Národní divadlo

Sluha dvou pánů

Premiéra: 22.9.1994 | 3:00
Inscenace byla uváděna i na scéně Stavovského divadla.
Překlad: Eva Bezděková. Dramaturgie: Johana Kudláčková. Scéna: Ivo Žídek. Kostýmy: Irena Greifová. Hudba: Miki Jelínek. Režie: Ivan Rajmont.
Poslední uvedení: prosinec 2016.
Komedie bravurně rozehrávající styl dell´arte. O tom, že sloužit dvěma pánům je věc velmi ošidná, se na vlastní kůži přesvědčí sluha Truffaldino...
D10+  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Národní divadlo
Hodnocení inscenace
Redakce
63 %
Uživatelé
68 %
681501000

Volby

Hodnocení (159)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Koula  40 %
(zadáno: 21.9.2012, počet hodnocení: 1598)
+ přínosný / zajímavý komentář
35% Kdyby se v první půli páně Donutilovy výstupy seškrtaly na třetinu, byla by výsledkem svižná vtipná komedie. Ovšem po přestávce se inscenace mění v estrádu a "jedou v tom skoro všichni". Chápu ale, že mnou kritizované je přesně důvodem, proč je inscenace stále beznadějně vyprodaná, takže patříte-li do cílové skupiny, nedbejte na mé procentuální hodnocení a směle vyražte, litovat nebudete.
Kateřina Jírová  60 %
(zadáno: 16.5.2012, počet hodnocení: 320)
+ přínosný / zajímavý komentář
Viděla jsem Sluhu dvou pánů kdysi dávno, v době, kdy M. Donutil přešel do Prahy, a ještě nebyl hvězdou. Tehdy bylo hlediště rozděleno na dvě půlky, parter byl naprosto tuhý, a nechápal, co se to v Národním divadle děje, a galerie jásaly. Byť jsem jako studentka seděla na galerii, nepochopením geniality M. Donutila bych patřila do parteru. Praxe však ukázala, že z mého pohledu podbízivá prezentace M. Donutila je divácky úspěšná. Výkony ostatních herců byly u představení, které jsme viděla já, ve srovnání s M. Donutilem mnohem divadelně zajímavější.
Lukáš Dubský  70 %
(počet hodnocení: 937)
Jan Pařízek  70 %
(počet hodnocení: 816)
Jiří Landa  60 %
(počet hodnocení: 2905)
Helena Grégrová  60 %
(počet hodnocení: 1494)
Petr Tichý  80 %
(počet hodnocení: 89)
Pavel Širmer  60 %
(počet hodnocení: 1787)
+ přínosný / zajímavý komentář
V případě této inscenace, která má za sebou léta uvádění a stovky repríz, velmi záleží na době návštěvy. Měl jsem možnost vidět krátce po premiéře, kdy ještě nebyl M. Donutil tolik populární. Tehdy jsem byl nadšen a skvěle se bavil! Přibývající reprízy a některé změny v obsazení vedlejších rolí měly později za následek značný pokles úrovně. Opětovné přeobsazení a omlazení v roce 2006 naopak přineslo příjemné „osvěžení“. Mezitím však došlo k dalším změnám, které jsem už neviděl, a tak si netroufám odhadnout, jak vypadá inscenace dnes.
Michal Novák  70 %
(počet hodnocení: 1074)
+ přínosný / zajímavý komentář
Viděno dávno, pradávno. Jestli se z toho za ten čas stalo "úplně jiné představení", nechť si to režisér a hlavní protagonista srovnají sami se sebou...
Lukáš Brychta  60 %
(počet hodnocení: 186)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Krocka  100 %
(zadáno: 27.3.2021, počet hodnocení: 21)
přínosný / zajímavý komentář
Už je to pár let, co jsem toto představení viděla a s láskou na něj vzpomínám dodnes. Měla jsem ta největší očekávání, která byla do puntíku splněna. Výkon pana Donutila naprosto excelentní, jeho hlášky používám dodnes. Smála jsem se snad od začátku do konce. Představení v režii pana Rajmonta, bylo skvěle pojato a představeno divákovi. Příběh sice trochu předvídatelný, ale tady mi to nevadilo. Kdybych mohla, dám více než 100%, protože tohle je pro mne divadelní srdcovka, kterou jen tak něco nepřekoná (jestli vůbec někdy něco).
