Divadlo v Řeznické

Jeden německý život

Premiéra: 16.6.2021 | 1:35x
Překlad: Jitka Sloupová. Dramaturgie: Yvetta Srbová. Režie: Radim Špaček.
Hra pro jedinou herečku zpracovávající skutečný životní osud Brunhilde Pomsel, Goebbelsovy osobní sekretářky.
Divadlo v Řeznické
Hodnocení inscenace
Redakce
80 %
Uživatelé
88 %
8851000
Hodnocení redakce
Helena Grégrová 90 % Tip Helena Grégrová
Jan Pařízek 70 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
19.10.Út19:30 vstupenky
3.11.St19:30 vstupenky
30.11.Út19:30 vstupenky

Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ REDAKCE
Helena Grégrová  90 %  Tip Helena Grégrová
(zadáno: 18.6.2021, počet hodnocení: 1457)
+ přínosný / zajímavý komentář
Opravdu výborná herecká práce Kateřiny Macháčkové. Její autentický projev i na milimetr přesná mimika a intonace jsou obdivuhodné a nenechají na zem spadnout jediné slovo, každé má potenciál být vnímavým obecenstvem slyšeno tak, jak vyznít má. Ona Brunhildu Pomselovou nehraje, ona ji na devadesát minut zpřítomní. Silné jsou okamžiky drobných zámlk, jako kdyby se příběh sám bránil být opětovně připomenut a působivé jsou pasáže, při nichž si uvědomíme až děsivou paralelu k aktuálnímu stavu (nejen) naší společnosti. Mrazivá výpověď k temné etapě světových dějin, intenzivní divácký zážitek, po kterém jen tak snadno neusnete.
Jan Pařízek  70 %
(zadáno: 17.6.2021, počet hodnocení: 793)
+ přínosný / zajímavý komentář
Rozhodně nenudilo. K. Macháčková předvádí velmi zdařilý herecký výkon. Její civilní pojetí, přesvědčivá rétorika, intonace a skvělá mimika, společně s nepochybně zajímavým životním příběhem, dokáží udržet pozornost a vtáhnout diváka do života této ženy. Dostane se vám též ne příliš běžného pohledu na válečné události a předválečné období na území Německa. Není to lehké téma, ale povedlo se to dobře uchopit a smysluplně ztvárnit. Už jen díky tomu to stojí za shlédnutí. 75%
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
BarboraSalome  70 %
(zadáno: 17.8.2021, počet hodnocení: 37)
přínosný / zajímavý komentář
Hra působivá a paní Macháčková excelentní. Ovšem místo, kde byla hra hrána (zahrada Werichovy vily) není rozhodně pro takovou hru ideální. Hluk z přilehlé restaurace tomu dal korunu. Špatně bylo slyšet, chvílemi nebylo slyšet vůbec. Bohužel, bohužel, diváci kvůli tomu i odcházeli. A paní Macháčková byla i ,,díky" tomu odměněna pouze vlažným potleskem. Nezaslouženě. Bylo mi jí líto. Hra stojí rozhodně za vidění, doporučuji ovšem na stálé scéně Divadla v Řeznické.
Reny50  100 %
(zadáno: 16.8.2021, počet hodnocení: 30)
přínosný / zajímavý komentář
Naprosto vynikající Kateřina Macháčková! Z krásné ženy se přeměnila na jevišti Werichovy vily ve 102 let starou Brunhilde a to nejen vzhledem a stylem mluvy, ale zejména výrazem obličeje. Její vypovídající svědectví je mrazivé a zcela uvěřitelné. Na živo jsem Kateřinu Macháčkovou viděla poprvé a až teď jsem si uvědomila, jaká je to fantastická herečka. Rozhodně by měla dostávat více příležitostí. Ačkoliv židle na nádvoří byly nepohodlné, nebylo moc teplo a z nedaleké restaurace zazníval rušivý hluk, tak nemohu jinak, než za tento mimořádný výkon dát 100%.
R.JELEN.21  80 %
(zadáno: 16.8.2021, počet hodnocení: 154)
přínosný / zajímavý komentář
Budu hodnotit jen inscenaci, protože ten zvuk se dnes na zahradě WV ten se nepovedl.
Je to silný příběh, který stojí navštívit. Paní Macháčková je skvělá, všechno jí to člověk věří.
Přijdu ještě jednou
Valmez  100 %
(zadáno: 18.6.2021, počet hodnocení: 260)
přínosný / zajímavý komentář
Doporučuji!

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.