Činoherní klub

Tramvaj do stanice Touha

[A Streetcar Named Desire]
Premiéra: 12.10.2011. Překlad: Luba Pellarová, Rudolf Pellar. Dramaturgie: Roman Císař, Vladimír Procházka. Scéna: Hans Hoffer. Kostýmy: Simona Rybáková. Úprava a režie: Ladislav Smoček.
3:25

Osoby a obsazení
Blanche - Lucie Žáčková
Stanley - Jan Hájek
Stella - Marika Procházková
Mitch - Matěj Dadák
Eunice - Lada Jelínková
Steve - Otmar Brancuzský
Mladík - Václav Šanda
Lékař - Petr Křiváček
Sestra - Zuzana Vojtíšková
a další

Vrcholná hra významného amerického dramatika, která zároveň patří k největším dílům moderního světového dramatu. Zoufalá Blanche vyhledá po letech mladší sestru Stellu, která žije s manželem Stanleyem v chudinské čtvrti v New Orleans. Blanche doufá v lepší budoucnost, minulost ji však dostihne i zde...
14!
Lucie Žáčková - nominace na Cenu Alfréda Radoka 2011
Lucie Žáčková - nominace na Cenu Thálie 2011
Lucie Žáčková - 2. místo v anketě portálu i-divadlo.cz v kategorii Nejlepší ženský herecký výkon roku 2011
3. místo v anketě portálu i-divadlo.cz v kategorii Nejlepší inscenace roku 2011
Činoherní klub
Hodnocení inscenace
Redakce
81 %
Uživatelé
84 %
náš tip
Tip od redaktorů: Lukáš Dubský, Pavla Haflantová, Jiří Koula, Helena Grégrová, Jiří Landa, Jan Pařízek, Pavel Širmer  Tip od redaktorů: Lukáš Dubský, Pavla Haflantová, Jiří Koula, Helena Grégrová, Jiří Landa, Jan Pařízek, Pavel Širmer  Tip od redaktorů: Lukáš Dubský, Pavla Haflantová, Jiří Koula, Helena Grégrová, Jiří Landa, Jan Pařízek, Pavel Širmer  Tip od redaktorů: Lukáš Dubský, Pavla Haflantová, Jiří Koula, Helena Grégrová, Jiří Landa, Jan Pařízek, Pavel Širmer  Tip od redaktorů: Lukáš Dubský, Pavla Haflantová, Jiří Koula, Helena Grégrová, Jiří Landa, Jan Pařízek, Pavel Širmer  Tip od redaktorů: Lukáš Dubský, Pavla Haflantová, Jiří Koula, Helena Grégrová, Jiří Landa, Jan Pařízek, Pavel Širmer  Tip od redaktorů: Lukáš Dubský, Pavla Haflantová, Jiří Koula, Helena Grégrová, Jiří Landa, Jan Pařízek, Pavel Širmer
841701000
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (180)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Lukáš Dubský 80 %  Tip Lukáš Dubský
(zadáno: 6.10.2013, počet hodnocení: 852)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+1)
U této inscenace je vidět, že režisér Ladislav Smoček má skutečně velkou důvěru k textu hry. Prakticky v ní neškrtá, jen se snaží co nejpoctivěji a nejpřesněji vyložit charaktery postav. K silnému zážitku tak nepotřebuje aktualizace ani žádné vnějškové efekty. Stačí, že má partu výborně hrajících herců, z nichž nejvíce vyniká Lucie Žáčková v roli Blanche. KLasické, poctivé herecké divadlo, které opravdu udrží divákovu pozornost po celé tři a půl hodiny.
Veronika Boušová 90 %
(zadáno: 25.9.2013, počet hodnocení: 277)
Anežka Hrebiková 70 %
(zadáno: 20.4.2012, počet hodnocení: 212)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+2)
Opravdu hodně klasické, co dodat.
Možná jen, že jsem měla přece jen trochu problém s uchopením a sžitím se s Žáčkové Blanche, na druhou stranu ale nepopírám, že hraje vyspěle a se zjevným zapálením pro určitě obtížnou postavu.
A že Marika Procházková je ve svém hereckém výrazu sympaticky upřímná a uvolněná.
Pavla Haflantová 90 %  Tip Pavla Haflantová
(zadáno: 16.11.2011, počet hodnocení: 325)
+ přínosný / zajímavý komentář
Ubohá Blanche...úžasný výkon Lucie Žáčkové. Získala si mě hned v prvních vteřinách a přestože mi Blanche není blízká (i když to žádná z postav), tak jako hrdinka mě velmi dojímala. Hájkův Stanley je správnej parchant a Mitch Matěje Dadáka je ten klasický, hodný trouba s upřímným srdcem na dlani. Tohle prostě musíte vidět!
Jiří Koula 80 %  Tip Jiří Koula
(zadáno: 11.11.2011, počet hodnocení: 1565)
+ přínosný / zajímavý komentář
Pro mě je hvězdou večera Jan Hájek, jeho Stanley budí hrůzu, leč není "padouch".

Lucii Žáčkové nejspíše nějaké to ocenění opravdu neunikne a fakt, že stále nevím, jak se k postavě Blanche postavit, jen dokazuje, jak přesvědčivě a konzistentně ji ztvárnila.

Vedle těchto herců pak v mých očích hraje Marika Procházková druhé housle, vzhledem k tomu, že je to i úloha Stelly ve hře, jde patrně o známku toho, že inscenace prostě diváka pohltí a vyplivne až po odchodu z divadla, tady se nehraje, tady se žije.
