Národní divadlo

Sluha dvou pánů

Premiéra: 22.9.1994 | 3:00
Inscenace byla uváděna i na scéně Stavovského divadla.
Překlad: Eva Bezděková. Dramaturgie: Johana Kudláčková. Scéna: Ivo Žídek. Kostýmy: Irena Greifová. Hudba: Miki Jelínek. Režie: Ivan Rajmont.
Poslední uvedení: prosinec 2016.
Komedie bravurně rozehrávající styl dell´arte. O tom, že sloužit dvěma pánům je věc velmi ošidná, se na vlastní kůži přesvědčí sluha Truffaldino...
D10+  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Národní divadlo
Hodnocení inscenace
Redakce
63 %
Uživatelé
69 %
kontroverzní inscenace (422.)
691621000
Volby

Hodnocení (170)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Koula  40 %
21.9.2012 | 1600 hodnocení
+ souhlasím
35% Kdyby se v první půli páně Donutilovy výstupy seškrtaly na třetinu, byla by výsledkem svižná vtipná komedie. Ovšem po přestávce se inscenace mění v estrádu a "jedou v tom skoro všichni". Chápu ale, že mnou kritizované je přesně důvodem, proč je inscenace stále beznadějně vyprodaná, takže patříte-li do cílové skupiny, nedbejte na mé procentuální hodnocení a směle vyražte, litovat nebudete.
Kateřina Jírová  60 %
16.5.2012 | 348 hodnocení
+ souhlasím
Viděla jsem Sluhu dvou pánů kdysi dávno, v době, kdy M. Donutil přešel do Prahy, a ještě nebyl hvězdou. Tehdy bylo hlediště rozděleno na dvě půlky, parter byl naprosto tuhý, a nechápal, co se to v Národním divadle děje, a galerie jásaly. Byť jsem jako studentka seděla na galerii, nepochopením geniality M. Donutila bych patřila do parteru. Praxe však ukázala, že z mého pohledu podbízivá prezentace M. Donutila je divácky úspěšná. Výkony ostatních herců byly u představení, které jsme viděla já, ve srovnání s M. Donutilem mnohem divadelně zajímavější.
Lukáš Dubský  70 %
1143 hodnocení
Jan Pařízek  70 %
908 hodnocení
Jiří Landa  60 %
3031 hodnocení
Helena Grégrová  60 %
1674 hodnocení
Petr Tichý  80 %
89 hodnocení
Pavel Širmer  60 %
2013 hodnocení
+ souhlasím
V případě této inscenace, která má za sebou léta uvádění a stovky repríz, velmi záleží na době návštěvy. Měl jsem možnost vidět krátce po premiéře, kdy ještě nebyl M. Donutil tolik populární. Tehdy jsem byl nadšen a skvěle se bavil! Přibývající reprízy a některé změny v obsazení vedlejších rolí měly později za následek značný pokles úrovně. Opětovné přeobsazení a omlazení v roce 2006 naopak přineslo příjemné „osvěžení“. Mezitím však došlo k dalším změnám, které jsem už neviděl, a tak si netroufám odhadnout, jak vypadá inscenace dnes.
Michal Novák  70 %
1157 hodnocení
+ souhlasím
Viděno dávno, pradávno. Jestli se z toho za ten čas stalo "úplně jiné představení", nechť si to režisér a hlavní protagonista srovnají sami se sebou...
Lukáš Brychta  60 %
186 hodnocení
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Cimrman2.  80 %
5.11.2023 | 20 hodnocení
+ souhlasím
Po přečtení Sluhy dvou pánů to bylo teď a nebo nikdy a nakonec to přišlo! Poslal jsem to tam a nelituju toho. Na maturitu se mi to vrylo propojilo sjednotilo v hlavě mnohem víc a stepující Donutil byl opravdu dobrý. No jenomže hra stojí celá na něm a když na place není je tu občas trochu nuda. Soudím jako divák, který viděl jen plochý, mělký záznam. Pokud bych viděl hru naživo bezesporu by tam 5 padlo. Jako dvě hodiny lítat na place a rozdat tolik energie, to chce hodně propracovaný spánkový režim. Několikrát jsem se od srdce zasmál a konečně už vím odkud vzešel ten patvar - PUDLIK.
