Činoherní klub

Tramvaj do stanice Touha

Premiéra: 12.10.2011 | 3:25
Překlad: Luba Pellarová, Rudolf Pellar. Dramaturgie: Roman Císař, Vladimír Procházka. Scéna: Hans Hoffer. Kostýmy: Simona Rybáková. Úprava a režie: Ladislav Smoček.
Vrcholná hra významného amerického dramatika, která zároveň patří k největším dílům moderního světového dramatu. Zoufalá Blanche vyhledá po letech mladší sestru Stellu, která žije s manželem Stanleyem v chudinské čtvrti v New Orleans. Blanche doufá v lepší budoucnost, minulost ji však dostihne i zde...
14!  
Činoherní klub
Hodnocení inscenace
Redakce
81 %
Uživatelé
84 %
náš tip
Tip od redaktorů: Lukáš Dubský, Pavla Haflantová, Jiří Koula, Helena Grégrová, Jiří Landa, Jan Pařízek, Pavel Širmer  Tip od redaktorů: Lukáš Dubský, Pavla Haflantová, Jiří Koula, Helena Grégrová, Jiří Landa, Jan Pařízek, Pavel Širmer  Tip od redaktorů: Lukáš Dubský, Pavla Haflantová, Jiří Koula, Helena Grégrová, Jiří Landa, Jan Pařízek, Pavel Širmer  Tip od redaktorů: Lukáš Dubský, Pavla Haflantová, Jiří Koula, Helena Grégrová, Jiří Landa, Jan Pařízek, Pavel Širmer  Tip od redaktorů: Lukáš Dubský, Pavla Haflantová, Jiří Koula, Helena Grégrová, Jiří Landa, Jan Pařízek, Pavel Širmer  Tip od redaktorů: Lukáš Dubský, Pavla Haflantová, Jiří Koula, Helena Grégrová, Jiří Landa, Jan Pařízek, Pavel Širmer  Tip od redaktorů: Lukáš Dubský, Pavla Haflantová, Jiří Koula, Helena Grégrová, Jiří Landa, Jan Pařízek, Pavel Širmer
842151000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
13.9.19:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (225)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  80 %  Tip Lukáš Dubský
6.10.2013 | 1164 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
U této inscenace je vidět, že režisér Ladislav Smoček má skutečně velkou důvěru k textu hry. Prakticky v ní neškrtá, jen se snaží co nejpoctivěji a nejpřesněji vyložit charaktery postav. K silnému zážitku tak nepotřebuje aktualizace ani žádné vnějškové efekty. Stačí, že má partu výborně hrajících herců, z nichž nejvíce vyniká Lucie Žáčková v roli Blanche. KLasické, poctivé herecké divadlo, které opravdu udrží divákovu pozornost po celé tři a půl hodiny.
Veronika Boušová  90 %
25.9.2013 | 277 hodnocení
Anežka Kotoučová  70 %
20.4.2012 | 230 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
Opravdu hodně klasické, co dodat.
Možná jen, že jsem měla přece jen trochu problém s uchopením a sžitím se s Žáčkové Blanche, na druhou stranu ale nepopírám, že hraje vyspěle a se zjevným zapálením pro určitě obtížnou postavu.
A že Marika Procházková je ve svém hereckém výrazu sympaticky upřímná a uvolněná.
Pavla Haflantová  90 %  Tip Pavla Haflantová
16.11.2011 | 356 hodnocení
+ souhlasím
Ubohá Blanche...úžasný výkon Lucie Žáčkové. Získala si mě hned v prvních vteřinách a přestože mi Blanche není blízká (i když to žádná z postav), tak jako hrdinka mě velmi dojímala. Hájkův Stanley je správnej parchant a Mitch Matěje Dadáka je ten klasický, hodný trouba s upřímným srdcem na dlani. Tohle prostě musíte vidět!
Jiří Koula  80 %  Tip Jiří Koula
11.11.2011 | 1600 hodnocení
+ souhlasím
Pro mě je hvězdou večera Jan Hájek, jeho Stanley budí hrůzu, leč není "padouch".

Lucii Žáčkové nejspíše nějaké to ocenění opravdu neunikne a fakt, že stále nevím, jak se k postavě Blanche postavit, jen dokazuje, jak přesvědčivě a konzistentně ji ztvárnila.

Vedle těchto herců pak v mých očích hraje Marika Procházková druhé housle, vzhledem k tomu, že je to i úloha Stelly ve hře, jde patrně o známku toho, že inscenace prostě diváka pohltí a vyplivne až po odchodu z divadla, tady se nehraje, tady se žije.
Helena Grégrová  80 %  Tip Helena Grégrová
10.11.2011 | 1687 hodnocení
+ souhlasím
Koleje téhle inscenace směřují neomylně do stanice "Divácká srdce". Věřím a doufám, že nějaké to divadelní ocenění se hereckému výkonu Lucie Žáčkové nevyhne! Současně mě mrzí, že se zřejmě v tomto ohledu nedostane také na Mariku Procházkovou, poněvadž bez její Stelly by Blanche nebyla úplná.
Jiří Landa  80 %  Tip Jiří Landa
9.11.2011 | 3032 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Přes uvedenou stopáž mě inscenace neskutečně bavila. Výkony L. Žáčkové a M. Procházkové se rozhodně nebojím označit za prvotřídní. Skvěle je doplňoval i J. Hájek. Díky nekrácené verzi nedošlo k zjednodušení charakterů postav, za což jsem byl rád. Výtečná režie L. Smočka ukázala, že i takto starý text může na jevišti skvěle fungovat i dnes a i pro chodiče „notoriky“ se může stát velkým divadelním zážitkem. A v té chvále (vyjma výstupů P. Křiváčka a Z. Vojtíškové v menších rolích) bych mohl pokračovat...
