Národní divadlo

Sluha dvou pánů

Premiéra: 22.9.1994. Překlad: Eva Bezděková. Dramaturgie: Johana Kudláčková. Scéna: Ivo Žídek. Kostýmy: Irena Greifová. Hudba: Miki Jelínek. Režie: Ivan Rajmont.
Inscenace byla uváděna i na scéně Stavovského divadla.
3:00 | Poslední uvedení: prosinec 2016.


Komedie bravurně rozehrávající styl dell´arte. O tom, že sloužit dvěma pánům je věc velmi ošidná, se na vlastní kůži přesvědčí sluha Truffaldino...
D10+

inscenace již byla stažena z repertoáru

Národní divadlo
Hodnocení inscenace
Redakce
63 %
Uživatelé
67 %
671401000
Volby

Hodnocení (149)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Koula 40 %
(zadáno: 21.9.2012, počet hodnocení: 1565)
přínosný / zajímavý komentář
35% Kdyby se v první půli páně Donutilovy výstupy seškrtaly na třetinu, byla by výsledkem svižná vtipná komedie. Ovšem po přestávce se inscenace mění v estrádu a "jedou v tom skoro všichni". Chápu ale, že mnou kritizované je přesně důvodem, proč je inscenace stále beznadějně vyprodaná, takže patříte-li do cílové skupiny, nedbejte na mé procentuální hodnocení a směle vyražte, litovat nebudete.
Kateřina Jírová 60 %
(zadáno: 16.5.2012, počet hodnocení: 309)
přínosný / zajímavý komentář
Viděla jsem Sluhu dvou pánů kdysi dávno, v době, kdy M. Donutil přešel do Prahy, a ještě nebyl hvězdou. Tehdy bylo hlediště rozděleno na dvě půlky, parter byl naprosto tuhý, a nechápal, co se to v Národním divadle děje, a galerie jásaly. Byť jsem jako studentka seděla na galerii, nepochopením geniality M. Donutila bych patřila do parteru. Praxe však ukázala, že z mého pohledu podbízivá prezentace M. Donutila je divácky úspěšná. Výkony ostatních herců byly u představení, které jsme viděla já, ve srovnání s M. Donutilem mnohem divadelně zajímavější.
Lukáš Dubský 70 %
(počet hodnocení: 852)
Jan Pařízek 70 %
(počet hodnocení: 784)
Jiří Landa 60 %
(počet hodnocení: 2895)
Helena Grégrová 60 %
(počet hodnocení: 1434)
Petr Tichý 80 %
(počet hodnocení: 89)
Pavel Širmer 60 %
(počet hodnocení: 1639)
přínosný / zajímavý komentář
V případě této inscenace, která má za sebou léta uvádění a stovky repríz, velmi záleží na době návštěvy. Měl jsem možnost vidět krátce po premiéře, kdy ještě nebyl M. Donutil tolik populární. Tehdy jsem byl nadšen a skvěle se bavil! Přibývající reprízy a některé změny v obsazení vedlejších rolí měly později za následek značný pokles úrovně. Opětovné přeobsazení a omlazení v roce 2006 naopak přineslo příjemné „osvěžení“. Mezitím však došlo k dalším změnám, které jsem už neviděl, a tak si netroufám odhadnout, jak vypadá inscenace dnes.
Michal Novák 70 %
(počet hodnocení: 1067)
přínosný / zajímavý komentář
Viděno dávno, pradávno. Jestli se z toho za ten čas stalo "úplně jiné představení", nechť si to režisér a hlavní protagonista srovnají sami se sebou...
Lukáš Brychta 60 %
(počet hodnocení: 186)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
NOvYl 70 %
(zadáno: 11.6.2019, počet hodnocení: 32)
přínosný / zajímavý komentář
Miroslava Donutila jako herce vyloženě "nemusím", takže jsem se musel přemáhat koupit lístky na toto představení. Nakonec jsem však nelitoval, stálo to rozhodně za to a jsem rád, že jsem představení stihl před tím než ho stáhli z programu.
=šel bych znovu
Psychoklara 70 %
(zadáno: 6.2.2019, počet hodnocení: 37)
přínosný / zajímavý komentář
Viděli jsme dokonce dvakrát a vždy jsme se skvěle bavili. Kdo si s sebou napodruhé nevzal kousek chleba pro Truffaldina, ten buď nemá srdce, nebo je moc stydlivý, než aby si veřejně hrál na boha :).