Lauralex  100 %
25.7.2022 | 31 hodnocení
+ souhlasím
Moje absolutně nejoblíbenější divadelní představení, kdybych mohla, dám 1000%. Počet znaků by mi nestačil, ale stručně a jasně - Donutil je pán a já to miluju. Životní role. Znám to slovo od slova, hlášky používám v běžné konverzaci a baví mě, že na to lidi slyší. Záznam jsem viděla nekonečněkrát, geniální, děkuju pane učiteli, no ale vidět to v Národním z bezprostřední blízkosti byl jeden z mých největších a nejhezčích zážitků v životě. Byl to můj sen, teď už splněný sen, a můžu v klidu umřít. Být v Národním a vidět Sluhu, odvaz. Nadčasová komedie, která nezevšední, vždy se bavím jako poprvé a nikdy na to nezapomenu. Děkuju, klaním se.
Krocka  100 %
27.3.2021 | 26 hodnocení
+ souhlasím
Už je to pár let, co jsem toto představení viděla a s láskou na něj vzpomínám dodnes. Měla jsem ta největší očekávání, která byla do puntíku splněna. Výkon pana Donutila naprosto excelentní, jeho hlášky používám dodnes. Smála jsem se snad od začátku do konce. Představení v režii pana Rajmonta, bylo skvěle pojato a představeno divákovi. Příběh sice trochu předvídatelný, ale tady mi to nevadilo. Kdybych mohla, dám více než 100%, protože tohle je pro mne divadelní srdcovka, kterou jen tak něco nepřekoná (jestli vůbec někdy něco).
Jimi Joker  90 %
15.3.2021 | 50 hodnocení
+ souhlasím
Zvláštní, že u filmových fanoušků na čsfd.cz má záznam inscenace 94% od 10 000 hodnotících a tady jen lehce nadprůměr. Asi lepší v tv než naživo :-D
Matěj Konečný  80 %
8.2.2021 | 221 hodnocení
+ souhlasím
Viděno online v době covidové, škoda, že už po derniéře...
NOvYl  70 %
11.6.2019 | 32 hodnocení
+ souhlasím
Miroslava Donutila jako herce vyloženě "nemusím", takže jsem se musel přemáhat koupit lístky na toto představení. Nakonec jsem však nelitoval, stálo to rozhodně za to a jsem rád, že jsem představení stihl před tím než ho stáhli z programu.
=šel bych znovu
Psychoklara  70 %
6.2.2019 | 48 hodnocení
+ souhlasím
Viděli jsme dokonce dvakrát a vždy jsme se skvěle bavili. Kdo si s sebou napodruhé nevzal kousek chleba pro Truffaldina, ten buď nemá srdce, nebo je moc stydlivý, než aby si veřejně hrál na boha :).
Troska  100 %
18.3.2018 | 31 hodnocení
+ souhlasím
Když je Vám 12let, píše se rok 97, chcete být Truffaldinem na prknech Národního.
Lenkad  80 %
28.2.2018 | 70 hodnocení
+ souhlasím
Sólo pro Miroslava Donutila. Zábava od začátku až do konce.
Markéta Nedvědová  60 %
14.5.2017 | 142 hodnocení
+ souhlasím
Příkladná commedia dell´arte a 22 let Donutilovy éry.
Majkoslavek  90 %
21.12.2016 | 7 hodnocení
+ souhlasím
Tahle hra buď vzbudí nadšení a gejzír neřízené zábavy, nebo naopak vůbec nenadchne. A když říkám "tahle hra", myslím tím především M.Donutila. To, jakým způsobem si podmaňuje scénu a postupem času i publikum, je ojedinělé. Umí udělat "z komára velblouda" v tom nejlepším slova smyslu. I ostatní herci předvádějí působivé výkony, ačkoli jsou kvůli výše zmíněnému i dost přehlížené, a to jediné je mi osobně trochu líto. Právě proto, že nosným sloupem inscenace je jediná postava, se od málokoho dočkáme průměrné známky. Pro někoho divadelní nebe, pro druhé peklo. Já se hrdě hlásím k první skupině.