Jimi Joker  90 %
(zadáno: 15.3.2021, počet hodnocení: 50)
přínosný / zajímavý komentář
Zvláštní, že u filmových fanoušků na čsfd.cz má záznam inscenace 94% od 10 000 hodnotících a tady jen lehce nadprůměr. Asi lepší v tv než naživo :-D
Matěj Konečný  80 %
(zadáno: 8.2.2021, počet hodnocení: 122)
přínosný / zajímavý komentář
Viděno online v době covidové, škoda, že už po derniéře...
NOvYl  70 %
(zadáno: 11.6.2019, počet hodnocení: 32)
přínosný / zajímavý komentář
Miroslava Donutila jako herce vyloženě "nemusím", takže jsem se musel přemáhat koupit lístky na toto představení. Nakonec jsem však nelitoval, stálo to rozhodně za to a jsem rád, že jsem představení stihl před tím než ho stáhli z programu.
=šel bych znovu
Psychoklara  70 %
(zadáno: 6.2.2019, počet hodnocení: 37)
přínosný / zajímavý komentář
Viděli jsme dokonce dvakrát a vždy jsme se skvěle bavili. Kdo si s sebou napodruhé nevzal kousek chleba pro Truffaldina, ten buď nemá srdce, nebo je moc stydlivý, než aby si veřejně hrál na boha :).
Troska  100 %
(zadáno: 18.3.2018, počet hodnocení: 31)
přínosný / zajímavý komentář
Když je Vám 12let, píše se rok 97, chcete být Truffaldinem na prknech Národního.
Lenkad  80 %
(zadáno: 28.2.2018, počet hodnocení: 61)
přínosný / zajímavý komentář
Sólo pro Miroslava Donutila. Zábava od začátku až do konce.
NinadeL  60 %
(zadáno: 14.5.2017, počet hodnocení: 128)
přínosný / zajímavý komentář
Příkladná commedia dell´arte a 22 let Donutilovy éry.
Majkoslavek  90 %
(zadáno: 21.12.2016, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
Tahle hra buď vzbudí nadšení a gejzír neřízené zábavy, nebo naopak vůbec nenadchne. A když říkám "tahle hra", myslím tím především M.Donutila. To, jakým způsobem si podmaňuje scénu a postupem času i publikum, je ojedinělé. Umí udělat "z komára velblouda" v tom nejlepším slova smyslu. I ostatní herci předvádějí působivé výkony, ačkoli jsou kvůli výše zmíněnému i dost přehlížené, a to jediné je mi osobně trochu líto. Právě proto, že nosným sloupem inscenace je jediná postava, se od málokoho dočkáme průměrné známky. Pro někoho divadelní nebe, pro druhé peklo. Já se hrdě hlásím k první skupině.
BaTerka45  80 %
(zadáno: 26.11.2016, počet hodnocení: 34)
přínosný / zajímavý komentář
Tuhle hru buď milujete, nebo nesnášíte. Já zastávám to první. Viděla jsem ji v Národním už celkem dávno, pak ještě ze záznamu a pokaždé mě pan Donutil dokázal rozesmát. Chápu i negativní názory, že je to jeho one man show, ale na druhou stranu je potřeba mu s pokorou přiznat úspěch. Sám dokáže strhnout celé Národní divadlo a to je pořád umění, které jen tak někdo nedokáže.
Irena7  20 %
(zadáno: 20.9.2016, počet hodnocení: 27)
přínosný / zajímavý komentář
Myslím, že derniéra přijde v pravý čas...
