Profil uživatele

InkaR

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Kateřina Jírová: 6 % (7)
Pavla Haflantová: 8 % (4)
Helena Grégrová: 13 % (21)
Iva Bryndová: 13 % (23)
Jan Pařízek: 14 % (23)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

1 2  > 
(zadáno: 13.1.2024)
Opravdu moc krásné představení po všech směrech, zejména výběr herců i tanečníků perfektní, všichni se skvěle na své role hodí. Doporučuji také absolvovat dramaturgický úvod (pokud je ta možnost před představením), který děj a hlavní postavy ještě o něco lépe přiblíží. Po Kytici v činohře je toto můj druhý nejoblíbenější kousek z repertoáru ND.
(zadáno: 4.1.2024)
Vizuálně jako vždy krásné a působivé, ale čekala jsem od SKUTRu lepší zpracování, představení místy nudilo, emoce se nedostavily. Srovnám-li s Hamletem ve Švandově (s P. Děrgelem v hlavní roli), tak ten u mě vítězí o parník...
(zadáno: 31.12.2023)
Knihu jsem nečetla a ani seriál neviděla, což je asi chyba, protože postav je tam docela hodně (kdo byl třeba Antonio s kterým se Lena "spustila" ke konci třetí třetiny?). Pro mě první a třetí třetina dost nezáživné (bohužel třetí třetina je nejdelší cca 2h a posledních 20 minut už bylo docela utrpení vydržet). Málo emotivní (pár vtipných momentů, ale nic dojemného), nechápala jsem proč vlastně byly nejlepšími přítelkyněmi, co je spojovalo (jen společně strávené dětství?)? Mafiáni se tam sice mordovali, ale tak nějak bez ladu a skladu, bez vysvětlení, opět žádné emoce. Podle mě to je dost velké sousto pustit se ve 4,5h do tak obsáhlé ságy.
(zadáno: 23.3.2023)
Krásná scénografie a hudba. Herce to evidentně baví hrát a užívají si. Hodně vtipných momentů. První polovina lepší tempo.
(zadáno: 23.3.2023)
Klasické zpracování mě vyhovuje. Herci se do svých rolí výborně hodili, scénografie, kostýmy i hudba se mi také líbili. Asi o fous lepší než také klasicky zpracovaný Hordubal. 75%
(zadáno: 2.12.2022)
Až na tu délku (ubrat tak 40 minut by bylo ideální, zvlášť v té 1. téměř dvouhodinové polovině) a na pro mne trošku nejednoznačný závěr se mi to líbilo. Mám ráda klasická zpracování a líbily se mi kostýmy, scénografie i hudební doprovod.
(zadáno: 6.11.2022)
Obdivuhodný skvělý výkon Jana Ciny. Bohužel poetika tomu maličko chybí, písně se mi taktéž moc nelíbily. Asi mě baví víc hry s více herci než jen s jedním ač je sebelepší. 65%
(zadáno: 6.11.2022)
Druhá polovina se mi líbila o dost víc než začátek (děj více pochopitelný), ale i tak to nebyl můj šálek čaje.
(zadáno: 6.11.2022)
Tato hra mi přišla hrozně nezáživná a o ničem. Nejlepší byly pasáže (cca 30 minut) s Pavlínou Štorkovou, což je na víc jak 2 hodinové představení zoufale málo. Kdyby byla přestávka asi bych odešla, no nebyla...
(zadáno: 19.6.2022)
Snad jediná Špinarova hra, která se mi líbila na víc jak 50 %. Skvělý Patrik Děrgel a velmi vtipně a svěže podáno, takže se líbí i mladé generaci. Tu nahou scénu na konci bych asi vynechala, je to dnes nějaké až moc módní, mě to přijde zbytečné.
(zadáno: 19.6.2022)
Hezké vtipné představení, herečky jsou všechny výborné a není čas na nudu. Kdo by záviděl hercům a herečkám po představení vidí, že vše má i své stinné stránky a že sláva není všechno.