Helena Grégrová 80 %  Tip Helena Grégrová
(zadáno: 10.11.2011, počet hodnocení: 1434)
+ přínosný / zajímavý komentář
Koleje téhle inscenace směřují neomylně do stanice "Divácká srdce". Věřím a doufám, že nějaké to divadelní ocenění se hereckému výkonu Lucie Žáčkové nevyhne! Současně mi mrzí, že se zřejmě v tomto ohledu nedostane také na Mariku Procházkovou, poněvadž bez její Stelly by Blanche nebyla úplná.
Jiří Landa 80 %  Tip Jiří Landa
(zadáno: 9.11.2011, počet hodnocení: 2895)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Přes uvedenou stopáž mě inscenace neskutečně bavila. Výkony L. Žáčkové a M. Procházkové se rozhodně nebojím označit za prvotřídní. Skvěle je doplňoval i J. Hájek. Díky nekrácené verzi nedošlo k zjednodušení charakterů postav, za což jsem byl rád. Výtečná režie L. Smočka ukázala, že i takto starý text může na jevišti skvěle fungovat i dnes a i pro chodiče „notoriky“ se může stát velkým divadelním zážitkem. A v té chvále (vyjma výstupů P. Křiváčka a Z. Vojtíškové v menších rolích) bych mohl pokračovat...
Jan Pařízek 80 %  Tip Jan Pařízek
(zadáno: 9.11.2011, počet hodnocení: 784)
+ přínosný / zajímavý komentář
Tak především opravdu výborná Lucie Žáčková v hlavní roli této inscenace. Ale kromě ní bych rád vyzdvihl i výkony Jana Hájka a Mariky Procházkové, které též hrají velmi dobře. Celkově velmi dobrá inscenace, jak napsaná, tak zpracovaná, neboť i přes dosti velkou délku udržela moji pozornost po celou dobu a po pravdě vůbec mi to tak dlouhé nepřišlo. Každopádně divadelní zážitek! 84%
Pavel Širmer 80 %  Tip Pavel Širmer
(zadáno: 16.10.2011, počet hodnocení: 1639)
+ přínosný / zajímavý komentář
Režisér svůj výklad slavného dramatu postavil na textu, nesnažil se o násilné posuny (jakých se dopouštěli jiní) či aktualizace za každou cenu. Poctivá režijní práce, propracovaný výklad postav, výborné vedení herců. Mimořádný výkon L.Žáčkové, herečka se vypořádala s úskalími složité postavy. Skvělé výkony podali i ostatní. Připomínku bych měl k úpravě. Myslím, že hra je zbytečně upovídaná a režisér by se nemusel bát na určitých místech redukovat text. V dnešní době by možná bylo funkčnější, kdyby zobrazili jisté vyhrocené okamžiky otevřeněji a razantněji. Ale inscenace je každopádně zážitkem!
Johana Hovorková 80 %
(zadáno: 3.12.2013, počet hodnocení: 87)
Divadelní hra pro náročnějšího diváka, které by možná slušelo o pár minut méně. Já jsem se ale nenudila - skvělé herecké výkony vynahradí občasná hluchá místa a příliš dlouhé dialogy. Uvěřitelné, povedené, nepříliš veselé. Tak se dá shrnout Tramvaj do stanice Touha několika slovy.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Metro 50 %
(zadáno: 2.10.2020, počet hodnocení: 9)
přínosný / zajímavý komentář
Dlouhé a strašně staré.
Karel1964 100 %
(zadáno: 9.1.2020, počet hodnocení: 11)
přínosný / zajímavý komentář
Jak nebrečím, tak u tohoto představení jsem brečel. Dcera brečela ještě 20 minut potom. Bylo to nádherné. Smutné, kruté, ale nádherné. Paní Žáčková dost často podle mě přehrává, ale tady... věřil jsem jí každé slovo. Je to podle mě jedna z nejlepších inscenací, které nyní můžete vidět. Je to smutný, ale krásný.
Martikovodivadlo 100 %
(zadáno: 7.1.2020, počet hodnocení: 51)
přínosný / zajímavý komentář
Repríza 8.11.2019/ Tramvaj je jakousi maturitní zkouškou velkých a nadšených diváků činoherní Prahy!Už i já ji mám zdárně za sebou!Nejsilnější divadelní zážitek jaký jsem mohla zažít! Umocněný první řadou! Z opravdové děsivosti nejen samotného děje a Lucie Žáčkové běhá velký mráz po zádech, který ovšem zklidní hezky útulně ušmudlaná scéna bytu a pár velmi žádaných humorných scének! Jediné mínus je délka trvání inscenace, kdy po třech a půl hodinách divák nedokáže pochopit rozuzlení a konec děje!
Slavík 100 %
(zadáno: 18.12.2019, počet hodnocení: 8)
přínosný / zajímavý komentář
... toto představení je důvod, proč jsem se zamiloval do divadla... a rád bych se mýlil, ale dle mého názoru jde o životní roli Lucie Źáčkové...
JaNaD 70 %
(zadáno: 20.10.2019, počet hodnocení: 63)
přínosný / zajímavý komentář
Dlouho jsme se báli jít na tak dlouhé představení, ale nelitujeme. Bylo to zajímavé, herci byli skvělí.
KatZen 100 %
(zadáno: 28.3.2019, počet hodnocení: 32)
přínosný / zajímavý komentář
Bála jsem se, že když jsem fanoušek filmového kousku, může mě původní divadelní zpracování zklamat, opak je ale pravdou. Z hereckých výkonů, scény, hloubky projevů jsem byla nadšená! A šla jsem na to hned dvakrát...