Strom-z  20 %
(zadáno: 13.9.2016, počet hodnocení: 42)
přínosný / zajímavý komentář
Ad. komentář Bethrezen
Coward  100 %
(zadáno: 19.6.2016, počet hodnocení: 242)
přínosný / zajímavý komentář
Viděl jsem divadelní záznam. Samotný námět je zajímavý. Goldoniho komedie jsou někdy takové zvláštní a ne vždy mě osloví (výjimkou je třeba liberecký Poprask na laguně, který se od ledna 2016 uvádí v Šaldově divadle). V ND se mi líbilo zejména režisérské zpracování Ivana Rajmonta, který naposledy vedl činohru právě v Liberci, a samozřejmě herecké výkony. Je pochopitelné, že když Sluhu ztvárňuje Miroslav Donutil, tak trochu větší pozornost strhává pouze na sebe (ale tak by to bylo u každého jiného herce, který by byl obsazen). Myslím, že hra by měla zůstat v původním zpracování a už se neměnit.
Ytoska  80 %
(zadáno: 31.5.2016, počet hodnocení: 53)
přínosný / zajímavý komentář
V jednadvaceti poprvé v Národním a zrovna na Sluhovi... na představení jsem se velmi těšila a musím říct, že lehce zklamalo má očekávání. Nesouhlasím s názory, že by pan Donutil na roli už neměl, ale na mě bylo ve hře až moc zbytečných scén plných vulgarismů, které se do Národního prostě nehodí.
Suma sumárum: výkony herců byly skvělé, ale podruhé už bych to vidět nemusela.
Navvy  50 %
(zadáno: 28.4.2016, počet hodnocení: 9)
přínosný / zajímavý komentář
Goldoni to nepsal pro divadlo jednoho herce! Miroslav Donutil je skvělý herec, mám ho moc rád, ale když s tímto představením začínal, měli ostatní více prostoru a on s nimi skvěle hrál. Postupem času se z ostatních herců stalo křoví a kouzlo Goldoniho zmizelo. To víte, na klasiku musí být přísnost...
Bethrezen  20 %
(zadáno: 30.3.2016, počet hodnocení: 51)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
V porovnání s televizním záznamem šla úroveň hry neskutečně dolů až na úroveň oplzlé exhibice pana Donutila. Toho jsem nikdy nepovažoval za úžasného herce ale co předvádí zde je mírně řečeno nevkusné. Bohužel si toto představení najde diváky, kteří aplaudují ve stoje a náramně se touto estrádou baví. Nebyli jsme jediní, kdo odcházel otráven. Hra byla dobrou komedií, ale tak před 10 až 15 lety, než panu Donutilovi popustili uzdu a nechali ho se takto uboze předvádět. Těch 20% procent dávám ostatním hercům, kteří byli mnohonásobně lepší než pan Donutil, ale ani ti už hru nezachrání.
Eninae  40 %
(zadáno: 2.3.2016, počet hodnocení: 29)
přínosný / zajímavý komentář
Za mě přeceňovaná inscenace. Možná jsem jen měla smůlu a pan Donutil je po těch letech vyčpělý. Vzala jsem rodiče a při odchodu z divadla jsem o tom raději víckrát nemluvili. Nadšení z žádné strany.
Sidl  90 %
(zadáno: 29.1.2016, počet hodnocení: 29)
přínosný / zajímavý komentář
Výborné představení a opravdu si nedovedu vysvětlit, že má pouze lehce nadprůměrné hodnocení. Myslím si, že o úspěchu a kvalitě herectví v této hře svědčí i více než 20 let nepřetržitě vyprodaného Národního divadla...nebo snad néé ?
Michaela Kunčarová  60 %
(zadáno: 19.1.2016, počet hodnocení: 58)
přínosný / zajímavý komentář
Bohužel jsem měla obrovské očekávání. Byla jsem zklamaná. Určitě je to lepší než průměr, ale že bych byla nadšená a toužila inscenaci vidět několikrát, říct nemohu.