BaTerka45  80 %
26.11.2016 | 40 hodnocení
+ souhlasím
Tuhle hru buď milujete, nebo nesnášíte. Já zastávám to první. Viděla jsem ji v Národním už celkem dávno, pak ještě ze záznamu a pokaždé mě pan Donutil dokázal rozesmát. Chápu i negativní názory, že je to jeho one man show, ale na druhou stranu je potřeba mu s pokorou přiznat úspěch. Sám dokáže strhnout celé Národní divadlo a to je pořád umění, které jen tak někdo nedokáže.
Irena7  20 %
20.9.2016 | 27 hodnocení
+ souhlasím
Myslím, že derniéra přijde v pravý čas...
Strom-z  20 %
13.9.2016 | 43 hodnocení
+ souhlasím
Ad. komentář Bethrezen
Coward  100 %
19.6.2016 | 282 hodnocení
+ souhlasím
Viděl jsem divadelní záznam. Samotný námět je zajímavý. Goldoniho komedie jsou někdy takové zvláštní a ne vždy mě osloví (výjimkou je třeba liberecký Poprask na laguně, který se od ledna 2016 uvádí v Šaldově divadle). V ND se mi líbilo zejména režisérské zpracování Ivana Rajmonta, který naposledy vedl činohru právě v Liberci, a samozřejmě herecké výkony. Je pochopitelné, že když Sluhu ztvárňuje Miroslav Donutil, tak trochu větší pozornost strhává pouze na sebe (ale tak by to bylo u každého jiného herce, který by byl obsazen). Myslím, že hra by měla zůstat v původním zpracování a už se neměnit.
Ytoska  80 %
31.5.2016 | 53 hodnocení
+ souhlasím
V jednadvaceti poprvé v Národním a zrovna na Sluhovi... na představení jsem se velmi těšila a musím říct, že lehce zklamalo má očekávání. Nesouhlasím s názory, že by pan Donutil na roli už neměl, ale na mě bylo ve hře až moc zbytečných scén plných vulgarismů, které se do Národního prostě nehodí.
Suma sumárum: výkony herců byly skvělé, ale podruhé už bych to vidět nemusela.
Navvy  50 %
28.4.2016 | 9 hodnocení
+ souhlasím
Goldoni to nepsal pro divadlo jednoho herce! Miroslav Donutil je skvělý herec, mám ho moc rád, ale když s tímto představením začínal, měli ostatní více prostoru a on s nimi skvěle hrál. Postupem času se z ostatních herců stalo křoví a kouzlo Goldoniho zmizelo. To víte, na klasiku musí být přísnost...
Bethrezen  20 %
30.3.2016 | 51 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
V porovnání s televizním záznamem šla úroveň hry neskutečně dolů až na úroveň oplzlé exhibice pana Donutila. Toho jsem nikdy nepovažoval za úžasného herce ale co předvádí zde je mírně řečeno nevkusné. Bohužel si toto představení najde diváky, kteří aplaudují ve stoje a náramně se touto estrádou baví. Nebyli jsme jediní, kdo odcházel otráven. Hra byla dobrou komedií, ale tak před 10 až 15 lety, než panu Donutilovi popustili uzdu a nechali ho se takto uboze předvádět. Těch 20% procent dávám ostatním hercům, kteří byli mnohonásobně lepší než pan Donutil, ale ani ti už hru nezachrání.
Eninae  40 %
2.3.2016 | 29 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Za mě přeceňovaná inscenace. Možná jsem jen měla smůlu a pan Donutil je po těch letech vyčpělý. Vzala jsem rodiče a při odchodu z divadla jsem o tom raději víckrát nemluvili. Nadšení z žádné strany.
Sidl  90 %
29.1.2016 | 34 hodnocení
+ souhlasím
Výborné představení a opravdu si nedovedu vysvětlit, že má pouze lehce nadprůměrné hodnocení. Myslím si, že o úspěchu a kvalitě herectví v této hře svědčí i více než 20 let nepřetržitě vyprodaného Národního divadla...nebo snad néé ?
Michaela Kunčarová  60 %
19.1.2016 | 58 hodnocení
+ souhlasím
Bohužel jsem měla obrovské očekávání. Byla jsem zklamaná. Určitě je to lepší než průměr, ale že bych byla nadšená a toužila inscenaci vidět několikrát, říct nemohu.