Jan Pařízek  80 %  Tip Jan Pařízek
9.11.2011 | 912 hodnocení
+ souhlasím
Tak především opravdu výborná Lucie Žáčková v hlavní roli této inscenace. Ale kromě ní bych rád vyzdvihl i výkony Jana Hájka a Mariky Procházkové, které též hrají velmi dobře. Celkově velmi dobrá inscenace, jak napsaná, tak zpracovaná, neboť i přes dosti velkou délku udržela moji pozornost po celou dobu a po pravdě vůbec mi to tak dlouhé nepřišlo. Každopádně divadelní zážitek! 84%
Pavel Širmer  80 %  Tip Pavel Širmer
16.10.2011 | 2036 hodnocení
+ souhlasím
Režisér svůj výklad slavného dramatu postavil na textu, nesnažil se o násilné posuny (jakých se dopouštěli jiní) či aktualizace za každou cenu. Poctivá režijní práce, propracovaný výklad postav, výborné vedení herců. Mimořádný výkon L.Žáčkové, herečka se vypořádala s úskalími složité postavy. Skvělé výkony podali i ostatní. Připomínku bych měl k úpravě. Myslím, že hra je zbytečně upovídaná a režisér by se nemusel bát na určitých místech redukovat text. V dnešní době by možná bylo funkčnější, kdyby zobrazili jisté vyhrocené okamžiky otevřeněji a razantněji. Ale inscenace je každopádně zážitkem!
Johana Hovorková  80 %
3.12.2013 | 87 hodnocení
Divadelní hra pro náročnějšího diváka, které by možná slušelo o pár minut méně. Já jsem se ale nenudila - skvělé herecké výkony vynahradí občasná hluchá místa a příliš dlouhé dialogy. Uvěřitelné, povedené, nepříliš veselé. Tak se dá shrnout Tramvaj do stanice Touha několika slovy.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Psychoklara  70 %
20.5.2024 | 48 hodnocení
+ souhlasím
Tohle představení se hrozně těžko hodnotí, možná také proto, že nejsem vysloveně fanoušek divadelní klasiky a neumím tedy ocenit to, že se ve hře neškrtalo. Herecké výkony byly skvělé a líbil se mi specifický charakter Blanche. Na tom to podle mě celé stojí. Příběh jako takový mě ale nijak zvlášť neoslovil, možná v kontextu dnešní doby zápletka nepůsobí tolik dramaticky jako dříve. Každopádně to pro mě bylo náročné především kvůli délce.
Barcee  100 %
16.2.2024 | 22 hodnocení
+ souhlasím
Poutavý příběh, skvělé herecké výkony, opravdu bych chtěla vyzdvihnout Lucii Žáčkovou, která přináší neuvěřitelné emoce, kdy divák odchází s pocitem, že se Blanche opravdu stala.
Studený Čumáček  80 %
14.12.2023 | 417 hodnocení
+ souhlasím
Podivuhodně stejnou měrou hnusný a přitažlivý příběh. Text nebyl příliš hrubě krácen, což je plus. Herci skvělí, Jan Hájek jako Stanley je opravdu herecky procítěné hovado, Lucii Žáčkové jako Blanche sice houkne na můj vkus až moc elegantně, ale proti gustu...a Marika Procházková jako Stella je vlastně jediný "normální" člověk na scéně a velmi jí to v roli svědčí (a sluší).
Heroinaction  100 %
10.11.2023 | 27 hodnocení
+ souhlasím
Viděno: 20. května 2023 a 11. září 2023

Líbí se mi, že se skoro neškrtalo a stejně ty tři a půl hodiny utekly jako prd.
Kdyby to šlo, sedím v hledišti pokaždé. Kdyby to šlo, byl bych mladíkem, který jde vybírat peníze za Večerní hvězdu (chudák V. Šanda v sympatické roli je na jevišti tři minuty a čeká pak dvě hodiny na děkovačku). Kdyby to šlo, obejmu Blanche a řeknu jí, že všechno bude dobrý a vezmu jí na panáka. Ale nejde to.. karty jsou rozdány a tahle partička pokeru skončí vždycky stejně a já mám cestou domů jen obrovskou chuť se ukouřit.. Koncentrovaná deprese.

Dvě slova: Lucie Žáčková.
Jděte na to, fakt!
Petr Husar  100 %
2.6.2023 | 34 hodnocení
+ souhlasím
Dvanáct let hraje Činoherák toto úžasné představení. Jedna z posledních Smočkových režií, zase geniální. A hlavně dokonalost hereckých výkonů. Famózní až neuvěřitelná Lucie Žáčková. Jan Hájek na vrcholu svých sil. A výborné výkony i od Mariky Procházkové, Lady Jelínkové a Matěje Dadáka. Dost dobře si pamatuji, jak silný zážitek to před 11 lety byl a v běhu let je to lepší a ještě lepší. Bojím se, že se blíží derniéra. Ale plné divadlo stále dlouho aplauduje.
Gimli35  80 %
20.5.2023 | 289 hodnocení
+ souhlasím
75 %. Podepisuji komentář Lukáše Dubského. Přestože krátit by se asi dalo, stále nevycházím z údivu, že tříapůlhodinová inscenace bez jakýchkoli doplňků (dokonce prakticky bez hudby) udržela mou pozornost po celý večer. Sázka na silný text a znamenité účinkující režiséru Smočkovi vyšla. A navíc jedenáct let stará inscenace mnoho desetiletí starého textu tak nějak mimochodem pracuje i s palčivě aktuálními tématy domácího násilí a společenských předsudků.
Pbulin  100 %
3.2.2023 | 7 hodnocení
+ souhlasím
Vynikající hlavní protagonisté, ale i ostaní. Hra trvá s přestávkou 3,5 hodiny, ale nemá ani přes svoji délku hluchá místa.
Andyk  80 %
1.2.2023 | 21 hodnocení
+ souhlasím
Asi by se nemuselo nic připisovat, skoro vše už bylo za dlouhou dobu uvádění této hry konstatováno. Tak snad jen přidat bravo hercům i režii... psychodrama, jak má být...
