Činoherní klub

Zrada

Premiéra: 7.3.2014 | 1:40x
Překlad: František Fröhlich. Dramaturgie: Roman Císař, Vladimír Procházka. Scéna: Adam Pitra. Kostýmy: Ladislava Koukalová. Hudba: Milan Pastyřík. Úprava a režie: Ondřej Sokol.
Netypicky koncipovaná hra, ozvláštněná experimentální prací s časem, pro kterou se autor inspiroval vlastní mimomanželskou aférou a jejím skandálním odhalením. Na půdorysu klasického trojúhelníku je řešeno téma nerozlišitelnosti pravdy a lži, vyprázdněnosti a odcizenosti sobě i druhým...
Činoherní klub
Hodnocení inscenace
Redakce
72 %
Uživatelé
74 %
74861000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
29.9.Čt19:30 vstupenky

Volby

Hodnocení (95)

HODNOCENÍ REDAKCE
Anežka Kotoučová  70 %
(zadáno: 9.10.2016, počet hodnocení: 216)
+ přínosný / zajímavý komentář
Zpětné vyprávění evoluce manželské nevěry, poměrně dobré dialogy a nápad s SMS činí ze Zrady jednu z těch lepších a zajímavějších inscenací repertoáru ČK. Tvůrci se bohužel nevyhnuli možnému zlu retrospektivy, tedy, že se divák nedozví téměř nic o samotných kořenech nevěry, ale spíše o jejím průběhu. Herecky zde vyčnívá Martin Finger, Ondřej Sokol hraje hodně nezúčastněně a trochu mi přišlo, že i lhostejně. A myslím si, že je dosti kontroverzním režisérským tahem dosadit do role zrazující manželky svou vlastní bývalou manželku.
Lukáš Holubec  70 %  Tip Lukáš Holubec
(zadáno: 18.9.2015, počet hodnocení: 697)
Jan Pařízek  80 %
(zadáno: 10.5.2014, počet hodnocení: 819)
+ přínosný / zajímavý komentář
Myslím, že po všech směrech vydařená hra. Retrospektivní způsob vyprávění sice odebírá prvek očekávání ve smyslu "jak to dopadne", ale přináší nová odhalení typu "co se přesně stalo". Také umožňuje více se soustředit na velmi zdařilé dialogy. Mezi herci to funguje výborně, většina scén má v tomto směru opravdu dobrou atmosféru. Vynikl především M. Finger, ale i K. Lojdová a O. Sokol nijak nezklamali, ba spíše naopak. Pochvalu zaslouží i nápadité využití textové komunikace a zdařilé přenesení hry z 80.let do současnosti. 77%
Veronika Steffanová  80 %
(zadáno: 30.4.2014, počet hodnocení: 87)
+ přínosný / zajímavý komentář
Výborně vystavěná hra. Její jádro je sice v celkem banálním a ohraném milostném trojúhelníku, ale díky retrospektivnímu postupu a spoustě nevyřčených citů se stává originální a zábavnou. Po herecké stránce nebylo co vytknout a scéna přesně odpovídala textu. Povedlo se i ztvárnění smskových konverzací. Výtku si zaslouží pouze dvě poslední scény, ve kterých se oproti ostatním už nic zásadního nestane. Chápu, že je potřeba celý příběh dohrát o konce, ale tady to bylo spíše do ztracena.
Helena Grégrová  70 %
(zadáno: 18.4.2014, počet hodnocení: 1500)
+ přínosný / zajímavý komentář
Napětí, které zdánlivě nenápadně pobublává pod pokličkou vzájemných vztahů aktérů příběhu, dosahuje prostřednictvím režijně velmi zdařile uchopeného časově převráceného scénosledu a díky výborným hereckým výkonům zajímavých atmosférických poryvů a vyznívá místy s až nečekanou silou.
Jiří Landa  70 %
(zadáno: 14.4.2014, počet hodnocení: 2908)
+ přínosný / zajímavý komentář
75% Jednoduchý a celkem ohraný příběh klasického milostného trojúhelníku (autor hru napsal v obráceném sledu – začíná se závěrečnou scénou, přičemž se postupně dobíráme až k samému začátku nevěry) O. Sokol inscenoval jako velice působivý „vztahový thriller“. Jeho inscenace je ukázkou detailní režijní práce, což se týká nejen vystavení jednotlivých scén, ale i pečlivého výkladu všech tří postav. Herecké výkony považuji za vyrovnané, nejzřetelněji jsem však vnímal citlivost postavy Roberta, kterého ztvárnil O. Sokol. Trio Finger, Lojdová, Sokol potěší i tímto ne zrovna optimistickým příběhem.