Zdarda  50 %
(zadáno: 4.11.2015, počet hodnocení: 78)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Kdybych hodnotil představení z roku 1994 nebo ještě deset let poté, bylo by mé hodnocení kolem 80%. Bohužel ale zaúřadoval zub času a Sluha, stejně jako Miroslav Donutil, stárne a stává se již jen pokleslou komedií s plno šaškováním, ale bez vtipu.
Cindy.92  70 %
(zadáno: 28.3.2015, počet hodnocení: 314)
přínosný / zajímavý komentář
Představení hodnotím relativně vysoko protože už je to taková klasika, kterou by snad měl vidět každý a má něco do sebe. I když to opravdu není Miroslav Donutil. Na roli se nejspíš hodí a lidi baví, ale rozhodně ne ty, kteří nepřišlo na Donutilovu one man show...
Grea  80 %
(zadáno: 13.1.2015, počet hodnocení: 77)
přínosný / zajímavý komentář
Nepodařilo se mi vidět naživo, na televizním záznam ale koukám už odmala (první divadelní hra, kterou jsem kdy v TV viděla, nejvíce mi tehdy utkvěla v dětské hlavě scéna s chlebem) a viděla jsem ho doposud nejméně třikrát. Je to představení jednoho muže, ale v českých vodách se neztratí a zaslouží si uznání. Pokud někdo chce komedii jako z partesu, má ji mít.
Vivien  100 %
(zadáno: 8.1.2015, počet hodnocení: 8)
přínosný / zajímavý komentář
Klobouk dolů před panem Donutilem. Více než 20. let stejná role, vyprodané Národní divadlo a v něm standing ovation. Nic na tom nemění ani fakt, že se jedná o ,,taškařici" a ani to, že hra vypadá po 15. letech jinak, než televizní inscenace z roku 2000.
Ten kdo nebude urputně očekávat intonaci a přesnou interpretaci fórků, tak jak je zná, nemůže být zklamaný.
Vřele doporučuji.
Candie254  70 %
(zadáno: 24.11.2014, počet hodnocení: 218)
přínosný / zajímavý komentář
Inscenaci jsem viděla mnohokrát v TV, ale v současnosti je to pouze slabý odvar záznamu. Líbilo se mi to, ale kdyby Donutil vypustil polovinu úchylných náznaků, představení by to nijak neublížilo. Také nevím, čím to bylo, možná tím, že jsem seděla na boku, ale hercům bylo občas strašně špatně rozumět nebo je nebylo skoro slyšet... Kdo mne ale zaujal, tak Antonie Talacková. Spokojenost, ale mohlo to být daleko lepší.
Anchy  40 %
(zadáno: 9.11.2014, počet hodnocení: 28)
přínosný / zajímavý komentář
Mě to moc nenadchlo. Velmi často jsem se nudila..
Teejay  30 %
(zadáno: 2.11.2014, počet hodnocení: 66)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Pan Donutil exhibuje ego v komedii, při které marketing a šeptanda převažují nad provedením.
Lidová zábava v zlatém hávu Národního divadla, ušitá na míru publiku, které jezdí do divadla "na zájezd" nepříliš často.
Tři hodiny smutku nad stavem obecného kulturního názoru, a nakonec standing ovations. Jednoduše nejsem z cílové skupiny, protože ostatní se skvěle bavili a plácali po stehnech.
Honzy  30 %
(zadáno: 17.6.2014, počet hodnocení: 246)
přínosný / zajímavý komentář
Donutil a Sluha ...... se rovná ohromná podbízivost, nevkusnost, nízká umělecká hodnota, nevhodné uvádění inscenace v historické budově ND. Když to ovšem převážné většině diváků nevadí - nic s tím nenaděláte.Hodnocení 30%.
Luciferie  60 %
(zadáno: 16.6.2014, počet hodnocení: 121)
přínosný / zajímavý komentář
Mé oblíbené představení, které jsem sledovala několikrát ze záznamu, jsem měla konečně možnost vidět naživo. Po přečtení zdejších komentářů jsem se trochu obávala, že budu zklamaná, ale nebyla jsem. Za mě je to zábavné představení pro odreagování a výborný Miroslav Donutil (kdo ho nemá rád, ať nechodí).
