Divadlo Kalich
Hodnocení inscenace
Redakce
62 %
Uživatelé
62 %
kontroverzní inscenace (177.)
62531000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (58)

HODNOCENÍ REDAKCE
Iva Bryndová  70 %
(zadáno: 5.10.2013, počet hodnocení: 353)
Pavla Haflantová  70 %
(zadáno: 16.11.2011, počet hodnocení: 344)
+ přínosný / zajímavý komentář
Dívala jsem se na reality show, Jana Kříze oblibuji jež delší dobu, takže jsem šla na muzikál pozitivně naladěná. Naštěstí znám trošku práci (a humor) paní Osvaldové, proto některé textařské výstřelky vnímám jako vtípky (a nikoliv jako neschopnost najít lepší rým). Celkově jsem se bavila, jednotlivé role byly obsazené poměrně zdařile (s výjimkou pana Podhůrského), mrzí mě, že jsem neviděla čarodějnici Radky Pavlovčinové.
Jiří Koula  50 %
(zadáno: 17.4.2011, počet hodnocení: 1598)
+ přínosný / zajímavý komentář
viz blog
Helena Grégrová  60 %
(zadáno: 3.10.2010, počet hodnocení: 1502)
Jiří Landa  60 %
(zadáno: 2.9.2010, počet hodnocení: 2928)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Amalthea  20 %
(zadáno: 26.6.2022, počet hodnocení: 33)
přínosný / zajímavý komentář
Viděno 13.11.2021
I na muzikál pod úroveň. Homofobní vtípky a celková trapnost spadající někam do 90let. Modlili jsme se za konec. Z toho důvodu jsme se rozhodli pro odchod bez děkovačky. Zatímco publikum této hrůze prokazovalo ovace ve stoje, pokusili jsme se vypařit. Během odchodu jsme však byli napadeni jakýmsi Pepou z Nemanic, kam si jako myslíme, že jdeme! Pán asi není srozuměn s tím, že ze špatných her se odchází bez potlesku - i to je vyjádření názoru. Málem došlo i na pěsti. Jaká hra, takové publikum.
Zidan  90 %
(zadáno: 6.12.2021, počet hodnocení: 6)
přínosný / zajímavý komentář
Toto zpracování Robina mě oslovilo zejména originální hudbou (dle mého názoru). Některé texty jsem asi nepochopil ("svěrač správně nesvírá - služka tu ráno vytírá" - Proč?), jiné vzaly za srdce (Vzpomínky jsou jak lístky čaje, Kdopak je rytíř...). Dále chápu, že původní příběh nelze do muzikálu opsat přesně, ale k čemu ten asiat? Líbí se mi jeho dějová linie i představitelé, ale obešel bych se bez něj, hlavně bez těch do očí/uší bijících stereotypů. V tomto muzikálu mi až tak nevadí vtipné scénky, ale je jich moc, obešel bych se i bez skřetů. Potěšili Pavlovčinová, Tomešová, Opava, Gröger.
RaB  50 %
(zadáno: 18.1.2020, počet hodnocení: 232)
přínosný / zajímavý komentář
Neurazí ale také nenadchne. Krásná hudba, která by byla ještě lepší s živým orchestrem. Na scéně je poznat stáří.
Michaela Tomešová hlasově, herecky i tanečně velice slabá. Její role je jednoznačně zastíněna fantastickou Marií Křížovou, která si z malé role udělala hlavní. Skvělý taktéž H. Kříž. Výborná Pavlovčinová - tanečně i herecky dokonalá a na jevišti nechává duši!
Pánové Podhůrský a Tesařík by už mohli být nahrazeni. Rozhodně to není muzikál pro děti..(kterých tam bylo poměrně dost)
Žíža  80 %
(zadáno: 25.9.2019, počet hodnocení: 67)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Velmi výpravný muzikál s výborně udělanou scénou. Kalich na svém malém jevišti vykouzlil opravdu hodně. Celé představení šlape jak má a divák se určitě nenudí. Pochvala pro Míšu Tomešovou ( Mariana, Kitty)- ona je prostě živel. Totéž samozřejmě i pro Marušku Křížovou - její Kitty je excelentní. Dále jsme rádi, že čarodejnici nyní už hraje pouze Radka Pavlovčinová - přeci jen tomu na rozdíl od Machálkové dává vše. A pokud nějaká výtka, tak M.Pošta - jeho přehrávání a pitvoření se se s postupem času neustále zhoršuje - ale stále je to lepší než dříve hrající Kamil Střihavka -v závěru bez hlasu!
