Profil uživatele

Heroinaction

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Michal Novák: 4 % (5)
Pavla Haflantová: 7 % (3)
Helena Grégrová: 9 % (16)
Pavel Širmer: 9 % (19)
Kateřina Jírová: 10 % (3)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

1 2  > 
(zadáno: 20.3.2024)
Viděno 29.2. (veřejná generálka)

P. Gajdošíková je fakt neskutečný talent a byť i zbytek osazenstva dělal maximum, ta hra není ani zábavná (natož vtipná) ani zajímavá. Moc výběru textu nerozumím, spíše než na Palmovku bych ho (žel) tipoval na nějakou zájezdovku.
(zadáno: 20.3.2024)
Viděno 15.3.2024 (veřejná generálka)

Jednohubka, u které bych ocenil potlačení komediálních prvků. Zejména díky obsazení věřím, že se bude jednat o divácky vděčný kus, přesto slabší text ani výborná hlavní dvojice, kterou skoro až převyšuje D. Batulková, nezachrání. Příjemné, leč zapomenutelné.
(zadáno: 20.3.2024)
Viděno 19.3.2024

Z Lettsovo v současnosti uváděných her za mě ta nejslabší, přesto krásně ilustrující charaktery jednotlivců, které běžně potkáváme i v běžném životě.

Řešení scény bylo osvěžující a vtáhlo do děje, jako bych jednání zastupitelstva sledoval z pozice veřejnosti. Paradoxně jsem mnohem větší zájem cítil při řešení ?běžných? bodů jednání než u hlavní dějové linky.

Mimochodem vícero postav neodpovídalo programu nebo zde uváděnému obsazení, přesto např. podání E. Elsnerové místo I. Kristekové moc bavilo.
(zadáno: 20.3.2024)
Viděno 21.2.2024 (veřejná generálka)

Jak mě prvních 10 minut chytlo, nadšení opadalo, až se propadlo.

Plus za využití točny, herecké výkony hlavních dvou sester a odkazy na jiné hry ze scén ND, ale obávám se, že tam končím. Pokud je inscenace skutečně myšlena pro diváka 9+ (to je pro mě jedna z těch větších záhad celého představení) určitě může vyvolat mezi dětským divákem a jeho doprovodem diskusi a to je vždycky fajn. Já sám bych se doplňujících dotazů děsil - naštěstí některé odpovědi vhodně supluje program, který chválím.
(zadáno: 20.3.2024)
Viděno 19.3.2024 (veřejná generálka)

První setkání s Čechovem a po přečtení několika souhrnů hry se nemůžu se zbavit dojmu, že jsem byl o leccos ochuzen a zejména v prvním jednání se nechytal. To ovšem není nutně chyba tvůrců, obvzlášť pokud byla předpokládána alespoň základní znalost díla. Scéna skvělá, herecky super!

Suma sumárum: Nic jsem nepochopil, ale s potěšením jsem se díval.
(zadáno: 5.1.2024)
Viděno 3. ledna 2024

Představení zcela skvěle táhnou obě dámy, jejichž opičí láska je zcela uvěřitelná. Obrovské plus vidím v prostoru Klubovny, který se znovu ukázal jako ideální na představení odehrávající se víceméně v jedné místnosti a kde má divák možnost vidět doslova do talíře. Ne tak silná emoce jako Pan Polštář v Rokoku, ale zároveň méně expresivní, což jsem ocenil.

Po předloňském Srpnu v zemi indiánů a tomto kusu podléhám M. Steinmasslové, kterou bych ve zlých až odporných rolích typově nikdy nečekal.
(zadáno: 5.1.2024)
Viděno 6. listopadu 2023

I přes výborné výkony celé pětice (a jednoho speciálního hosta, který na sebe strhl veškerou pozornost i přes to, že nevím, zda se na scéně objevil rád) jsem se nemohl zbavit dojmu, že hlavní "problém", na kterém z větší části stojí především druhá polovina inscenace, je již poněkud vyčpělý nebo v to aspoň doufám. Při vší korektnosti stranou, termín "homoděj" mi utkvěl v paměti i dva měsíce po zhlédnutí, byť ho nikdy neplánuju použít.

