Městská divadla pražská [Divadlo Komedie]

Lazarus

Premiéra: 12.10.2019 | 2:25
Podle knihy Waltera Tevise „Muž, který spadl na Zemi“. Překlad libreta: Michal Zahálka. Dramaturgie: Jana Slouková. Scéna: Juraj Kuchárek. Kostýmy: Eva Jiřikovská. Hudební spolupráce: Jan Aleš. Pohybová spolupráce: Stanislava Vlčeková. Režie: Marián Amsler.
Poslední dílo Davida Bowieho plné nesmrtelných hitů této mimořádné hudební osobnosti. Melancholický komorní muzikál o samotě, sebedestrukci, naději a potřebě návratu.
15!  
Městská divadla pražská
Hodnocení inscenace
Redakce
73 %
Uživatelé
77 %
771521000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
1.5.St19:30anglické titulkyvstupenky
9.5.Čt19:30PŘEDPLATNÉ PRO SKUPINU V; anglické titulkyvstupenky
26.6.St19:30anglické titulkyvstupenky
27.6.Čt19:30anglické titulkyvstupenky
1.5.St19:30 vstupenky
anglické titulky
9.5.Čt19:30 vstupenky
PŘEDPLATNÉ PRO SKUPINU V; anglické titulky
26.6.St19:30 vstupenky
anglické titulky
27.6.Čt19:30 vstupenky
anglické titulky

Volby

Hodnocení (154)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  70 %
24.8.2021 | 1132 hodnocení
+ souhlasím
Lazarus je něco jako horečnatý sen, psychedelické výjevy nemá smysl nějak racionálně analyzovat. Jde tu spíš o emoce a atmosféru. Bezvýchodnost dobře podtrhuje industriální scéna, aranže jednotlivých Bowieho písní jsou skvělé a libretu by větší propracovanost neuškodila. Pokud je něco v tomto komorním muzikálu opravdu na výši, jsou to pěvecké výkony. Velice zdařilé výkony podávají I.Orozovič, P.Smolárik i N.Horáková. Nad všemi ovšem ční E.Stárková, přičemž asi nejvíce září při songu Life on Mars? U diváka bude asi hodně záležet na tom, zda se dokáže napojit na emoční vlnu tohoto muzikálu. (více v článku na blogu)
Michal Novák  70 %
21.3.2020 | 1155 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Až na to, že libreto není žádným skvostem a muzikál je režií poněkud bezradně uchopen, zejména v činoherních pasážích, včetně jalových nápadů. Když se zpívá, je to nebývalá krása a něco úplně jiného, než co nabízí komerční muzikálová scéna. Písně jsou zprostředkovatelem cesty do temného horečnatého meziprostoru mezi životem a smrtí. Hlavní postava Newton – Bowie spíš pozoruje, co se děje, největší diváckou pozornost přitahuje tajemná Dívka (která jako by přišla z Exupéryho), i proto, že Erika Stárková zpívá fantasticky. Inscenaci zdobí i další individuální výkony, Igora Orozoviče, Pavola Smolárika nebo Niny Horákové.
Pavla Haflantová  80 %  Tip Pavla Haflantová
12.3.2020 | 355 hodnocení
+ souhlasím
75%
Hodně zajímavý počin s množstvím nepopiratelných kladů. Jelikož Erika Stárková již byla vychválena mnohými dalšími, zmíním především Igora Orozoviče - jeho hlas i projev k Bowieho hudbě dokonale sedí. Také Pavol Smolárik mě hodně bavil.
Pavel Širmer  70 %
3.2.2020 | 2013 hodnocení
+ souhlasím
Muzikál je unikátním dílem a je dobře, že se dočkal české inscenace. Z hlediska hudebního nastudování není co vytknout. Není samozřejmostí, že účinkující kromě náročných pěveckých partů zvládli i výslovnost v písních zpívaných v anglickém originále. Nápaditá nepopisná scénografie. Režijní koncepce obsah nedevalvuje, ale lze si představit promyšlenější řešení. Náročné dílo neklade na diváka malé nároky, obtížně uchopitelný děj lze vnímat spíše skrze prezentované nálady a pocity. Diváci, kteří se nenapojí, si však jistě užijí alespoň jedinečnou Bowieho hudbu.
Jan Pařízek  80 %  Tip Jan Pařízek
10.11.2019 | 900 hodnocení
+ souhlasím
Geniální hudba, která mě hned od začátku hodně upoutala. Výborné herecké i pěvecké výkony prakticky od všech představitelů, jmenovitě určitě potlesk pro I. Orozoviče, E. Stárkovou, P. Smolárika a N. Horákovou, všichni za mě zazpívali více než dobře. I zvolená forma inscenace mě dost sedla, hlavně vizuální stránka byla skvělá a i použitá scéna do toho správně zapadla. V neposlední řadě pak nelze opomenout též výbornou živou kapelu. Prostě myslím, že tohle dílo vás buď naprosto vtáhne nebo úplně mine, nic mezi tím.
Iva Bryndová  70 %
25.10.2019 | 551 hodnocení
+ souhlasím
75% - Ač v podstatě všechny složky pracují naplno a skvěle fungují, dohromady ve mně Lazarus v Komedii nevyvolal pocity, jaké jsem očekávala. Oceňuji už muzikál jako takový - hudbu, příběh. Výkony - O.Rumla, E.Stárkové, N.Horákové i P.Smolárika - byly skvělé, stejně jako je výborná živá (byť tvrdší a příliš jednotně působící) hudba a kapela. Expresivní kostýmy "jako z klipů D.Bowieho" jsou sympatický nápad. Rozumím i použití strohé prosté scény, ale právě ta mi nesedla a ještě umocnila ten zásadní pocit - ne nepodobný Andělům v Americe - a sice, že to je tvrdé a nevyvolává emoce, jak by mělo.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Adam Zelinka  70 %
2.3.2024 | 203 hodnocení
+ souhlasím
Lenka Libjaková tam vystřihla takovej Life on Mars, jako kdyby tam stál snad sám David Bowie!