R.JELEN.21  90 %
15.10.2022 | 251 hodnocení
+ souhlasím
Nejlepší recence této inscenace jest asi v tom, že těch zabijackých 3.5 hodiny uteče tak, že to téměř nepostřehnete. Člověk se dojimá, směje, trne a na konci je lítost, že už to končí.
Fru  90 %
21.5.2022 | 24 hodnocení
+ souhlasím
20.05.2022 - Činoherní klub
Lucie Žáčková!!
Katakomb  40 %
9.10.2021 | 13 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Zhruba 10 let od premiéry jsem viděl urputně dlouhé představení, které nepřesvědčilo. Přemíra dynamického výraziva, křiku a lomozu, třískání a všeho možného kraválu nijak nezohledňovala relativně komorní scénu v ČK. Lucie Žáčková byla jediná, které patřilo podium, ať hrála sama nebo v tandemu s ostatními, na ní hra stojí a padá, ač její podání Blanche pro mě trochu postrádalo důstojného a elegantního ducha. Ostatní herci jsou jako ze zájezdního představení v kulturáku (Jan Hájek by rozhodně měl ubrat v mlácení a křiku, je dost výrazný i v prosté řeči).
Celkově hře chyběl náboj, glanc, napětí.
Ada_ada  90 %
6.10.2021 | 5 hodnocení
+ souhlasím
Nadčasová klasika v podání Činoherního klubu dovolilo opět připomenout o čem je divadlo a proč nás baví...Bravo...
Metro  50 %
2.10.2020 | 24 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Dlouhé a strašně staré.
Karel1964  100 %
9.1.2020 | 90 hodnocení
+ souhlasím
Jak nebrečím, tak u tohoto představení jsem brečel. Dcera brečela ještě 20 minut potom. Bylo to nádherné. Smutné, kruté, ale nádherné. Paní Žáčková dost často podle mě přehrává, ale tady... věřil jsem jí každé slovo. Je to podle mě jedna z nejlepších inscenací, které nyní můžete vidět. Je to smutný, ale krásný.
Martikovodivadlo  100 %
7.1.2020 | 51 hodnocení
+ souhlasím
Repríza 8.11.2019/ Tramvaj je jakousi maturitní zkouškou velkých a nadšených diváků činoherní Prahy!Už i já ji mám zdárně za sebou!Nejsilnější divadelní zážitek jaký jsem mohla zažít! Umocněný první řadou! Z opravdové děsivosti nejen samotného děje a Lucie Žáčkové běhá velký mráz po zádech, který ovšem zklidní hezky útulně ušmudlaná scéna bytu a pár velmi žádaných humorných scének! Jediné mínus je délka trvání inscenace, kdy po třech a půl hodinách divák nedokáže pochopit rozuzlení a konec děje!
Slavík  100 %
18.12.2019 | 8 hodnocení
+ souhlasím
... toto představení je důvod, proč jsem se zamiloval do divadla... a rád bych se mýlil, ale dle mého názoru jde o životní roli Lucie Źáčkové...
JaNaD  70 %
20.10.2019 | 76 hodnocení
+ souhlasím
Dlouho jsme se báli jít na tak dlouhé představení, ale nelitujeme. Bylo to zajímavé, herci byli skvělí.
Kateřina  100 %
28.3.2019 | 36 hodnocení
+ souhlasím
Bála jsem se, že když jsem fanoušek filmového kousku, může mě původní divadelní zpracování zklamat, opak je ale pravdou. Z hereckých výkonů, scény, hloubky projevů jsem byla nadšená! A šla jsem na to hned dvakrát...
Neja  90 %
30.12.2018 | 10 hodnocení
+ souhlasím
Výborně zpracováno, skvělé výkony všech - zejména Lucie Žáčkové.
Drulik  70 %
18.12.2018 | 22 hodnocení
+ souhlasím
Lucie Žáčková. Ona to držala, možno ešte Ján Hájek. Veľmi dobré. Počas predstavenia však trošku kolísala úroveň, boli super i trošku hluché miesta. Ale, má to svoje ale. Ťažká hra pre interpretov a udržať to v tempe je kumšt.
Marketa.ziva  90 %
14.10.2018 | 15 hodnocení
+ souhlasím
Skvělá inscenace, nenudíte se ani minutu. Režisér na nic netlačí, klasicky zpracováno. Lucie Žáčková je neskutečná. V životě jsem neviděla lepší výkon. Představení mi vlezlo pod kůži a myslela jsem na úryvky z něj ještě dlouho po tom.
Valmez  100 %
23.9.2018 | 526 hodnocení
+ souhlasím
Další splněný zážitek, ČK nikdy nezklame.
Pin pin  100 %
1.6.2018 | 54 hodnocení
+ souhlasím
Lucie Žáčková skvělá !
Zuluk  90 %
20.5.2018 | 93 hodnocení
+ souhlasím
krasne predstaveni, trochu jsem se zdesila, kdyz jsem zjistila, jak je predstaveni dlouhe, ale opravdu to jede a ani jednou jsem se nekoukala na hodinky:). Ráda zajdu ješte jednou.
Mishka  90 %
10.3.2018 | 13 hodnocení
+ souhlasím
Herecký koncert Lucie Žáčkové a Jana Hájka, kterým zdatně sekundují Marika Procházková a Matěj Dadák. Hra vtáhne člověka do děje až si (bohužel jen takřka :)) neuvědomuje, že hra trvá i s přestávkou přes tři hodiny. Je to klasické zpracování, které probouzí v divákovi ambivalentní emoce jak k Blanche, tak ke Stanleymu, ve vší jejich přímočarosti i komplikovanosti, nicméně rozhodně ho nezanechá lhostejným.