V rámci Činoheráku jeden ze slabších kusů, zároveň ale určitě ne totální ústřel.
(zadáno: 13.11.2023)
Viděno: 28. června 2023

75%
Sám sobě jsem si to trochu zkazil, což je vůči hodnocení inscenace nefér. Pan šetřílek si koupil levnější místa v 15. řadě a pak koukal, že levou půlku jeviště nevidí.. Nedělejte stejnou chybu!!
Krásná scéna, tíživá atmosféra, nepříjemně aktuální. Byť mi stoprocentně nedával smysl závěr, byla druhá půlka nesmírně silná. V hlavě doteď nejvýrazněji zůstal výkon J. Tesařové, která v lecčems připomínala babičky a tety z mého dětství.
(zadáno: 12.11.2023)
Viděno. 10. července 2022

Jsem fanda P. Nárožného a cením, co zvládne odehrát. Celkově ale velký špatný. Když jsem si (naivně) myslel, že hloubka jendoho z monologů někam míří, přišlo vystřízlivění v podobě "výměny" ženských rolí a začlo se nanovo. S. Stašová se mi vlastně nelíbila v žádné z postav, ztvárnění mladé dívky bylo ale totálně mimo mísu. O větší hloubce nemůže být řeč, nic proti tomu, ale pokud si dává představení za cíl pobavit, tak se směju pod vous, u kterého už patnáct let marně doufám, že začne růst. Předesílám ale že nejsem cílovka a publikum bylo nadšené - a pokud neusnuli nebo nezemřeli, tleskají dodnes.
(zadáno: 12.11.2023)
Viděno: 8. prosince 2021

Nevím jak moc fér je hodnotit s dvouletým zpožděním, kdy objektivně paměť spoustu vjemů vytěsnila. Bylo to mé první setkání se SKÚTR a měl jsem obavu z délky představení. Vše ale roztýleno, zpětně si skvělou scénu, výtečnou E. Hacurovou a J. Vondráčka a oproti jiným zdejším recenzím mě upřímně pobavil ruský cover písně od Billie. Otevřeně přiznávám, že jsem se Bulgakovem neprokousal v knižní podobě a ani po zhlédnutí jsem neměl jasno. Zároveň se ale nepovažuju za cílovku představení a spoustu diváků může být nadšenějších.
(zadáno: 12.11.2023)
Viděno: 13. ledna 2022

65%
Pochybné hodnotit tak dlouho po zhlédnutí a navíc po dernieře, ale vybavuju si obrovský hype okolo inscenace a shánění lístků, abych nakonec odcházel uspokojený fajn divadelním zážitkem, který se na mě ale nijak hlouběji nepodepsal.
(zadáno: 12.11.2023)
Viděno: 16. října 2023

75%
Jsem "druhopůlkař", druhé části představení mi obecně připadají silnější, zajímavější, poutavější. Ne však u Kočky. Na přestávku jsem odcházel s velkou touhou dát si panáka, takový zanechala zářez, ale druhá půlka, mimochodem dlouhá slabých 40 minut, to nedotáhla. Úplný závěr nezasáhl, ale určitě jsem neviděl naposled a může dojít k přehodnocení, protože celkový dojem je pozitivní. A. Fialová skvělá, pro mě tahoun celé inscenace, J. Hájka mám rád snad ve všem, N. Konvalinková mile překvapila, V. Kratina mi bohužel v roli neseděl.
(zadáno: 11.11.2023)
Viděno: 31. října 2023

Těžké, temné, ale pohltilo a nepustilo. Využití celé scény vč. hlediště mě nerušilo, připadal jsem si zapojenější. O. Rychlý a P. Kikinčuk fantastičtí, jak již zmíněno v mnoha dalších recenzích. Mile překvapila A. Kameníková a líbilo se mi přiznané prozření matky (výborná L. Jelínková) nad deviací jejího syna. Oceňuji režiserovo rozhodnutí vynechat nahé scény - na efekt by jistě šlo o atraktivní tah, který by přitáhl pozornost, ale hru by to z mého pohledu nikam neposunulo. Za mě nejlepší ze tří, v současnosti uváděných, režií M. Čičváka v Činoheráku.
(zadáno: 11.11.2023)
Viděno: 23. června 2023

