Profil uživatele

Sasanka_007

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Jan Pařízek: 14 % (14)
Jiří Koula: 15 % (13)
Pavla Haflantová: 15 % (4)
Veronika Boušová: 15 % (4)
Helena Grégrová: 17 % (12)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 26.1.2018)
Pan Halpern a pan Johnson - Divadlo Ungelt: 90 %
Oba kovaní herečtí bardi byli vynikající, hra jim sedla a hráli noblesně, s nadhledem i prožitkem. Mělo to zkrátka jiskru i lidské teplo. Ze života :-).
(zadáno: 26.1.2018)
Kdo je tady ředitel? - Švandovo divadlo: 100 %
Viděno třikrát v rozmezí několika let. Pořád to funguje. Báječně napsaná a výborně ztvárněná hra. Úžasný Michal Dlouhý a Kamil Halbich.
(zadáno: 26.1.2018)
Listopad - Městská divadla pražská: 100 %
Jasně že je to komedie, přátelé, a značně vyšinutá v tom dobrém slova smyslu. Nicméně fakt, že jsem ji viděla už 2x v rozmezi čtyř let a pořád se skvěle bavila (možné podruhé ještě lépe) svědčí o tom, že "infarktové" herectví Michala Dlouhého mě zkrátka bere :-).
(zadáno: 26.1.2018)
Vzpomínky zůstanou - Divadlo Ungelt: 80 %
Výborné představení, excelentní výkon J. Strykové a P. Štěpánka. Naopak Zlata Adamovská byla zvláštně unavená a utahaná i v polohách, kde měla předvést šmrnc. Ale stojí za to vidět, hodnotím velmi kladně.
(zadáno: 26.1.2018)
Maska a tvář - Činoherní klub: 80 %
Lehčí žánr, ale skvěle ztvárněný osvědčenými herci. I oni si hráli a nepřehrávali. Výborné představení.
(zadáno: 26.1.2018)
Líbánky na Jadranu - Studio DVA divadlo: 80 %
Je třeba brát v rámci žánru - žánr je lehký, je to zkrátka lehká konverzační komedie, velmi česká v tom dobrém slova smyslu. Nicméně nedivím se lidem, že se jim to tak líbí, i já jsem se skvěle bavila. Není to nic, co by ve vás vyvolávalo drásavé pocity či aluze na bůhvíco, je to vtipná letní hříčka, pohrávající si se sebeironií. Viděno na letní scéně, což velmi doporučuji, úžasná atmosféra. Ano, když se chcete lehce a dobře bavit a nehrajete si na "inťouše" :-).
(zadáno: 26.1.2018)
Bůh masakru - Činoherní klub: 90 %
Vynikající představení, budete se smát, ač je to vlastně k pláči. Všichni herci dávají do role maximum, nicméně nejlepší byl asi Dulava :-).
(zadáno: 26.1.2018)
Léda (Manželskonemanželská povídka) - Činoherní klub: 70 %
Výborné představení, ač oproti jiným inscenacím Činoherního klubu o něco slabší. Ale i tak skvělá hra.
(zadáno: 26.1.2018)
Smrt a dívka - Divadlo Ungelt: 90 %
Skvělé představení, komorní, vtáhne vás to. Představitelka hlavní role famózní. Určitě musíte vidět.
(zadáno: 26.1.2018)
Kdo se bojí Virginie Woolfové? - Městská divadla pražská: 100 %
Excelentní herecké výkony, perfektní ztvárnění dusivé i hysterické atmosféry, úžasná inscenace!
(zadáno: 24.1.2018)
Shirley Valentine - Městská divadla pražská: 100 %
Viděno dvakrát během asi čtyř let, stále zasáhne, možná po letech ještě více. Simona Stašová je báječná. Porovnávala jsem i se starším filmem, tato hra je lepší než film. Těžko komentovat, tohle je ze života.
(zadáno: 24.1.2018)
Řemeslníci - Švandovo divadlo: 30 %
Velmi slabé představení, špatný námět, špatný scénář, herci s tím nemohli nic udělat. Věci, které vás iritují v běžném životě, přenesené do hry, která vás irituje dvojnásobně. Švandovo divadlo je sympatické, ale tohle se nepovedlo.
(zadáno: 24.1.2018)
Zrada - Činoherní klub: 80 %
Zajímavě pojatá inscenace oblíbeného Činoherního klubu "Zrada" překvapila nevšedním retrospektivním pojetím jedné nevěry a jejích důsledků. Na začátku sice víte, jak to dopadne, chvilku vám trvá, než se zorientujete :-), ale zážitek je to silný. Formálně chválím nápad se sms. Zkrátka hra o nevěře v 21. století by nebyla tak aktuální bez smsek :-). Všichni tři herci hráli výborně. Zrada, která vypadá banálně, a přesto dokáže rozvrátit všechno, a to i po letech. Musím zajít znovu, abych si vychutnala tu retrospektivu se vším všudy.
(zadáno: 24.1.2018)
Můj báječný rozvod - agentura ADF: 50 %
Ne, opravdu jseme se nespletla v hodnocení. Tato vysoce hodnocená inscenace mě i partnera zklamala. Proti Elišce Balzerové nelze říci nic negativního, hrála to skvěle, ale... jaksi to nedoběhlo, kam mělo. Bylo to prázdné povídání pořád dokola, manžel byl jen a jen negaivní, žena jen a jen zhrzená, jaksi tam nebyla jiná poloha. Na rozdíl od podobného kusu Shirley Valentine, kde nás Simona Stašová dojala k slzám, jsme o přestávce odešli. Budili jsme úžas uvaděček i šatnářek, které toto ještě u tohoto představení nezažily, ale zkrátka jsme museli. Prázdnota a nuda.
(zadáno: 24.1.2018)
Tramvaj do stanice Touha - Činoherní klub: 90 %
Nádherné představení - klasický kus, který stále žije. Lucie Žáčková jako Blanche famózní, přesvědčivá, od křehké koketnosti až k hysterii, slabosti a zoufalství. Činoherák téměř nikdy nezklame, ale tohle představení je jedno z TOP!
(zadáno: 24.1.2018)
Zamilovaný Shakespeare - Divadlo pod Palmovkou: 90 %
Tato svěží, moderně, vtipně a tak trochu "punkově" (co se týče kostýmů a vedlejších rolí herecké partičky) pojatá inscenace nás oba s manželem nadchla! I když je to "Shakespeare o Shakespearovi", není úplně lehké přiblížit téma současnému divákovi, který se občas pohybuje na sinusoidě od intelektuálů po milovníky estrád se zpěvy :-). Nicméně pro poučeného diváka úžasné! K. Trnková, p. Dianiška a Valenta skvělí, výborní i představitelé vedlejších rolí. Zábavné, chytré, svěží. Kostýmy mi připadaly velmi vtipné kombinací historična a současna s oním "punkovým" šmrncem.