebyla špatná,moc se nám nelíbil zpěv,hlas byl dost nejistý a rozdíl mezi Ed/Nat. byl pouze kostym, skoda!Ovšem, co se nám na představení opravdu nelíbilo byla M. Martiníková, její přehrávání a velmi falešný zpěv, nám do tak skvělého muzikálu opravdu neseděl, proto 90%.
Olina  100 %
22.9.2016 | 2 hodnocení
+ souhlasím
Nemám slov! Krásné!
Applejuice  70 %
8.1.2023 | 316 hodnocení
Kokosbaba  60 %
18.11.2020 | 119 hodnocení
Dave  90 %
12.4.2020 | 112 hodnocení
HodnaTeta  80 %
16.1.2020 | 143 hodnocení
Marja  90 %
24.9.2019 | 20 hodnocení
Michelle97  100 %
24.5.2019 | 127 hodnocení
Plšík  80 %
26.4.2019 | 732 hodnocení
Marketa1991  90 %
10.2.2019 | 20 hodnocení
Eurotours  100 %
3.2.2019 | 47 hodnocení
Iveta314  90 %
3.12.2018 | 21 hodnocení
Simplyclare  80 %
16.10.2018 | 28 hodnocení
Melisa  70 %
1.3.2018 | 8 hodnocení
Lovin  90 %
1.1.2018 | 251 hodnocení
Violetka  70 %
3.12.2017 | 54 hodnocení
Kytina  80 %
20.11.2017 | 175 hodnocení
Firestone  70 %
19.11.2017 | 44 hodnocení
Coward  90 %
13.6.2017 | 263 hodnocení
Marcela  70 %
2.5.2017 | 412 hodnocení
Vlastaa  70 %
22.4.2017 | 25 hodnocení
Divadelnik  90 %
21.3.2017 | 138 hodnocení
Ivulin  80 %
18.3.2017 | 43 hodnocení
Lumca  70 %
13.3.2017 | 351 hodnocení
Lukasm  50 %
8.1.2017 | 23 hodnocení
Lera  90 %
11.12.2016 | 76 hodnocení
Terez.ka  90 %
14.11.2016 | 33 hodnocení
IvaKOB  90 %
31.10.2016 | 6 hodnocení
Lodyha  100 %
27.10.2016 | 5 hodnocení
Filip.vojtisek@gmail.com  90 %
2.12.2017 | 4 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.