Profil uživatele

Rada-kritizuju

Volby

Hodnocení

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 3.2.2023)
Někdy je dobrá komedie těžší než dobré drama, tady se to povedlo výtečně. Chytré, vtipné scénky se střídají se zábavně otextovanými písněmi. Zpěv a hudební doprovod skvělý. Střídmé prostředí Palmovky a komorní prostor hře svědčí. Varování: Před předstoupením se vyčůrejte a rozhodně příliš nepijte!
(zadáno: 3.2.2023)
Skvělé. Dokonalá Lenka Libjaková, krásný hlas i herecký výkon. Scéna mi přijde výborně připravená, kulisy a choreografie do sebe zapadají. Scénář samotný je minimalisticky perfektní, kdo chce, pochopí.
(zadáno: 29.11.2022)
Nenáročná oddechová hra, při člověk zasměje, ale nesmí očekávat velké divadlo. Obsah komedie je postaven na jednoduchém ději ? výšlap na horu, při které se kamarádi hádají. Ovšem témata hádek se rychle vyčerpají a následně se opakují. Herecké výkony byly ovšem kvalitní, a tak se hře podařilo udržet dobrou úroveň.
(zadáno: 12.11.2022)
Téma přímo vybízí k tomu, aby bylo originálním a alternativním pojetím známé předlohy. To se místy povedlo v první čtvrtině, která uběhla rychle, byla zajímavá, střídala různé formáty hry, zatímco později jako kdyby tvůrcům došel dech, respektive nápad a hru dohráli dál prostě "tak jak jí známe", chvílemi to představení vyznívalo až nudně a zdlouhavě. Což je obrovská škoda, herci podali výborné herecké výkony, publikum bylo mladé a myslím, že film věrně znalo a stálo by za to přinést něco nového.
Pěkné herecké výkony, promarněná příležitost přinést něco nového ? 65%
(zadáno: 5.9.2022)
Boomer humor, není to vyloženě špatné, je to humorné, že se člověk pousměje, občas je to spíše fremdschämen (stydění za někoho jiného),ale i tak Klepl se opravdu snaží. Herecky je to v pořádku, žánrově asi také, ale scénaristicky mi to přijde příliš primitivní.
(zadáno: 2.9.2022)
Kdo má rád bizáry devadesátek, bude možná očekávávat trošku víc. Některé scény by mohly být kratší, méně se opakovat, nicméně koncept inscenace mě velmi oslovil. Jednak absence postavy Jonáka je skvělá, druhým je způsob prezentace výpovědí jednotlivých postav.
(zadáno: 2.9.2022)
Ani prostředí Pražského hradu nezachrání inscenaci od průměrnosti. Shakespearův scénář byl překlopen na divadelní jeviště bez vlastního nápadu a kreativity (snad kromě prvku sice iritujících ale alespoň nápaditých zpívajících čarodějnic). Nabízející se hra s psychologií postav nebyla využita, za to přebývala hluchá místa či monology/scény, které mohly být vynechány. Kulisy a rekvizity byly poměrně malé a pro většinu diváků neviditelné, přestože inscenace byly zamýšleny na venkovní jeviště, kde nefungují stejně jako v komornějším sálu. Ocení jen ti, co milují tzv. "klasické" provedení her, neurazí, ani nenadchne. 50%
(zadáno: 19.6.2018)
Chaos, kýč, laciné scény, nechutenství aneb Utrpení mladého diváka

Autor nového překladu Radek Malý by se měl držet u psaní dětských knih, nové přebásnění bylo jak z pera třeťáka, avšak to bylo to nejmenší. Začátek byl sice nudný, ale sliboval klasickou podívanou, příjezdem kamionu se však scéna změnila v satanistickou diskotéku s inspirací v Erotic City. Scény byly chaotické, zbytečně přisprostlé, kostýmy nepochopitelné, větší bizár než latinskoamerické novely. Ani obsazení hru nezachránilo (Rašilov, Pechlát), stejně jako třetina publika jsme o pauze odešli.
Nejhorší hra z repertoáru ND.