Sasanka_007  90 %
24.1.2018 | 16 hodnocení
+ souhlasím
Nádherné představení - klasický kus, který stále žije. Lucie Žáčková jako Blanche famózní, přesvědčivá, od křehké koketnosti až k hysterii, slabosti a zoufalství. Činoherák téměř nikdy nezklame, ale tohle představení je jedno z TOP!
Freebird  80 %
3.1.2018 | 82 hodnocení
+ souhlasím
Stojí za to vidět! Výborná Lucie Žáčková a skvelý Jan Hájek.
Kateřina Vodáková  50 %
3.11.2017 | 225 hodnocení
+ souhlasím
Dobrá Marika Procházková. Ale jinak to není můj šálek... Ač jsem vášnivý divadelní divák, ta délka byla moc i na mě.
Rejpalka  80 %
21.10.2017 | 213 hodnocení
+ souhlasím
Skvělé výkony hlavně Lucie Žáčkové, jediný kdo mi neseděl byla Marika Procházková jako Stella, na můj vkus bylo její podání příliš naivní. Atmosféra velmi hutná, hluboký zážitek.
Anah  80 %
19.10.2017 | 184 hodnocení
+ souhlasím
Toto představení jsem viděla ještě v divadle pod Palmovkou s výbornou Zuzanou Slavíkovou jako Blanche, tak jsem se neubránila srovnání a herci z Palmovky mi přišli více vyrovnaní, v tomto představení pro mě Lucie Žáčková vysoce ostatní převyšovala, ale určitě se půjdu podívat ještě jednou, protože to za to opravdu stojí
Llydeb  100 %
28.7.2017 | 22 hodnocení
+ souhlasím
Lucie Žáčková s Janem Hájkem zde byli nezapomenutelní.
Margaret  100 %
28.6.2017 | 126 hodnocení
+ souhlasím
Zážitek!!! Děkuji.
JirkaS  90 %
14.5.2017 | 368 hodnocení
+ souhlasím
Dostalo se mi velkého divadelního zážitku založeném především na precizních hereckých výkonech. Lucie Žáčková jako Blanche byla excelentní, při pohledu na ní jsem ke konci představení zaslzel smutkem nad jejím životem. Jan Hájek byl až děsivě přesný, že jsem z něj měl chvílemi strach i já. Marika Procházková úžasně dotvořila celý příběh, Matěj Dadák jako dobrák Mitch byl rovněž skvělý. Hra ze života založená především na konverzaci se musí opřít o kvalitní herce a citlivý režijní přístup. Obojího se inscenaci dostalo a dlouhá délka vůbec neškodila. /viděno 12. května 2017 v Činoherním klubu/
Tereza.beranova15  90 %
26.4.2017 | 32 hodnocení
+ souhlasím
Dlouho jsem se na tuhle hru těšila a byl to krásný zážitek, délka představení mě rozhodně neobtěžovala, herecké výkony byly skvělé, zvlášť Stanleyho bych vyzdvihla, ale ani ostatní nezůstávali pozadu. Víc takových představení..
Michvon  90 %
19.4.2017 | 195 hodnocení
+ souhlasím
95 %. Divadlo založené na precizním herectví. Famózní, famózní Lucie Žáčková. Závěr mi vehnal slzy do očí. Ani délka vůbec nevadila. Nutno vidět!
Bílek  80 %
14.4.2017 | 44 hodnocení
+ souhlasím
85%
J.S.  90 %
2.4.2017 | 149 hodnocení
+ souhlasím
Tragický příběh o cestě nešťastné ženy z očistce až do pekla. Inscenace je velmi dobře režijně uchopena a přináší divákovi silný (emociální) zážitek. Jde o ukázku kvalitní režijní a dramaturgické práce s textovou předlohou. Ocenit lze rovněž scénografii a přesvědčivé herecké výkony hlavních představitelů. Představení rozhodně stojí za zhlédnutí.
Blanuli  70 %
31.3.2017 | 27 hodnocení
+ souhlasím
Moc pěkně zpracovaná klasika, výkon Lucie Žáčkové coby Blanche Dubois je neuvěřitelný. Velmi oceňuji schopnost herců improvizace při nečekané situaci (Matěji Dadákovi se při legrácce se zapalovačem podařilo odhodit jej do první řady, takže parádně odboural sebe i ostatní). Vzhledem k délce představení však doporučuji připravit sedací svaly. Posledních dvacet minut už jsem nevěděla, jak si přesednout.
Mau  100 %
31.3.2017 | 111 hodnocení
+ souhlasím
Excelentní Lucie Žáková v roli Blanche mě fascinovala celé představení. Určitě stojí za vidění.
Mimouch  100 %
26.3.2017 | 50 hodnocení
+ souhlasím
Za mně osobně nejlepší divadlo, které lze v Praze v současnosti vidět. Perfektní propracovaní charakterů jednotlivých postav, podporují výborné výkony všech herců. Každá z postav každou minutou představení poodhaluje kousek ze svého já, takže divák má pocit, že je spíše uprostřed reálného děje, nikoli v hledišti ČHK. Nelze nevyzdvihnout L. Žáčkovou, její Blanche vzbuzuje emoce od prvních sekund, kdy se objeví na jevišti. Stejně tak ale nelze nezmínit, že kompletní "ansámbl" podává celý večer mimořádný výkon. Rozhodně jsem tuto hru neviděl naposledy.
Pevos  70 %
28.9.2016 | 92 hodnocení
+ souhlasím
75%
Vaklav  70 %
7.5.2016 | 278 hodnocení
+ souhlasím
74,99% L. Žáčková je opravdu skvělá. Trošku jsem se bál, aby jí během tak dlouhé hry nedošel dech, ale nestalo se, její výkon byl - pro mě - bez chyby. Držela mě celou dobu ve střehu.
Ostatní nezůstali pozadu. Nikdo se nikam netlačil a nechtěl si hrát pro sebe, takže vše drželo více než solidně pohromadě, nebojte se délky představení - není proč - ba naopak - klidně bych dal ještě hoďku.