Neja 90 %
(zadáno: 30.12.2018, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
Výborně zpracováno, skvělé výkony všech - zejména Lucie Žáčkové.
Drulik 70 %
(zadáno: 18.12.2018, počet hodnocení: 22)
přínosný / zajímavý komentář
Lucie Žáčková. Ona to držala, možno ešte Ján Hájek. Veľmi dobré. Počas predstavenia však trošku kolísala úroveň, boli super i trošku hluché miesta. Ale, má to svoje ale. Ťažká hra pre interpretov a udržať to v tempe je kumšt.
Marketa.ziva 90 %
(zadáno: 14.10.2018, počet hodnocení: 15)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělá inscenace, nenudíte se ani minutu. Režisér na nic netlačí, klasicky zpracováno. Lucie Žáčková je neskutečná. V životě jsem neviděla lepší výkon. Představení mi vlezlo pod kůži a myslela jsem na úryvky z něj ještě dlouho po tom.
Valmez 100 %
(zadáno: 23.9.2018, počet hodnocení: 208)
přínosný / zajímavý komentář
Další splněný zážitek, ČK nikdy nezklame.
Pin pin 100 %
(zadáno: 1.6.2018, počet hodnocení: 35)
přínosný / zajímavý komentář
Lucie Žáčková skvělá !
Zuluk 90 %
(zadáno: 20.5.2018, počet hodnocení: 93)
přínosný / zajímavý komentář
krasne predstaveni, trochu jsem se zdesila, kdyz jsem zjistila, jak je predstaveni dlouhe, ale opravdu to jede a ani jednou jsem se nekoukala na hodinky:). Ráda zajdu ješte jednou.
Mishka 90 %
(zadáno: 10.3.2018, počet hodnocení: 13)
přínosný / zajímavý komentář
Herecký koncert Lucie Žáčkové a Jana Hájka, kterým zdatně sekundují Marika Procházková a Matěj Dadák. Hra vtáhne člověka do děje až si (bohužel jen takřka :)) neuvědomuje, že hra trvá i s přestávkou přes tři hodiny. Je to klasické zpracování, které probouzí v divákovi ambivalentní emoce jak k Blanche, tak ke Stanleymu, ve vší jejich přímočarosti i komplikovanosti, nicméně rozhodně ho nezanechá lhostejným.
Sasanka_007 90 %
(zadáno: 24.1.2018, počet hodnocení: 16)
přínosný / zajímavý komentář
Nádherné představení - klasický kus, který stále žije. Lucie Žáčková jako Blanche famózní, přesvědčivá, od křehké koketnosti až k hysterii, slabosti a zoufalství. Činoherák téměř nikdy nezklame, ale tohle představení je jedno z TOP!
Freebird 90 %
(zadáno: 3.1.2018, počet hodnocení: 50)
přínosný / zajímavý komentář
Stojí za to vidět! Výborná Lucie Žáčková a skvelý Jan Hájek.
Kateřina Vodáková 60 %
(zadáno: 3.11.2017, počet hodnocení: 105)
přínosný / zajímavý komentář
Výborná Marika Procházková. Ač jsem vášnivý divadelní divák, ta délka byla moc i na mě.
Rejpalka 80 %
(zadáno: 21.10.2017, počet hodnocení: 96)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé výkony hlavně Lucie Žáčkové, jediný kdo mi neseděl byla Marika Procházková jako Stella, na můj vkus bylo její podání příliš naivní. Atmosféra velmi hutná, hluboký zážitek.
Anah 80 %
(zadáno: 19.10.2017, počet hodnocení: 184)
přínosný / zajímavý komentář
Toto představení jsem viděla ještě v divadle pod Palmovkou s výbornou Zuzanou Slavíkovou jako Blanche, tak jsem se neubránila srovnání a herci z Palmovky mi přišli více vyrovnaní, v tomto představení pro mě Lucie Žáčková vysoce ostatní převyšovala, ale určitě se půjdu podívat ještě jednou, protože to za to opravdu stojí
Llydeb 100 %
(zadáno: 28.7.2017, počet hodnocení: 22)
přínosný / zajímavý komentář
Lucie Žáčková s Janem Hájkem zde byli nezapomenutelní.
Margaret 100 %
(zadáno: 28.6.2017, počet hodnocení: 92)
přínosný / zajímavý komentář
Zážitek!!! Děkuji.
JirkaS 90 %
(zadáno: 14.5.2017, počet hodnocení: 231)
přínosný / zajímavý komentář
Dostalo se mi velkého divadelního zážitku založeném především na precizních hereckých výkonech. Lucie Žáčková jako Blanche byla excelentní, při pohledu na ní jsem ke konci představení zaslzel smutkem nad jejím životem. Jan Hájek byl až děsivě přesný, že jsem z něj měl chvílemi strach i já. Marika Procházková úžasně dotvořila celý příběh, Matěj Dadák jako dobrák Mitch byl rovněž skvělý. Hra ze života založená především na konverzaci se musí opřít o kvalitní herce a citlivý režijní přístup. Obojího se inscenaci dostalo a dlouhá délka vůbec neškodila. /viděno 12. května 2017 v Činoherním klubu/
Tereza.beranova15 90 %
(zadáno: 26.4.2017, počet hodnocení: 29)
přínosný / zajímavý komentář
Dlouho jsem se na tuhle hru těšila a byl to krásný zážitek, délka představení mě rozhodně neobtěžovala, herecké výkony byly skvělé, zvlášť Stanleyho bych vyzdvihla, ale ani ostatní nezůstávali pozadu. Víc takových představení..