Ba-jo  50 %
(zadáno: 30.3.2014, počet hodnocení: 225)
přínosný / zajímavý komentář
Dostal jsem se na toto představení až před rokem a nutně ho srovnával s TV záznamem...nějak mi přišlo, že živému představení po těch letech došla šťáva
Antinovak  30 %
(zadáno: 2.3.2014, počet hodnocení: 10)
přínosný / zajímavý komentář
Kabaret v nevhodném prostředí Národního divadla, druh této zápavy na tato prkna nepatříííí, exhibice pana Donutila se u mne zcela míjela účinkem. Bylo z toho smutno.
Adele  50 %
(zadáno: 16.1.2014, počet hodnocení: 46)
přínosný / zajímavý komentář
One man show pana Donutila
Ema123  60 %
(zadáno: 14.10.2013, počet hodnocení: 44)
přínosný / zajímavý komentář
Už to není to,co to bývalo.
Rambott  100 %
(zadáno: 17.5.2013, počet hodnocení: 14)
přínosný / zajímavý komentář
Toto je tak trochu moje srdcovka, takze hodnoceni nebude asi objektivni, nicmene... Ano stal se z toho kult, tezko rict proc. Ano je to o jednom cloveku a tim je Miroslav Donutil. Pres 500 repriz (myslim rok 2012-500. repriza) Ve svy podstate je to uplne blby, ale clovek nebo alespon ja se u toho zasmeje a zapomene na vse...takze proc by ne....kdo jeste nevidel tak urcite doporucuji.No a pokud mate doma nepotrebny chleba vemte si ho s sebou :-)
Mlha  60 %
(zadáno: 30.3.2013, počet hodnocení: 24)
přínosný / zajímavý komentář
Pěkné představení (klasický Goldoni), příjemně jsem se pobavil; ale jinak nechápu, proč je Sluha dvou pánů v Národním divadle stále vyprodaný. 63 %
Mondi.h  60 %
(zadáno: 26.2.2013, počet hodnocení: 31)
přínosný / zajímavý komentář
Hezké představení, ale bohužel pro mě výkon pana Donutila byl zklamáním. Jeho přiteplalý projev mi přišel v určitých momentech až trapný a do hry se nehodící. Toto představení jsem viděla asi před deseti lety, je možné, že za ty léta se propracoval ke zcela jiným výkonům.
Fr2709  60 %
(zadáno: 26.2.2013, počet hodnocení: 166)
přínosný / zajímavý komentář
Tři hodiny odreagování od běžného života. Otázkou je, zda-li je to hodně nebo málo !
Fedorocko  60 %
(zadáno: 25.2.2013, počet hodnocení: 610)
přínosný / zajímavý komentář
Asi ano,ale nebýt Mirka Donutila, tak nevím... Očekávání rozhodně větší následného dojmu.
Ivushka  50 %
(zadáno: 1.2.2013, počet hodnocení: 93)
přínosný / zajímavý komentář
No jako smála jsem se, ale pak už mi to přišlo chvílema spíš trapný a moc přehrávaný... Ale pudlik je super=D
Izamar  20 %
(zadáno: 14.1.2013, počet hodnocení: 16)
přínosný / zajímavý komentář
Něco tak podbízivého jsem už dlouho neviděl.
Vladimír10  70 %
(zadáno: 9.1.2013, počet hodnocení: 468)
přínosný / zajímavý komentář
Představení, které stojí za zhlédnutí pouze v případě, že se chcete královsky pobavit a vychutnat si herectví Miroslava Donutila. Určitý typ inscenací, mezi které patří i tento titul, se však nedá hrát skoro dvacet let! Ale přesto obdivuji Truffaldina, že ho toto představení i po 500. repríze stále ještě baví. Některé vtipy se již tak ohrály, že se je inscenátoři snaží zpestřit vulgárními posunky a narážkami, což ve většině případů neprospívá celku. Charisma si dokázali udržet především M. Donutil, F. Rajmont a P. Pelzer. Až na některé drobnosti, se mi tak inscenace líbila i v roce 2012.
