Profil uživatele

Ytoska

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Iva Bryndová: 13 % (7)
Pavla Haflantová: 14 % (5)
Jan Pařízek: 16 % (14)
Lukáš Dubský: 16 % (9)
Michal Novák: 22 % (11)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 15.4.2018)
Herecký koncert a potvrzení pravidla, že méně (rozuměj herců) znamená více (rozuměj kvalitnější zážitek). Hra je skvělou ukázkou propracovaného dramatu, ve kterém se v jednu chvíli srdečně smějete hláškám, které si chcete zapamatovat a začít používat, a za okamžik vám tečou po tvářích slzy. Chantal Poullain je ve své roli skvělá a věrohodná a Martin Kraus, který se při závěrečném tanci nechal unést emocemi (stejně jako většina publika) jen dokázal, že velmi dobře rozumí tomu, co hraje.
(zadáno: 31.5.2016)
Kombinace Lumír Olšovský a Míša Doubravová byla skvostná a jejich pěvecké výkony jakbysmet. Muzikálovější melodie jsou velmi chytlavé a zněly mi ještě pár dní v hlavě, ovšem některé části se mi zdály moc roztahané.
(zadáno: 31.5.2016)
Byla to jízda, už je to více než týden, co jsem hru viděla a stále se ve mě perou pocity pohoršení a úžasu nad zpracováním takto citlivého tématu. Výkony všech nemálo herců jsou obdivuhodné ve všech rolích, ve kterých se nám představují. Samotný příběh Bedřišky Synkové je velmi zajímavý a po shlédnutí hry mě donutil zjistit si o něm více. Jakožto skautku mě urážely některé scény parodující skauting a některé části se mi zdáli příliš ukřičené.
(zadáno: 31.5.2016)
Super super super :-) Naprosto netradiční hra propujující osudy 4 "vyvrženců" společnosti. Skvělé výkony Michala Maléře, Martina Polácha i Tomáše Váhaly a povedé zapojení žen "srnek".
"my jsme srnky a jsme velmi plaché ..."
(zadáno: 31.5.2016)
V jednadvaceti poprvé v Národním a zrovna na Sluhovi... na představení jsem se velmi těšila a musím říct, že lehce zklamalo má očekávání. Nesouhlasím s názory, že by pan Donutil na roli už neměl, ale na mě bylo ve hře až moc zbytečných scén plných vulgarismů, které se do Národního prostě nehodí.
Suma sumárum: výkony herců byly skvělé, ale podruhé už bych to vidět nemusela.
(zadáno: 31.5.2016)
viděno v divadle Hybernia. Představení jako celek bylo skvělé, velká poklona za efekty a kulisy. Výborné výkony předvedli představitelé obou dětí, na druhou stranu zklamáním byl slabý výkon Johany Gazdíkové v roli Mary Poppins.
(zadáno: 9.12.2015)
Za mě hra bez jediné chybičky. Představení dominuje postava Kamila trpícího vadou řeči, kterého výborně ztvárňuje Ivan Trojan. Další hvězdou je bezpochyby Viktor Preiss ve své dvojroli, na jejíž podstatě celá hra staví. Výborné odlehčené představení pro každého, kdo se rád směje :-)
Nakonec snad jen hláška ze hry: "E o iio!"
(zadáno: 9.12.2015)
Nevím, zda větší zásluhu na tom, jak hra v DFXŠ má Moli?re tím, jak dílo napsal nebo herci, kteří stvárňují jednotlivé postavy. Celkově nelze než vyzdvihnout výkon Martina Polácha v hlavní roli a Tomáše Váhaly v roli Horáce. Za slabší výkon považuji výkon Karolíny Baranové, která opět přehrávala, což zrovna v této hře není vůbec potřeba. Představení jako celek je příjemným odlehčením na večer po náročném dni a veršovanost působí i v dnešní moderní době mile (občasné ne zcela dokonalé rýmy celkovému dojmu neškodí). Můžu jen doporučit :-)
(zadáno: 22.10.2015)
Velmi zajímavá inscenace, jen mě mrzí, jak byly "odbyté" komedie... Dílo Williama Shakespeara je pojato velmi moderně a odvážně a divákovi, který jeho hry alespoň trochu nezná, asi nic neřekne. Naopak pro fanouška klasického zpracování her alžbětínského velikána tato inscenace také nebude. Vyzdvihnout musím akrobatický výkon V. Helšuse ve hře Othelo a jeho provedení Ofélie v Hamletovi. Zábavné je i zapojení diváků do celé hry.
(zadáno: 16.5.2015)
Dohazovačka je jednou z velmi povedených komediálních oddechových her, které již tradičně patří do repertoáru Divadla Na Fidlovaččce. Představení je plné vtipných scén, hlášek ze života, které na sebe může napasovat snad každý a suchého humoru; nechybí ale ani chvilka na zamyšlení během monologu Dolly Leviové a příjemným oživením je píseň v první polovině. Z herců tradičně excelovala E. Balzerová, které zdatně sekundovala S. Pogodová a L. Rous. Slabším se mi zdál výkon pana Maryšky. Nezbývá než dodat: "Ženy jsou opravdu úplně jiné, než muži."