Zdarda  50 %
4.11.2015 | 83 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
Kdybych hodnotil představení z roku 1994 nebo ještě deset let poté, bylo by mé hodnocení kolem 80%. Bohužel ale zaúřadoval zub času a Sluha, stejně jako Miroslav Donutil, stárne a stává se již jen pokleslou komedií s plno šaškováním, ale bez vtipu.
Cindy.92  70 %
28.3.2015 | 314 hodnocení
+ souhlasím
Představení hodnotím relativně vysoko protože už je to taková klasika, kterou by snad měl vidět každý a má něco do sebe. I když to opravdu není Miroslav Donutil. Na roli se nejspíš hodí a lidi baví, ale rozhodně ne ty, kteří nepřišlo na Donutilovu one man show...
Grea  80 %
13.1.2015 | 78 hodnocení
+ souhlasím
Nepodařilo se mi vidět naživo, na televizním záznam ale koukám už odmala (první divadelní hra, kterou jsem kdy v TV viděla, nejvíce mi tehdy utkvěla v dětské hlavě scéna s chlebem) a viděla jsem ho doposud nejméně třikrát. Je to představení jednoho muže, ale v českých vodách se neztratí a zaslouží si uznání. Pokud někdo chce komedii jako z partesu, má ji mít.
Vivien  100 %
8.1.2015 | 8 hodnocení
+ souhlasím
Klobouk dolů před panem Donutilem. Více než 20. let stejná role, vyprodané Národní divadlo a v něm standing ovation. Nic na tom nemění ani fakt, že se jedná o ,,taškařici" a ani to, že hra vypadá po 15. letech jinak, než televizní inscenace z roku 2000.
Ten kdo nebude urputně očekávat intonaci a přesnou interpretaci fórků, tak jak je zná, nemůže být zklamaný.
Vřele doporučuji.
Candie254  70 %
24.11.2014 | 222 hodnocení
+ souhlasím
Inscenaci jsem viděla mnohokrát v TV, ale v současnosti je to pouze slabý odvar záznamu. Líbilo se mi to, ale kdyby Donutil vypustil polovinu úchylných náznaků, představení by to nijak neublížilo. Také nevím, čím to bylo, možná tím, že jsem seděla na boku, ale hercům bylo občas strašně špatně rozumět nebo je nebylo skoro slyšet... Kdo mne ale zaujal, tak Antonie Talacková. Spokojenost, ale mohlo to být daleko lepší.
Anchy  40 %
9.11.2014 | 28 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Mě to moc nenadchlo. Velmi často jsem se nudila..
Teejay  30 %
2.11.2014 | 66 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
Pan Donutil exhibuje ego v komedii, při které marketing a šeptanda převažují nad provedením.
Lidová zábava v zlatém hávu Národního divadla, ušitá na míru publiku, které jezdí do divadla "na zájezd" nepříliš často.
Tři hodiny smutku nad stavem obecného kulturního názoru, a nakonec standing ovations. Jednoduše nejsem z cílové skupiny, protože ostatní se skvěle bavili a plácali po stehnech.
honzy  30 %
17.6.2014 | 284 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Donutil a Sluha ...... se rovná ohromná podbízivost, nevkusnost, nízká umělecká hodnota, nevhodné uvádění inscenace v historické budově ND. Když to ovšem převážné většině diváků nevadí - nic s tím nenaděláte.Hodnocení 30%.
Luciferie  60 %
16.6.2014 | 128 hodnocení
+ souhlasím
Mé oblíbené představení, které jsem sledovala několikrát ze záznamu, jsem měla konečně možnost vidět naživo. Po přečtení zdejších komentářů jsem se trochu obávala, že budu zklamaná, ale nebyla jsem. Za mě je to zábavné představení pro odreagování a výborný Miroslav Donutil (kdo ho nemá rád, ať nechodí).
Ba-jo  50 %
30.3.2014 | 242 hodnocení
+ souhlasím
Dostal jsem se na toto představení až před rokem a nutně ho srovnával s TV záznamem...nějak mi přišlo, že živému představení po těch letech došla šťáva
Antinovak  30 %
2.3.2014 | 10 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Kabaret v nevhodném prostředí Národního divadla, druh této zápavy na tato prkna nepatříííí, exhibice pana Donutila se u mne zcela míjela účinkem. Bylo z toho smutno.
Adele  50 %
16.1.2014 | 46 hodnocení
+ souhlasím
One man show pana Donutila
Ema123  60 %
14.10.2013 | 44 hodnocení
+ souhlasím
Už to není to,co to bývalo.
