Profil uživatele

Zma

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Jiří Koula: 8 % (5)
Jan Pařízek: 11 % (11)
Lukáš Dubský: 12 % (11)
Anežka Hrebiková: 13 % (7)
Jiří Landa: 13 % (8)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

Další stránky hodnocení: 1 2 >

(zadáno: 18.2.2020)
Představení mě úplně neoslovilo. Scéna, kostýmy, hudba - působivé. Možná zbytečně dlouhé, některé "veselé" scény zbytečné.
(zadáno: 14.2.2020)
Vtipné, rychlé. Čekala jsem trapné momenty. Až na několik slabších míst ke konci to má spád, bavila jsem se a smála, což se až tak často nestává.
(zadáno: 10.2.2020)
(zadáno: 23.1.2020)
Výborné. Hudba, scéna, kostýmy, pohybové kreace! V klasickém provedení by to asi nikoho nebavilo. Jen ve druhé polovině trochu rozvleklejší pasáže, ale možná to byl jen pocit zaviněný absencí přestávky.
Nadhled a humor překlenul i odlišné chápání významu Přemysla Otakara a Rudolfa v českém a rakouském výkladu dějin.
(zadáno: 31.12.2019)
Dvě hodiny bez přestávky jsou přece jen dlouhé...Panu Donutilovi staršímu nebylo vzadu místy rozumět.
(zadáno: 7.12.2019)
(zadáno: 5.12.2019)
Skvěle zmodernizovaná klasika. Historie se prolíná se současností - archeologický výzkum na jevišti, návštěvníci muzea, vsuvky a vysvětlivky z překladů. Scéna i kostýmy výborné. Jen chóru podporovanému hudbou nebylo dobře rozumět.
(zadáno: 5.12.2019)
Vůbec jsem nepochopila, asi jsem se měla víc připravit. Některé pasáže byly ale emotivní a zajímavé i tak (dvě herečky hrají jednu postavu, synchronizace pohybů, zadní projekce).
(zadáno: 7.11.2019)
Druhá polovina divácky zajímavější, minimalistická scéna odpovídá, Lucie Juřičková - přiměřený projev, Zuzana Stivínová přehrává, občas i Saša Rašilov. Divák musí mít trochu představu, na co přišel. Reakce diváků kolem mě tomu nenasvědčovaly :)
(zadáno: 20.8.2019)
Bylo to zábavnější představení než Sen noci svatojánské, možná proto, že není tolik známé. Ale - první polovina lepší, po přestávce rozvleklý děj a pitvoření a podbízení. Divný mix kostýmů, divná scéna. Práce se symboly je určitě fajn, ale musí je obecenstvo aspoň trochu chápat. Ryba-křesťanství - no dobře, ale co žába? Anna Fialová v hlavní roli pozitivně překvapila.
(zadáno: 12.6.2019)
Klubovna je zajímavý prostor a sám herec za barem také. Představení je ale trochu nijaké, využití dětských hraček zaujme, ale jinak málo nápadů. Naopak dost přeřeknutí a i trochu pozapomenutého text. Hluchá místa mezi baladami při přestavování scény.
(zadáno: 23.5.2019)
Další povedené představení ve Stavovském divadle. Aktualizace- nejen současné kostýmy a scéna s obrazovkami, do původního textu jsou vložené nové pasáže - kritika eko, bio, hipsterských debat. Hra bez přestávky vůbec nenudí.
(zadáno: 15.5.2019)
Vtipné momenty, jednotlivé "scénky" vtipné, ale celek by mohl být víc domyšlený a propracovaný, publikum tvořily z 80% ženy a dívky mladšího věku, ty se bavily ohromně :)
(zadáno: 7.5.2019)
První dvě části zábavné, třetí filosofická. I tak pobaví. Výborná scéna, kostýmy, perfektní Odjinud.
(zadáno: 7.4.2019)
Výborná scéna, zrcadlová kostka - skvělý nápad, představení mohlo ale být i kratší, zbytečné dramatické pauzy, Petru Konášovi nebylo místy rozumět, postava Katy byla v první polovině divně pojatá, Petra Tenorová jako Soňa byla ve druhé polovině vynikající
(zadáno: 28.2.2019)
Očekávala jsem víc. První polovina skoro nudná, jen Vodník zaujal. Druhá polovina to napravuje. Výborné nápady, vizuální efekty (závěrečná scéna), herci vyjadřují emoce i děj pohybem, výborný Radúz Mácha (Svatební košile), tradičně Pavlína Štorková (Holoubek),
spojení s lidovými písněmi mě nijak nezaujalo
(zadáno: 20.2.2019)
(zadáno: 14.2.2019)
Náročné na sledování kvůli neznámé látce a komentářům vysvětlujícím děj, ale nápadité a zajímavé
(zadáno: 14.2.2019)
Příběh prostý, hudební čísla dobrá a zábavná, překvapivé pěvecké výkony, humor nenáročný, občas se člověk diví, čemu se hlediště směje...
(zadáno: 14.2.2019)
Začátek trochu zdlouhavý, úvodní monolog nezáživný, postupně se ale divák vžívá do poetiky a je vtažen do děje, literární předlohu neznám, ale svůj příběh jsme si našla, množství nápadů, překvapivé výkony, trochu jiný zážitek, než je obvyklé v "kamenném divadle".
(zadáno: 20.1.2019)
V první polovině zdlouhavé pasáže, hudební doprovod skutečně občas rušil.
(zadáno: 2.12.2018)
Působivá scéna, výborné nápdy, skvěle zahrané. Jen se mi to nějak nehodilo do prostor Stavovského divadla.Divadlo poloprázdné,všichni jsme byli posazeni do přízemí.Starší diváci asi překvapeni, kde se octli, čekali zřejmě jiné představení. Velká škoda.

Další stránky hodnocení: 1 2 >