M.B.A. Company

My děti ze stanice Zoo

Premiéra: 23.5.2022 | 1:45x
Předloha vychází z výpovědi čtrnáctileté Christiane F. (celým jménem Felscherinowové). Překlad předlohy: Zuzana Soukupová. Hudba: Václav Tvrdek a citace. Pohybová spolupráce: Petra Dědková. Výprava a režie: Vladimír Bastl.
Dramatizace známého knižního bestselleru. Christiane F., mladá dívka z Gropiusstadtu v Západním Německu 70. let, která se ve svých 12ti letech v evangelickém centru pro mládež poprvé setkala s hašišem, ve 13ti letech pak na diskotéce s heroinem. Brzy se stala na drogách závislou, přes den chodila do školy a odpoledne si spolu se svými přáteli vydělávala na stanici Zoo peníze na drogy prostitucí. Christiane F. vypráví o osudech dětí, o kterých se veřejnost dozvídá až z titulků novin, které oznamují jejich smrt. Příběh Christiane F. se denně opakuje po celém světě...
14!    
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
75 %
7561000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 70 %
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (7)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  70 %
12.10.2022 | 2028 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Debutující režisér V. Bastl se ve své dramatizaci bestselleru soustředil na mezilidské vztahy, mezi něž vstupuje závislost na heroinu a s ní spojená dětská prostituce. Rovina (zničující) závislosti se sice neztrácí, ale je přítomna spíše v druhém plánu a inscenace tak vyznívá více jako „vztahové drama“. Kladem jsou smysluplné nápady, pečlivý výklad charakterů a energie herců. V hlavní roli září autentická K. Zapletalová. Její věrohodnosti v každé větě se ostatní sice nevyrovnají, ale vhodný výběr aktérů ve spojení s jejich nasazením přináší scénám potřebnou sílu.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Hannibal  70 %
13.5.2024 | 34 hodnocení
+ souhlasím
Oceňuji energii i nasazení, ale představení ke konci trochu upadá. Je to z toho důvodu, že první polovina skvěle odsýpá, ale k druhé části představení se přistupovalo méně pečlivě. Přesto chválím režii. V tomto představení dominují ženy herečky, které převyšují mužské role. Kdyby byly síly vyrovnány, věřím, že by to mohl být skvělý zážitek. A opět nemohu nezmínit herečku Kateřinu Zapletalovou, jejíž výkon byl skvělý a propracovaný.
Dawson321  70 %
2.4.2024 | 130 hodnocení
+ souhlasím
Tento velmi silný příběh všichni známe a jsem rád, že na něj můžeme zajít i do divadla. Mladí herci hrají opravdu přesvědčivě. Doporučuji navštívit.
Markéta Nedvědová  80 %
13.3.2023 | 142 hodnocení
+ souhlasím
Živé a energické představení. Místy plné skutečných emocí, dojemného humoru i velkých tragédií. Mezi antidrogovými manifesty už navždy zůstane příběh Christiane F. na prvním místě. Je skvělé mít k výběru vše, od (audio)knih přes film, seriál a divadlo. Protože jen neustálým připomínáním ten varovný apel zůstane stále živý. Výborné herecké výkony, geniální v multirolích Josef Horák.
Rada-kritizuju  60 %
12.11.2022 | 8 hodnocení
+ souhlasím
Téma přímo vybízí k tomu, aby bylo originálním a alternativním pojetím známé předlohy. To se místy povedlo v první čtvrtině, která uběhla rychle, byla zajímavá, střídala různé formáty hry, zatímco později jako kdyby tvůrcům došel dech, respektive nápad a hru dohráli dál prostě "tak jak jí známe", chvílemi to představení vyznívalo až nudně a zdlouhavě. Což je obrovská škoda, herci podali výborné herecké výkony, publikum bylo mladé a myslím, že film věrně znalo a stálo by za to přinést něco nového.
Pěkné herecké výkony, promarněná příležitost přinést něco nového ? 65%
Artefakt  90 %
13.1.2024 | 10 hodnocení
Arialstransky  80 %
4.11.2023 | 21 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.