Petribeki  70 %
18.2.2024 | 12 hodnocení
+ souhlasím
Zajímavé představení. Skvělá hudba, dobří herci i zpracování.
Adeline_H  70 %
6.2.2024 | 43 hodnocení
+ souhlasím
Psychedelický zážitek. Jednotlivé scény občas nedávají smysl, ale celkově hra zafungovala na mé pocity, v pozitivním slova smyslu. Tohle chce rozhodně zažít.
Kateřina Vodáková  70 %
3.2.2024 | 195 hodnocení
+ souhlasím
Šla jsem trochu s rozpaky z fotek, ale chytlo mě to a na konci jsme všichni stáli. Dějově spíše nepopsatelné. Herecky i pěvecky vynikající I. Orozovič s N. Horákovou! Ty dva je zážitek na jevištích pozorovat. Rovněž skvělý je P. Smolárik jako temný padouch Valentine. Za mě ale obtížně uchopitelná role Dívky - ve ztvárnění L. Libjakové bych snesla mnohem méně dětskosti a výraznější hlas. Lazarus je snový, jiný, vizuální, barevný a tematicky není pro univerzálního, nenáročného diváka. Patří dle mě k počinům, které buď nadchnou, nebo naopak nesednou. Nic mezi. Kostýmy, hudba i světla super. Ráda zajdu znovu a nechám se unášet jinou dimenzí.
Johnes  90 %
17.1.2024 | 19 hodnocení
+ souhlasím
90 % hodnotím alternaci Ondřeje Rumla a Eriky Stárkové, kde opravdu nebylo co vytknout. Bohužel dnešní představení s Igorem Orozovičem bylo pro mě zklamáním; Igor byl asi indisponován, protože zapomněl úplně intonovat, jeho zpěv místy rval uši. Výborní L. Libjaková, N. Horáková a P. Smolárik. Igor válel herecky. A ještě vzkaz pro zvukaře: uberte na hlasitosti. První verzi jsem viděla v třetí řadě u repráku a pokud bych si nedávala do uší sluchátka, nepřežila bych. I z osmé řady intenzita příliš vysoká. Místy hudba přehlušovala zpěv.
Tajli22  80 %
1.10.2023 | 13 hodnocení
+ souhlasím
Po pár minutách, kdy vždy-přítomný rozum hledá logiku, se do popředí prodere abstraktní část lidské mysli a puzzle začínají zapadat do sebe. Anebo ani ne, což je ve výsledku vlastně jedno - důležité jsou pocity a zážitky z překonávání hranic všedního uvažování.
Jsme komplikované bytosti a D. Bowie byl určitě jednou z nejnepochopenějších. Díky skvělému obsazení v čele s O. Rumlem a E. Stárkovou jsme se mohli alespoň na dvě hodiny odpoutat ze z/Země a nechat se unášet ke hvězdám...
(Pouze malá výtka k ozvučení doprovodu, které, dle mého názoru, v některých písních přehlušovalo, tudíž nedalo dostatečně vyniknout textu.)
Coward  60 %
12.8.2023 | 279 hodnocení
+ souhlasím
(viděno v Aule Gong v areálu Dolních Vítkovic v rámci Colours of Ostrava 2023)
65% (díky dynamickým písním, pomalých bylo málo, písně obstojné i díky angličtině s titulky)
celkem zajímavá scéna, taková nadčasová s elegantně zakomponovanou kapelou
přišlo mi to spíše jako sled jednotlivých scének bez uceleného děje
celkově trochu zklamání (Bowieho neposlouchám, ale to nemá na hodnocení vliv)
Kristina Kurcová  80 %
7.6.2023 | 31 hodnocení
+ souhlasím
Divočina, ale jakou u Bowieho čekáte. Žádné jiné zpracování osobně neznám. Skvělá hudba (překvapivě), kapela, příběh a tak vůbec. O. Ruml jako hlavní postava super, moc se mi to líbilo. Ráda bych viděla i verzi s Orozovičem. Odejdete rozbití a přeskládaní, se spoustou myšlenek... Doporučuju!
Skaliska  60 %
15.5.2023 | 11 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Nevím , jestli jsem zklamaná, protože jsem měla příliš velké očekávání nebo ta inscenace zrovna neklapala, nicméně celé pojetí bylo dost zmatečné pro člověka, který neví o co jde. Scéna mě vlastně rušila. A výkon pana Rumla mě bohužel nechal chladnou. Naopak mě velmi překvapila Lenka Libjaková a zážitek jsem měla z hereckého i pěveckého výkonu pana Smolárika.
Určitě je dobré to vidět pokud máte rádi D.Bowieho, ale je lepší nemít velké očekávání....pak aspoň nebudete zklamaní a určitě nějaký zážitek mít budete!
Zzzz  100 %
2.5.2023 | 103 hodnocení
+ souhlasím
Krásné!
Viděno v podání Ondřeje Rumla v hlavní roli a rozhodně si nenechám ujít ani verzi s Igorem Orozovičem, aby byl obraz kompletní.
Herecky nejvýraznější rozhodně hlavní postava Ondřeje Rumla, ale i Pavol Smolárik v úžasném a působivém kostýmu.
Pěvecky mě nejvíc zasáhla Erika Stárková.
Není nutné znát "předlohu", muzikál na film/knihu jen volně navazuje a funguje i jako samostatná jednotka.
Drobný, můj osobní problém tahající za uši, byl s přechodem z českého scénáře do anglických textů písní, ale je mi jasné, že jinak se to zařídit nedá.
Živá hudba už byla jen třešničkou na dortu.
Světla, zvuk bez chyby.
Guildenstern  60 %
8.4.2023 | 440 hodnocení
+ souhlasím
Ale tak proč ne... asi se tento styl vyprávění hodí k písním D. Bowieho než nějaký splácaný náhodný příběh plný oslích můstků, jak je zvykem v českých hitmuzikálech. Pohromadě to moc nedrží, to je pravda, mám pocit, že režisér tomu mohl pomoct o dost více... Nezbývá než užívat si krásného zpěvu všech zúčastněných, moc se mi líbil Pavol Smolárik, samozřejmě E. Stárková a N. Horáková tradičně skvělé. M. Vykus, J. Bechyňová a M. Bednář jsou pasováni do role skoro až statistů, větší prostor mají dobře ztvárněné Stíny. Kapele to šlape slušně, jen by na sebe nemusela strhávat tolik pozornosti při domlouvání se...