Rambott  100 %
17.5.2013 | 14 hodnocení
+ souhlasím
Toto je tak trochu moje srdcovka, takze hodnoceni nebude asi objektivni, nicmene... Ano stal se z toho kult, tezko rict proc. Ano je to o jednom cloveku a tim je Miroslav Donutil. Pres 500 repriz (myslim rok 2012-500. repriza) Ve svy podstate je to uplne blby, ale clovek nebo alespon ja se u toho zasmeje a zapomene na vse...takze proc by ne....kdo jeste nevidel tak urcite doporucuji.No a pokud mate doma nepotrebny chleba vemte si ho s sebou :-)
Mlha  60 %
30.3.2013 | 24 hodnocení
+ souhlasím
Pěkné představení (klasický Goldoni), příjemně jsem se pobavil; ale jinak nechápu, proč je Sluha dvou pánů v Národním divadle stále vyprodaný. 63 %
Mondi.h  60 %
26.2.2013 | 31 hodnocení
+ souhlasím
Hezké představení, ale bohužel pro mě výkon pana Donutila byl zklamáním. Jeho přiteplalý projev mi přišel v určitých momentech až trapný a do hry se nehodící. Toto představení jsem viděla asi před deseti lety, je možné, že za ty léta se propracoval ke zcela jiným výkonům.
Fr2709  60 %
26.2.2013 | 191 hodnocení
+ souhlasím
Tři hodiny odreagování od běžného života. Otázkou je, zda-li je to hodně nebo málo !
Fedorocko  60 %
25.2.2013 | 750 hodnocení
+ souhlasím
Asi ano,ale nebýt Mirka Donutila, tak nevím... Očekávání rozhodně větší následného dojmu.
Ivushka  50 %
1.2.2013 | 93 hodnocení
+ souhlasím
No jako smála jsem se, ale pak už mi to přišlo chvílema spíš trapný a moc přehrávaný... Ale pudlik je super=D
Izamar  20 %
14.1.2013 | 16 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Něco tak podbízivého jsem už dlouho neviděl.
Vladimír10  70 %
9.1.2013 | 637 hodnocení
+ souhlasím
Představení, které stojí za zhlédnutí pouze v případě, že se chcete královsky pobavit a vychutnat si herectví Miroslava Donutila. Určitý typ inscenací, mezi které patří i tento titul, se však nedá hrát skoro dvacet let! Ale přesto obdivuji Truffaldina, že ho toto představení i po 500. repríze stále ještě baví. Některé vtipy se již tak ohrály, že se je inscenátoři snaží zpestřit vulgárními posunky a narážkami, což ve většině případů neprospívá celku. Charisma si dokázali udržet především M. Donutil, F. Rajmont a P. Pelzer. Až na některé drobnosti, se mi tak inscenace líbila i v roce 2012.
Alenka  70 %
9.1.2013 | 40 hodnocení
+ souhlasím
Proč musí pro boha být všechno tak přímočaré a vyřčené? Kde je hledání humoru v hlubinách? Kde je interlektuální rozcvička? Místo ní přišlo všechno naservírované na zlatém podnose.
Bišu  60 %
16.11.2012 | 217 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Představení vhodné hlavně pro členy fanklubu M. Donutila, což my tak úplně nejsme. Jeho trochu prvoplánový humor nám není vždy sympatický, ale jinak docela přijatelná klasická komedie.
Mr.ego  60 %
16.12.2011 | 64 hodnocení
+ souhlasím
(+4)
Nezatracuji, ale stává se z toho lidová "řachanda" pro vesnické zájezdy a Donutilova one-man show.
LadyFrancess  100 %
13.11.2011 | 26 hodnocení
+ souhlasím
Docela mě překvapilo zdejší ne moc vysoké hodnocení. Pro mě toto představení nemá chybičku.
Janis  60 %
22.2.2011 | 290 hodnocení
+ souhlasím
Je dost těžké tuto hru po tolika reprízách objektivně hodnotit.
Maxim de Winter  50 %
6.12.2010 | 91 hodnocení
+ souhlasím
Asi Goldoniho nejznamejsi comedia del arte. Predstaveni jako celek avsak trati na tom, ze hra je postavena na panu Donutilovi, coz nej pak dela onu "one man show.