Možná jsem čekal o chlup více brnění, napětí a stresu, proto jsem nešel s hodnocením ještě výš.
Magieee  80 %
22.2.2016 | 29 hodnocení
+ souhlasím
Celkově velmi dobrá inscenace v čele s prvotřídní Lucií Žáčkovou. Velice oceňuji postupný a důkladný vývoj postavy až do samého konce. Ostatní výkony mne též bavily. Ikdyž je představení v celku dlouhé, udrželo moji pozosrnost až do konce.
Mrs666  30 %
24.11.2015 | 8 hodnocení
+ souhlasím
Bohužel to nebyl můj styl. Navíc velmi, velmi dlouhé.
Kvakos  90 %
17.11.2015 | 6 hodnocení
+ souhlasím
Velmi zdařilé představení, i přes délku se divák nemá šanci začít nudit.
Postaveno na herecké práci, kterou jistě podpořil pan režisér.
Inscenace se zbytečně nesnažila zaujmout.
Teejay  70 %
22.10.2015 | 66 hodnocení
+ souhlasím
Blanche na deskách Činoheráku může stvárněním rozpolcenosti směle soutěžit s oscarovou Blanche v Jasmíniných slzích. Celá scéna prostě hrála, skvělé!
Misa  90 %
15.9.2015 | 81 hodnocení
+ souhlasím
Krásná klasická hra s úchvatným výkonem Lucie Žáčkové. Na to jak je hra dlouhá, tak krásně utíká. Skvělá byla i Marika Procházková a velmi autentický Jan Hájek.
Opravdu stojí za vidění.
Janica  90 %
15.9.2015 | 12 hodnocení
+ souhlasím
Velmi povedeně zpracované drama! Divadelní zážitek je postaven ryze na výborných hereckých výkonech, a to nejen hlavní hrdinky. Komorní prostředí činoherního klubu pak dobře koresponduje s intimitou příběhu, která se tak dostane obecentsvu až pod kůži.
Marek515  100 %
10.9.2015 | 60 hodnocení
+ souhlasím
Jen dve slova. Lucie Zackova. Totalni umeni...lepsi cinoherni umelkyne se jednoduse v ceskem prostoru aktualne nenachazi..A to skutecne miluji Poledni udel. Nekde se proste roku pane 2011 pri udelovani cen stala chyba.
Mart  90 %
25.6.2015 | 49 hodnocení
+ souhlasím
Výtečné divadlo. Po všech stránkách.
BarboraSalome  90 %
7.6.2015 | 62 hodnocení
+ souhlasím
Vynikající Lucie Žáčková. Inscenace hodná Činoherního klubu. Viděla jsem jí před dvěma lety, ale stále na ní nemůžu zapomenout.
Jirkan  90 %
5.4.2015 | 564 hodnocení
+ souhlasím
3.4. 2015: Možná dobře, že jsem od premiéry počkal. Je to zážitek! Sama hra je dobře napsaná a když se kolem ní sejde parta, jako v tomto divadle, pak i přes téma (které je drsné) máte dobrý pocit, že to byl fajn večer, protože to prožijete s herci. Lucka Žáčková pro mne není neznámou herečkou, ale zde mne hodně překvapila! Výborný také Jan Hájek. Ovšem perfektně je doplňuje Marika Procházková, bez ní by to tak nešlapalo. (Jen škoda, že s motivem vlaku se nepracuje více, třeba při zatmívačkách).
Varan  80 %
19.3.2015 | 118 hodnocení
+ souhlasím
Jedno ze zásadních děl amerického dramatu na prknech Činoherního klubu. Výkon všech tří ústředních postav byl bezchybný a dechberoucí. Úplně nejvíce na mě zapůsobil Jan Hájek, jehož Stanley ve mně budil takovou hrůzu, že jsem začal přemýšlet a doufat, že takový není i v reálném životě. Lucie Žáčková ani Marika Procházková ale rozhodně nezůstaly pozadu, ostatní postavy nemají ve hře tolik prostoru. Vážím si velice snahy text nijak nezkracovat, i když musím přiznat, že zejména ze začátku druhé poloviny hra lehce ztratila na tempu. I tak se ale jedná o opravdový divadelní zážitek.
Didis  90 %
5.12.2014 | 5 hodnocení
+ souhlasím
Vynikající herecký výkon Lucie Žáčkové a Jana Hájka
Studentice  90 %
1.11.2014 | 77 hodnocení
+ souhlasím
Po delší přestávce jsem se dostala do divadla a to čekání za to stálo. Úžasné výkony herců (Především Lucie Žáčkové, která byla dechberoucí a nepřehrávala, i když k tomu její role více než sváděla), zajímavě pojatá scéna. Přestože hra trvá přes tři hodiny, stále se na scéně něco děje a dívak nespustí z pódia oči. Přestože příběh je velmi smutný, Činoherní klub dokázal do hry dostat veselé střípky. Bylo to pojaté s nadhledem a vtipem. PS: Zajímalo by mě, co pak udělali herci s dortem a melounem:)
Eviik  80 %
19.4.2014 | 289 hodnocení
+ souhlasím
Výborná Lucie Žáčková
Ramgad  90 %
23.3.2014 | 62 hodnocení
+ souhlasím
Tak toto bylo opravdu Divadlo! Vynikající herecké výkony, obzvláště Lucie Žáčkové. Byla jsem zcela unesena a moc děkuji za krásný zážitek. Bravo!!
Lentilie  90 %
31.1.2014 | 63 hodnocení
+ souhlasím
Malé jeviště Činoheráku je sevřený - až klaustrofobický prostor, který vám nedovolí ani na chvilku uniknout před neurotickou Blanche. Tu geniálně ztvárnila Lucie Žáčková. Nikdo z jejích hereckých partnerů nezůstal pozadu. Bylo to silné, vyrovnané a nádherné představení.