Fr2709  60 %
7.4.2023 | 190 hodnocení
+ souhlasím
Jednoduchý děj. Jedná se spíše o pásmo písní. Excelentní Erika Stárková. A to jak zpěvem i herectvím. Pocitově nehrála, byla přirozená. V hlavní roli byl Igor Orozovič. Po stránce herecké dobrý, ale zpěv hrozný. On vlastně nezpíval, spíše recitoval. A anglická výslovnost přímo hrozná. Kdo chce vidět něco lepšího, tak ať se jde podívat na ?oblast? do Plzně na GREEN DAY'S AMERICAN IDIOT. To je o něčem jiném?.
Lukáš Dostál  100 %
16.3.2023 | 15 hodnocení
+ souhlasím
Nádherné
Pan Kolpert  40 %
19.2.2023 | 124 hodnocení
+ souhlasím
Hloupoučké pásmo populárních písní propojených banálními spojovacími texty. Je mi líto, že to tak musím napsat, Davida Bowieho mám jinak rád.
Pěvecké nastudování je samo o sobě vynikající.
Herecky pro mě vynikla Nina Horáková, snad proto, že má v roli Elly skoro jako jediná co hrát.
Weller  50 %
18.2.2023 | 65 hodnocení
+ souhlasím
Scéna zajímavá, zpěváci se snaží a jde jim to (až na záskok Edity Koprivčevič, jejíž zpěv byl dost podprůměrný). Ale představení bohužel nedrží pohromadě, ani dějem, ani postavami - jde jen o řadu více či méně povedených aranžmá písniček.
Rada-kritizuju  90 %
3.2.2023 | 8 hodnocení
+ souhlasím
Skvělé. Dokonalá Lenka Libjaková, krásný hlas i herecký výkon. Scéna mi přijde výborně připravená, kulisy a choreografie do sebe zapadají. Scénář samotný je minimalisticky perfektní, kdo chce, pochopí.
Tomáš Klement  70 %
10.11.2022 | 16 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Mezi českými karaoke muzikály je Lazarus jako by spadl z Marsu (sic!). Výborné herecké výkony, skvělá živá kapela, jednoduchá a přitom funkční scéna a ještě Bowie! Za mě by to chtělo přidat na režisérské práci s některými herci, Lenka Libjaková v několika chvílích viditelně falešná.
Amalthea  50 %
26.6.2022 | 41 hodnocení
+ souhlasím
Viděno: 09.05.2022
Velké zklamání. Nesedla mi scéna, příběh. Hudebně mě to občas tahalo za uši. Přišla jsem bez znalosti předlohy.
Muzikalovy.fanda  100 %
16.6.2022 | 36 hodnocení
+ souhlasím
Vynikající po všech stránkách. V českém muzikálové prostředí zamořeném davidovinami nestandardní, ale mimořádný zážitek
Katareena  60 %
14.6.2022 | 13 hodnocení
+ souhlasím
Za me bohuzel velke zklamani. Tolik jsem se na predstaveni tesila, ale bohuzel jsem se nedockala ani Igora Ozorovice, ani Eriky Starkove, ani Terezy Mareckove. Vykon Ondreje Rumla byl velmi slaby. Davam 60 % jen diky uzasnemu vykonu Lenky Libjakove, ta byla opravdu famozni. Jinak ach jo.
Janis  70 %
12.6.2022 | 283 hodnocení
+ souhlasím
Velmi osobitý muzikál, jehož hudba v českém prostředí vyčnívá. Scéna je také mimořádně zajímavá, herecky ale při našem uvedení (hostování v MD Brno) občas nejisté. Škoda, že jsme neviděli obsazení s I. Orozovičem a E. Stárkovou, protože výkony této sestavy byly někdy nepřesné a představení působilo nekompaktně. Možná i kvůli zvuku, když sólové party byly v tišších polohách překryty doprovodem. Přesto velice oceňuji pěvecký projev N. Horákové a L. Libjakové, byl o třídu výš nad ostatními (snad je MD Brno někdy obsadí do svých muzikálů), velmi zaujal i P. Smolárik jako poťouchlý démon Valentino, i jeho pěvecký projev byl výrazný. Díky za večer!
Gaja  100 %
12.6.2022 | 63 hodnocení
+ souhlasím
Nádhera! Mimořádný zážitek!
RaB  60 %
29.5.2022 | 364 hodnocení
+ souhlasím
Jako koncert by to bylo dobré, jako divadelní představení extrémně slabé.
I. Orozovičovi bohužel není rozumět angličtina (herecky ale výborný). Skvělé jsou obě dámy v hlavních rolích - N. Horáková (tradičně herecky i pěvecky přesná) a především L. Libjaková, jejíž Dívka je hvězdou představení - její naivita, hravost ale přesto silný hlas jsou takovým malým zázrakem.
Režijní pojetí se odvíjí od libreta - nedopracované, chvílemi nudné, depresivní - první půle o alkoholu, druhá o smrti a sexu.
(nutno přiznat, že nejsem fanoušek DB)
Denisa H.  70 %
26.5.2022 | 375 hodnocení
+ souhlasím
Nejsem fanoušek natož znalec tvorby Davida Bowieho. Byla jsem prostě zvědavá. Hlavně jsem se těšila na I. Orozoviče, kterého se mi skutečně podařilo na repríze mít. Nicméně jakkoliv byl dobrý, tak L. Libjaková byla přímo excelentní! Neskutečně jí ta role sedla! Radost jsem měla též z N. Horákové, o které z jiných inscenací vím, že nádherně zpívá.
O hře samotné se vyjadřovat nebudu, neboť jsem akorát zjistila, že jsme si s Bowiem asi úplně nekáply do vkusu a noty, to je ovšem můj problém.