Výborná oddechovka, která vlastně nakonec takovou oddechovkou vůbec není. Ono to totiž v zásadě asi opravdu nemá být vtipné i když se všichni smějeme. Z dialogu mezi L. Žáčkovou a S. Černodrinskou v druhé půlce mě mrazilo ještě dlouho po skončení, ale herci všichni skvělí bez rozdílu. Zbytečná přemíra vulgarit a "haha" taneční scéna jsou jediné minusy. Skvělá režie a velmi se mi líbila práce se světly v kombinaci s hudbou na konci každé scény.
(zadáno: 11.11.2023)
Viděno: 9. září 2023

95%
Smutné a přitom veselé. Extrémně silné a maximálně bezprostřední. Pořád jsem sice nepochopil koncept "traileru" k Amerikánce, ale třeba to do sebe zapadne lépe po návštěvě kina příští rok. Nevyšlo mi představení s ADONXS, ale Tom Sean zastoupil velmi obstojně. L. Žáčková výborná (P. Beretovou jsem nezažil, zastoupila alternace) ale profi herci jsou tady opravdu spíše průvodci, celé je to o dětech - a to je jedině dobře!
(zadáno: 11.11.2023)
Viděno: 28. června 2023

Mé první setkání s Klubovnou v Jindřišské nemohlo dopadnout lépe. Cítil jsem se okamžitě jako doma a opadly i obavy z prolomení čtvrté stěny, když vás ti, kteří pro vás hrají, zároveň o přestávce zkásnou během nalévání vína. Silné jako celek, ale druhá polovina výrazně převyšuje tu první. Herecky naprosto vyrovnané, přesto si dovolím vyzdvihnout E. Elsnerovou, která mi na konci připravila jednu z nejsilnějších emocí celé sezony. Představení často vyprodáno již dlouho dopředu a zcela oprávněně!
(zadáno: 10.11.2023)
Viděno: 7. listopadu 2022

Otevřeně přiznávám, že prvotní impuls nebyl jít na hru kvůli jejímu tematu, ale kvůli herečce. Život na zámku nám v posledních letech běžel doma jako podkres v nedělní dopoledne až nechutně často.
Nelituju - je to hutné, je to těžké, je to na zatřesení s hlavní postavou, ať se proboha probere. S ročním odstupem už síla tematu vyprchla, ale lehce manický a urputně přesvědčený výraz K. Macháčkové mě straší doteď. Stojí za vidění, byla skvělá!
(zadáno: 10.11.2023)
Viděno: 28. července 2023 - letní scéna

35%
Léto je tricky, diváci chtějí svou pravidelnou dávku, ale možnosti jsou omezené. Já chtěl na Příběh ze zoo, mamka se chtěla pobavit. Ustoupil jsem a ona se nebavila. 2 litry za lístky v pytli. O. Sokola jako režisera mám fakt rád, ale tohle byla obrovská minela. Herečky hrají, co jim síly stačí, ale nemají co - vždyť to vlastně nemá děj. Konec je zpatlaný a bez pointy, jak když se nevědělo kudy kam a potřebovali nás dostat domů.
10% za každou z dam, resp. 20% za výbornou A. Rusevovou a její superschopnost v pojídání párků.
Okolní diváci nadšení, takže berte mé hodnocení s rezervou.
(zadáno: 10.11.2023)
Viděno: 29. prosince 2022

Chtěl jsem na závěr roku vidět něco lehčího a to se mi splnilo se vším všudy. 90. léta jsou moje dětství, což trochu snižuje chuť hledat chyby. I přesto, že u mě vždy vedlo Melrose Place spíš než BH 90210 jsem byl z množství popkulturních narážek nadšený. Herecky kompaktní, působilo to, že si to celou dobu užívá jeviště i téměř celé hlediště. V publiku i několik diváků ze starší generace, kteří byli na konci trochu rozpačití (čti "zhnusení"). Nedivím se, ale já se bavil.
(zadáno: 10.11.2023)
Viděno: 5. prosince 2022