Klára Kučerová  80 %
(zadáno: 8.3.2019, počet hodnocení: 13)
přínosný / zajímavý komentář
Moc pěkné představení. Jan Kříž byl povedený
Marketa.ziva  80 %
(zadáno: 14.10.2018, počet hodnocení: 15)
přínosný / zajímavý komentář
Moc se povedlo!
Rejpalka  50 %
(zadáno: 14.4.2018, počet hodnocení: 145)
přínosný / zajímavý komentář
O. Sokup zde hudebně jasně vykrádal sám sebe (recyklace motivů z Johanky), G. Osvaldové docházely nápady (bla bla bla a tak dál), ačkoli oproti jiným muzikálům se zde opravdu tančí a tančí dokonce hlavní představitelé, někdo by si už konečně mohl uvědomit že se dá sólová píseň režírovat i jinak než dojít na střed jeviště, rozkročit se a zvednout ruku. J. Kříž se od doby angažmá v Německu neuvěřitelně hlasově zlepšil, L. Šoralová je na svém standardu, K. Střihavka přišel o hlas a spíš chraptí, paradoxně mě výstupy skřetů i opilého mnicha bavily víc než ostatní děj.
DivadelniFan  60 %
(zadáno: 22.5.2017, počet hodnocení: 259)
přínosný / zajímavý komentář
65%
Velmi příjemná a vtipná podívaná okořeněná skvělými výkony všech představitelů. Největšími perlami byly jednoznačně Lucia Soukupová v roli Mariany a Leona Machálková jako Čarodějnice. Svůj standardně dobrý výkon podal Jan Kříž. Dále zaujal Petr Opava a Petr Dopita. Martin Pošta mi nevadil tak jako jinde a oproti pěvecky otřesnému Kamilu Střihavkovi byl skvělej. Nádherné kulisy, moc pěkné písně, texty jsou občas zajímavé. Šíleně mě tam nebaví skřeti a mnich.
Henry  80 %
(zadáno: 23.2.2016, počet hodnocení: 50)
přínosný / zajímavý komentář
Neobyčejně sympatická a příjemná podívaná. Svižná, vtipná, hravá. Ocenění zaslouží choreografie, výprava, hudba i texty. Výborné výkony Jana Kříže, Jana Karáska, Martina Pošty, vedle nich táhnou představení velmi dobří - komorná Marie Křížová, mnich Michal Pleskot, Will v podání Filipa Grögera, velice věrohodná čarodějnice Radka Pavlovčinová, atd. Vedle nich však působí jako jedna z hlavních postav Lucia Šoralová v roli Lady Mariany skromně, nenápadně a není příliš zapamatovatelná.
Osgood  70 %
(zadáno: 22.2.2016, počet hodnocení: 75)
přínosný / zajímavý komentář
Legenda se vrátila. 80%, kdyby se nevrátili skřeti:) Aragorne? Pro mě nejlepší původní český muzikál. Vynikající Jan Kříž, tradičně zábavní M.Pleskot a F.Gröger, Betka Stanková (velice šarmantní Kitty) s M. Doubravovou (Mariana) hrály s neuvěřitelnou energií (tanec byl uragán),odpouštím některé intonační úlety (zejména tklivý miniduet Lístky čaje), L.Šoralová (Mariana) intonačně velmi jistá, ale trochu bez jiskry. Famózní čarodějnice R.Pavlovčinová!! M.Pošta skvěle zpívá a je úžasně hnusný:) Taneční company opět vládne, nápaditá scéna a kostýmy. Lépe svítit by se dalo. (19.2. /20.2. odpol.)