Michvon 90 %
(zadáno: 19.4.2017, počet hodnocení: 175)
přínosný / zajímavý komentář
95 %. Divadlo založené na precizním herectví. Famózní, famózní Lucie Žáčková. Závěr mi vehnal slzy do očí. Ani délka vůbec nevadila. Nutno vidět!
Bílek 80 %
(zadáno: 14.4.2017, počet hodnocení: 40)
přínosný / zajímavý komentář
85%
J.S. 90 %
(zadáno: 2.4.2017, počet hodnocení: 126)
přínosný / zajímavý komentář
Tragický příběh o cestě nešťastné ženy z očistce až do pekla. Inscenace je velmi dobře režijně uchopena a přináší divákovi silný (emociální) zážitek. Jde o ukázku kvalitní režijní a dramaturgické práce s textovou předlohou. Ocenit lze rovněž scénografii a přesvědčivé herecké výkony hlavních představitelů. Představení rozhodně stojí za zhlédnutí.
Blanuli 70 %
(zadáno: 31.3.2017, počet hodnocení: 27)
přínosný / zajímavý komentář
Moc pěkně zpracovaná klasika, výkon Lucie Žáčkové coby Blanche Dubois je neuvěřitelný. Velmi oceňuji schopnost herců improvizace při nečekané situaci (Matěji Dadákovi se při legrácce se zapalovačem podařilo odhodit jej do první řady, takže parádně odboural sebe i ostatní). Vzhledem k délce představení však doporučuji připravit sedací svaly. Posledních dvacet minut už jsem nevěděla, jak si přesednout.
Mau 100 %
(zadáno: 31.3.2017, počet hodnocení: 93)
přínosný / zajímavý komentář
Excelentní Lucie Žáková v roli Blanche mě fascinovala celé představení. Určitě stojí za vidění.
Mimouch 100 %
(zadáno: 26.3.2017, počet hodnocení: 50)
přínosný / zajímavý komentář
Za mně osobně nejlepší divadlo, které lze v Praze v současnosti vidět. Perfektní propracovaní charakterů jednotlivých postav, podporují výborné výkony všech herců. Každá z postav každou minutou představení poodhaluje kousek ze svého já, takže divák má pocit, že je spíše uprostřed reálného děje, nikoli v hledišti ČHK. Nelze nevyzdvihnout L. Žáčkovou, její Blanche vzbuzuje emoce od prvních sekund, kdy se objeví na jevišti. Stejně tak ale nelze nezmínit, že kompletní "ansámbl" podává celý večer mimořádný výkon. Rozhodně jsem tuto hru neviděl naposledy.
Pevos 70 %
(zadáno: 28.9.2016, počet hodnocení: 90)
přínosný / zajímavý komentář
75%
Vaklav 70 %
(zadáno: 7.5.2016, počet hodnocení: 246)
přínosný / zajímavý komentář
74,99% L. Žáčková je opravdu skvělá. Trošku jsem se bál, aby jí během tak dlouhé hry nedošel dech, ale nestalo se, její výkon byl - pro mě - bez chyby. Držela mě celou dobu ve střehu.
Ostatní nezůstali pozadu. Nikdo se nikam netlačil a nechtěl si hrát pro sebe, takže vše drželo více než solidně pohromadě, nebojte se délky představení - není proč - ba naopak - klidně bych dal ještě hoďku.
Možná jsem čekal o chlup více brnění, napětí a stresu, proto jsem nešel s hodnocením ještě výš.
Magieee 80 %
(zadáno: 22.2.2016, počet hodnocení: 29)
přínosný / zajímavý komentář
Celkově velmi dobrá inscenace v čele s prvotřídní Lucií Žáčkovou. Velice oceňuji postupný a důkladný vývoj postavy až do samého konce. Ostatní výkony mne též bavily. Ikdyž je představení v celku dlouhé, udrželo moji pozosrnost až do konce.
Mrs666 30 %
(zadáno: 24.11.2015, počet hodnocení: 8)
přínosný / zajímavý komentář
Bohužel to nebyl můj styl. Navíc velmi, velmi dlouhé.
Kvakos 90 %
(zadáno: 17.11.2015, počet hodnocení: 6)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi zdařilé představení, i přes délku se divák nemá šanci začít nudit.
Postaveno na herecké práci, kterou jistě podpořil pan režisér.
Inscenace se zbytečně nesnažila zaujmout.
Teejay 70 %
(zadáno: 22.10.2015, počet hodnocení: 66)
přínosný / zajímavý komentář
Blanche na deskách Činoheráku může stvárněním rozpolcenosti směle soutěžit s oscarovou Blanche v Jasmíniných slzích. Celá scéna prostě hrála, skvělé!
Misa 90 %
(zadáno: 15.9.2015, počet hodnocení: 81)
přínosný / zajímavý komentář
Krásná klasická hra s úchvatným výkonem Lucie Žáčkové. Na to jak je hra dlouhá, tak krásně utíká. Skvělá byla i Marika Procházková a velmi autentický Jan Hájek.
Opravdu stojí za vidění.
Janica 90 %
(zadáno: 15.9.2015, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi povedeně zpracované drama! Divadelní zážitek je postaven ryze na výborných hereckých výkonech, a to nejen hlavní hrdinky. Komorní prostředí činoherního klubu pak dobře koresponduje s intimitou příběhu, která se tak dostane obecentsvu až pod kůži.