(zadáno: 4.5.2015)
Velmi zdařilé provedení Pratchettovy Maškarády; kostýmy i scéna vtahují diváky do prostředí Zeměplochy a výkony všech herců jsou přinejmenším obdivuhodné. Vyzdvihla bych M. Tallerovou jako Bábi Zlopočasnou a J. Hejret Vojtkovou jako Stařenku Oggovou. Jediné, co ještě není zcela doladěné jsou zvukové efekty a pohyby na jevišti.
(zadáno: 31.3.2015)
Provedení libereckého divadla jsem se vcelku bála, ale nebyl důvod. Prvních 5 minut bylo velmi slabých, ale pak se herci rozjeli a byla radost zpěv poslouchat. Druhá půlka byla o něco slabší, ale to je dáno již předlohou. Alžběta Bartošová v roli Elizy zářila a za vyzdvihnutí stojí i výkony Martina Polácha a Oldřicha Kříže.
(zadáno: 21.3.2015)
Celkově velmi povedené představení, které ač veršované přibližuje hru mladšímu publiku. Inscenace plně využívá možností Malého divadla. Dojem mi bohužel zkazil dle mého názoru zbytečně protahovaný konec a přehrávané výkony T. Váhaly a K. Baranové. Naopak velmi příjemný byl výkon V. Korytářové, který předčil všechny ostatní.
(zadáno: 21.3.2015)
Pro mě velmi příjemný muzikál na páteční večer a oddech od celého týdne; člověk se na okamžik přenese do ponurého londýnského Whitechapelu. Režie a libreto od Lumíra Olšovského je kvalitní a texty písní jsou vtipné; kostýmy i výprava zaujaly též. Velké plus má úvodní scéna z hospody, která je typickou muzikálovou hromadnou zpívano-tancovanou :-)
(zadáno: 3.2.2015)
Musím vyzdvihnout výpravu a skvěle sladěné kostýmy - to za prvé. Za druhé hra sice vyžaduje velké nasazení mozku, ale když se člověku chce může si ji i užít. Co mě mrzelo byly časté přežblepty herců při vášnivých hádkách a možná někdy až zbytěčné přehrávání, ačkoli chápu, že občas i to mohlo být úmyslem.
(zadáno: 28.12.2014)
Na můj vkus až moc operní, ale jinak není co vytknout. Radim Schwab jako Fantom byl věruhodný a má na Fantoma krásný hlas. Výprava a kostýmy překonaly všechna očekávání.
(zadáno: 12.10.2014)
Taneční vystoupení a výprava celého představení trochu předčili zpěv, ačkoli texty Gábiny Osvaldové jsou opět chytlavé. Vyzvedla bych výkon Jana Kříže a jiřího Zonygy. I když předlohou je dětská knížka, jako představení pro děti bych ho necharakterizovala a je ku prospěchu děj příběhu znát.
Spoiler!!!: Politická satira v podání slona představení oživila a pro některé mohla být i vrcholem večera.
(zadáno: 7.9.2014)
Tleskám, tleskám, tleskám!!! Skvělé představení, úžasný muzikál, obdivuhodné výkony herců. A navíc vůbec nevadí, pokud divák Monthy Pythony nezná.
(zadáno: 22.3.2014)
Milé, vtipné a britské. Musím přiznat, že druhá půlka je atraktivnější a má jaksi lepší spád, nicméně celá hra je vtipná a člověku nezmizí úsměv z tváře ani dlouho po konci představení. Hlavní hvězdou je samozřejmě paní herečka Eliška Balzerová, ale mile překvapují i Marie Doležalová a Matěj Nechvátal. Hra je jednou z výborných konverzačních komedií britského autora Noëla Cowarda, což už je samo o sobě zárukou kvality a ve spojení s Divadlem Na Fidlovačce vzniká jedinečný divácký zážitek.
(zadáno: 14.2.2014)
Výborné představení a herecký koncert Z. Adamovské a P. Štěpánka. Hned po skončení hry mě sice trochu mrzelo, že neskončila happy-endem, ale nyní jsem za to ráda; není to tuctová hra a příjemně překvapí.
(zadáno: 31.1.2014)
Milé, dojemné, pohodové. Příjemný muzikálový zážitek, zvlášť bych vyzvedla výkony J. Kříže, R. Schwaba, M. Blahynkové a V. Zavřela, u kterého je vidět, že už je to pan herec a jeho výkon vypadá na jevišti velmi přirozeně.
(zadáno: 17.1.2014)
Skvělé, skvělé, skvělé! Nemám naprosto co vytknout. Výkon Tomáše Váhaly v hlavní roli byl neskutečně věrohodný a velmi se mi líbilo i vyřešení vedlejších rolí tím, že herci stále seděli na podiu v podstatě také sledovali celé představení. Nápad s tabulí místo jeviště je zajímavý a určitě velmi přínosný pro celou hru.
(zadáno: 19.12.2013)
Hra viděna dvakrát. Obdivuhodná je u tohoto zpracování kostýmní výprava. Słovní hříčky baví všechny diváky a obsazení kvalitních herců celý zážitek dokonale doladí.