Vizuálně mě to asi moc nezaujalo. Bylo fajn, že i hudba (nejen zpěv) byla naživo.
Anna737  50 %
20.5.2022 | 11 hodnocení
+ souhlasím
Na mě až moc depresivní. Druhá půlka o mnoho lepší.
Leafeltova  90 %
6.5.2022 | 134 hodnocení
+ souhlasím
velmi živé představení, krásná hudba, vynikající zpěv i skvělá kapela, super výkony všech herců, velmi zdařilé
Fru  90 %
21.4.2022 | 23 hodnocení
+ souhlasím
18.02.2020 - Divadlo Komedie
Kjama  70 %
5.2.2022 | 114 hodnocení
+ souhlasím
Hodnotí se mi velmi těžko. Viděla jsem zpracování z West Endu a k tomu obě pražské alternace. Pokud Londýn získává 90% od Bowieho obyč posluchače, pak toto musí mít mnohem méně za scénu i zvuk. Ruml má bezchybnou AJ i techniku zpěvu, ale cosi mi tam chybělo. Na Orozoviče jsem se bála jít příliš dlouho, protože na Bowieho nemá somaticky a pěvecká technika je zvláštní. Chyba. To on tam přinesl spoustu emocí a rozporů. Hlas hladí a zároveň drásá. Stárkovou miluji, byla takové světýlko, jistota, diva. Křehkost a dětský slovenský hlásek Libjakové je však zase něco nového. Určitě ještě půjdu.
Ssnneekk  90 %
10.1.2022 | 14 hodnocení
+ souhlasím
Fantastické hudební představení a pěvecké výkony všech a doprovodné kapely. Náročnější bylo zachytit průběh příběhu po herecké stránce. Na ČR poměry nadprůměrné představení a fantastické výkony.
Taboreo  80 %
31.7.2021 | 35 hodnocení
+ souhlasím
Super. Orozovic a Starkova skveli!!!
Rejpalka  50 %
8.7.2021 | 209 hodnocení
+ souhlasím
Nejsem žádná Bowieho fanynka a po tomhle díle se jí taky nestanu. Nevím, jestli hodnotící přede mnou slyšeli mluvit nebo zpívat nějakého Brita, ale tak jako v muzikálu to fakt nevypadá. Ozorovič skvělý vizuálně, zpěv průměr. Nechápu adoraci Eriky Stárkové, ano zpívat umí a to jste nevěděli? Nejvíc mě zaujala Nina Horáková, jak pěvecky tak herecky. Srozumitelnost písní byla tristní (anglicky umím již 30 let) tak nevím jestli to byl zvukař... Pro české milovníky Bowieho to bude bomba, pro mě tak trochu nuda - viděno a domů.
Čiko  40 %
18.10.2020 | 1085 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Určitě je dobré znát aspoň vzevrubně předlohu a vědět, že nejdete na typický muzikál. Pak by se vám mohl trefit do momentální nálady. U mě to nebylo ani tak o náladě, byl jsem připravený na tu netypičnost. Prostě mě to neoslovilo. Přišlo mi to režijně bez ladu a sladu, neuchopené, vedoucí do nikam:-( Líbil se mi výkon Eriky Stárkové, velmi jsem trpěl při výstupech Igora Orozoviče. Trochu jsem se nutil, abych se vrátil na druhou polovinu..
Martin21  50 %
25.9.2020 | 457 hodnocení
+ souhlasím
Zpěv I. Orozoviče se mi nikdy nelíbil, i zde je nezajimavý - herecky normalání, nikterak zajímavý výkon. Naopak mě nadchla Erika Stárková a její skvělý pěvecký projev, který jsem vůbec nečekal. Také její herecký výkon byl super. Škoda, že více prostoru nemá N. Horáková, která má svůj vysoký standard. Jako celek trochu nuda, zajímavější je druhá část.
Jamos  100 %
13.9.2020 | 21 hodnocení
+ souhlasím
Igor Orozovic. Erika Starkova. Zazitek.
Barka  80 %
7.9.2020 | 296 hodnocení
+ souhlasím
Kdo má rád Bowieho, bude myslím spokojen. Hudební složka je samozřejmě to nejvýraznější a nejlepší na celé inscenaci. Viděla jsem alternaci s Ondřejem Rumlem a musím říct, že jeho hlasový fond je opravdu skvostný, stejně tak Eriky Stárkové a Vandy Chaloupkové. Co se týče děje, je to prostě úlet, ale to se asi dalo čekat :) Výprava a kostýmy super.
Srna  80 %
3.9.2020 | 86 hodnocení
+ souhlasím
Opravdu hodně povedené. Ještě jsem si doma několik dní pouštěla Bowieho Lazara.
SVATOŠOVÁ  100 %
29.8.2020 | 34 hodnocení
+ souhlasím
Ne, že by David Bowie byl můj oblíbenec, byla jsem nucena se podívat na jeho klipy, abych věděla, o co jde. Ale i tak to pro mne byla schiza. Nicméně to bylo opravdu dobře připravené představení a všichni jsme přišli dobře naladění a bavili jsme se. Pan Orozovič byl úžasný a Erika Stárková úžasná jako herečka a ještě lepší jako zpěvačka. Tuto její polohu ještě neznám,tak jsem si ji pěkně vychutnala. Některé postavy jsem moc nepochopila a občas jsem se v tom fakt ztrácela, zvláště když je scéna laděná do několika akčních plánů.Tato inscenace však jistě nebude pro většinového diváka...
Valmez  100 %
18.3.2020 | 504 hodnocení
+ souhlasím
Viděl jsem obě alternace. <3
Anna80  70 %
8.3.2020 | 7 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Představení ve mně vyvolalo zvláštní pocit. Melancholické dílo plné dobrých pěveckých a hereckých výkonů. Zaujal Pavol Smolárik.