Pavel Širmer  70 %
(zadáno: 7.4.2014, počet hodnocení: 1787)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Poměrně banální příběh milostného trojúhelníku se ve hře odehraje v převráceném sledu scén, čímž autor dosáhl zajímavých asociací. Dramatikův postup dnes už zdaleka nevyzní tak objevně jako v době vzniku textu, ale propracovaná inscenace přesto stojí za vidění. Režisér O. Sokol hru za pomoci přínosných dobrých nápadů (SMSky, mobily) nenásilně převedl do současnosti. Pečlivý výklad hry i postav, správné vedení herců. Nelze říci, že by K. Lojdová a O. Sokol hráli nepřirozeně, vedle výborného M. Fingera se však přece jen trochu projevilo, že nejsou schopni zdaleka takové autenticity jako on.
Jiří Koula  70 %
(zadáno: 7.4.2014, počet hodnocení: 1598)
+ přínosný / zajímavý komentář
Ondřeji Sokolovi se povedl malý zázrak. Poté, co jsem viděl inscenaci Divadla v Celetné, jsem nabyl dojmu, že Harold Pinter napsal velmi špatnou hru, proto jsem do Činoherního klubu přicházel se značnými obavami. Nyní musím svůj názor změnit, text není velmi špatný, ale řekněme průměrný. Zásluhou režiséra a (ostatních) herců však vznikla inscenace, jež se z tohoto omezení vymanila, výsledkem převedení do současnosti a obohacení o příslušný rámec je, že Zradu v Činoherním klubu můžu s klidným svědomím doporučit.
Veronika Boušová  70 %
(zadáno: 23.3.2014, počet hodnocení: 277)
+ přínosný / zajímavý komentář
Bezohledná a slepá zamilovanost, naivita, krutost, vyhoření vztahu. Téma partnerského trojúhelníku se nese ve zdánlivě odlehčené, místy až neosobní formě, umocněné částečným převedením dialogů do SMS zpráv. Pod povrchem se ale daří udržovat napětí, které vrcholí v momentech, kdy jsou všechny tři postavy na scéně současně a lžou si po telefonu. Inscenace útočí na divákovo podvědomí silněji, než by se na první pohled zdálo.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Kateřina Vodáková  50 %
(zadáno: 24.6.2022, počet hodnocení: 139)
přínosný / zajímavý komentář
Takové ze života. Smsky bych napsala lépe, ale jinak zajímavý nápad. Jedna z těch lepších her v ČK, i když by jednotlivé časové úseky prospělo víc nabít dějově. Mezi O. Sokolem a K. Lojdovou pořád nějaká jiskra je...
Houfm@atlas.cz  60 %
(zadáno: 16.2.2022, počet hodnocení: 38)
přínosný / zajímavý komentář
65% Viděl jsem po covidové přestávce, jindy by to možná bylo lepší.
Hubert  60 %
(zadáno: 19.1.2022, počet hodnocení: 15)
přínosný / zajímavý komentář
Trochu banální příběh manželského trojúhelníku, ze kterého je těžké dostat něco výjimečného. Oceňuji zajímavou stavbu hry, která jde proti času, režii, vtipně promítající smsky jednotlivých postav a nakonec i herecké výkony. Hře dodává autenticitu fakt, že hlavní dvojici nevěrných partnerů hrají bývalí manželé. Celkově ale trochu zapomenutelné představení.
Michvon  80 %
(zadáno: 10.11.2021, počet hodnocení: 193)
přínosný / zajímavý komentář
Banální zápletka vyprávěná pozpátku - a najednou je z toho napínavá podívaná.
A Finger je navíc jeden z mých oblíbenců.
BloggarSumec  100 %
(zadáno: 8.10.2021, počet hodnocení: 52)
přínosný / zajímavý komentář
Ondřej Sokol přeložil, zrežíroval a hraje jednu z hlavních rolí v této komorní tragikomedii o milostném trojúhelníku. Inscenace šlape a je vidět, že herci na sebe slyší, jsou sehraní (inscenace je na repertoáru od roku 2014) a každičký moment prožívají s hlubokým zápalem. Vracíme se v čase od současnosti až do první chvíle, kdy celý příběh začal. Skvělá Kateřina Lojdová v roli Robertovy (Sokol) manželky Emmy a Martin Finger jako Robertův nejlepší přítel Jerry a Emmin milenec. Více takových inscenací. Palec nahoru.
