Profil uživatele

Matěj Konečný

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Jan Pařízek: 12 % (26)
Pavel Širmer: 12 % (36)
Helena Grégrová: 13 % (23)
Lukáš Holubec: 13 % (9)
Jiří Koula: 14 % (17)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 17.10.2021)
Krásná, rytmická, celkově vydařená inscenace.
(zadáno: 17.10.2021)
(zadáno: 17.10.2021)
Hra se dnes zvrtla již před jejím začátkem, paní pokladní totiž dorazila 4 minuty před začátkem a přestávka byla dvojnásobně dlouhá kvůli technickým problémům, což představení přidalo na opravdovosti. Teď k samotné inscenaci. Herecké obsazení je povedené a nabízí škálu charakterů, které se projevují v jednotlivých rolích. Dekorace, jejíž funkčnost od začátku baví, má jednu nevýhodu a to je ta, že mnoho divadelních kouzel prozrazuje předem. Hlas technika z reproduktorů pak kazí celkový dojem reálné situace, jinak se ale doopravdy pobavíte (pokud víte předem, že to bude tak trochu Tom a Jerry).
(zadáno: 6.10.2021)
(zadáno: 2.10.2021)
(zadáno: 1.10.2021)
(zadáno: 23.9.2021)
Velmi povedená věc, ve které se střídá zvědavost, napětí a Wow momenty. Krásná loutkařina se spoustou kouzel doplněná o milý humor, který se však nikterak nevnucuje.
(zadáno: 16.9.2021)
(zadáno: 8.9.2021)
Představení má svou zcela specifickou atmosféru, kterou mu dodává jednak jeho umístění, jedinečná scénografie a jakési usazení obecenstva před představením. Pěvecké výkony jsou skvělé (problém občas tvoří technická stránka, kdy je hudba hlasitější než zpěv, na druhou stranu jak hudba, tak zpěv jsou naživo, což je skvělé). Během představení je krásně vidět jak si herci užívají jednotlivé propracované etudy. Bohužel problémem inscenace je temporytmus, který se až do smrti Lukrécie téměř nemění. Poté se však stává dynamickým, což inscenaci dělá dobře. Závěr samotný je drsným aha momentem.
(zadáno: 6.9.2021)
Pomineme li problémy technického rázu, z inscenace plné vjemů a atmosfér jsem jakožto divák odcházel s otázkou, se kterou by divák z představení neměl. Ta otázka zní: proč mi to říkali? Vím, co mi říkali, bylo to s nesmírnou energií, kterou jsem si užil a děkuji za to, ale měl jsem trochu pocit, ze každý hraje mírně o něčem jiném?
(zadáno: 4.9.2021)
(zadáno: 4.9.2021)
(zadáno: 8.8.2021)
Velmi dobře zpracovaná live camera. Obraz divadelní dokresluje obraz filmový a naopak. Zároveň se nám jako divákům naskytuje pohled velmi netradiční.
(zadáno: 4.8.2021)
Absurdno - slovo, které o inscenaci vypovídá.
Realita? - vypovídá také, ale s otazníkem.
Z představení jsem odcházel s otázkou: takže o čem to vlastně bylo? Na druhou stranu musím říct, že jsem se nenudil, jedinkrát se nepodíval na hodinky a užíval si situace které na jevišti vznikaly.
(zadáno: 27.7.2021)
Někdo mi říkal: jestli chceš vidět dobrou komedii, jdi na něco od Schejbala? měl pravdu! Celý večer se celý sál uceleně bavil. Jitka Smutná, coby postava Josefy, která neustále zapomíná, dělá zmatky, ale vlastně je normální ženou, je naprosto skvělá. Jestli tuto postavu hraje, nebo jí prostě je, nevím, každopádně kvůli, nebo možná spíš díky tomu, jí to po celou dobu věřím. Skvěle jsou zahrané i obě vedlejší role a to v obou alternacích, které jsem mohl vidět.
(zadáno: 18.7.2021)
Hodinová masáž bránice plná loutkařských ale i jiných vtipných momentů. Příběh sice složitý ale dobře touto formou stravitelný.
(zadáno: 21.6.2021)
(zadáno: 12.6.2021)
Ze začátku mě zaskočily hned dva fakty- slovenština a zatažená opona. To ale nebylo, jak se velmi rychle ukázalo, nikterak na škodu. Představení bylo herecky vyvážené a poutavé, herci byli plně vžití do svých jedinečných charakterů a místy v nich i evidentně improvizovali - skvěle. Již jsem sice tvrdil, že cizí jazyk nebyl na škodu, bohužel některé výrazy v důsledku toho nebylo možno rozluštit. Jinak ale příjemný zážitek, který si i rád v budoucnu zopakuji, bude-li k tomu příležitost.
(zadáno: 11.6.2021)
Po odchodu ze sálu víří v člověku řada otázek. Asi to tak má být (bohužel tento přístup nejspíš volí poslední dobou až příliš inscenací). V každém případě inscenace je plná energie a člověk se doopravdy nenudí. Dokonce naopak, někdy je ke sledování až moc možností a není možné si je užít všechny. Z pohledu diváka mě baví střídání "parodie" televizních soutěží s momenty, které se v takových pořadech doopravdy odehrávají. Otázky se kterými odcházím se týkají nejen mě jako jedince, ale i mě jako člena konzumní společnosti.
(zadáno: 11.6.2021)
(zadáno: 29.5.2021)
Představení, které mě potěšilo, chvílemi byla cítit energie a gradace, některá místa byla hezky herecky vystavěna, jednotlivé herecké vtípky mě pobavily, byť jejich opakováním ztrácely svou hodnotu. V začátku chyběl jistý temporytmus, který ale představení postupně nabývalo. Mírně mě mrzelo že z mého pohledu bylo vidět, že někteří herci postavou jsou a jiní ji jen hrají. Musím ale říci, že děj mě pohltil a obrazům, které přede mnou vznikaly bylo snadno uvěřit, a to především v poslední scéně.
(zadáno: 25.3.2021)
Viděno online v době covidové.
Musím říci, že po dlouhé době jsem viděl záznam, ze kterého byla cítit atmosféra, což kamera v divadle málokdy zachytí. Reálný zážitek by nejspíš mohl být výrazně silnější, bohužel to v době zavřených divadel nezjistím. Výkony a tempo-rytmus inscenace mě do ní nesmírně vtáhnul a udržel napětí a soustředění. Zpracování mě dovedlo k přemýšlení o cizím osudu, o uvědomění si empatie a pochopení jedince, možná i jiné doby a poměrů. Za sebe mohu jen doporučit.