Mamaria  80 %
23.2.2020 | 31 hodnocení
+ souhlasím
Zajímavá a zajímavě fragmentovaná inscenace. Určitě nepatřím do fanklubu Davida Bowieho, šla jsem hlavně ze zvědavosti. Rozhodně nelituji, už kvůli skvělému Igoru Orozovičovi a famózní Erice Stárkové.
Michalmusek  100 %
10.2.2020 | 314 hodnocení
+ souhlasím
Úžasný, komorní, psychadelický muzikál z pera Enda Walshe a Davida Bowieho. Muzikál je napsaný podle knihy Muž, který spadl na Zemi, v jejíž filmové podobě zazářil právě David Bowie Ač je muzikál v češtině, písně jsou ponechány v originále a přeloženy v titulkovacím zařízení nad jevištěm, kde po dobu česky mluveného textu jdou anglické titulky. Perfektně zazpíváno i zahráno (živá kapela na jevišti), zvláště bych vyzdvihl Ondřeje Rumla, Eriku Stárkovou a Pavola Smolárika.
InkaR  80 %
10.2.2020 | 37 hodnocení
+ souhlasím
Krásný zážitek po pěvecké, taneční i herecké stránce. Výhrady mám jen ke zpěvu Vandy Chaloupkové. Představení dokázalo celou dobu zaujmout, skvělé byly také české titulky k zpívaným částem. Zážitek nám trochu zkazila železná tyč zábradlí na balkoně, seděly jsme ve 2. řadě a zábradlí nám dělilo jeviště ve dví, což je u tak vizuálně působivého díla velká škoda. Příště jen přízemí...
Michal1982  70 %
10.2.2020 | 160 hodnocení
+ souhlasím
Psychedelické....s tím jsem počítal, když jsem na muzikál nakráčel..muzikal o naději a tak trochu o D.Bowiem. Výborné kostýmy, zajímavé aranžmá nesmrtelných hitů. A především E. Stárková a její Life on Mars, Nina Horáková a její Changes a konečně charismatický Igor Orozovič a závěrečná píseň We can be heroes. Palec nahoru za muzikálový úsvit na české scéně!
DivadelniFan  70 %
9.2.2020 | 346 hodnocení
+ souhlasím
Hodnotím takto kvůli tématu, které mně osobně není blízké. Za zpracování bych však dal 100%. Naprosto dokonalá scéna, která vás až do konce představení nepřestane překvapovat, kapela, která má náboj, ani vteřinu se člověk nenudí, protože je stále na co koukat. Celému představení vévodí Erika Stárková, je neskutečná! Roztomilá herecky, okouzlující pěvecky. V těsném závěsu září i Ondřej Ruml, Nina Horáková a Pavol Smolárik. Stíny (T. Bareš a M. Klapil) skvěle navozovaly atmosféru, pánové měli skvělý výraz a pohybově nadchli. Stojí to alespoň jednou za to. Pak už záleží, jak divákovi téma sedne.
Anah  80 %
1.2.2020 | 184 hodnocení
+ souhlasím
Oceňuji,že texty byly v angličtině, v tomto muzikálu by překlad působil opravdu nepatřičně a obrovská pochovala pro Pavola Smolárika jehož výkon byl famózní,ten musí být určitě z jiné planety,a zpěv Eriky Stárkové byl božský
Katteřina  60 %
31.1.2020 | 56 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Co mi na celém muzikálu připadalo nejvíce "šokující", byl ten neočekávaný víceméně indiferentní pocit, který ve mně vyvolal. Je pravdou, že druhá půlka je značně poutavější, závěrečná dialogická výměna mezi Tommym a Dívkou je i vcelku dojemná a scénografie je prostě skvělá...ALE!...Nad průměr běžné muzikálové šedi vynáší Lazara pouze výkon E. Stárkové a "sborovka" ve finále první půlky. Velice těžce hodnotitelné...
Tomkom  100 %
31.1.2020 | 89 hodnocení
+ souhlasím
Nevím, co bych vytknul. Od začátku do konce jsem se bavil. Exceluje Orozovič a Stárková, ostatní také bez výhrad. Kostýmy, scéna, hudba vše 100%. Aneb jak udělat v malém divadle velký muzikál.
Michvon  80 %
29.1.2020 | 193 hodnocení
+ souhlasím
Některé složky by si zasloužily 100 %, jiné 50 %.
Pozitivní už je samotný fakt, že se Lazarus inscenoval. Bowie si to zaslouží.
Výteční jsou mnozí představitelé - Ondřej Ruml dokonale zpívá, ale o nic horší není jako herec, mám z něj pocit, že nehraje, že na jevišti jen tak je, a působí to velmi věrohodně a přirozeně, kdyby se nejednalo o tak depresivní téma, řekla bych příjemně.
Líbili se mi i Smolárik, Horáková, Stárková.
Naopak tragédie je choreografie, to je fakt místy trapné chození a máchání rukama. A k tomu ten mlhostroj...
Ale klady výrazně převažují.
AdelOne  80 %
21.1.2020 | 25 hodnocení
+ souhlasím
Jsem skutečným fanouškem práce Mariana Amslera a Lazarus nezklamal. Vévodí tomu úžasné herecké výkony v čele s Ondřejem Rumlem jehož Thomas Newton jako kdyby skutečně přiletěl se svým bolestivým příběhem z jiné planety. Pozadu ani náhodou není Igor Orozovič, který je mistrem svého oboru. Skvěle si vedou také Lenka Libjaková, která mě naprosto okouzlila a Nina Horáková - svou energií naplní celé jeviště. Zaujal také Pavol Smolárik svým citlivým, ale silným výkonem. Skutečným důvodem proč na tuto inscenaci jít je také dechberoucí kapela.
Ba-jo  80 %
16.1.2020 | 241 hodnocení
+ souhlasím
Jakožto milovník Davida Bowieho jsem byl po hudební a pěvecké stránce navýsost spokojený! Velmi milým objevem byl pro mě výkon Niny Horákové (odehrála představení se zlomením kotníkem!) a Pavola Smolárika. Erika Stárková už standardně vysoce nadprůměrná. Drobné výhrady bych měl jedině k scénografii (např. naprosto zbytečný obří větrák ve finále) a k hromadným choreografiím, tam se mohlo trochu přitlačit. Rozhodně však česká komorně-muzikálová špička a rozhodně budu chtít vidět znovu i v alternaci s Ondřejem Rumlem.