Duch  80 %
(zadáno: 22.1.2020, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
Velice povedené!!!
Skvělá aktualizace 40 let staré hry. Propracovaná režie, přesné detaily a přirozené dialogy.
Krásné civilní herectví. Nejvíc mne zaujal zcela autentický Sokol v Benátkách. Au, to bolelo!!
MMK  90 %
(zadáno: 22.1.2019, počet hodnocení: 126)
přínosný / zajímavý komentář
Děj se odehrává pozpátku (od současnosti do minulosti) a je lepší navštívit představení dvakrát, protože pak člověk lépe pochopí souvislosti.
Denisa H.  70 %
(zadáno: 22.11.2018, počet hodnocení: 339)
přínosný / zajímavý komentář
Lepších 75 %. Zajímavá hra o zradě v dlouholetém přátelství...
Nejzajímavější ji ale asi činí to, že je vyprávěna odzadu. Většinu doby by ovšem představení fungovalo i vnímáno jako líčené chronologicky dopředu. Právě toto se mi na hře hodně líbilo.
I z důvodu provázanosti na skutečný a soukromý život protagonistů se jedná o pozoruhodné obsazení.
A konečně mohu říct, že se mi O. Sokol líbil herecky. Dokonce mě překvapil, jak si poradil s vypjatými scénami.
Vyšla mu opět skvěle i režie, je opravdu nápaditý. Jeho rukopis (a lze brát téměř doslova :-P) je v inscenaci rozhodně znát.
Fedorocko  60 %
(zadáno: 12.11.2018, počet hodnocení: 646)
přínosný / zajímavý komentář
Herecky určitě dobrý, ale hra jako taková mě úplně nenadchla.Jednou vidět a jít dále,za lepšími kousky.
J.S.  80 %
(zadáno: 28.4.2018, počet hodnocení: 136)
přínosný / zajímavý komentář
Krutost nevěry v manželském trojúhelníku. Hra pracuje s kauzalitou naopak - známe důsledky, neznáme příčiny. Retrospektivní metodou postupujeme do minulosti a ponořujeme se do hlubin psychosociálních vztahů. Představení je silnou výpovědí o citovém ubližování, rafinovaně pracuje se stupňováním napětí a probouzí v divákovi silné emoce. Důsledná realistická metoda s naturalistickými prvky (která je Sokolovi vlastní) umocňuje sílu a vyznění textu. Inscenace je jedním z nejvýraznějších režijních počinů v ČK.
Studentice  70 %
(zadáno: 25.3.2018, počet hodnocení: 71)
přínosný / zajímavý komentář
Zajímavě pojaté představení, kde všichni herci hráli dobře a bez přehrávání. Dlouho po zhlédnutí hry jsem musela nad některými činy postav přemýšlet. Určitě hra stála za zhlédnutí.
Sasanka_007  80 %
(zadáno: 24.1.2018, počet hodnocení: 16)
přínosný / zajímavý komentář
Zajímavě pojatá inscenace oblíbeného Činoherního klubu "Zrada" překvapila nevšedním retrospektivním pojetím jedné nevěry a jejích důsledků. Na začátku sice víte, jak to dopadne, chvilku vám trvá, než se zorientujete :-), ale zážitek je to silný. Formálně chválím nápad se sms. Zkrátka hra o nevěře v 21. století by nebyla tak aktuální bez smsek :-). Všichni tři herci hráli výborně. Zrada, která vypadá banálně, a přesto dokáže rozvrátit všechno, a to i po letech. Musím zajít znovu, abych si vychutnala tu retrospektivu se vším všudy.
Varan  60 %
(zadáno: 30.11.2017, počet hodnocení: 111)
přínosný / zajímavý komentář
Díky retrospektivnímu vyprávění od začátku víte, jak to vše dopadlo, a postupně se dozvídáte, co k tomu vedlo. Příběh hry je banální, vše se točí kolem vzájemných nevěr, odcizení, přetvářky, z jednání postav se člověku dělá místy špatně. Martin Finger z hereckého tria na jevišti nepochybně kraloval, Kateřina Lojdová solidně zahrála a navíc jí to moc slušelo, jen u Ondřeje Sokola jsem měl pocit, že ho celá hra nudí a nejsem si jistý, do jaké míry to byl jeho herecký záměr. Chválím řešení se SMS promítanými přímo na scéně.