Marek515 100 %
(zadáno: 10.9.2015, počet hodnocení: 60)
přínosný / zajímavý komentář
Jen dve slova. Lucie Zackova. Totalni umeni...lepsi cinoherni umelkyne se jednoduse v ceskem prostoru aktualne nenachazi..A to skutecne miluji Poledni udel. Nekde se proste roku pane 2011 pri udelovani cen stala chyba.
Mart 90 %
(zadáno: 25.6.2015, počet hodnocení: 49)
přínosný / zajímavý komentář
Výtečné divadlo. Po všech stránkách.
BarboraSalome 90 %
(zadáno: 7.6.2015, počet hodnocení: 32)
přínosný / zajímavý komentář
Vynikající Lucie Žáčková. Inscenace hodná Činoherního klubu. Viděla jsem jí před dvěma lety, ale stále na ní nemůžu zapomenout.
Jirkan 90 %
(zadáno: 5.4.2015, počet hodnocení: 564)
přínosný / zajímavý komentář
3.4. 2015: Možná dobře, že jsem od premiéry počkal. Je to zážitek! Sama hra je dobře napsaná a když se kolem ní sejde parta, jako v tomto divadle, pak i přes téma (které je drsné) máte dobrý pocit, že to byl fajn večer, protože to prožijete s herci. Lucka Žáčková pro mne není neznámou herečkou, ale zde mne hodně překvapila! Výborný také Jan Hájek. Ovšem perfektně je doplňuje Marika Procházková, bez ní by to tak nešlapalo. (Jen škoda, že s motivem vlaku se nepracuje více, třeba při zatmívačkách).
Varan 80 %
(zadáno: 19.3.2015, počet hodnocení: 102)
přínosný / zajímavý komentář
Jedno ze zásadních děl amerického dramatu na prknech Činoherního klubu. Výkon všech tří ústředních postav byl bezchybný a dechberoucí. Úplně nejvíce na mě zapůsobil Jan Hájek, jehož Stanley ve mně budil takovou hrůzu, že jsem začal přemýšlet a doufat, že takový není i v reálném životě. Lucie Žáčková ani Marika Procházková ale rozhodně nezůstaly pozadu, ostatní postavy nemají ve hře tolik prostoru. Vážím si velice snahy text nijak nezkracovat, i když musím přiznat, že zejména ze začátku druhé poloviny hra lehce ztratila na tempu. I tak se ale jedná o opravdový divadelní zážitek.
Didis 90 %
(zadáno: 5.12.2014, počet hodnocení: 5)
přínosný / zajímavý komentář
Vynikající herecký výkon Lucie Žáčkové a Jana Hájka
Studentice 90 %
(zadáno: 1.11.2014, počet hodnocení: 71)
přínosný / zajímavý komentář
Po delší přestávce jsem se dostala do divadla a to čekání za to stálo. Úžasné výkony herců (Především Lucie Žáčkové, která byla dechberoucí a nepřehrávala, i když k tomu její role více než sváděla), zajímavě pojatá scéna. Přestože hra trvá přes tři hodiny, stále se na scéně něco děje a dívak nespustí z pódia oči. Přestože příběh je velmi smutný, Činoherní klub dokázal do hry dostat veselé střípky. Bylo to pojaté s nadhledem a vtipem. PS: Zajímalo by mě, co pak udělali herci s dortem a melounem:)
Eviik 80 %
(zadáno: 19.4.2014, počet hodnocení: 288)
přínosný / zajímavý komentář
Výborná Lucie Žáčková
Dagmar 90 %
(zadáno: 23.3.2014, počet hodnocení: 59)
přínosný / zajímavý komentář
Tak toto bylo opravdu Divadlo! Vynikající herecké výkony, obzvláště Lucie Žáčkové. Byla jsem zcela unesena a moc děkuji za krásný zážitek. Bravo!!
Lentilie 90 %
(zadáno: 31.1.2014, počet hodnocení: 63)
přínosný / zajímavý komentář
Malé jeviště Činoheráku je sevřený - až klaustrofobický prostor, který vám nedovolí ani na chvilku uniknout před neurotickou Blanche. Tu geniálně ztvárnila Lucie Žáčková. Nikdo z jejích hereckých partnerů nezůstal pozadu. Bylo to silné, vyrovnané a nádherné představení.
Martin21 90 %
(zadáno: 18.1.2014, počet hodnocení: 355)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé výkony hlavních herců! Rozhodně doporučuji.
Msusnova 90 %
(zadáno: 9.12.2013, počet hodnocení: 17)
přínosný / zajímavý komentář
Hodně emotivní představení.
LavinieCamui 80 %
(zadáno: 3.12.2013, počet hodnocení: 310)
přínosný / zajímavý komentář
Výborná Lucie Žáčková. Poměrně dost klasické zpracování.
Vitounek 80 %
(zadáno: 25.11.2013, počet hodnocení: 102)
přínosný / zajímavý komentář
Nádherné představení, zejména Lucie Žáčková a Jan Hájek krásně vykreslili své postavy. Velmi dlouhé představení, ale byla by škoda na něm cokoliv krátit...
Johnes 80 %
(zadáno: 23.11.2013, počet hodnocení: 14)
přínosný / zajímavý komentář
Bravurní výkon Lucie Žáčkové v roli Blanche, ale i ostatní herci zdatně sekundují (i když je pravdou, že nemají ve hře tolik prostoru jako Blanche). Nejsilnější zejm. poslední půlhodina představení, kdy emoce diváka doslova burcují. Pro mě nej divadelní zážitek roku.