Irena7  90 %
2.1.2020 | 27 hodnocení
+ souhlasím
Skvělý Ondřej Ruml a Erika Stárková, objevem byl pro mě Pavol Smolárik,úžasný výkon.
Studiana  90 %
2.1.2020 | 14 hodnocení
+ souhlasím
Byla jsem nadšená a dlouho to ještě ve mě rezonovalo. Igor Orozovič skvělý, Erika Stárková úžasná, měla jsem husí kůži, Nina Horáková se mi zpočátku zdála trošku nejistá, ale pak to taky slušně rozbalila. Ale asi nejvíc mě dostal Pavol Smolárik, je prostě fascinující. Scéna se mi líbila, kostýmy byly nápadité. Myslím, že David Bowie by byl spokojen. Vřele doporučuji nejen milovníkům Bowieho muziky.
Bařena  80 %
1.1.2020 | 63 hodnocení
+ souhlasím
Erika Stárková a její provedení Life on Mars? <3 <3 <3
Koeman2  100 %
30.12.2019 | 181 hodnocení
+ souhlasím
Absolutní pecka mezi tuzemskými muzikály. David Bowie a jeho nesmrtelné hity v různých aranžích, příběh o samotě, sebedestrukci, ale i lásce a naději. Ale hlavně neskutečné výkony Igora Orozoviče a Eriky Stárkové - to je Lazarus. Is there life on Mars?
Domi.Mac  70 %
30.12.2019 | 87 hodnocení
+ souhlasím
Povedené. Lazarus v Komedii je bezpochyby jednou z prvních vlaštovek komorní muzikálové produkce v Praze a nutno dodat, že režie Amslera a scéna s kostýmy tento kus rozhodně povýšily. Orozovič velmi charismaticky hraje a dobře zpívá, Stárková však představení krade pro sebe a její role Dívky je tím, co se divákovi nejvíc zaryje do paměti. Smolárik odvádí též dobrý výkon, o to víc člověk nechápe obsazení Chaloupkové, která všechno odzpívala příšerně falešně, hlavně hit Changes. Celkově je to muzikál netypický, melancholický a nesedne každému. Mně se líbil. 75%
Suzana  40 %
30.12.2019 | 333 hodnocení
+ souhlasím
výborné pěvecké vystoupení
Vladimír Rogalewicz  50 %
29.12.2019 | 801 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Obrovské zklamání. Předně to není muzikál, ale sled starších i novějších písní D.Bowieho se spojovacím textem bez hlavy a paty (ony ani texty těch písní nejsou žádný poklad). Hudebně je to pro milovníky koncertů ve sportovních halách, ani komorní prostředí Komedie tomu nepomohlo. Hodnocení je pro inscenační tým - předně byla skvělá celá čtveřice hlavních představitelů (Orozovič, Stárková, Smolárik, Horáková), dobrá byla doprovodná skupina, režie, kostýmy. Jen to celé dohromady nic neříkalo, zůstalo to chladné, nepůsobivé a zapomenutelné. (Opět potlesk ve stoje - to je však vizitka publika.)
Lusilda  80 %
13.11.2019 | 78 hodnocení
+ souhlasím
Takové zpracování by se jistě líbilo i Bowiemu. Ondřej Ruml sedl do hlavní role skvěle. Jen mi ty muzikálové prvky, kdy je hlavní zpívající předstoupený těsně před publikum a kolem postavy různě (i různě kvalitně) tančí, nesedí tak, abych mohla hodnotit víc % .
Ferouser  100 %
13.11.2019 | 30 hodnocení
+ souhlasím
Jednoznačně pecka! Jedno z nejlepších představení za poslední dobu. Možná úplně nejlepší. Erika Stárková neměla nejmenší chybu, Ondřej Ruml skvělý.
Tomáš Molík  100 %
11.11.2019 | 45 hodnocení
+ souhlasím
Nic lepšího jsem v životě neshlédl, nádhené písně Davida Bowieho a excelentní herecké a pěvecké výkony Igora Orozoviče a Eriky Stárkové, je to pecka letošní divadelní sezóny, moc děkuji za nádherný zážitek...
Kubicek  70 %
10.11.2019 | 29 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Oceňuji uvedení této hry, ale glamrock by si zasloužil více opoulentní scénografii a kostýmy i nápady. Živá kapela i pěvecké výkony byly výborné, zvláště bych vyzdvihla Eriku Stárkovou, která excelovala a celé představení táhla. Mám pocit, že toto představení více baví herce než publikum.
Fedorocko  60 %
7.11.2019 | 747 hodnocení
+ souhlasím
Pozoruhodný příběh,který si najde své nadšence i ty,kterým toto zpracování nesedne.
Igor skvělý herecký výkon, pěvecky by kolega z alternace asi uspěl u mě více,ale naopak nevěřím,že by předčil Orozoviče herecky.
Erika Stárková a Pavol Smolárik výborní po obou stránkách.
Zajímavé představení,které mi stačilo vidět jednou. 65 %
J.anek  100 %
6.11.2019 | 476 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Výlet do hlubin duše Davida Bowieho. Spíš trip. Trip plný bolesti, ale i radosti a naděje. Dojemný a krásný trip. A Igor Orozovič! A Erika Stárková! Její Life on Mars je zkrátka skvost. A závěrečný duet Heroes dává tolik naděje! Parádní kousek Mariána Amslera.
A luxusní záskok Vandy Chaloupkové!