Martin21  90 %
18.1.2014 | 462 hodnocení
+ souhlasím
Skvělé výkony hlavních herců! Rozhodně doporučuji.
Msusnova  90 %
9.12.2013 | 17 hodnocení
+ souhlasím
Hodně emotivní představení.
LavinieCamui  80 %
3.12.2013 | 842 hodnocení
+ souhlasím
Výborná Lucie Žáčková. Poměrně dost klasické zpracování.
Vitounek  80 %
25.11.2013 | 109 hodnocení
+ souhlasím
Nádherné představení, zejména Lucie Žáčková a Jan Hájek krásně vykreslili své postavy. Velmi dlouhé představení, ale byla by škoda na něm cokoliv krátit...
Johnes  80 %
23.11.2013 | 19 hodnocení
+ souhlasím
Bravurní výkon Lucie Žáčkové v roli Blanche, ale i ostatní herci zdatně sekundují (i když je pravdou, že nemají ve hře tolik prostoru jako Blanche). Nejsilnější zejm. poslední půlhodina představení, kdy emoce diváka doslova burcují. Pro mě nej divadelní zážitek roku.
Skubalova  80 %
19.11.2013 | 68 hodnocení
+ souhlasím
Skvělá Lucie Žáčková.
Nikki123  90 %
12.10.2013 | 170 hodnocení
+ souhlasím
Úžasná hra, skvělé výkony všech herců, především L. Žáčkové a J. Hájka. Určitě na tuto inscenaci půjdu ještě jednou, ale až z odstupem času.
Brabenec  90 %
17.9.2013 | 10 hodnocení
+ souhlasím
Úžasné herecké výkony!
Kalachr  100 %
14.6.2013 | 12 hodnocení
+ souhlasím
Najlepsie predstavenie ake sme videli. Skvele herecke vykony hercov v cele s Luciou Zackovou. Po skonceni mate pocit ako by sa cela hra odohrala realne vo vasom okoli a nie na javisku.
Lucilla  80 %
16.4.2013 | 214 hodnocení
+ souhlasím
Lucie Zackova naprosto ovladla jeviste. S jeji Blanche jsem nemela problem se szit a jeji cesta az na samotne dno byla pro me zcela uveritelna. Jan Hajek jako Stanley ji byl rovnocenym souperem. Obzvlaste jejich spolecne sceny me bavily nejvic. Marika Prochazkova byla prijemnym prekvapenim. Ostani herci spis nedostali tolik prostoru, aby se mohli naplno predvest.
Mlha  80 %
30.3.2013 | 24 hodnocení
+ souhlasím
Silný zážitek, velmi dobrá (a hodně dlouhá) hra.
Vladimír Rogalewicz  100 %
16.3.2013 | 812 hodnocení
+ souhlasím
Na plný počet procent by stačil už jen výkon Lucie Žáčkové. Znamenitě však hrají všichni herci, pod neokázalou, ale promyšlenou a detailní režií Ladislava Smočka. Silný text a neexperimentující, ale obrovsky soustředěné herecké divadlo stačily na jeden z mých největších divadelních zážitků posledních sezón.
Pure_heart  90 %
26.2.2013 | 12 hodnocení
+ souhlasím
Hlavně díky výkonu Lucie Žáčkové.
DD81  60 %
31.1.2013 | 35 hodnocení
+ souhlasím
Bylo to opravdu hodně dlouhé. Ke konci už jsem nezvládala a zkazilo mi to celkový dojem.
Sherly  70 %
6.1.2013 | 63 hodnocení
+ souhlasím
Pekne predstaveni, ale ta delka je proste příliš...
Johnny  100 %
31.12.2012 | 54 hodnocení
+ souhlasím
Jeden z nejsilnějších divadelních zážitků vůbec. Skvělé herecké výkony všech herců v čele s dámami Žáčkovou a Procházkovou, jimž jsou důstojnými partnery p. Hájek a Dadák. Moje obava z délky představení se ukázala jako lichá, protože uteklo strašně rychle. Emoce z jeviště přímo tryskají a můj pocit je, že herci nehráli, ale byli těmi postavami. Bravo a velký dík!
Fr2709  90 %
21.9.2012 | 191 hodnocení
+ souhlasím
Tři a půl hodiny utekly jako voda.Víc snad netřeba říkat.
Jan Vorlíček  80 %
13.6.2012 | 78 hodnocení
+ souhlasím
Opravdu téměř dokonale zpracovaná Tramvaj.
Čiko  90 %
17.5.2012 | 1089 hodnocení
+ souhlasím
Řekl bych že velmi dobré navázání na ostravskou éru Lucie Žáčkové. Naprosto skvělý výkon. Kéž by si dramaturgie ND konečně uvědomila, jaký je to typ herečky. Princezna tedy opravdu ne:-) Inscenaci kazí jen průměrné výkony herců v menších rolích...
Onsteri  100 %
14.5.2012 | 92 hodnocení
+ souhlasím
Díky Lucii Žáčkové kulturní zážitek na celý život.
Princezna Evženka  60 %
28.3.2012 | 95 hodnocení
+ souhlasím
Nemohu si pomoci, Lucie Žáčková mi prostě nesedí. Přehrává, pitvoří se,
místy jsem v jejím hlase slyšela Jitku Molavcovou. Ostatní herci výborní, scéna taktéž, hra sama o sobě je výborná. Díky hlavní představitelce však dávám pouze 60 %. Vlastně 65 %, protože v hledišti seděl Jirka Chalupa (starší ročníky pochopí).
Kevinator  90 %
27.3.2012 | 196 hodnocení
+ souhlasím
Oscilace na hraně žiletky mezi něčím hodně tragickým a komedií. Já se přikláním spíše na stranu tragedie. I proto mě vadil permanentní smích v hledišti. L.Žáčková udržela roli celé představení, výjimečný výkon. I zbytek obsazení vynikající. I přes stopáž inscenace nenudila, velmi povedené.