Anah  60 %
(zadáno: 8.11.2017, počet hodnocení: 184)
přínosný / zajímavý komentář
SMS byly dobrý, jinak hra s koncem na začátku a začátkem na konci mě moc nebavila od pana Sokola jsem viděla lepší kousky
Lucie2188  80 %
(zadáno: 27.10.2017, počet hodnocení: 16)
přínosný / zajímavý komentář
Hezky zpracované, kompaktní představení, kde dobře využili práci s minulostí a sms zprávami.
Mimouch  80 %
(zadáno: 31.3.2017, počet hodnocení: 50)
přínosný / zajímavý komentář
Příběh v dnešní době všední až téměř banální, ale vystavěný do svižného, vtipného a díky pozpátku vyprávěnému ději velmi "koukatelného" představení.
Vaklav  60 %
(zadáno: 18.2.2017, počet hodnocení: 261)
přínosný / zajímavý komentář
64,99% Vysoce solidní oddechovka, vtipný O. Sokol, ale nejen on.
Jestli už máte dost hlubokomyslných debat a "hledání", běžte si odfouknout na hru, která vás potěší určitou svým způsobem nekomplikovaností, na druhou stranu není vůbec bez záhad...
Malá pozn. Přišlo mi, že každý hrál tak trochu sólo..., což byla škoda. Možná jen můj dojem, možná záměr...
Martina123  50 %
(zadáno: 23.4.2016, počet hodnocení: 76)
přínosný / zajímavý komentář
Zklamání ...
Janis  70 %
(zadáno: 10.11.2015, počet hodnocení: 256)
přínosný / zajímavý komentář
68%
I já oceňuji "aktualizaci" hry pomocí nápadu s esemeskami, naopak intimní scény v divadle nemusím, naštěstí byly na opačné straně pódia.
Trochu mi chyběl výraznější závěr s nějakým akcentem, jinak ale férově zpracovaná hra, psaná současným jazykem a přirozeně srozumitelná.
Teejay  60 %
(zadáno: 21.10.2015, počet hodnocení: 66)
přínosný / zajímavý komentář
Retrospektivní výstavba ozvláštnila jinak banální zápletku. Herecky nadprůměrné, uvěřitelné.
Vivien  80 %
(zadáno: 17.12.2014, počet hodnocení: 8)
přínosný / zajímavý komentář
Velice dobře zpracované představení. Zajímavý hudební podkres a velmi sugestivní herecký výkon Ondřeje Sokola. Po potlesku ve mně ještě dlouho zůstal zvláštní pocit...
Luckaprague  70 %
(zadáno: 16.12.2014, počet hodnocení: 55)
přínosný / zajímavý komentář
Klasický manželsko-mimomanželský trojúhelník, těžko vystoupit z rozjetého vlaku paralelního vztahu. Z sms komunikace na pozadí příběhu doslova mrazí. Herecky nejlepší M. Finger.
Vladimír10  60 %
(zadáno: 29.11.2014, počet hodnocení: 479)
přínosný / zajímavý komentář
Hlava mi nebere, že většina moderních autorů dosud nedokázala pochopit, že na pozadí milostného trojúhelníku se nedá vymyslet nic nového. V tomto případě se navíc celý děj znepřehledňuje retrospektivním uspořádáním jednotlivých scén. Mezi těmi jsou zdlouhavé pauzy, v nichž jsou na dekoraci promítány SMSky všech tří figur, které si však neosvojily správný pravopis. Většina výstupů je nudná a bez jakéhokoliv zápalu. Režisér se snažil tuto nepropustnou barikádu konsternovaných hereckých výrazů prorazit polonahými scénkami či nechutnou oblékanou souloží. Jeho tupé snažení bylo díkybohu marné.
Johnny  50 %
(zadáno: 3.11.2014, počet hodnocení: 54)
přínosný / zajímavý komentář
Oceňuji scénu a nápad s smskami. Velmi uvěřitelný výkon Martina Fingera, naopak se mi herecky nelíbila Kateřina Lojdová. Bohužel hra samotná není žádný zázrak. V rámci možností režijně a svou úpravou O. Sokol vytěžil z tématu maximum...