Beebb  20 %
30.10.2019 | 49 hodnocení
+ souhlasím
Tolik jsem se těšil a tolik se to nepovedlo... Počínaje hnusnou scénou (čím víc bordelu, tím líp), přes nepřesvědčivé obsazení I. Orozoviče, pěvecké výkony (E. Stárková mi v Small Town Boy vyrazila dech. Tady je to bohužel slabší. Často drmolí, není jí rozumět, nicméně je ve své roli alespoň roztomilá). Je to celé bez života, bez šťávy, bez jakýchkoliv emocí, prkenné a k uzoufání nudné. Největším překvapením pak pro mě byl Pavol Smolárik a skvělá živá hudba. Je to (prý) hra o naději... moji jedinou nadějí bylo, že to kolem 22 skončí. Potlesk ve stoje? Chápu... soudnost se dnes moc nenosí...
Ms.TH  90 %
27.10.2019 | 5 hodnocení
+ souhlasím
Úžasné! kostýmy, scéna, zpěv, obsazení- skvělé! Byla jsem na Lazarovi dvakrát a šla bych znovu
honzy  80 %
25.10.2019 | 284 hodnocení
+ souhlasím
Choreografie,scénografie,kostýmy,hudební složka včetně živé kapely,herecké i pěvecké výkony překvapivě do sebe zapadají a u nás premierově uvedeného muzikálu D.Bowieho LAZARUS v divadle KOMEDIE lze konstatovat,že se povedl.Rozhodně nejde o klasický muzikál,ale o dílo s velkým poselstvím o svobodě a naději.Pokud se necháte vnést hudbou i libretem do děje,čeká Vás zajímavý,velký divadelní zážitek.Pochválit je třeba všechny účinkující v čele s I.Orozovičem,E.Stárkovou a N.Horákovou.Pro mě vrcholem muzikálu byla píseń Absolute Beginners.Mám radost,že se toto dílo u nás hraje.Repríza 24.10.2019
Studený Čumáček  80 %
24.10.2019 | 409 hodnocení
+ souhlasím
85%
Musíme si udržet naději, že půjdeme domů...
Na doporučení. A zcela bez pochyb. Spojení hudby, zpěvu, kostýmů, nápadité scénografie a choreografie.
Igor Orozovič/Newton
Erika Stárková/dívka
Nina Horáková/Elly
Pavol Smolárik/Valentine
Michael Vykus/Ben, Michael
Huyen Vi Tran/Maemi...
Skvěle odpálený Life on Mars a neskutečné množství naděje vložené do We can be heroes... Díky, tohle stálo za potlesk na stojáka!
Respondent  100 %
22.10.2019 | 13 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Napůl sci-fi podle Muže, který spadl na Zemi, napůl autobiografické zúčtování se životem umírajícího autora Davida Bowieho. Představení pro náročného diváka, plné zoufalství, smutku a naděje ve famózních výkonech O. Rumla nebo I. Orozoviče. K tomu výborná N. Horáková a E. Stárková, která opravdu překvapila. Zasloužený největší aplaus za její Life On Mars. Ocenění zaslouží odvaha Divadla Komedie, živá muzika a anglicko české titulky.
Ala  80 %
14.10.2019 | 166 hodnocení
+ souhlasím
Velmi zajímavé představení:-). Ač jsem D.Bowieho nikdy neposlouchala a titul jsem si vybrala spíš podle doporučení kamarádů, moc jsem si to užila. Vynikající zejména Ondra Ruml, Erika Stárková, Nina Horáková a Pavol Smolárik.
CouldWeStartAgainPlease  10 %
14.10.2019 | 32 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
Mám pocit, že jsem viděla úplně jinou inscenaci, než předchozí... A to mám nakoukány stovky představení všech žánrů. Lazarus nejen, že není naprosto o ničem, je to jen sled psychedelických výjevů, které jsou nic neříkající, pokud nejedete na návykových látkách, ale divákům nepředává žádnou energii ani informaci. Prázdná scéna s pár igelitovými pytlíky, těžko uzpívatelné nezáživné songy. Ani skvělý výkon Eriky Stárkové nepomůže... Nedovedu si představit, jaké si tato inscenace u nás najde své publikum. Možná je hratelná v nějakých klubech, ale rozhodně ne v MDP...
Jana.janka  100 %
14.10.2019 | 76 hodnocení
+ souhlasím
NINA HORÁKOVÁ A ERIKA STÁRKOVÁ!!!!! TOP!!!!
MartinB  100 %
14.10.2019 | 126 hodnocení
+ souhlasím
Jedno obrovské DĚKUJI! Z první premiéry jsem odcházel absolutně nadšený a naplněný velmi zvláštní energií. S pocitem, že "tohle mi scházelo". Extra poklonu bych chtěl vyseknout Juraji Kuchárkovi za geniální, funkční a efektivní scénu!
Skvělá angličtina všech účinkujících, výborné herecké výrazy,... Pan Orozovič, Erika Stárková a Nina Horáková byli fenomenální.
Děkuji za tento nevšední a dech beroucí zážitek. Rozhodně se ještě vypravím, protože Lazarova cesta s Nadějí "Zpátky ke hvězdám" je něco, co se musí zažít znovu.
Tomas22  100 %
14.10.2019 | 89 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Velmi povedené a funkční. Jsem unešen z kostýmů, scénografie a pěveckých výkonů! Trochu jiný muzikál, který na naší scéně nemá obdoby! Doporučuji!
Femme_theatrale  80 %
14.10.2019 | 7 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
85 %
Ladí to. Všechno. Scéna kostýmy, masky, choreografie (tu bych zvláště vyzdvihla), ale hlavně herecké výkony. Znovu jsem se zamilovala do Eriky Stárkové a nutně potřebuju poslouchat její podání Life On Mars pořád dokola. A poprvé jsem se zamilovala do Pavola Smolárika. Je fenomenální. Igor Orozovič to celé skvěle doplňuje, nejvíc skvělý je jeho duet s Ninou Horákovou (Absolute Beginners). Spolu všichni vytvořili úžasně psychedelický svět, jinou planetu, kterou stojí zato navštívit. Protože když na tu psychohru přistoupíte a necháte se vtáhnout, pocítíte dost zajímavé portfolio emocí.