Alenka  70 %
(zadáno: 9.1.2013, počet hodnocení: 40)
přínosný / zajímavý komentář
Proč musí pro boha být všechno tak přímočaré a vyřčené? Kde je hledání humoru v hlubinách? Kde je interlektuální rozcvička? Místo ní přišlo všechno naservírované na zlatém podnose.
Bišu  60 %
(zadáno: 16.11.2012, počet hodnocení: 201)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Představení vhodné hlavně pro členy fanklubu M. Donutila, což my tak úplně nejsme. Jeho trochu prvoplánový humor nám není vždy sympatický, ale jinak docela přijatelná klasická komedie.
Mr.ego  60 %
(zadáno: 16.12.2011, počet hodnocení: 64)
přínosný / zajímavý komentář
(+3)
Nezatracuji, ale stává se z toho lidová "řachanda" pro vesnické zájezdy a Donutilova one-man show.
LadyFrancess  100 %
(zadáno: 13.11.2011, počet hodnocení: 26)
přínosný / zajímavý komentář
Docela mě překvapilo zdejší ne moc vysoké hodnocení. Pro mě toto představení nemá chybičku.
Janis  60 %
(zadáno: 22.2.2011, počet hodnocení: 252)
přínosný / zajímavý komentář
Je dost těžké tuto hru po tolika reprízách objektivně hodnotit.
Maxim de Winter  50 %
(zadáno: 6.12.2010, počet hodnocení: 91)
přínosný / zajímavý komentář
Asi Goldoniho nejznamejsi comedia del arte. Predstaveni jako celek avsak trati na tom, ze hra je postavena na panu Donutilovi, coz nej pak dela onu "one man show.
Xcepek  80 %
(počet hodnocení: 587)
přínosný / zajímavý komentář
Nejznámější komedie ND. Goldoni v povedeném provedení. A Donutil? Nepřekonatelný.
Čiko  30 %
(počet hodnocení: 840)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Tuto inscenaci jsem viděl v roce 1995 krátce po jejím uvedení a byla výborná. Časem se z toho bohužel stalo One Man Show Miroslava Donutila.
Vedee  20 %
(počet hodnocení: 112)
přínosný / zajímavý komentář
Bohužel se mi to vůbec nelíbilo:-(
Jirkan  20 %
(počet hodnocení: 564)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Dá se ještě o této inscenaci mluvit jako o hodnotném představení?
Ondratej  10 %
(zadáno: 29.1.2014, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Z mého pohledu trapná estráda nenabízející prakticky nic zajímavého. Kdybych na představení přišel sám, ještě před přestávkou bych odešel. Nicméně jak již zde několik hodnotících podotklo, cílovou skupinu si představení bezpochyby úspěšně a dlouhodobě nachází. Já jsem ovšem trpěl.
Pana Donutila mi bylo dokonce až líto. Laciné a často samoúčelné přisprostlé vtípky jen dokreslily v mých očích ubohé představení.
