Městské divadlo Mladá Boleslav [velká scéna]

Romeo a Julie

Premiéra: 13.11.2009 | 1:50
Překlad: Josef Topol. Úprava: Lenka Bočková. Jakub Špalek. Dramaturgie: Lenka Bočková. Scéna: Karel Špindler. Kostýmy: Jan C. Löbl. Hudba: Daniel Fikejz. Režie: Jakub Špalek.
Poslední uvedení: červenec 2012.
Nesmrtelný příběh velké lásky veronských milenců. Drama znepřátelených rodů Monteků a Kapuletů, mezi nimiž se jíž léta táhne dávný spor, vyvrcholí v okamžiku, kdy se do sebe zamilují Romeo Montek a Julie z rodu Kapuletů...
D10+  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Městské divadlo Mladá Boleslav
Hodnocení inscenace
Redakce
30 %
Uživatelé
54 %
5451000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 30 %
Jiří Landa 30 %
Volby

Hodnocení (7)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  30 %
20.9.2010 | 1939 hodnocení
+ souhlasím
Razantní úprava proslulé tragédie pro osm postav se mi nezdála šťastná, ale v pečlivém režijním zpracování by možná obstát mohla. Režisér se však s úskalími úpravy vypořádat nedokázal, jeho inscenace byla ve výsledku povrchní, vázla po myšlenkové stránce. Postavy a situace nebyly dostatečně propracované režijně ani herecky, ve zběsilém tempu zanikala řada souvislostí, některé okamžiky vyzněly doslova trapně. Herci v nepovedeném zpracování zaujmout nemohli. Z výkonů ústřední dvojice jsem byl rozpačitý, doslova trapně mi bylo za K. Frydeckou (Chůva) a P. Prokeše (Merkucio).
Jiří Landa  30 %
19.8.2010 | 3002 hodnocení
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Kiva  70 %
19.12.2011 | 15 hodnocení
+ souhlasím
Inscenace, která sice mohla trochu lépe využít skvělých herců, které měla k dispozici (Matouš Ruml, Veronika Kubařová, Petr Mikeska, Ivo Theimer, Petr Halíček), ale jinak si narozdíl od ostatních nemyslím, že by to byl průšvih. Hra je vyloženě udělaná pro mladšího diváka, ale podle mých zkušeností se může líbit i pečlivému znalci předlohy. Nejvíc mě upoutaly úžasné bojové scény, které měly potřebný náboj.
VIPER  50 %
30.5.2011 | 22 hodnocení
+ souhlasím
Zábavné pojetí klasiky na mne občas působilo bohužel jako neúcta k Shakespearovi. Zatímco v některých momentech mírné odlehčení nevadilo, v jiných mi naopak přišlo trapné a laciné.
Jirkan  50 %
17.8.2010 | 564 hodnocení
+ souhlasím
16.8.2010 (Celetná): Přemýšlel jsem dlouho kolik % dát. Začátek je možná až moc klipový a plný krátkých příchodů a odchodů ze scény. Julie se ze svého dlouhého spánku probouzí jako by nic, což je škoda. Na druhou stranu strohost inscenace je dobrá pro mladého diváka. Ruml a Kubařová je velice šikovný pár u kterého je vidět sehranost a pochopení. K. Frydecká je živel se srdcem na dlani, Teprt měl ze všech nejlepší přednes. Bojové scény berou dech. Hudba velice zdařilá. Scénu hodnotit nemohu (do Celetné se vešel jen nepatrný zlomek výpravy).
Josef  30 %
158 hodnocení
+ souhlasím
Smutné zklamání. Nápad zahustit text na osm postav a necelé dvě hodiny není špatný. Klipovitá expozice postav při slavnosti Kapuletů je svižná a vtipná, spojení Parise s Vévodou dává mu zajímavé významové zabarvení (obzvláště při smlouvání s Kapuletem o Julii) a některé prolínající se paralelní motivy jsou také slušné (dvojpostava posla Romeova/předzvěsti Juliiny).
Jenže problém je v tom, že při té rychlosti se zapomíná dát vyznít místům, kde by to bylo potřeba. Ztrácí se nám tak motivace mnohých činů a jemnější povahokresba postav (což je ale průser i u herců, včetně jinak suverénního Matouše Rumla). Nejhorší ale je, že se mi nepovedlo z herecké práce pochopit, z čeho vlastně vyrůstá ta tzv. mimořádná láska R a J. Mezi Rumlem a Kubařovou totiž není vidět žádné napětí, nepřeskakují žádné jiskry. To je přitom to hlavní...
Scoobi  70 %
27.2.2017 | 104 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.