Divadlo U Valšů

Dámská šatna

Premiéra: 27.11.2017. Výprava: Petra Goldflamová Štětinová. Režie: Arnošt Goldflam.


Hra z prostředí divadelního zákulisí. Skrze setkání a rozhovory v divadelní šatně dává nahlédnout do osudů čtyř hereček různých generací. Paralelně sledujeme často provázané osobní i profesní problémy, se kterými se potýkají...
Divadlo U Valšů
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
60 %
6011000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 70 %
Helena Grégrová 70 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Landa 70 %
(zadáno: 20.2.2018, počet hodnocení: 2878)
přínosný / zajímavý komentář
Až v režijních rukách autorových se tato hra proměnila v opravdovou „komedii z hereckého života“, která pojmenovává většinu jeho strastí i radostí. Díky režii A. Goldflama získala hra ucelenější tvář, mnohé situace byly na rozdíl od předchozích inscenací tohoto textu vyloženy trefněji a se smyslem pro pointu. De facto by se dalo říci, že hra byla teprve touto inscenací definitivně dopsána. Herecké vyrovnané čtyřhře přece jen trochu dominovala P. Tenorová. Příjemný divadelní zážitek.
Helena Grégrová 70 %
(zadáno: 16.2.2018, počet hodnocení: 1420)
přínosný / zajímavý komentář
Vděčné téma divadelního zákulisí šlo Arnoštu Goldflamovi zjevně zpod pera i režijní taktovky, do šatny oblastních hereček rozdílných generací nahlíží znalým okem, které současně nezapře mile shovívavé pochopení pro nejrůznější vrtochy jejich umělecké a ženské duše. Trefné obsazení všech čtyř rolí humor i dojemné pasáže hry umocňuje a nechá jim uvěřitelně rezonovat a doznít v příjemný divácký zážitek.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Petra B. 60 %
(zadáno: 4.4.2019, počet hodnocení: 9)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.