Troska 100 %
(zadáno: 18.3.2018, počet hodnocení: 31)
přínosný / zajímavý komentář
Když je Vám 12let, píše se rok 97, chcete být Truffaldinem na prknech Národního.
Lenkad 80 %
(zadáno: 28.2.2018, počet hodnocení: 61)
přínosný / zajímavý komentář
Sólo pro Miroslava Donutila. Zábava od začátku až do konce.
NinadeL 60 %
(zadáno: 14.5.2017, počet hodnocení: 115)
přínosný / zajímavý komentář
Příkladná commedia dell´arte a 22 let Donutilovy éry.
Majkoslavek 90 %
(zadáno: 21.12.2016, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
Tahle hra buď vzbudí nadšení a gejzír neřízené zábavy, nebo naopak vůbec nenadchne. A když říkám "tahle hra", myslím tím především M.Donutila. To, jakým způsobem si podmaňuje scénu a postupem času i publikum, je ojedinělé. Umí udělat "z komára velblouda" v tom nejlepším slova smyslu. I ostatní herci předvádějí působivé výkony, ačkoli jsou kvůli výše zmíněnému i dost přehlížené, a to jediné je mi osobně trochu líto. Právě proto, že nosným sloupem inscenace je jediná postava, se od málokoho dočkáme průměrné známky. Pro někoho divadelní nebe, pro druhé peklo. Já se hrdě hlásím k první skupině.
BaTerka45 80 %
(zadáno: 26.11.2016, počet hodnocení: 28)
přínosný / zajímavý komentář
Tuhle hru buď milujete, nebo nesnášíte. Já zastávám to první. Viděla jsem ji v Národním už celkem dávno, pak ještě ze záznamu a pokaždé mě pan Donutil dokázal rozesmát. Chápu i negativní názory, že je to jeho one man show, ale na druhou stranu je potřeba mu s pokorou přiznat úspěch. Sám dokáže strhnout celé Národní divadlo a to je pořád umění, které jen tak někdo nedokáže.
Irena7 20 %
(zadáno: 20.9.2016, počet hodnocení: 26)
přínosný / zajímavý komentář
Myslím, že derniéra přijde v pravý čas...
Strom-z 20 %
(zadáno: 13.9.2016, počet hodnocení: 34)
přínosný / zajímavý komentář
Ad. komentář Bethrezen
Coward 100 %
(zadáno: 19.6.2016, počet hodnocení: 212)
přínosný / zajímavý komentář
Viděl jsem divadelní záznam. Samotný námět je zajímavý. Goldoniho komedie jsou někdy takové zvláštní a ne vždy mě osloví (výjimkou je třeba liberecký Poprask na laguně, který se od ledna 2016 uvádí v Šaldově divadle). V ND se mi líbilo zejména režisérské zpracování Ivana Rajmonta, který naposledy vedl činohru právě v Liberci, a samozřejmě herecké výkony. Je pochopitelné, že když Sluhu ztvárňuje Miroslav Donutil, tak trochu větší pozornost strhává pouze na sebe (ale tak by to bylo u každého jiného herce, který by byl obsazen). Myslím, že hra by měla zůstat v původním zpracování a už se neměnit.
Ytoska 80 %
(zadáno: 31.5.2016, počet hodnocení: 53)
přínosný / zajímavý komentář
V jednadvaceti poprvé v Národním a zrovna na Sluhovi... na představení jsem se velmi těšila a musím říct, že lehce zklamalo má očekávání. Nesouhlasím s názory, že by pan Donutil na roli už neměl, ale na mě bylo ve hře až moc zbytečných scén plných vulgarismů, které se do Národního prostě nehodí.
Suma sumárum: výkony herců byly skvělé, ale podruhé už bych to vidět nemusela.
Navvy 50 %
(zadáno: 28.4.2016, počet hodnocení: 9)
přínosný / zajímavý komentář
Goldoni to nepsal pro divadlo jednoho herce! Miroslav Donutil je skvělý herec, mám ho moc rád, ale když s tímto představením začínal, měli ostatní více prostoru a on s nimi skvěle hrál. Postupem času se z ostatních herců stalo křoví a kouzlo Goldoniho zmizelo. To víte, na klasiku musí být přísnost...