Xcepek  80 %
660 hodnocení
+ souhlasím
Nejznámější komedie ND. Goldoni v povedeném provedení. A Donutil? Nepřekonatelný.
Čiko  30 %
1085 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Tuto inscenaci jsem viděl v roce 1995 krátce po jejím uvedení a byla výborná. Časem se z toho bohužel stalo One Man Show Miroslava Donutila.
Vedee  20 %
112 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Bohužel se mi to vůbec nelíbilo:-(
Jirkan  20 %
564 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Dá se ještě o této inscenaci mluvit jako o hodnotném představení?
Kateřina Niklová  90 %
4.12.2023 | 3 hodnocení
+ souhlasím
Moje nejoblíbenější představení, což může ubírat objektivitě hodnocení ale tak už to bývá :). Viděla jsem ho začátkem roku 2000 a od té doby si každý rok, okolo Vánoc, pouštíme v rodinném kruhu záznam. V této Goldoniho komedii pan Donutil naprosto exceluje a stahuje veškerou pozornost svým směrem. Trochu mě zaráží, že tu je tak nízké hodnocení ale hádám, že za těch 20let se prostě může stát, že to není vždy tip ťop, každopádně na csfd vidím, že je záznam 94%, takže určitě stojí za to a je to aktuálně jediná možnost jak si tuto inscenaci vychutnat.
Volevouš  90 %
11.3.2024 | 15 hodnocení
FCBman  90 %
25.2.2024 | 19 hodnocení
Piky  80 %
26.1.2024 | 41 hodnocení
Antrey  80 %
3.11.2023 | 86 hodnocení
Vignette  70 %
30.10.2023 | 17 hodnocení
Ondrej Moudry  60 %
22.9.2023 | 16 hodnocení
Night  30 %
2.5.2023 | 7 hodnocení
Imarvin  60 %
7.11.2022 | 24 hodnocení
Theo13  90 %
7.7.2022 | 32 hodnocení
Veronička  70 %
4.5.2022 | 75 hodnocení
Kjama  80 %
5.2.2022 | 114 hodnocení
Michalmusek  90 %
25.12.2021 | 317 hodnocení
Saviour1  100 %
19.12.2021 | 50 hodnocení
Islavicek  70 %
17.11.2021 | 10 hodnocení
Tatranka1  80 %
14.2.2021 | 23 hodnocení
Chupetica  50 %
14.2.2021 | 152 hodnocení
Capinka  80 %
30.4.2020 | 85 hodnocení
Anca.rambo  70 %
8.4.2020 | 111 hodnocení
Karel.jakubec  100 %
23.3.2020 | 27 hodnocení
Pajunkas  70 %
24.2.2020 | 46 hodnocení
Liška.Pseudoluska  70 %
3.12.2019 | 23 hodnocení
Bigrambo  80 %
10.6.2019 | 63 hodnocení
Martina123  70 %
14.3.2019 | 109 hodnocení
Katvo  100 %
19.12.2018 | 40 hodnocení
Munoz  70 %
1.12.2018 | 107 hodnocení
Kam  60 %
6.10.2018 | 67 hodnocení
Ambrozka  90 %
30.4.2018 | 67 hodnocení
Lexter  70 %
28.2.2018 | 11 hodnocení
Deb  90 %
29.1.2018 | 24 hodnocení
KatyO  40 %
15.1.2017 | 21 hodnocení
Martina149  100 %
22.12.2016 | 19 hodnocení
Jjitka  90 %
18.11.2016 | 16 hodnocení
Michal Vávra  50 %
9.11.2016 | 22 hodnocení
Greetchen  90 %
23.6.2016 | 80 hodnocení
Andy2009  70 %
16.4.2016 | 40 hodnocení
UnStable  70 %
31.3.2016 | 27 hodnocení
Plšík  60 %
29.3.2016 | 777 hodnocení
IlMagnifico  70 %
20.3.2016 | 107 hodnocení
Sholi  90 %