Skubalova 80 %
(zadáno: 19.11.2013, počet hodnocení: 68)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělá Lucie Žáčková.
Nikki123 90 %
(zadáno: 12.10.2013, počet hodnocení: 148)
přínosný / zajímavý komentář
Úžasná hra, skvělé výkony všech herců, především L. Žáčkové a J. Hájka. Určitě na tuto inscenaci půjdu ještě jednou, ale až z odstupem času.
Brabenec 90 %
(zadáno: 17.9.2013, počet hodnocení: 10)
přínosný / zajímavý komentář
Úžasné herecké výkony!
Kalachr 100 %
(zadáno: 14.6.2013, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
Najlepsie predstavenie ake sme videli. Skvele herecke vykony hercov v cele s Luciou Zackovou. Po skonceni mate pocit ako by sa cela hra odohrala realne vo vasom okoli a nie na javisku.
Lucilla 80 %
(zadáno: 16.4.2013, počet hodnocení: 214)
přínosný / zajímavý komentář
Lucie Zackova naprosto ovladla jeviste. S jeji Blanche jsem nemela problem se szit a jeji cesta az na samotne dno byla pro me zcela uveritelna. Jan Hajek jako Stanley ji byl rovnocenym souperem. Obzvlaste jejich spolecne sceny me bavily nejvic. Marika Prochazkova byla prijemnym prekvapenim. Ostani herci spis nedostali tolik prostoru, aby se mohli naplno predvest.
Mlha 80 %
(zadáno: 30.3.2013, počet hodnocení: 24)
přínosný / zajímavý komentář
Silný zážitek, velmi dobrá (a hodně dlouhá) hra.
Vladimír Rogalewicz 100 %
(zadáno: 16.3.2013, počet hodnocení: 631)
přínosný / zajímavý komentář
Na plný počet procent by stačil už jen výkon Lucie Žáčkové. Znamenitě však hrají všichni herci, pod neokázalou, ale promyšlenou a detailní režií Ladislava Smočka. Silný text a neexperimentující, ale obrovsky soustředěné herecké divadlo stačily na jeden z mých největších divadelních zážitků posledních sezón.
Pure_heart 90 %
(zadáno: 26.2.2013, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
Hlavně díky výkonu Lucie Žáčkové.
DD81 60 %
(zadáno: 31.1.2013, počet hodnocení: 35)
přínosný / zajímavý komentář
Bylo to opravdu hodně dlouhé. Ke konci už jsem nezvládala a zkazilo mi to celkový dojem.
Sherly 70 %
(zadáno: 6.1.2013, počet hodnocení: 54)
přínosný / zajímavý komentář
Pekne predstaveni, ale ta delka je proste příliš...
Johnny 100 %
(zadáno: 31.12.2012, počet hodnocení: 53)
přínosný / zajímavý komentář
Jeden z nejsilnějších divadelních zážitků vůbec. Skvělé herecké výkony všech herců v čele s dámami Žáčkovou a Procházkovou, jimž jsou důstojnými partnery p. Hájek a Dadák. Moje obava z délky představení se ukázala jako lichá, protože uteklo strašně rychle. Emoce z jeviště přímo tryskají a můj pocit je, že herci nehráli, ale byli těmi postavami. Bravo a velký dík!
Fr2709 90 %
(zadáno: 21.9.2012, počet hodnocení: 159)
přínosný / zajímavý komentář
Tři a půl hodiny utekly jako voda.Víc snad netřeba říkat.
Vorisek 80 %
(zadáno: 13.6.2012, počet hodnocení: 59)
přínosný / zajímavý komentář
Opravdu téměř dokonale zpracovaná Tramvaj.
Čiko 90 %
(zadáno: 17.5.2012, počet hodnocení: 740)
přínosný / zajímavý komentář
Řekl bych že velmi dobré navázání na ostravskou éru Lucie Žáčkové. Naprosto skvělý výkon. Kéž by si dramaturgie ND konečně uvědomila, jaký je to typ herečky. Princezna tedy opravdu ne:-) Inscenaci kazí jen průměrné výkony herců v menších rolích...
Onsteri 100 %
(zadáno: 14.5.2012, počet hodnocení: 92)
přínosný / zajímavý komentář
Díky Lucii Žáčkové kulturní zážitek na celý život.
Princezna Evženka 60 %
(zadáno: 28.3.2012, počet hodnocení: 95)
přínosný / zajímavý komentář
Nemohu si pomoci, Lucie Žáčková mi prostě nesedí. Přehrává, pitvoří se,
místy jsem v jejím hlase slyšela Jitku Molavcovou. Ostatní herci výborní, scéna taktéž, hra sama o sobě je výborná. Díky hlavní představitelce však dávám pouze 60 %. Vlastně 65 %, protože v hledišti seděl Jirka Chalupa (starší ročníky pochopí).
Kevinator 90 %
(zadáno: 27.3.2012, počet hodnocení: 192)
přínosný / zajímavý komentář
Oscilace na hraně žiletky mezi něčím hodně tragickým a komedií. Já se přikláním spíše na stranu tragedie. I proto mě vadil permanentní smích v hledišti. L.Žáčková udržela roli celé představení, výjimečný výkon. I zbytek obsazení vynikající. I přes stopáž inscenace nenudila, velmi povedené.
Ethernity 80 %
(zadáno: 21.2.2012, počet hodnocení: 18)
přínosný / zajímavý komentář
Velice kvalitní představení! Místy pro mne malinko zdlouhavé, přeci jen hra trvá tři hodiny. Děj dle mého názoru chvílemi ztrácel na dynamice. Vysoké hodnocení dávám především za vynikající herecké výkony Lucie Žáčkové a Jana Hájka.