Bethrezen 20 %
(zadáno: 30.3.2016, počet hodnocení: 51)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
V porovnání s televizním záznamem šla úroveň hry neskutečně dolů až na úroveň oplzlé exhibice pana Donutila. Toho jsem nikdy nepovažoval za úžasného herce ale co předvádí zde je mírně řečeno nevkusné. Bohužel si toto představení najde diváky, kteří aplaudují ve stoje a náramně se touto estrádou baví. Nebyli jsme jediní, kdo odcházel otráven. Hra byla dobrou komedií, ale tak před 10 až 15 lety, než panu Donutilovi popustili uzdu a nechali ho se takto uboze předvádět. Těch 20% procent dávám ostatním hercům, kteří byli mnohonásobně lepší než pan Donutil, ale ani ti už hru nezachrání.
Eninae 40 %
(zadáno: 2.3.2016, počet hodnocení: 29)
přínosný / zajímavý komentář
Za mě přeceňovaná inscenace. Možná jsem jen měla smůlu a pan Donutil je po těch letech vyčpělý. Vzala jsem rodiče a při odchodu z divadla jsem o tom raději víckrát nemluvili. Nadšení z žádné strany.
Sidl 90 %
(zadáno: 29.1.2016, počet hodnocení: 25)
přínosný / zajímavý komentář
Výborné představení a opravdu si nedovedu vysvětlit, že má pouze lehce nadprůměrné hodnocení. Myslím si, že o úspěchu a kvalitě herectví v této hře svědčí i více než 20 let nepřetržitě vyprodaného Národního divadla...nebo snad néé ?
Michaela Kunčarová 60 %
(zadáno: 19.1.2016, počet hodnocení: 58)
přínosný / zajímavý komentář
Bohužel jsem měla obrovské očekávání. Byla jsem zklamaná. Určitě je to lepší než průměr, ale že bych byla nadšená a toužila inscenaci vidět několikrát, říct nemohu.
Zdarda 50 %
(zadáno: 4.11.2015, počet hodnocení: 76)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Kdybych hodnotil představení z roku 1994 nebo ještě deset let poté, bylo by mé hodnocení kolem 80%. Bohužel ale zaúřadoval zub času a Sluha, stejně jako Miroslav Donutil, stárne a stává se již jen pokleslou komedií s plno šaškováním, ale bez vtipu.
Cindy.92 70 %
(zadáno: 28.3.2015, počet hodnocení: 314)
přínosný / zajímavý komentář
Představení hodnotím relativně vysoko protože už je to taková klasika, kterou by snad měl vidět každý a má něco do sebe. I když to opravdu není Miroslav Donutil. Na roli se nejspíš hodí a lidi baví, ale rozhodně ne ty, kteří nepřišlo na Donutilovu one man show...
Grea 80 %
(zadáno: 13.1.2015, počet hodnocení: 73)
přínosný / zajímavý komentář
Nepodařilo se mi vidět naživo, na televizním záznam ale koukám už odmala (první divadelní hra, kterou jsem kdy v TV viděla, nejvíce mi tehdy utkvěla v dětské hlavě scéna s chlebem) a viděla jsem ho doposud nejméně třikrát. Je to představení jednoho muže, ale v českých vodách se neztratí a zaslouží si uznání. Pokud někdo chce komedii jako z partesu, má ji mít.
Vivien 100 %
(zadáno: 8.1.2015, počet hodnocení: 8)
přínosný / zajímavý komentář
Klobouk dolů před panem Donutilem. Více než 20. let stejná role, vyprodané Národní divadlo a v něm standing ovation. Nic na tom nemění ani fakt, že se jedná o ,,taškařici" a ani to, že hra vypadá po 15. letech jinak, než televizní inscenace z roku 2000.
Ten kdo nebude urputně očekávat intonaci a přesnou interpretaci fórků, tak jak je zná, nemůže být zklamaný.
Vřele doporučuji.