Ethernity  80 %
21.2.2012 | 18 hodnocení
+ souhlasím
Velice kvalitní představení! Místy pro mne malinko zdlouhavé, přeci jen hra trvá tři hodiny. Děj dle mého názoru chvílemi ztrácel na dynamice. Vysoké hodnocení dávám především za vynikající herecké výkony Lucie Žáčkové a Jana Hájka.
Guildenstern  80 %
21.2.2012 | 449 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Tohle je čistě udělané, s maximální pokorou, režisér i herci jdou po textu, jak jen to jde. Výborně udržované tempo po celých 3,5 hodiny. Je osvěžující vidět takto poctivě vybudovanou kantilénu pro tři velké postavy, ten pietní přístup k dramatikovi je vlastně nesmírně strhující.
Kaklapak  90 %
12.12.2011 | 84 hodnocení
+ souhlasím
Velmi zdařile provedená klasika, které zcela vévodí úžasná Lucka Žáčková, p. Hájek by měl ubrat na halasu při prosté řeči, působilo to rušivě, to je těch 10 % mínus.
L. Janáková  90 %
21.11.2011 | 23 hodnocení
+ souhlasím
Jedním slovem - koncert!
Ryhop  80 %
14.11.2011 | 145 hodnocení
+ souhlasím
Poctivě zpracovaný drama bez potřeby kohokoli se na jeho úkor zviditelnit. Skvělý Jan Hájek, zajímavá a (chvílemi) okouzlující Lucie Žáčková (byť jsem se s jejím projevem nějak dlouho srovnával). V podstatě není co vytknout.
LadyFrancess  100 %
13.11.2011 | 26 hodnocení
+ souhlasím
Jedno z nejlepších divadelních představení, které jsem kdy viděla. Úžasně a přesvědčivě zahráno, chvílemi se mi tajil dech.
Xcepek  90 %
10.11.2011 | 668 hodnocení
+ souhlasím
Činoherák (a Smoček) opět nezklamal. Jan Hájek exceluje v roli největšího záporáka, Lucie Žáčková po Rackovi v ND předvádí další obdivuhodný výkon. Marika Procházková příjemně překvapila - krása tohle představení sledovat!
Síma  80 %
9.10.2011 | 116 hodnocení
+ souhlasím
Skvělé!
Marta  90 %
4.10.2011 | 6 hodnocení
+ souhlasím
kvalitní představení, zejména díky Lucii Žáčkové.
SUNicko  90 %
4.10.2011 | 16 hodnocení
+ souhlasím
Tak tohle opravdu stojí za to vidět. Především kvůli představitelce role Blanche. Představení mně natolik strhlo, že jsem si ani neuvědomil, že v Činoherním klubu sedím 3 hodiny.
Kateřina  100 %
11.1.2024 | 2 hodnocení
+ souhlasím
Dech beroucí představení. Psychicky velmi náročné, ale za mě nejlepší představení, které jsem viděla. Strhují drama vášně a touhy. Nemám co vytknout. Ještě dlouho ve mě rezonovaly herecké výkony všech protagonistů a velmi mě to zasáhlo.
Jahtip  100 %
18.6.2019 | 4 hodnocení
+ souhlasím
Naproto dokonalé. Je to jedna z mála inscenací, která ve mě rezonuje ještě po roce. Předpokládám, že pro ČK to bude i nadále stálice.
Mrijnyk  90 %
12.6.2024 | 8 hodnocení
Foook  40 %
4.6.2024 | 46 hodnocení
Black_Swan  80 %
16.4.2024 | 27 hodnocení
Bróža  90 %
28.2.2024 | 103 hodnocení
Tomáš Budík  80 %
7.2.2024 | 22 hodnocení
Gattino  90 %
22.1.2024 | 31 hodnocení
Dzaamek  60 %
15.12.2023 | 77 hodnocení
Nezavisla  90 %
13.11.2023 | 63 hodnocení
Matěj Konečný  80 %
11.9.2023 | 226 hodnocení
Teres  80 %
9.5.2023 | 266 hodnocení
Tereza Rybková  90 %
12.4.2023 | 48 hodnocení
AnnaGümplova  90 %
30.3.2023 | 29 hodnocení
Anwen  100 %
20.3.2023 | 20 hodnocení
EvieS  80 %
19.3.2023 | 17 hodnocení
Will_Scarlet  80 %
5.3.2023 | 40 hodnocení
Onndra  60 %
16.1.2023 | 58 hodnocení
Lily  90 %
8.12.2022 | 15 hodnocení
Karina  90 %
20.11.2022 | 21 hodnocení
Tomsely  80 %
26.10.2022 | 76 hodnocení
Adam Zelinka  60 %
14.10.2022 | 237 hodnocení
Terazky  90 %
17.9.2022 | 68 hodnocení
Petaz  100 %
26.6.2022 | 104 hodnocení
LenkaAK  90 %
5.5.2022 | 21 hodnocení
Barčí  80 %
11.4.2022 | 44 hodnocení
Kokoska  90 %
7.4.2022 | 43 hodnocení
Pigeon  80 %
3.4.2022 | 19 hodnocení
Gabinka  80 %
1.4.2022 | 29 hodnocení
Forwhat  80 %
31.3.2022 | 48 hodnocení
Braddy  80 %
15.12.2021 | 213 hodnocení
Amelieboricka  90 %
18.11.2021 | 52 hodnocení
Babitch  90 %