Jenda.matousek 80 %
(zadáno: 21.2.2012, počet hodnocení: 332)
přínosný / zajímavý komentář
Tohle je čistě udělané, s maximální pokorou, režisér i herci jdou po textu, jak jen to jde. Výborně udržované tempo po celých 3,5 hodiny. Je osvěžující vidět takto poctivě vybudovanou kantilénu pro tři velké postavy, ten pietní přístup k dramatikovi je vlastně nesmírně strhující.
Kaklapak 90 %
(zadáno: 12.12.2011, počet hodnocení: 73)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi zdařile provedená klasika, které zcela vévodí úžasná Lucka Žáčková.
L. Janáková 90 %
(zadáno: 21.11.2011, počet hodnocení: 23)
přínosný / zajímavý komentář
Jedním slovem - koncert!
Ryhop 80 %
(zadáno: 14.11.2011, počet hodnocení: 145)
přínosný / zajímavý komentář
Poctivě zpracovaný drama bez potřeby kohokoli se na jeho úkor zviditelnit. Skvělý Jan Hájek, zajímavá a (chvílemi) okouzlující Lucie Žáčková (byť jsem se s jejím projevem nějak dlouho srovnával). V podstatě není co vytknout.
LadyFrancess 100 %
(zadáno: 13.11.2011, počet hodnocení: 26)
přínosný / zajímavý komentář
Jedno z nejlepších divadelních představení, které jsem kdy viděla. Úžasně a přesvědčivě zahráno, chvílemi se mi tajil dech.
Xcepek 90 %
(zadáno: 10.11.2011, počet hodnocení: 551)
přínosný / zajímavý komentář
Činoherák (a Smoček) opět nezklamal. Jan Hájek exceluje v roli největšího záporáka, Lucie Žáčková po Rackovi v ND předvádí další obdivuhodný výkon. Marika Procházková příjemně překvapila - krása tohle představení sledovat!
Síma 80 %
(zadáno: 9.10.2011, počet hodnocení: 115)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé!
Marta 90 %
(zadáno: 4.10.2011, počet hodnocení: 6)
přínosný / zajímavý komentář
kvalitní představení, zejména díky Lucii Žáčkové.
SUNicko 90 %
(zadáno: 4.10.2011, počet hodnocení: 16)
přínosný / zajímavý komentář
Tak tohle opravdu stojí za to vidět. Především kvůli představitelce role Blanche. Představení mně natolik strhlo, že jsem si ani neuvědomil, že v Činoherním klubu sedím 3 hodiny.
Jahtip 100 %
(zadáno: 18.6.2019, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
Naproto dokonalé. Je to jedna z mála inscenací, která ve mě rezonuje ještě po roce. Předpokládám, že pro ČK to bude i nadále stálice.
Axioma 80 %
(zadáno: 9.10.2020, počet hodnocení: 50)
Stolistr 90 %
(zadáno: 6.10.2020, počet hodnocení: 36)
Unionboy 70 %
(zadáno: 5.10.2020, počet hodnocení: 237)
Snekac 80 %
(zadáno: 5.10.2020, počet hodnocení: 114)
Chupetica 100 %
(zadáno: 22.9.2020, počet hodnocení: 109)
Marek33 90 %
(zadáno: 20.9.2020, počet hodnocení: 6)
Houfm@atlas.cz 90 %
(zadáno: 10.2.2020, počet hodnocení: 23)
Golftom 70 %
(zadáno: 29.11.2019, počet hodnocení: 45)
Sova.jan 80 %
(zadáno: 12.8.2019, počet hodnocení: 18)
K.kolacek@email.cz 90 %
(zadáno: 4.6.2019, počet hodnocení: 14)
Kkrestova 90 %
(zadáno: 4.6.2019, počet hodnocení: 28)
The_Second 70 %
(zadáno: 3.6.2019, počet hodnocení: 29)
Kubicek 90 %
(zadáno: 10.5.2019, počet hodnocení: 29)
MikulaF 80 %
(zadáno: 24.4.2019, počet hodnocení: 55)
Divita 90 %
(zadáno: 10.4.2019, počet hodnocení: 8)
Valerius 90 %
(zadáno: 3.4.2019, počet hodnocení: 64)
Andreas17 90 %
(zadáno: 24.3.2019, počet hodnocení: 12)
Meli 90 %
(zadáno: 4.2.2019, počet hodnocení: 24)
Le Petit Prince 80 %
(zadáno: 11.11.2018, počet hodnocení: 46)
Kfunky 100 %
(zadáno: 11.11.2018, počet hodnocení: 28)
Goin 80 %
(zadáno: 23.10.2018, počet hodnocení: 41)
Michalmusek 100 %
(zadáno: 7.7.2018, počet hodnocení: 224)
Lerus 90 %
(zadáno: 22.4.2018, počet hodnocení: 50)
Adelakle 40 %
(zadáno: 19.3.2018, počet hodnocení: 36)
LucieSykorova 90 %
(zadáno: 16.3.2018, počet hodnocení: 137)
SaXion 60 %
(zadáno: 16.3.2018, počet hodnocení: 20)