Veronička  70 %
(zadáno: 4.5.2022, počet hodnocení: 51)
Kjama  80 %
(zadáno: 5.2.2022, počet hodnocení: 101)
Michalmusek  90 %
(zadáno: 25.12.2021, počet hodnocení: 253)
Saviour1  100 %
(zadáno: 19.12.2021, počet hodnocení: 39)
Islavicek  70 %
(zadáno: 17.11.2021, počet hodnocení: 10)
Tatranka1  80 %
(zadáno: 14.2.2021, počet hodnocení: 23)
Chupetica  50 %
(zadáno: 14.2.2021, počet hodnocení: 134)
Capinka  80 %
(zadáno: 30.4.2020, počet hodnocení: 77)
Anca.rambo  70 %
(zadáno: 8.4.2020, počet hodnocení: 91)
Karel.jakubec  100 %
(zadáno: 23.3.2020, počet hodnocení: 27)
Pajunkas  70 %
(zadáno: 24.2.2020, počet hodnocení: 46)
Liška.Pseudoluska  70 %
(zadáno: 3.12.2019, počet hodnocení: 15)
Bigrambo  80 %
(zadáno: 10.6.2019, počet hodnocení: 62)
Martina123  70 %
(zadáno: 14.3.2019, počet hodnocení: 73)
Katvo  100 %
(zadáno: 19.12.2018, počet hodnocení: 40)
Munoz  70 %
(zadáno: 1.12.2018, počet hodnocení: 107)
Kam  60 %
(zadáno: 6.10.2018, počet hodnocení: 67)
Ambrozka  90 %
(zadáno: 30.4.2018, počet hodnocení: 67)
Lexter  70 %
(zadáno: 28.2.2018, počet hodnocení: 11)
Deb  90 %
(zadáno: 29.1.2018, počet hodnocení: 24)
KatyO  40 %
(zadáno: 15.1.2017, počet hodnocení: 21)
Martina149  100 %
(zadáno: 22.12.2016, počet hodnocení: 16)
Jjitka  90 %
(zadáno: 18.11.2016, počet hodnocení: 16)
Michal Vávra  50 %
(zadáno: 9.11.2016, počet hodnocení: 22)
Greetchen  90 %
(zadáno: 23.6.2016, počet hodnocení: 80)
Andy2009  70 %
(zadáno: 16.4.2016, počet hodnocení: 40)
UnStable  70 %
(zadáno: 31.3.2016, počet hodnocení: 27)
Plšík  60 %
(zadáno: 29.3.2016, počet hodnocení: 653)
IlMagnifico  70 %
(zadáno: 20.3.2016, počet hodnocení: 107)
Sholi  90 %
(zadáno: 5.3.2016, počet hodnocení: 12)
Bejdule  100 %
(zadáno: 19.2.2016, počet hodnocení: 29)
Vratislav Honzálek  90 %
(zadáno: 8.2.2016, počet hodnocení: 109)
Tynyton  90 %
(zadáno: 5.1.2016, počet hodnocení: 6)
Bernardblack  70 %
(zadáno: 28.11.2015, počet hodnocení: 304)
Ivulin  100 %
(zadáno: 22.11.2015, počet hodnocení: 43)
Spiteri  60 %
(zadáno: 18.11.2015, počet hodnocení: 54)
Lukasm  100 %
(zadáno: 17.11.2015, počet hodnocení: 23)
Silencia  100 %
(zadáno: 4.10.2015, počet hodnocení: 33)
Agatha  100 %
(zadáno: 9.4.2015, počet hodnocení: 69)
Quincampoix  80 %
(zadáno: 21.3.2015, počet hodnocení: 55)
Jarolka  80 %
(zadáno: 23.2.2015, počet hodnocení: 23)
Lucilla  70 %
(zadáno: 18.1.2015, počet hodnocení: 214)
Ladylucifer  70 %
(zadáno: 14.12.2014, počet hodnocení: 14)
Ondrab  70 %
(zadáno: 9.12.2014, počet hodnocení: 9)
Kifup  70 %
(zadáno: 1.12.2014, počet hodnocení: 41)
Eviik  70 %
(zadáno: 14.11.2014, počet hodnocení: 288)
Goin  60 %
(zadáno: 17.7.2014, počet hodnocení: 42)
Lukrecie  70 %
(zadáno: 13.5.2014, počet hodnocení: 63)
Ally  60 %
