Profil uživatele

Andyk

Volby

Hodnocení

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 24.5.2022)
Velmi milé představení. Kvalitní výkony všech hereček, účelná scéna. Části příběhů všech hereček se dotýkají většiny lidí, při závěrečném textu by se měl každý zamyslet. Pěkný příběh s povzbudivým posláním...
(zadáno: 12.10.2021)
Výjimečné představení hodné formátu Laterny magiky. Technologické novinky/prostředky představení posunuly Laternu magiku hodně kupředu, zcela v duchu překvapivých technických kouzel, které začala používat LM při svém vzniku. Divák si tedy z hlediska obrazu, zvuku, techniky atp. přijde na své. Nicméně neméně zajímavé a důležité je téma představení - člověk nebo umělá inteligence? Má člověk právo a naději na další existenci, nebo bude dalším článkem vývojového řetězce na Zemi člověk digitální? Divák si udělá názor sám. Záleží na každém... Já si chci odnést naději v lidstvo, které znám...
(zadáno: 6.9.2021)
Silné téma. Po skončení představení si nechte chvilku na vydechnutí... Herecký výkon paní Medvecké si nejspíše řekne o nominaci na Thálii.
(zadáno: 22.1.2020)
Pokud se poslední dobou "bojíte" chodit na činohry do ND, tak tady netřeba se bát. Velmi povedené představení formou i obsahem. Doporučuji.
(zadáno: 22.1.2020)
Velmi milá inscenace s lidskou tváří, výborné výkony hlavních postav, výkony 2 hlavních protagonistů jsou vesměs hodnoceny kladně, netřeba se opakovat, přidávám velké plus za ztvárnění matky od paní Postlerové.
(zadáno: 4.12.2019)
Opět inscenace, ze které obyčejný divák odchází spíše zmatený a marně přemýšlí, "co tím chtěl inscenační tým říci". Předloha sama je drama jako hrom, stačilo by samo o sobě a skvělí herci by si s tím jistě dobře poradili. Proč je ale znovu a znovu inscenace plná úchylných zbytečností, které děj neposouvají kupředu, ale ubohého diváka jen matou svým pochybným účelem zařazení do inscenace? Je to tak těžké pro týmy činohry ND pochopit, že jsou tady oni pro diváky a ne, že tu jsou diváci pro sledování divadelních exhibicí, kterým rozumí nejspíše jen sami členové týmu ?
(zadáno: 7.11.2019)
V krátkém časovém prostoru jednoho divadelního představení výstižnými texty a šikovným divadelním zpracováním předvedeny poslední roky života spisovatele, jeho skutečně nadčasové postoje a názory, a to vše velmi podařeně začleněno v kontextu tehdejší nelehké situace v Československu a Evropě. Další úspěšný příklad "divadla" o historii, které je tak potřebné shlédnout i dnes. Čapka lze zařadit mezi proroky, kteří obyčejně ve své době nechtějí být slyšeni... Lze si jen přát, ať to vidí co nejvíce studentů a učitelů! Na našem představení se tleskalo vestoje a hodně dlouho.
(zadáno: 31.10.2019)
Velmi milé představení, souhra herců nádherná. V textech vyvážená kombinace sžíravé ironie a vzájemné kritiky uvnitř vztahu manželů s laskavou starostí o sebe navzájem. Dialogy plné velmi vtipných a trefných špílců, jejichž jízlivost však neuráží, spíše hodně pobaví. Herci pro tyto dialogy našli ten správný nadhled...