Marie friedlova 80 %
(zadáno: 9.3.2018, počet hodnocení: 73)
Barca.43 90 %
(zadáno: 16.12.2017, počet hodnocení: 14)
Vladislavka 100 %
(zadáno: 31.10.2017, počet hodnocení: 102)
Lesovi 90 %
(zadáno: 22.10.2017, počet hodnocení: 42)
Suzana 60 %
(zadáno: 19.10.2017, počet hodnocení: 269)
Lenkami 90 %
(zadáno: 19.6.2017, počet hodnocení: 12)
Petr.trep 90 %
(zadáno: 29.5.2017, počet hodnocení: 157)
Šárka K. 90 %
(zadáno: 25.5.2017, počet hodnocení: 7)
Richard Juan Rozkovec 70 %
(zadáno: 21.5.2017, počet hodnocení: 24)
Nakafishie 90 %
(zadáno: 7.5.2017, počet hodnocení: 29)
Sluha 90 %
(zadáno: 13.4.2017, počet hodnocení: 176)
Poulet 80 %
(zadáno: 1.4.2017, počet hodnocení: 25)
Halirova.jana 80 %
(zadáno: 30.3.2017, počet hodnocení: 76)
Jan Bohutinsky 90 %
(zadáno: 21.3.2017, počet hodnocení: 31)
Cujo 100 %
(zadáno: 14.3.2017, počet hodnocení: 72)
Fingee 80 %
(zadáno: 7.2.2017, počet hodnocení: 46)
HappyHippo 80 %
(zadáno: 26.1.2017, počet hodnocení: 7)
Hoolek 90 %
(zadáno: 22.1.2017, počet hodnocení: 29)
Plšík 80 %
(zadáno: 21.11.2016, počet hodnocení: 528)
Martina123 80 %
(zadáno: 29.9.2016, počet hodnocení: 68)
Remcoe 80 %
(zadáno: 21.6.2016, počet hodnocení: 59)
Ba-jo 80 %
(zadáno: 5.5.2016, počet hodnocení: 212)
Gesmi_cz 80 %
(zadáno: 29.4.2016, počet hodnocení: 11)
Markéta BP 90 %
(zadáno: 20.4.2016, počet hodnocení: 47)
VeruS.11 90 %
(zadáno: 16.4.2016, počet hodnocení: 90)
Panapollon 80 %
(zadáno: 16.4.2016, počet hodnocení: 51)
Fekete 70 %
(zadáno: 13.4.2016, počet hodnocení: 50)
Kaťka chichi 70 %
(zadáno: 25.2.2016, počet hodnocení: 81)
JitkaJak 90 %
(zadáno: 18.2.2016, počet hodnocení: 51)
Krysarn 80 %
(zadáno: 9.2.2016, počet hodnocení: 5)
Aknairam 80 %
(zadáno: 24.10.2015, počet hodnocení: 20)
Bartys 90 %
(zadáno: 15.9.2015, počet hodnocení: 53)
Kirill 20 %
(zadáno: 15.5.2015, počet hodnocení: 71)
Cogniti 70 %
(zadáno: 3.4.2015, počet hodnocení: 10)
Lenka10 80 %
(zadáno: 3.4.2015, počet hodnocení: 94)
Klob 90 %
(zadáno: 3.4.2015, počet hodnocení: 128)
Quincampoix 70 %
(zadáno: 21.3.2015, počet hodnocení: 55)
Lovin 80 %
(zadáno: 14.1.2015, počet hodnocení: 209)
Klaram 100 %
(zadáno: 8.11.2014, počet hodnocení: 82)
Vladimír10 90 %
(zadáno: 24.9.2014, počet hodnocení: 374)
Spuxie 80 %
(zadáno: 13.6.2014, počet hodnocení: 18)
Kalich22 70 %
(zadáno: 3.3.2014, počet hodnocení: 17)
Noc17 80 %
(zadáno: 21.2.2014, počet hodnocení: 38)
Ekdar 100 %
(zadáno: 16.2.2014, počet hodnocení: 13)
Alenka 90 %
(zadáno: 7.11.2013, počet hodnocení: 40)
Pan Kolpert 80 %
(zadáno: 18.9.2013, počet hodnocení: 105)
Furciferka 80 %
(zadáno: 17.9.2013, počet hodnocení: 247)
Rybitvi 80 %
(zadáno: 16.9.2013, počet hodnocení: 62)
Marcela 80 %
(zadáno: 25.6.2013, počet hodnocení: 407)
Mraki 70 %
(zadáno: 4.6.2013, počet hodnocení: 106)
Vugrinec 90 %
(zadáno: 19.4.2013, počet hodnocení: 41)
Wlcice 90 %
(zadáno: 13.3.2013, počet hodnocení: 5)
Ttchor 100 %
(zadáno: 5.3.2013, počet hodnocení: 63)
Addk 100 %
(zadáno: 4.2.2013, počet hodnocení: 102)
Lenka458 80 %
(zadáno: 24.11.2012, počet hodnocení: 120)
J.anek 50 %
(zadáno: 20.9.2012, počet hodnocení: 323)
Myosotis 80 %
(zadáno: 8.6.2012, počet hodnocení: 43)
Franny_Glass 80 %
(zadáno: 8.6.2012, počet hodnocení: 30)
Národosolsobě 80 %
(zadáno: 4.4.2012, počet hodnocení: 294)
Meresanch 60 %
(zadáno: 27.3.2012, počet hodnocení: 146)
Michaela 90 %
(zadáno: 26.3.2012, počet hodnocení: 36)
Josef 90 %
(zadáno: 31.1.2012, počet hodnocení: 158)
Janaa 80 %
(zadáno: 24.12.2011, počet hodnocení: 32)
Joakim91 100 %
(zadáno: 18.6.2017, počet hodnocení: 2)
Klarina 90 %
(zadáno: 10.3.2013, počet hodnocení: 4)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.