Divadelnik  50 %
(zadáno: 22.2.2016, počet hodnocení: 122)
přínosný / zajímavý komentář
Dalo se vidět (20.2.)
Ondonoriko  40 %
(zadáno: 30.5.2014, počet hodnocení: 18)
přínosný / zajímavý komentář
kýč
Amasonia  70 %
(zadáno: 28.4.2013, počet hodnocení: 15)
přínosný / zajímavý komentář
Kdybych nebyla pozvaná, tak bych na tento muzikál kvůli negativním ohlasům mých přátel na interprety (šoralová, podhůrský) a texty písniček nešla. Nakonec jsem odcházela příjemně překvapená. S alternací Savka/Bártová jsem byla spokojená. Hudba, výprava i kulisy byly dobré. Texty bych ale označila přinejmenším za podivné, asiata jsem dlouhou dobu považovala za turka a skřeti jsou otravní.
Fedorocko  20 %
(zadáno: 25.2.2013, počet hodnocení: 650)
přínosný / zajímavý komentář
Těžké zklamání
Hannah21  80 %
(zadáno: 28.12.2012, počet hodnocení: 159)
přínosný / zajímavý komentář
Moje srdcovka. Ano, skřeti jsou naprosto nadbyteční a přestavby dlouhé, ale jinak: skvělá hudba a texty, úžasná scéna, nápadité choreografie, výborná režie a hlavně skvělé výkony (viděno s téměř všemi alternacemi; skřety nehodnotim).
Ytoska  90 %
(zadáno: 8.4.2012, počet hodnocení: 53)
přínosný / zajímavý komentář
Jediné, co mě mrzí je tolik alternací ke všem postavám.
Nyvon  60 %
(zadáno: 22.3.2012, počet hodnocení: 54)
přínosný / zajímavý komentář
Viděno s  Janem Křížem a M. Bártovou - byli výborní, jediné co mi fakt vadilo, byli ti skřeti, takovou zbytečnost jsem fakt nečekala.
PavelK  70 %
(zadáno: 29.12.2011, počet hodnocení: 197)
přínosný / zajímavý komentář
Na jednu stranu muzikál se svělým potenciálem být jedním z nejlepších titulů naší muzikálové scény, na druhou stranu promahanou příležitostí. Některé velice špatné výkony (Podhůrský, Šoralová, Tesařík, Opava...), velice zbyteční skřeti, dlouhé přestaby a natahování konce (i jiné nezvládnuté pasáže v libretu). Naopak vynikající hudba, originální texty, dobré výkony (Noid, Kříž, Pocisková...), skvělá choreografie a režie. Pořád ale lepší než "Davidovky" a při správném obsazení je to slušný zážitek.
Irescz  10 %
(zadáno: 7.12.2011, počet hodnocení: 43)
přínosný / zajímavý komentář
Tento muzikálový klenot s příšerným Noidem Bílým v hlavní roli, plný hrozných herců a ještě horších zpěváků, trapných dialogů a ještě trapnějších rýmů typu "ženská je příšernej tvor a ty jsi diktátor" nechci již nikdy vidět a to ani v případě, že by mi za to někdo zaplatil ve valutách. 10% dávám pouze z toho důvodu, že jsem viděla také bolševické Děti ráje.
Honzy  50 %
(zadáno: 21.11.2011, počet hodnocení: 251)
přínosný / zajímavý komentář
Výborný Honza Kříž, víceméně zpěvné songy Ondřeje Soukupa,místy šílené texty Gabiny Osvaldové,trapní a děj neposouvající skřeti,nevýrazný výkon Martina Pošty,svižná choreografie Jána Durovčíka
David.pocil  10 %
(zadáno: 12.11.2011, počet hodnocení: 27)
přínosný / zajímavý komentář
Ani zajímavé, ani napínavé....nuda...poměrně trapná postava homosexuálního zbojníka. No a hrozné texty. Například, když Leona Machálková zpívá: "Pomsta bude sladkááá, jsem tvá matkáááá". To mě prostě šíleně tahalo za uši. Ještě, že už to nikdy neuvidím, ani neuslyším.