Mell  90 %
28.10.2023 | 2 hodnocení
+ souhlasím
Tohohle představení jsem se upřímně bála, jelikož původní verze s Michaelem C. Hallem je moje velká láska, taktéž David Bowie, ale naštěstí zbytečně. Super adaptace původního muzikálu a David Bowie by se za ní vůbec nemusel stydět.
SulakMihaly  100 %
16.9.2020 | 3 hodnocení
+ souhlasím
Velmi povedená inscenace. Exceluje Igor Orozovič a Tomáš Bareš v roli stínu. Doporučuji!
A-ja  80 %
1.1.2020 | 3 hodnocení
+ souhlasím
Viděno 31/12/2019 (velmi šťastnou!) náhodou, je to totiž záležitost neskutečně podmanivá... O kvalitě Bowieho hudby mluvit netřeba, z hlasu Eriky Stárkové jsem údivem doslova courala bradu po podlaze (a v nezpívaných pasážích jsem jí i to trochu šišlání odpustila, protože její snová Dívka byla opravdu dětsky čistá), hlasově překvapil Igor Orozovič a nádherně maniakálním zjevením (a hlasově taky) byl Valentine Pavola Smolárika... Malou chybou je, že jeho postavu asi většina z nás pochopila jen s dopomocí vysvětlení v recenzi... K beznadějnosti a ošklivosti prostředí sedí i bizarní kostýmy...
Stolistr  90 %
17.4.2024 | 48 hodnocení
Iamvojtamarek  70 %
25.1.2024 | 6 hodnocení
Šimon Slavík  80 %
18.1.2024 | 33 hodnocení
Gaba M  70 %
17.1.2024 | 52 hodnocení
Janaa  90 %
10.1.2024 | 45 hodnocení
Nickmik  60 %
5.12.2023 | 76 hodnocení
Ema.se.ma  90 %
30.11.2023 | 15 hodnocení
Antrey  80 %
3.11.2023 | 82 hodnocení
Tamcitu  70 %
16.10.2023 | 55 hodnocení
Rimich  90 %
16.10.2023 | 37 hodnocení
Vladimír10  30 %
1.10.2023 | 623 hodnocení
Freebird  70 %
18.6.2023 | 82 hodnocení
Accidentallytheatrical  100 %
2.5.2023 | 31 hodnocení
Pilina  90 %
12.4.2023 | 19 hodnocení
Applejuice  80 %
7.1.2023 | 367 hodnocení
Michalvacek  100 %
30.12.2022 | 34 hodnocení
Jan Holý  80 %
20.12.2022 | 38 hodnocení
Nela22  70 %
13.12.2022 | 7 hodnocení
Pavel.Tomas  50 %
2.12.2022 | 157 hodnocení
Resza_g  80 %
25.11.2022 | 63 hodnocení
PavelK  80 %
15.11.2022 | 221 hodnocení
LuKrej  80 %
16.9.2022 | 95 hodnocení
Sabi  90 %
27.7.2022 | 67 hodnocení
Mirka_divadlo  60 %
14.6.2022 | 76 hodnocení
SBN  30 %
13.6.2022 | 172 hodnocení
Plšík  60 %
9.5.2022 | 755 hodnocení
Veronička  70 %
4.5.2022 | 68 hodnocení
Barčí  70 %
11.4.2022 | 44 hodnocení
LavinieCamui  80 %
26.3.2022 | 806 hodnocení
Raoul Duke  80 %
13.2.2022 | 30 hodnocení
CercaTrova  70 %
4.1.2022 | 69 hodnocení
Braddy  60 %
15.12.2021 | 197 hodnocení
Kaptah  100 %
1.12.2021 | 14 hodnocení
Alcha  90 %
31.10.2021 | 130 hodnocení
Pin pin  100 %
25.10.2021 | 51 hodnocení
Anca.rambo  70 %
24.10.2021 | 110 hodnocení
Birter  70 %
19.10.2021 | 200 hodnocení
dwarfal  80 %
3.10.2021 | 97 hodnocení
Šípal  80 %
2.10.2021 | 215 hodnocení
Nikoss  80 %
19.9.2021 | 111 hodnocení
Klára Matiasovitsová  90 %
12.9.2021 | 67 hodnocení
Marťus  80 %
25.8.2021 | 127 hodnocení
Sluha  60 %
24.8.2021 | 229 hodnocení
Lenka K.  70 %
7.7.2021 | 98 hodnocení
Lucas  100 %
6.7.2021 | 35 hodnocení
Isa Johanovská  90 %
21.2.2021 | 123 hodnocení
Ottovon  50 %
16.1.2021 | 23 hodnocení
Paya888  80 %
13.3.2020 | 312 hodnocení
Semtamťuk  80 %
3.3.2020 | 94 hodnocení
Peetra  70 %
20.2.2020 | 167 hodnocení
Antoano  90 %
20.2.2020 | 42 hodnocení
JitkaJak  90 %
19.2.2020 | 61 hodnocení
Togaf  80 %
11.2.2020 | 177 hodnocení
Zma  90 %
10.2.2020 | 37 hodnocení
Ttchor  70 %
9.2.2020 | 74 hodnocení
Kosan  50 %
9.2.2020 | 274 hodnocení
Unionboy  80 %
9.2.2020 | 447 hodnocení
Dajcik  70 %
9.2.2020 | 284 hodnocení
Snekac  80 %
9.2.2020 | 289 hodnocení
Báďa  90 %
3.2.2020 | 50 hodnocení
Lolek  100 %
30.1.2020 | 16 hodnocení
Ttie  80 %
30.1.2020 | 26 hodnocení
Kytina  80 %
30.12.2019 | 181 hodnocení
Zoe.x  60 %
30.12.2019 | 34 hodnocení
Xcepek  90 %
16.10.2019 | 636 hodnocení
Kucavik  100 %
14.10.2019 | 14 hodnocení
HodnaTeta  90 %
14.10.2019 | 178 hodnocení
Radiator  100 %
14.10.2019 | 88 hodnocení
Klaram  80 %
14.10.2019 | 82 hodnocení
Luckaprague  80 %
14.10.2019 | 64 hodnocení
Stavatorr  80 %
19.2.2023 | 3 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.