Candie254 70 %
(zadáno: 24.11.2014, počet hodnocení: 212)
přínosný / zajímavý komentář
Inscenaci jsem viděla mnohokrát v TV, ale v současnosti je to pouze slabý odvar záznamu. Líbilo se mi to, ale kdyby Donutil vypustil polovinu úchylných náznaků, představení by to nijak neublížilo. Také nevím, čím to bylo, možná tím, že jsem seděla na boku, ale hercům bylo občas strašně špatně rozumět nebo je nebylo skoro slyšet... Kdo mne ale zaujal, tak Antonie Talacková. Spokojenost, ale mohlo to být daleko lepší.
Anchy 40 %
(zadáno: 9.11.2014, počet hodnocení: 28)
přínosný / zajímavý komentář
Mě to moc nenadchlo. Velmi často jsem se nudila..
Teejay 30 %
(zadáno: 2.11.2014, počet hodnocení: 66)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Pan Donutil exhibuje ego v komedii, při které marketing a šeptanda převažují nad provedením.
Lidová zábava v zlatém hávu Národního divadla, ušitá na míru publiku, které jezdí do divadla "na zájezd" nepříliš často.
Tři hodiny smutku nad stavem obecného kulturního názoru, a nakonec standing ovations. Jednoduše nejsem z cílové skupiny, protože ostatní se skvěle bavili a plácali po stehnech.
Honzy 30 %
(zadáno: 17.6.2014, počet hodnocení: 213)
přínosný / zajímavý komentář
Donutil a Sluha ...... se rovná ohromná podbízivost, nevkusnost, nízká umělecká hodnota, nevhodné uvádění inscenace v historické budově ND. Když to ovšem převážné většině diváků nevadí - nic s tím nenaděláte.Hodnocení 30%.
Luciferie 60 %
(zadáno: 16.6.2014, počet hodnocení: 121)
přínosný / zajímavý komentář
Mé oblíbené představení, které jsem sledovala několikrát ze záznamu, jsem měla konečně možnost vidět naživo. Po přečtení zdejších komentářů jsem se trochu obávala, že budu zklamaná, ale nebyla jsem. Za mě je to zábavné představení pro odreagování a výborný Miroslav Donutil (kdo ho nemá rád, ať nechodí).
Ba-jo 50 %
(zadáno: 30.3.2014, počet hodnocení: 212)
přínosný / zajímavý komentář
Dostal jsem se na toto představení až před rokem a nutně ho srovnával s TV záznamem...nějak mi přišlo, že živému představení po těch letech došla šťáva
Antinovak 30 %
(zadáno: 2.3.2014, počet hodnocení: 10)
přínosný / zajímavý komentář
Kabaret v nevhodném prostředí Národního divadla, druh této zápavy na tato prkna nepatříííí, exhibice pana Donutila se u mne zcela míjela účinkem. Bylo z toho smutno.
Adele 50 %
(zadáno: 16.1.2014, počet hodnocení: 46)
přínosný / zajímavý komentář
One man show pana Donutila
Ema123 60 %
(zadáno: 14.10.2013, počet hodnocení: 44)
přínosný / zajímavý komentář
Už to není to,co to bývalo.
Rambott 100 %
(zadáno: 17.5.2013, počet hodnocení: 14)
přínosný / zajímavý komentář
Toto je tak trochu moje srdcovka, takze hodnoceni nebude asi objektivni, nicmene... Ano stal se z toho kult, tezko rict proc. Ano je to o jednom cloveku a tim je Miroslav Donutil. Pres 500 repriz (myslim rok 2012-500. repriza) Ve svy podstate je to uplne blby, ale clovek nebo alespon ja se u toho zasmeje a zapomene na vse...takze proc by ne....kdo jeste nevidel tak urcite doporucuji.No a pokud mate doma nepotrebny chleba vemte si ho s sebou :-)
Mlha 60 %
(zadáno: 30.3.2013, počet hodnocení: 24)
přínosný / zajímavý komentář
Pěkné představení (klasický Goldoni), příjemně jsem se pobavil; ale jinak nechápu, proč je Sluha dvou pánů v Národním divadle stále vyprodaný. 63 %
Mondi.h 60 %
(zadáno: 26.2.2013, počet hodnocení: 31)
přínosný / zajímavý komentář
Hezké představení, ale bohužel pro mě výkon pana Donutila byl zklamáním. Jeho přiteplalý projev mi přišel v určitých momentech až trapný a do hry se nehodící. Toto představení jsem viděla asi před deseti lety, je možné, že za ty léta se propracoval ke zcela jiným výkonům.