Čiko  70 %
(zadáno: 24.10.2014, počet hodnocení: 852)
přínosný / zajímavý komentář
74,99 Baví mě Sokolovo herectví, i režie. Přijde mi, že má v sobě něco víc, než jeho vrstevníci. Hraje s lehkostí (jen by mohl občas přitlačit na hlase) Lojdová a Finger také skvělí. Dobře napsané, zrežírované i zahrané. Čím více plynul čas (ačkoliv z vůle autora pozpátku), tím více mě to bavilo...
Orienteering  80 %
(zadáno: 24.9.2014, počet hodnocení: 56)
přínosný / zajímavý komentář
Výborná inscenace, nechybí vtipné momenty, ale převládá mrazení. Líbilo se mi využiží SMS a hudby, vadil mi smích publika v momentech, kdy mě osobně moc do smíchu nebylo.
Výborný Ondřej Sokol, tak za něj 85% :)
Nikki123  90 %
(zadáno: 16.6.2014, počet hodnocení: 161)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi povedená hra o lidských vztazích, výborné herecké výkony.
Onsteri  80 %
(zadáno: 1.6.2014, počet hodnocení: 92)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi zdařile vykreslená realita (bohužel) většiny soudobých konzumních vztahů.
Falos  80 %
(zadáno: 26.5.2014, počet hodnocení: 224)
přínosný / zajímavý komentář
skvely ondra sokol a martin finger
Sloupek6  90 %
(zadáno: 13.5.2014, počet hodnocení: 40)
přínosný / zajímavý komentář
Výborné herecké výkony,Zážitek.Hra s tajemstvím.Baví.
Vladimír Rogalewicz  70 %
(zadáno: 10.5.2014, počet hodnocení: 706)
přínosný / zajímavý komentář
Mimořádně dobře vystavěná hra (spíš bych ji přisoudil Tomu Stoppardovi než Haroldu Pinterovi) s velice dobrým překladem. Zejména smsky posouvající hru do současnosti by si zasloužily 100 %. Ovšem představení dělá dojem půli cesty mezi scénickým čtením a plnohodnotnou inscenací, což ještě podtrhuje hodně nepovedená scéna i civilní (až jen náznakové) hraní jinak dobře sehrané trojice herců.
Eviik  90 %
(zadáno: 19.4.2014, počet hodnocení: 288)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi se mi líbil nápad s smskami a k tomu použitá hudba. Herecké trio hraje výborně. Velmi se mi líbil hlavně Ondřej Sokol, kterého jsem poprvé na jevišti viděla ve vážné roli.
Po druhém shlédnutí ve mě hra zanechala ještě silnější dojem.
Lucilla  70 %
(zadáno: 29.3.2014, počet hodnocení: 214)
přínosný / zajímavý komentář
Je to proste ze zivota, az to pekny neni. Ne, ted vazne. V nekterych situacich se clovek proste pozna. Coz jen vede k tomu, ze se kolikrat v sedacce pekne osijete.
Jako klady hodnotim napad prace s casem a komunikaci. Navic odvaha hercu (s ohledem na jejich realne vztahy) je opravdu na poklonu. O.Sokol byl velmi milym prekvapenim, vaznejsi role mu sedla a chopil se ji moc pekne.
Hru muzu doporucit, jen je treba si rozmyslet, s kym na ni pujdete ;-)
Monulinka  80 %
(zadáno: 9.3.2014, počet hodnocení: 391)
přínosný / zajímavý komentář
(Premiéra) Poměrně krutá hra o vztazích, ale jako u všech Sokolových her se i dost nasmějete. Všechny tři herecké výkony výborné, skutečné vztahy mezi nimi tomu dávají zvláštní náboj. Zajímavé režijní nápady, hudba, kostýmy. Vzhledem k netradičnímu vyprávění děje chci vidět ještě jednou a těším se!