Nádherná hra o povrchnosti s ještě krásnější scénou s trochou typické "cáklosti", kterou DnZ tradičně nabízí. Herecky není co vytknout, bylo osvěžující vidět skvělého J. Hájka v celkem kladné roli.
(zadáno: 10.11.2023)
Viděno: 17. května 2022

Fantastické, Milena Steinmasslová byla tak krásně zlá! Vůbec by mě nenapadlo, že hra byla napsána v roce 2007, zapadala mi tematicky tak o 60 let dřív do největších her amerických velikánů 20. století, zejména jsem viděl paralely s Cestou dlouhým dnem do noci a Tramvají. Dramata o dysfunkčních rodinných vztazích jsou moje srdcovka, takže hodnocení je trochu zkreslené. Jen mě mrzí, že jsem prošvihl dernieru.
(zadáno: 10.11.2023)
Viděno: 2. září 2023

Po dlouhé době na opravdu velké scéně a asi jsem zapomněl jaké to je - největší minus vidím ve vzdálenosti ve které se skoro celé představení odehrává, daaaaleko za orchestřištěm a počátkem jeviště sedí dvě postavy a slova tři hodiny tečou. Některé dialogy zaujmou více, některé méně. Asi jsem měl štěstí, nápovědu jsem neslyšel ani jednou. Téma mě upřímně nezasáhlo, celé to stojí a padá na výtečné I. Janžurové, ale nejvíc mi v hlavě utkvěl part T. Medvecké, která je jako Margaret Thatcher fantastická. Viděno na přání rodiče, jsem za to rád, ale reprízu si nedám.
(zadáno: 10.11.2023)
Viděno: 9. října 2023

Mám strašně rád inscenace, které jakoby začnou ještě před oficiálním startem, taková prkotina a jak potěší. Tušil jsem, že se mi to bude líbit, ale že až tak moc. Od autora Srpnu v zemi indiánů nečekaně jiné. S odstupem měsíce se k představení vracím ještě častěji, možná proto, že se s hlavním hrdinou až nebezpečně ztotožňuju - bohužel.
V. Fridrich excelentní, všichni ostatní skvěle sekundují, vyzdvihl bych hlavně L. Žáčkovou, S. Černodrinskou a M. Sawu. "Body dolů" za scénu v klubu, kde byl vytažen hudební podkres tak moc, že hercům nebylo prakticky rozumět (3. řada). Určitě jsem neviděl naposled.
(zadáno: 10.11.2023)
Viděno: 24. června 2023

55%
Závěrečné představení sezony 2022/2023. Za mě spíše jeden z těch zapomenutelnějších kusů aktuálního Činoheráku. Chvílemi se představení táhlo a některé scény mi nepřišly příliš uvěřitelné, např. návštěva klientky u obhájce doma a některé postavy prakticky zbytečné (Zara v podání S. Černodrinské). Skvělý O. Rychlý a M. Dancigerová, klobouk dolů před L. Jelínkovou, která představení odehrála s nohou v sádře.
Možná by mi pomohlo zajít ještě jednou, téma je v současné době maximálně aktuální a vhodně zvolené, ale prostě mě to nezasáhlo..
(zadáno: 10.11.2023)
Viděno: 20. května 2023 a 11. září 2023

Líbí se mi, že se skoro neškrtalo a stejně ty tři a půl hodiny utekly jako prd.
Kdyby to šlo, sedím v hledišti pokaždé. Kdyby to šlo, byl bych mladíkem, který jde vybírat peníze za Večerní hvězdu (chudák V. Šanda v sympatické roli je na jevišti tři minuty a čeká pak dvě hodiny na děkovačku). Kdyby to šlo, obejmu Blanche a řeknu jí, že všechno bude dobrý a vezmu jí na panáka. Ale nejde to.. karty jsou rozdány a tahle partička pokeru skončí vždycky stejně a já mám cestou domů jen obrovskou chuť se ukouřit.. Koncentrovaná deprese.

Dvě slova: Lucie Žáčková.
Jděte na to, fakt!
1 2  >