Fr2709 60 %
(zadáno: 26.2.2013, počet hodnocení: 159)
přínosný / zajímavý komentář
Tři hodiny odreagování od běžného života. Otázkou je, zda-li je to hodně nebo málo !
Fedorocko 60 %
(zadáno: 25.2.2013, počet hodnocení: 567)
přínosný / zajímavý komentář
Asi ano,ale nebýt Mirka Donutila, tak nevím... Očekávání rozhodně větší následného dojmu.
Ivushka 50 %
(zadáno: 1.2.2013, počet hodnocení: 93)
přínosný / zajímavý komentář
No jako smála jsem se, ale pak už mi to přišlo chvílema spíš trapný a moc přehrávaný... Ale pudlik je super=D
Izamar 20 %
(zadáno: 14.1.2013, počet hodnocení: 16)
přínosný / zajímavý komentář
Něco tak podbízivého jsem už dlouho neviděl.
Vladimír10 70 %
(zadáno: 9.1.2013, počet hodnocení: 374)
přínosný / zajímavý komentář
Představení, které stojí za zhlédnutí pouze v případě, že se chcete královsky pobavit a vychutnat si herectví Miroslava Donutila. Určitý typ inscenací, mezi které patří i tento titul, se však nedá hrát skoro dvacet let! Ale přesto obdivuji Truffaldina, že ho toto představení i po 500. repríze stále ještě baví. Některé vtipy se již tak ohrály, že se je inscenátoři snaží zpestřit vulgárními posunky a narážkami, což ve většině případů neprospívá celku. Charisma si dokázali udržet především M. Donutil, F. Rajmont a P. Pelzer. Až na některé drobnosti, se mi tak inscenace líbila i v roce 2012.
Alenka 70 %
(zadáno: 9.1.2013, počet hodnocení: 40)
přínosný / zajímavý komentář
Proč musí pro boha být všechno tak přímočaré a vyřčené? Kde je hledání humoru v hlubinách? Kde je interlektuální rozcvička? Místo ní přišlo všechno naservírované na zlatém podnose.
Bišu 60 %
(zadáno: 16.11.2012, počet hodnocení: 184)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Představení vhodné hlavně pro členy fanklubu M. Donutila, což my tak úplně nejsme. Jeho trochu prvoplánový humor nám není vždy sympatický, ale jinak docela přijatelná klasická komedie.
Mr.ego 60 %
(zadáno: 16.12.2011, počet hodnocení: 64)
přínosný / zajímavý komentář
(+3)
Nezatracuji, ale stává se z toho lidová "řachanda" pro vesnické zájezdy a Donutilova one-man show.
LadyFrancess 100 %
(zadáno: 13.11.2011, počet hodnocení: 26)
přínosný / zajímavý komentář
Docela mě překvapilo zdejší ne moc vysoké hodnocení. Pro mě toto představení nemá chybičku.
Janis 60 %
(zadáno: 22.2.2011, počet hodnocení: 247)
přínosný / zajímavý komentář
Je dost těžké tuto hru po tolika reprízách objektivně hodnotit.
Maxim de Winter 50 %
(zadáno: 6.12.2010, počet hodnocení: 91)
přínosný / zajímavý komentář
Asi Goldoniho nejznamejsi comedia del arte. Predstaveni jako celek avsak trati na tom, ze hra je postavena na panu Donutilovi, coz nej pak dela onu "one man show.
Xcepek 80 %
(počet hodnocení: 551)
přínosný / zajímavý komentář
Nejznámější komedie ND. Goldoni v povedeném provedení. A Donutil? Nepřekonatelný.
Čiko 30 %
(počet hodnocení: 740)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Tuto inscenaci jsem viděl v roce 1995 krátce po jejím uvedení a byla výborná. Časem se z toho bohužel stalo One Man Show Miroslava Donutila.
Vedee 20 %
(počet hodnocení: 112)
přínosný / zajímavý komentář
Bohužel se mi to vůbec nelíbilo:-(
Jirkan 20 %
(počet hodnocení: 564)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Dá se ještě o této inscenaci mluvit jako o hodnotném představení?
