Profil uživatele

VIPER

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Jiří Koula: 13 % (15)
Jan Pařízek: 14 % (7)
Helena Grégrová: 15 % (13)
Pavel Širmer: 16 % (16)
Jiří Landa: 17 % (19)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 21.1.2016)
(zadáno: 14.11.2014)
Další vynikající hra Martina McDonagha v nastudování činoherního klubu a Ondřeje Sokola. V porovnání s geniálním Panem polštářem obsah sice pokulhává, stále se však jedná o vysoce nadprůměrné dílo. Vynikající herecké výkony obou bratří (J. Dulava, M. Taclík) podtrhují syrový nepodbízivý černý humor, který mě opět dostal.
(zadáno: 18.6.2014)
(zadáno: 4.4.2014)
Pan Polštář je hrou, která ve vás něco zachová a donutí vás přemýšlet. Drsný a pesimistický pohled na svět rozhodně není pro každého a těch několik filosofických myšlenek, které se hrou táhnou (např. samotná pohádka o Panu Polštáři, Zeleném prasátku, ale i povídka o spisovateli a jeho bratrovi), patří k tomu druhu myšlenek, které s člověkem doslova zatřesou a do určité míry i promění.
Z hlediska formy zmiňuji výbornou režii i fantastické herecké výkony všech 4 "hrdinů". Vřele doporučuji všem, co mají silný žaludek a nebojí se přemýšlet- budou nadšeni.
(zadáno: 26.2.2014)
Představení, které patří mezi velmi krátká (1:20 bez přestávky) se na můj vkus až neuvěřitelně táhlo. Hlavní slabinou byla pro mě režie naopak silnou stránkou byla scéna a herecké výkony (ovšem ani ty nebyly nijak oslnivé). Po obsahové stránce náročnější hra než se na první pohled jevilo občas sklouzávala k vulgaritě a lacinosti. Osobně jsem měl ještě subjektivní problém s tím, že podtatná část dámského obecenstva se nekriticky uchechtává při každém pokusu o vtip od idola Vojty Dyka.
(zadáno: 31.1.2014)
Je to taková veselá oddychovka, kterou je třeba nebrat vážně. Právě v tom spatřuji hlavní kámen úrazu a kontroverznost místního hodnocení. Pokud člověk přistoupí na jejich hru a nebere upgrade smetanových děl jako svatokrádež utečou mu tři hodiny této hry jako nic. Tato hra se opravdu trefila do mého gusta a dlouho jsem se v divaldle tak od srdce nezasmál jako nyní. Je pravdou, že některé scény možná byly trochu nadbytečné a frekvence střihů v prvním dějství mě přiváděla k nepříčetnosti. Sumasumárum však lze hru hodnotit velmi pozitivně.
(zadáno: 13.1.2014)
Dealer´s choice v pojetí Dejvického divadla rozhodně nezklamal. Hra samotná je velmi akční s výbornou gradací a přemýšlivému divákovi se dostane nadbytek dvojsmyslů a nejasných interpretací děje. Herecky exceloval zejména Hynek Čermák, bohužel nedostal v druhém dějství příliš mnoho prostoru. Před zhlédnutím hry bych určitě doporučil divákovi dát si partičku pokeru (nejlépe taxas holdem)v ideálním případě o nějaké ty peníze. Tato zkušenost pomůže pochopit, co se to na jevišti vlastně děje a zároveň se tak trochu přiblížit prožitku jednotlivých postav.
(zadáno: 22.12.2011)
Kusy které nabyly věhlasu v éře V+W, především díky protirežimním narážkám, prostě již nemají v dnešní době ten říz, nebo aspoň tahle inscenace ho neumí prodat. A samotný děj her Voskovce a Wericha přece nikdy nebyl to zásadní... tady ovšem nic jiného nezbylo.