5.3.2016 | 12 hodnocení
Bejdule  100 %
19.2.2016 | 29 hodnocení
Vratislav Honzálek  90 %
8.2.2016 | 110 hodnocení
Tynyton  90 %
5.1.2016 | 6 hodnocení
Bernardblack  70 %
28.11.2015 | 328 hodnocení
Ivulin  100 %
22.11.2015 | 43 hodnocení
Spiteri  60 %
18.11.2015 | 54 hodnocení
Lukasm  100 %
17.11.2015 | 23 hodnocení
Silencia  100 %
4.10.2015 | 42 hodnocení
Agatha  100 %
9.4.2015 | 73 hodnocení
Quincampoix  80 %
21.3.2015 | 57 hodnocení
Jarolka  80 %
23.2.2015 | 23 hodnocení
Lucilla  70 %
18.1.2015 | 214 hodnocení
Ladylucifer  70 %
14.12.2014 | 14 hodnocení
Ondrab  70 %
9.12.2014 | 13 hodnocení
kifup  70 %
1.12.2014 | 43 hodnocení
Eviik  70 %
14.11.2014 | 289 hodnocení
Goin  60 %
17.7.2014 | 42 hodnocení
Lukrecie  70 %
13.5.2014 | 76 hodnocení
Ally  60 %
27.3.2014 | 64 hodnocení
Marks  90 %
7.3.2014 | 24 hodnocení
Chamyl  70 %
4.3.2014 | 29 hodnocení
Jaja70  10 %
18.12.2013 | 54 hodnocení
LavinieCamui  10 %
18.12.2013 | 830 hodnocení
Kafka  70 %
11.12.2013 | 9 hodnocení
Monncca111  90 %
4.11.2013 | 7 hodnocení
Arcipes  50 %
3.11.2013 | 136 hodnocení
Kamihous  80 %
12.10.2013 | 32 hodnocení
Togaf  60 %
26.9.2013 | 179 hodnocení
Bertolda Brechta  100 %
4.6.2013 | 17 hodnocení
Derryl  60 %
26.4.2013 | 62 hodnocení
Lenka10  90 %
13.3.2013 | 94 hodnocení
Tina00  80 %
10.3.2013 | 7 hodnocení
Vugrinec  20 %
6.3.2013 | 41 hodnocení
Moreni  80 %
21.2.2013 | 24 hodnocení
Qása  80 %
20.2.2013 | 50 hodnocení
Kalachr  90 %
12.2.2013 | 12 hodnocení
Sherly  90 %
5.1.2013 | 63 hodnocení
Ambrozok  80 %
27.12.2012 | 26 hodnocení
Poristm  70 %
17.12.2012 | 89 hodnocení
BlechTrommel  70 %
30.11.2012 | 25 hodnocení
Sofie  70 %
28.11.2012 | 30 hodnocení
Marlenin-zápisníček  60 %
16.10.2012 | 178 hodnocení
Veronicah  70 %
29.9.2012 | 44 hodnocení
Lusilda  50 %
5.6.2012 | 78 hodnocení
Sam198  80 %
14.5.2012 | 77 hodnocení
Chbarca  60 %
29.4.2012 | 73 hodnocení
Spytihnevovi  100 %
20.4.2012 | 22 hodnocení
Wominick  90 %
23.2.2012 | 10 hodnocení
Donpedro39  70 %
25.12.2011 | 138 hodnocení
Hojojicek  80 %
3.12.2011 | 94 hodnocení
Mr.Pumpkin  70 %
29.11.2011 | 36 hodnocení
Eliska3  90 %
18.11.2011 | 11 hodnocení
David.pocil  70 %
12.11.2011 | 27 hodnocení
Lumca  70 %
9.10.2011 | 365 hodnocení
V.morava  50 %
4.10.2011 | 578 hodnocení
Maroš  80 %
29.6.2011 | 8 hodnocení
Foook  70 %
25.3.2011 | 44 hodnocení
Viktorkrovak  60 %
1.3.2011 | 65 hodnocení
Lukáš  100 %
10.2.2011 | 17 hodnocení
Olali  40 %
19.11.2010 | 53 hodnocení
Petra  50 %
24 hodnocení
Hiko  80 %
44 hodnocení
Franz  20 %
27 hodnocení
Hordubal  40 %
68 hodnocení
Baemays  40 %
74 hodnocení
Stakido  100 %
5.6.2016 | 3 hodnocení
Znalec  60 %
21.4.2015 | 3 hodnocení
Klepatrax  70 %
11.12.2012 | 3 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.