Ondratej 10 %
(zadáno: 29.1.2014, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Z mého pohledu trapná estráda nenabízející prakticky nic zajímavého. Kdybych na představení přišel sám, ještě před přestávkou bych odešel. Nicméně jak již zde několik hodnotících podotklo, cílovou skupinu si představení bezpochyby úspěšně a dlouhodobě nachází. Já jsem ovšem trpěl.
Pana Donutila mi bylo dokonce až líto. Laciné a často samoúčelné přisprostlé vtípky jen dokreslily v mých očích ubohé představení.
Capinka 80 %
(zadáno: 30.4.2020, počet hodnocení: 71)
Anca.rambo 70 %
(zadáno: 8.4.2020, počet hodnocení: 57)
Karel.jakubec 100 %
(zadáno: 23.3.2020, počet hodnocení: 27)
Pajunkas 70 %
(zadáno: 24.2.2020, počet hodnocení: 46)
Liška.Pseudoluska 70 %
(zadáno: 3.12.2019, počet hodnocení: 15)
Bigrambo 80 %
(zadáno: 10.6.2019, počet hodnocení: 58)
Martina123 70 %
(zadáno: 14.3.2019, počet hodnocení: 68)
Katvo 100 %
(zadáno: 19.12.2018, počet hodnocení: 40)
Munoz 70 %
(zadáno: 1.12.2018, počet hodnocení: 107)
Kam 60 %
(zadáno: 6.10.2018, počet hodnocení: 67)
Ambrozka 90 %
(zadáno: 30.4.2018, počet hodnocení: 67)
Lexter 70 %
(zadáno: 28.2.2018, počet hodnocení: 11)
Deb 90 %
(zadáno: 29.1.2018, počet hodnocení: 24)
KatyO 40 %
(zadáno: 15.1.2017, počet hodnocení: 21)
Martina149 100 %
(zadáno: 22.12.2016, počet hodnocení: 13)
Jjitka 90 %
(zadáno: 18.11.2016, počet hodnocení: 16)
Michal Vávra 50 %
(zadáno: 9.11.2016, počet hodnocení: 22)
Greetchen 90 %
(zadáno: 23.6.2016, počet hodnocení: 80)
Andy2009 70 %
(zadáno: 16.4.2016, počet hodnocení: 40)
UnStable 70 %
(zadáno: 31.3.2016, počet hodnocení: 27)
Plšík 60 %
(zadáno: 29.3.2016, počet hodnocení: 523)
IlMagnifico 70 %
(zadáno: 20.3.2016, počet hodnocení: 107)
Sholi 90 %
(zadáno: 5.3.2016, počet hodnocení: 12)
Bejdule 100 %
(zadáno: 19.2.2016, počet hodnocení: 29)
Vratislav Honzálek 90 %
(zadáno: 8.2.2016, počet hodnocení: 108)
Tynyton 90 %
(zadáno: 5.1.2016, počet hodnocení: 6)
Bernardblack 70 %
(zadáno: 28.11.2015, počet hodnocení: 278)
Ivulin 100 %
(zadáno: 22.11.2015, počet hodnocení: 43)
Spiteri 60 %
(zadáno: 18.11.2015, počet hodnocení: 54)
Lukasm 100 %
(zadáno: 17.11.2015, počet hodnocení: 23)
Silencia 100 %
(zadáno: 4.10.2015, počet hodnocení: 32)
Agatha 100 %
(zadáno: 9.4.2015, počet hodnocení: 67)
Quincampoix 80 %
(zadáno: 21.3.2015, počet hodnocení: 55)
Jarolka 80 %
(zadáno: 23.2.2015, počet hodnocení: 23)
Lucilla 70 %
(zadáno: 18.1.2015, počet hodnocení: 214)
Ladylucifer 70 %
(zadáno: 14.12.2014, počet hodnocení: 14)
Ondrab 70 %
(zadáno: 9.12.2014, počet hodnocení: 9)
Kifup 70 %
(zadáno: 1.12.2014, počet hodnocení: 41)
Eviik 70 %
(zadáno: 14.11.2014, počet hodnocení: 288)
Goin 60 %
(zadáno: 17.7.2014, počet hodnocení: 41)
Lukrecie 70 %