Atribut  30 %
(zadáno: 13.7.2011, počet hodnocení: 79)
přínosný / zajímavý komentář
ani vtipný, ani dobrodružný, prostě nijaký. a navíc chvílemi dost trapný! nechápal jsem, jestli jsou texty záměrnou či nechtěnou parodií, každopádně k smíchu nebyly vůbec.
Misa  60 %
(zadáno: 20.6.2011, počet hodnocení: 81)
přínosný / zajímavý komentář
Václav Noid Bárta mě opravdu překvapil. Dále se mi líbila hudba a řešení scény. Texty místy trochu stupidní. Nevím, proč tam byl ten Číňan...? Na české muzikály moc nechodím, ale myslím, že tohle zas nebude taková hrůza.
Dubina  70 %
(zadáno: 19.6.2011, počet hodnocení: 144)
přínosný / zajímavý komentář
Jednoznačně jedno z nejlepších děl současné pražské muzikálové scény.
Guildenstern  60 %
(zadáno: 16.6.2011, počet hodnocení: 361)
přínosný / zajímavý komentář
stručně: je to hrozně dlouhé / hudba výborná / skřeti jsou na zabití / scéna geniální / je tam dost hluchých míst / výtečná Blahynková a Gröger / toho Asiata bych zabil / písnička skřetů a mnicha jsou fakt muka ... celkově myslím, že se tvůrci tak trochu snaží ubít diváky kvantitou, aby měli pocit, že za ty investované prachy toho dostali dost :-)
Jannah.kt  40 %
(zadáno: 12.4.2022, počet hodnocení: 10)
Eurotours  70 %
(zadáno: 14.11.2021, počet hodnocení: 45)
Beran-ek  50 %
(zadáno: 13.11.2021, počet hodnocení: 21)
Dino07  60 %
(zadáno: 15.9.2021, počet hodnocení: 43)
Karolína Adámková  100 %
(zadáno: 27.8.2020, počet hodnocení: 13)
HodnaTeta  80 %
(zadáno: 16.1.2020, počet hodnocení: 106)
Hanichka  70 %
(zadáno: 11.11.2019, počet hodnocení: 52)
Alice  90 %
(zadáno: 26.1.2018, počet hodnocení: 20)
Violetka  70 %
(zadáno: 3.12.2017, počet hodnocení: 54)
Aneta18  60 %
(zadáno: 28.11.2017, počet hodnocení: 67)
MSpa  80 %
(zadáno: 19.6.2016, počet hodnocení: 47)
Marcela  50 %
(zadáno: 21.3.2016, počet hodnocení: 410)
Lera  100 %
(zadáno: 26.2.2016, počet hodnocení: 73)
Terez.ka  80 %
(zadáno: 20.2.2016, počet hodnocení: 33)
Slecna_divadelni  100 %
(zadáno: 2.4.2015, počet hodnocení: 7)
Amaldea  50 %
(zadáno: 21.1.2015, počet hodnocení: 37)
Vlatyes  50 %
(zadáno: 30.12.2014, počet hodnocení: 51)
Lenka10  70 %
(zadáno: 2.4.2014, počet hodnocení: 94)
Msusnova  80 %
(zadáno: 9.12.2013, počet hodnocení: 17)
PetiRe  40 %
(zadáno: 2.1.2013, počet hodnocení: 43)
Poristm  70 %
(zadáno: 17.12.2012, počet hodnocení: 87)
V.morava  50 %
(zadáno: 26.10.2012, počet hodnocení: 560)
Terez  60 %
(zadáno: 12.4.2012, počet hodnocení: 99)
Čiko  30 %
(zadáno: 31.12.2011, počet hodnocení: 864)
Martin21  70 %
(zadáno: 31.12.2011, počet hodnocení: 418)
Vetinari  60 %
(zadáno: 22.11.2011, počet hodnocení: 17)
Lumca  60 %
(zadáno: 9.10.2011, počet hodnocení: 339)
Verena  60 %
(zadáno: 13.6.2011, počet hodnocení: 66)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.