(zadáno: 27.3.2014, počet hodnocení: 64)
Marks  90 %
(zadáno: 7.3.2014, počet hodnocení: 24)
Chamyl  70 %
(zadáno: 4.3.2014, počet hodnocení: 22)
Jaja70  10 %
(zadáno: 18.12.2013, počet hodnocení: 54)
LavinieCamui  10 %
(zadáno: 18.12.2013, počet hodnocení: 564)
Kafka  70 %
(zadáno: 11.12.2013, počet hodnocení: 9)
Monncca111  90 %
(zadáno: 4.11.2013, počet hodnocení: 7)
Arcipes  50 %
(zadáno: 3.11.2013, počet hodnocení: 136)
Kamihous  80 %
(zadáno: 12.10.2013, počet hodnocení: 32)
Togaf  60 %
(zadáno: 26.9.2013, počet hodnocení: 151)
Bertolda Brechta  100 %
(zadáno: 4.6.2013, počet hodnocení: 17)
Derryl  60 %
(zadáno: 26.4.2013, počet hodnocení: 62)
Lenka10  90 %
(zadáno: 13.3.2013, počet hodnocení: 94)
Tina00  80 %
(zadáno: 10.3.2013, počet hodnocení: 7)
Vugrinec  20 %
(zadáno: 6.3.2013, počet hodnocení: 41)
Moreni  80 %
(zadáno: 21.2.2013, počet hodnocení: 24)
Qása  80 %
(zadáno: 20.2.2013, počet hodnocení: 50)
Kalachr  90 %
(zadáno: 12.2.2013, počet hodnocení: 12)
Sherly  90 %
(zadáno: 5.1.2013, počet hodnocení: 60)
Ambrozok  80 %
(zadáno: 27.12.2012, počet hodnocení: 26)
Poristm  70 %
(zadáno: 17.12.2012, počet hodnocení: 87)
BlechTrommel  70 %
(zadáno: 30.11.2012, počet hodnocení: 25)
Sofie  70 %
(zadáno: 28.11.2012, počet hodnocení: 30)
Dovemummy-Alena S.  60 %
(zadáno: 16.10.2012, počet hodnocení: 147)
Veronicah  70 %
(zadáno: 29.9.2012, počet hodnocení: 38)
Lusilda  50 %
(zadáno: 5.6.2012, počet hodnocení: 76)
Sam198  80 %
(zadáno: 14.5.2012, počet hodnocení: 74)
Chbarca  60 %
(zadáno: 29.4.2012, počet hodnocení: 73)
Spytihnevovi  100 %
(zadáno: 20.4.2012, počet hodnocení: 22)
Wominick  90 %
(zadáno: 23.2.2012, počet hodnocení: 10)
Donpedro39  70 %
(zadáno: 25.12.2011, počet hodnocení: 138)
Hojojicek  80 %
(zadáno: 3.12.2011, počet hodnocení: 94)
Mr.Pumpkin  70 %
(zadáno: 29.11.2011, počet hodnocení: 36)
Eliska3  90 %
(zadáno: 18.11.2011, počet hodnocení: 11)
David.pocil  70 %
(zadáno: 12.11.2011, počet hodnocení: 27)
Lumca  70 %
(zadáno: 9.10.2011, počet hodnocení: 337)
V.morava  50 %
(zadáno: 4.10.2011, počet hodnocení: 559)
Maroš  80 %
(zadáno: 29.6.2011, počet hodnocení: 8)
Foook  70 %
(zadáno: 25.3.2011, počet hodnocení: 41)
Viktorkrovak  60 %
(zadáno: 1.3.2011, počet hodnocení: 65)
Lukáš  100 %
(zadáno: 10.2.2011, počet hodnocení: 17)
Olali  40 %
(zadáno: 19.11.2010, počet hodnocení: 53)
Petra  50 %
(počet hodnocení: 24)
Hiko  80 %
(počet hodnocení: 35)
Franz  20 %
(počet hodnocení: 27)
Hordubal  40 %
(počet hodnocení: 68)
Baemays  40 %
(počet hodnocení: 74)
Stakido  100 %
(zadáno: 5.6.2016, počet hodnocení: 3)
Znalec  60 %
(zadáno: 21.4.2015, počet hodnocení: 3)
Klepatrax  70 %
(zadáno: 11.12.2012, počet hodnocení: 3)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.