Kjama  70 %
(zadáno: 5.2.2022, počet hodnocení: 105)
Petr-sima  80 %
(zadáno: 8.12.2021, počet hodnocení: 85)
Pasika  70 %
(zadáno: 16.6.2021, počet hodnocení: 24)
Valmez  70 %
(zadáno: 7.10.2020, počet hodnocení: 333)
Chupetica  80 %
(zadáno: 22.9.2020, počet hodnocení: 136)
Dant3  70 %
(zadáno: 14.4.2020, počet hodnocení: 18)
Martin21  70 %
(zadáno: 27.9.2019, počet hodnocení: 416)
K.kolacek@email.cz  70 %
(zadáno: 4.6.2019, počet hodnocení: 14)
Mau  80 %
(zadáno: 21.5.2019, počet hodnocení: 96)
Mladydivakgulz  90 %
(zadáno: 2.4.2019, počet hodnocení: 18)
Xcepek  60 %
(zadáno: 23.2.2019, počet hodnocení: 605)
The_Second  70 %
(zadáno: 11.12.2018, počet hodnocení: 31)
Michalmusek  100 %
(zadáno: 7.7.2018, počet hodnocení: 258)
Addk  80 %
(zadáno: 21.6.2018, počet hodnocení: 116)
Ambrozka  90 %
(zadáno: 29.4.2018, počet hodnocení: 67)
Saffy  50 %
(zadáno: 14.3.2018, počet hodnocení: 9)
Vitounek  80 %
(zadáno: 22.2.2018, počet hodnocení: 106)
J64  90 %
(zadáno: 14.9.2017, počet hodnocení: 55)
Jewel  80 %
(zadáno: 13.6.2017, počet hodnocení: 21)
Nakafishie  80 %
(zadáno: 7.5.2017, počet hodnocení: 29)
Ellian MacGregor  70 %
(zadáno: 18.4.2017, počet hodnocení: 10)
Tarbík  60 %
(zadáno: 3.4.2017, počet hodnocení: 140)
Cujo  80 %
(zadáno: 14.3.2017, počet hodnocení: 76)
Hoolek  70 %
(zadáno: 19.2.2017, počet hodnocení: 32)
Mary  70 %
(zadáno: 6.12.2016, počet hodnocení: 78)
Fingee  70 %
(zadáno: 12.8.2016, počet hodnocení: 46)
Renée  80 %
(zadáno: 13.6.2016, počet hodnocení: 96)
Janul.  70 %
(zadáno: 16.5.2016, počet hodnocení: 31)
Markéta BP  60 %
(zadáno: 20.4.2016, počet hodnocení: 47)
Plšík  70 %
(zadáno: 16.4.2016, počet hodnocení: 657)
Petrr  80 %
(zadáno: 16.4.2016, počet hodnocení: 258)
Cimr  50 %
(zadáno: 17.2.2016, počet hodnocení: 107)
Tomass  80 %
(zadáno: 22.11.2015, počet hodnocení: 49)
Elbrody  70 %
(zadáno: 14.9.2015, počet hodnocení: 43)
BarboraSalome  70 %
(zadáno: 17.8.2015, počet hodnocení: 43)
Wild  70 %
(zadáno: 27.5.2015, počet hodnocení: 24)
Lukrativni  70 %
(zadáno: 9.3.2015, počet hodnocení: 76)
Mstasa  70 %
(zadáno: 20.2.2015, počet hodnocení: 25)
Lisarah  80 %
(zadáno: 29.1.2015, počet hodnocení: 78)
Amaldea  80 %
(zadáno: 21.1.2015, počet hodnocení: 37)
Bartys  80 %
(zadáno: 16.12.2014, počet hodnocení: 55)
Kaklapak  80 %
(zadáno: 23.11.2014, počet hodnocení: 74)
Lusilda  80 %
(zadáno: 20.11.2014, počet hodnocení: 76)
Petullkaaa  80 %
(zadáno: 6.11.2014, počet hodnocení: 43)
Tomari  80 %
(zadáno: 15.10.2014, počet hodnocení: 7)
Marcela  70 %
(zadáno: 30.6.2014, počet hodnocení: 410)
VIPER  80 %
(zadáno: 18.6.2014, počet hodnocení: 22)
Dovemummy-Alena S.  60 %
(zadáno: 3.4.2014, počet hodnocení: 151)
Lenka10  90 %
(zadáno: 29.3.2014, počet hodnocení: 94)
Sendy  90 %
(zadáno: 27.3.2014, počet hodnocení: 153)
Mishaem  80 %
(zadáno: 10.2.2017, počet hodnocení: 1)
NikolaK.  60 %
(zadáno: 10.1.2017, počet hodnocení: 2)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.