Profil uživatele

Matěj Konečný

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Jan Pařízek: 9 % (19)
Pavel Širmer: 10 % (27)
Pavla Haflantová: 10 % (7)
Helena Grégrová: 12 % (21)
Jiří Koula: 13 % (16)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 4.8.2021)
Absurdno - slovo, které o inscenaci vypovídá.
Realita? - vypovídá také, ale s otazníkem.
Z představení jsem odcházel s otázkou: takže o čem to vlastně bylo? Na druhou stranu musím říct, že jsem se nenudil, jedinkrát se nepodíval na hodinky a užíval si situace které na jevišti vznikaly.
(zadáno: 27.7.2021)
Někdo mi říkal: jestli chceš vidět dobrou komedii, jdi na něco od Schejbala? měl pravdu! Celý večer se celý sál uceleně bavil. Jitka Smutná, coby postava Josefy, která neustále zapomíná, dělá zmatky, ale vlastně je normální ženou, je naprosto skvělá. Jestli tuto postavu hraje, nebo jí prostě je, nevím, každopádně kvůli, nebo možná spíš díky tomu, jí to po celou dobu věřím. Skvěle jsou zahrané i obě vedlejší role a to v obou alternacích, které jsem mohl vidět.
(zadáno: 18.7.2021)
Hodinová masáž bránice plná loutkařských ale i jiných vtipných momentů. Příběh sice složitý ale dobře touto formou stravitelný.
(zadáno: 21.6.2021)
(zadáno: 12.6.2021)
Ze začátku mě zaskočily hned dva fakty- slovenština a zatažená opona. To ale nebylo, jak se velmi rychle ukázalo, nikterak na škodu. Představení bylo herecky vyvážené a poutavé, herci byli plně vžití do svých jedinečných charakterů a místy v nich i evidentně improvizovali - skvěle. Již jsem sice tvrdil, že cizí jazyk nebyl na škodu, bohužel některé výrazy v důsledku toho nebylo možno rozluštit. Jinak ale příjemný zážitek, který si i rád v budoucnu zopakuji, bude-li k tomu příležitost.
(zadáno: 11.6.2021)
Po odchodu ze sálu víří v člověku řada otázek. Asi to tak má být (bohužel tento přístup nejspíš volí poslední dobou až příliš inscenací). V každém případě inscenace je plná energie a člověk se doopravdy nenudí. Dokonce naopak, někdy je ke sledování až moc možností a není možné si je užít všechny. Z pohledu diváka mě baví střídání "parodie" televizních soutěží s momenty, které se v takových pořadech doopravdy odehrávají. Otázky se kterými odcházím se týkají nejen mě jako jedince, ale i mě jako člena konzumní společnosti.
(zadáno: 11.6.2021)
(zadáno: 29.5.2021)
Představení, které mě potěšilo, chvílemi byla cítit energie a gradace, některá místa byla hezky herecky vystavěna, jednotlivé herecké vtípky mě pobavily, byť jejich opakováním ztrácely svou hodnotu. V začátku chyběl jistý temporytmus, který ale představení postupně nabývalo. Mírně mě mrzelo že z mého pohledu bylo vidět, že někteří herci postavou jsou a jiní ji jen hrají. Musím ale říci, že děj mě pohltil a obrazům, které přede mnou vznikaly bylo snadno uvěřit, a to především v poslední scéně.
(zadáno: 25.3.2021)
Viděno online v době covidové.
Musím říci, že po dlouhé době jsem viděl záznam, ze kterého byla cítit atmosféra, což kamera v divadle málokdy zachytí. Reálný zážitek by nejspíš mohl být výrazně silnější, bohužel to v době zavřených divadel nezjistím. Výkony a tempo-rytmus inscenace mě do ní nesmírně vtáhnul a udržel napětí a soustředění. Zpracování mě dovedlo k přemýšlení o cizím osudu, o uvědomění si empatie a pochopení jedince, možná i jiné doby a poměrů. Za sebe mohu jen doporučit.
(zadáno: 17.3.2021)
Coviděno on-line. Neurazí, ale na druhou stranu ani nenadchne.
(zadáno: 13.2.2021)
Viděno online v době covidové. I tak to byl naplňující a obohacující zážitek, kdyby to šlo naživo, jdu hned...
(zadáno: 8.2.2021)
Viděno online v době covidové, škoda, že už po derniéře...
(zadáno: 8.2.2021)
Viděno online v době covidové.
Bohužel záznam neumí přenést energii a emoci tak, jako přímá účast, i tak ale byly cítit některé emoce, bylo se celou dobu na co koukat a přišlo i několik silných překvapení.
(zadáno: 8.2.2021)
viděno online v době covidové.
Za celou dobu jsem se bavil několikrát. Peripetie, kterou hra několikráte poskytuje přináší i hercům nové a nové podněty. Pokud by bylo možno vidět i naživo, rád bych zašel.
(zadáno: 8.2.2021)
Viděno online v době covidové.
Příjemný námět i jeho zpracování. Představení se hezky pozoruje a kupodivu i na záznamu jsou vidět loutková a jevištní kouzla tak, že si většinu z nich divák může náležitě užít. Bohužel se zde projevuje fakt, že světlo pro diváka není světlo pro kameru, naživo by byl zážitek jistě lepší.
(zadáno: 6.2.2021)
Viděno ze záznamu v době covidové.
Poměrně komplikovaná hra ztvárněna tak, abych během sledování neztratil pojem o tom kdo co kde a proč. To je záležitost složitá a zde mimořádně povedená. Během představení jsem se bavil a musím říci, že je škoda, že představení již není možno viděti naživo.
(zadáno: 5.2.2021)
V době covidové ze záznamu.
Humorné scény přesvědčivě zpracované, jeden nemůže říci, že by se nebavil. Škoda, že již po derniéře.
(zadáno: 24.9.2020)
Představení je postavené celkem milým způsobem na atmosféře. Do děje se dostávám a s postavami se sžívám postupně, obraz za obrazem, stejně tak jim začínám věřit jejich opravdovost. Bohužel od začátku vím, jak vše skončí a od první až do poslední chvíle mám neodbytný pocit, že inscenaci něco chybí. Možná náboj, celistvost, jasnější cesta pro diváka, těžko říci. Herecké výkony jsou naplněné a pro většinu inscenace uvěřitelné.
(zadáno: 21.9.2020)
Neskutečně skvěle seskupené hříčky, které vedou a baví diváka celou cestu.
(zadáno: 19.8.2020)
Velmi pěkné herecké výkony. Silný a nosný příběh. Příjemné tempo celého představení.
(zadáno: 18.8.2020)
(zadáno: 16.8.2020)
Milá a povedená věc, která zvedne náladu. Charaktery se herečkám nejen představení krásně vyvíjejí a my tak sledujeme jejich příběh.
(zadáno: 14.8.2020)
Představení je velmi příjemně vystavěno, herecké výkony jsou doopravdy skvělé.