29.9.2021 | 79 hodnocení
Lenka K.  80 %
9.10.2020 | 101 hodnocení
Stolistr  90 %
6.10.2020 | 52 hodnocení
Unionboy  70 %
5.10.2020 | 466 hodnocení
Snekac  80 %
5.10.2020 | 305 hodnocení
Chupetica  100 %
22.9.2020 | 153 hodnocení
Marek33  90 %
20.9.2020 | 6 hodnocení
Houfm@atlas.cz  90 %
10.2.2020 | 38 hodnocení
Golftom  70 %
29.11.2019 | 60 hodnocení
Sova.jan  80 %
12.8.2019 | 20 hodnocení
K.kolacek@email.cz  90 %
4.6.2019 | 14 hodnocení
Kkrestova  90 %
4.6.2019 | 28 hodnocení
The_Second  70 %
3.6.2019 | 37 hodnocení
Kubicek  90 %
10.5.2019 | 29 hodnocení
MikulaF  80 %
24.4.2019 | 55 hodnocení
Divita  90 %
10.4.2019 | 8 hodnocení
Valerius  90 %
3.4.2019 | 70 hodnocení
Andreas17  90 %
24.3.2019 | 12 hodnocení
Meli  90 %
4.2.2019 | 24 hodnocení
Le Petit Prince  80 %
11.11.2018 | 55 hodnocení
Kfunky  100 %
11.11.2018 | 28 hodnocení
Goin  80 %
23.10.2018 | 42 hodnocení
Michalmusek  100 %
7.7.2018 | 318 hodnocení
Lerus  90 %
22.4.2018 | 50 hodnocení
Adelakle  40 %
19.3.2018 | 36 hodnocení
LucieSykorova  90 %
16.3.2018 | 167 hodnocení
SaXion  60 %
16.3.2018 | 40 hodnocení
Marie friedlova  80 %
9.3.2018 | 73 hodnocení
Barca.43  90 %
16.12.2017 | 14 hodnocení
Vladislavka  100 %
31.10.2017 | 164 hodnocení
Lesovi  90 %
22.10.2017 | 61 hodnocení
Suzana  60 %
19.10.2017 | 343 hodnocení
Lenkami  90 %
19.6.2017 | 16 hodnocení
Petr.trep  90 %
29.5.2017 | 172 hodnocení
Šárka K.  90 %
25.5.2017 | 7 hodnocení
Richard Juan Rozkovec  70 %
21.5.2017 | 24 hodnocení
Nakafishie  90 %
7.5.2017 | 29 hodnocení
Sluha  90 %
13.4.2017 | 232 hodnocení
Poulet  80 %
1.4.2017 | 35 hodnocení
Jana Quispe Siles   80 %
30.3.2017 | 76 hodnocení
Jan Bohutinsky  90 %
21.3.2017 | 31 hodnocení
Cujo  100 %
14.3.2017 | 80 hodnocení
Fingee  80 %
7.2.2017 | 46 hodnocení
HappyHippo  80 %
26.1.2017 | 7 hodnocení
Hoolek  90 %
22.1.2017 | 38 hodnocení
Plšík  80 %
21.11.2016 | 782 hodnocení
Martina123  80 %
29.9.2016 | 109 hodnocení
Remcoe  80 %
21.6.2016 | 62 hodnocení
Ba-jo  80 %
5.5.2016 | 242 hodnocení
Gesmi_cz  80 %
29.4.2016 | 11 hodnocení
Markéta BP  90 %
20.4.2016 | 47 hodnocení
VeruS.11  90 %
16.4.2016 | 90 hodnocení
Panapollon  80 %
16.4.2016 | 51 hodnocení
Fekete  70 %
13.4.2016 | 167 hodnocení
Kaťka chichi  70 %
25.2.2016 | 85 hodnocení
JitkaJak  90 %
18.2.2016 | 61 hodnocení
Krysarn  80 %
9.2.2016 | 5 hodnocení
Aknairam  80 %
24.10.2015 | 20 hodnocení
Bartys  90 %
15.9.2015 | 56 hodnocení
Kirill  20 %
15.5.2015 | 71 hodnocení
Cogniti  70 %
3.4.2015 | 10 hodnocení
Lenka10  80 %
3.4.2015 | 94 hodnocení
Klob  90 %
3.4.2015 | 129 hodnocení
Quincampoix  70 %
21.3.2015 | 57 hodnocení
Lovin  80 %
14.1.2015 | 272 hodnocení
Klaram  100 %
8.11.2014 | 82 hodnocení
Vladimír10  90 %
24.9.2014 | 646 hodnocení
Spuxie  80 %
13.6.2014 | 18 hodnocení
Kalich22  70 %
3.3.2014 | 17 hodnocení
Noc17  80 %
21.2.2014 | 45 hodnocení
Ekdar  100 %
16.2.2014 | 13 hodnocení
Alenka  90 %
7.11.2013 | 40 hodnocení
Pan Kolpert  80 %
18.9.2013 | 124 hodnocení
Furciferka  80 %
17.9.2013 | 262 hodnocení
Rybitvi  80 %
16.9.2013 | 63 hodnocení
Marcela  80 %
25.6.2013 | 418 hodnocení
Mraki  70 %
4.6.2013 | 106 hodnocení
Vugrinec  90 %
19.4.2013 | 41 hodnocení
Wlcice  90 %
13.3.2013 | 5 hodnocení
Ttchor  100 %
5.3.2013 | 74 hodnocení
Addk  100 %
4.2.2013 | 134 hodnocení
Lenka458  80 %
24.11.2012 | 132 hodnocení
J.anek  50 %
20.9.2012 | 499 hodnocení
Myosotis  80 %
8.6.2012 | 43 hodnocení
Franny_Glass  80 %
8.6.2012 | 30 hodnocení
Národosolsobě  80 %
4.4.2012 | 331 hodnocení
Meresanch  60 %
27.3.2012 | 146 hodnocení
Michaela  90 %
26.3.2012 | 36 hodnocení
Josef  90 %
31.1.2012 | 158 hodnocení
Janaa  80 %
24.12.2011 | 46 hodnocení
vnovy  90 %
5.10.2023 | 4 hodnocení
Joakim91  100 %
18.6.2017 | 2 hodnocení
Klarina  90 %
10.3.2013 | 4 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.