(zadáno: 21.9.2011)
(zadáno: 22.6.2011)
Na můj vkus trochu monotonní hra. Možná by neškodilo vystřihnout některé hudební vložky. Nicméně boleslavské divadlo i touto hrou dokázalo že je vysoce nad republikovým průměrem. Velice zábavná a přímá hra snad ani nedokáže nudit. Sice nedosahuje takových kvalit jako boloslavské hry v podobném prvorepublikovém duchu (Muži v Ofsajdu, Dědeček automobil), přesto jsem se u ní velmi dobře bavil. Jen bych zakázal Polívkové zpívat :)
(zadáno: 30.5.2011)
Výborný námět i nápad zdramatiozovat takovou pecku. Bohužel mi trochu vadilo, že pro člověka který seriál, zná vlastně hra nepřináší žádnou přidanou hodnotu. Když znáte po pár slovech pointu vtipu- moc vtipný Vám nepřijde - zas takovou práci vymyslet pár skečů i pro znalce by to jistě nedalo. Výborné výkony Preisse i Němce považuji téměř za samozřejmost.
(zadáno: 30.5.2011)
Velice podobný způsob zpracování jako v případě Romea a Julie. I zde byla některá místa hluchá a svým odlehčením na mně zapůsobila spíš odpudivě, přesto asi i díky tomu, že Sen noci svatojánské není tak notoricky známý jako nejslavnější Shakespearova hra, nebilo to tak moc do očí. Ovšem myslím, že pro mladého a netrpělivého diváka, který by klasické pojetí neustál, může být toto odlehčení stravitelnější než originál.
(zadáno: 30.5.2011)
Zábavné pojetí klasiky na mne občas působilo bohužel jako neúcta k Shakespearovi. Zatímco v některých momentech mírné odlehčení nevadilo, v jiných mi naopak přišlo trapné a laciné.
(zadáno: 30.5.2011)
Vynikající snímek. Pokud ovšem nepatříte mezi milovníky filmu tak Vám nejlepší vtipy pravděpodobně utečou.
(zadáno: 30.5.2011)
Poněkud slabší hra v porovnání např. s další vynikající boleslavskou hru Muži v offsidu, přesto stále silně převyšující průměr českých divadelních prken. Vynikající námět, který ve městě automobilů zabírá dvojnásobně.
(zadáno: 30.5.2011)
Výborná hra, výborný humor, kvalitní herecké výkony a sympatické vyobrazení doby a lidských vztahů.
(zadáno: 30.5.2011)
Vynikající herecký výkon Oldřicha Kaisera (aspoň doufám, že šlo o herectví :)) ) jinak děj byl tak trochu jednotvárný. Velmi si cením nápadu zdramatizovat jednu noc v životě násosky.
(zadáno: 30.5.2011)
Nikterak hluboká hra u které se člověk zasměje do zásoby. Pokud ji člověk bere jako oddychovku stane se z ní báječně strávený večer. Jen mi bylo líto, že byla tak krátká snesl bych i dvojitou porci - přeci jen jit po té hodině a kousek jsem čekal spíš přestávku než konec hry.
(zadáno: 30.5.2011)
Pravděpodobně nejhloupější divadelní hra jakou jsem, kdy viděl. Stupidní vulgární a fekální humor připomínající novácké show z období před 10 lety mne donutil jen k rozčílení nad tím, jak část obecenstva může být tak hloupá, že se dokáže takové kravině smát. Do teď lituji toho, že jsem o přestávce neodešel.
(zadáno: 30.5.2011)
Cyrano byl pro mne velkým zklamáním. Mám rád původní námět ve zpracování Vinohradského divadla a stupidním muzikálovém kabátě však z původních myšlenek zbylo pramálo. POPulární kabát a křečovitá snaha přitáhnout diváka za každou cenu mi přijde zcestná. Nesrozumitelnost textu a chabé herecké a pěvecké výkony jen potvrzují to, že tato hra za návštěvu pro lidi, kteří se nevyžívají ve stupidních muzikálech opravdu nestojí. 10 % jen kvůli tomu, že paní Havlová nezpívala- a myšlenka vtisknout Roxanu do formy zralé ženy není špatná.