(zadáno: 13.5.2014, počet hodnocení: 57)
Ally 60 %
(zadáno: 27.3.2014, počet hodnocení: 64)
Marks 90 %
(zadáno: 7.3.2014, počet hodnocení: 24)
Chamyl 70 %
(zadáno: 4.3.2014, počet hodnocení: 22)
Jaja70 10 %
(zadáno: 18.12.2013, počet hodnocení: 50)
LavinieCamui 10 %
(zadáno: 18.12.2013, počet hodnocení: 310)
Kafka 70 %
(zadáno: 11.12.2013, počet hodnocení: 9)
Monncca111 90 %
(zadáno: 4.11.2013, počet hodnocení: 7)
Arcipes 50 %
(zadáno: 3.11.2013, počet hodnocení: 136)
Kamihous 80 %
(zadáno: 12.10.2013, počet hodnocení: 32)
Togaf 60 %
(zadáno: 26.9.2013, počet hodnocení: 138)
Bertolda Brechta 100 %
(zadáno: 4.6.2013, počet hodnocení: 17)
Derryl 60 %
(zadáno: 26.4.2013, počet hodnocení: 62)
Lenka10 90 %
(zadáno: 13.3.2013, počet hodnocení: 94)
Tina00 80 %
(zadáno: 10.3.2013, počet hodnocení: 7)
Vugrinec 20 %
(zadáno: 6.3.2013, počet hodnocení: 41)
Moreni 80 %
(zadáno: 21.2.2013, počet hodnocení: 24)
Qása 80 %
(zadáno: 20.2.2013, počet hodnocení: 50)
Kalachr 90 %
(zadáno: 12.2.2013, počet hodnocení: 12)
Sherly 90 %
(zadáno: 5.1.2013, počet hodnocení: 54)
Ambrozok 80 %
(zadáno: 27.12.2012, počet hodnocení: 26)
Poristm 70 %
(zadáno: 17.12.2012, počet hodnocení: 87)
BlechTrommel 70 %
(zadáno: 30.11.2012, počet hodnocení: 25)
Sofie 70 %
(zadáno: 28.11.2012, počet hodnocení: 30)
Dovemummy-Alena S. 60 %
(zadáno: 16.10.2012, počet hodnocení: 147)
Veronicah 70 %
(zadáno: 29.9.2012, počet hodnocení: 37)
Lusilda 50 %
(zadáno: 5.6.2012, počet hodnocení: 75)
Sam198 80 %
(zadáno: 14.5.2012, počet hodnocení: 69)
Chbarca 60 %
(zadáno: 29.4.2012, počet hodnocení: 73)
Spytihnevovi 100 %
(zadáno: 20.4.2012, počet hodnocení: 22)
Wominick 90 %
(zadáno: 23.2.2012, počet hodnocení: 10)
Donpedro39 70 %
(zadáno: 25.12.2011, počet hodnocení: 138)
Hojojicek 80 %
(zadáno: 3.12.2011, počet hodnocení: 94)
Mr.Pumpkin 70 %
(zadáno: 29.11.2011, počet hodnocení: 36)
Eliska3 90 %
(zadáno: 18.11.2011, počet hodnocení: 11)
David.pocil 70 %
(zadáno: 12.11.2011, počet hodnocení: 27)
Lumca 70 %
(zadáno: 9.10.2011, počet hodnocení: 326)
V.morava 50 %
(zadáno: 4.10.2011, počet hodnocení: 557)
Maroš 80 %
(zadáno: 29.6.2011, počet hodnocení: 8)
Foook 70 %
(zadáno: 25.3.2011, počet hodnocení: 41)
Viktorkrovak 60 %
(zadáno: 1.3.2011, počet hodnocení: 65)
Lukáš 100 %
(zadáno: 10.2.2011, počet hodnocení: 17)
Olali 40 %
(zadáno: 19.11.2010, počet hodnocení: 53)
Petra 50 %
(počet hodnocení: 24)
Hiko 80 %
(počet hodnocení: 33)
Franz 20 %
(počet hodnocení: 27)
Hordubal 40 %
(počet hodnocení: 68)
Baemays 40 %
(počet hodnocení: 74)
Stakido 100 %
(zadáno: 5.6.2016, počet hodnocení: 3)
Znalec 60 %
(zadáno: 21.4.2015, počet hodnocení: 3)
Klepatrax 70 %
(zadáno: 11.12.2012, počet hodnocení: 3)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.