(zadáno: 19.6.2022)
Představení se mi líbilo, herci skvěle hráli (moc se mi líbil Pavelka i Martin Donutil) a velmi dobrá scénografie, ne vždy jsem ale vše pochopila a opravdu zkrácení o cca hodinu by bylo na místě.
(zadáno: 19.6.2022)
Velmi poutavé představení, skvělí herci a spousta emocí. Téma je opravdu nadčasové a nevím nevím, zda by na něj měly chodit ženy, jimž tikají biologické hodinky...mohly by z toho mít slušnou depku.
(zadáno: 19.6.2022)
Dle recenzí jsem to čekala o dost horší, ale nakonec jsem se docela bavila. Dusná atmosféra a ponorka v socialistické rodince byla dokonale vykreslena.
(zadáno: 19.6.2022)
Pro mě nejslabší představení letošní sezóny (a to jsem si myslela, že Provaz o jednom konci nic nepřekoná...). Zdlouhavé, dost nudné dialogy, žádné emoce a u herců jen pitvoření. Odešla jsem v půlce, což se mi nestává často.
(zadáno: 24.4.2022)
Při pročítání recenzí jsem se dost bála, ale já se při představení dost bavila, stejně tak i u hry Duety. Monika Absolonová se na roli hodí, včera jsem viděla kousek filmové verze se Streisandovou a Moniky podání se mi líbilo víc. Dle mého dobře odehrané a dobře odzpívané (viděno v březnu 2022, tj. Monika byla možná v lepší hlasové kondici díky soutěži Tvoje tvář má známý hlas), možná by neškodilo zkrátit tak o 20 minut. Takže já bych to viděla na 75 %.
(zadáno: 23.4.2022)
Jedno z nejkrásnějších představení, jež jsem v letošní divadelní sezóně viděla. Výborně zpracovaný příběh a charakteristiky postav, nádherné kostýmy, sborový zpěv a scénografie. Viděno ve Vinohradském divadle, kam jsem letos po dost dlouhé době zavítala na 3 hry a tato hostující byla jednoznačně nejlepší. Klobouk dolů před tím, co vše si sem musel soubor ze Zlína dovézt. Vinohradští by se při řešení scénografie svých her měli tímto souborem dost inspirovat. Škoda, že nebylo vyprodáno, herci by si to zasloužili.
(zadáno: 30.3.2022)
Lepší byla druhá polovina, více akční a lepší zpěv všech aktérů. Bohužel mě to celé nijak moc emocionálně nezasáhlo, což by asi divadlo mělo. Scénografie a kostýmy mě také moc neoslovily (ohnivé čarodějnice byly jak z pohádek z 80. let, neustále se tam promenádovaly, takže dojem pohádky pro děti mi to vyvolávalo stále, konec konců adolescentů bylo na představení tak polovina). Asi jsem měla od tohoto kousku příliš velká očekávání.
(zadáno: 14.3.2022)
75 % Vtipná zápletka, nadšení mladí herci, skvělí tanečníci, ale něco mi tam chybělo. Těšila jsem se víc na tu retro nostalgii 90tek a bylo tam víc těch Lunetiků ve víceméně reportážovém/přednáškovém vydání prošpikovaném vtipnými hláškami. Nedávno viděná Špinarka se mi líbila o fous víc.
(zadáno: 5.3.2022)
Bohužel nevím, pro koho má být představení určeno. Jestli pro dospělé, tak to má příšerné písničky (něco na způsob "Chytila jsem na pasece žížalu žížalu...") a děj je tedy také velmi lehce předvídatelný - taková maličko komplikovanější pohádka "O zlaté rybce", pokud pro děti, tak ty se v tom zase budou ztrácet a je to ukrutně dlouhé. Pro větší úspěch hry bych vynechala minimálně 3/4 písní a celkově zkrátila na takovou hodinu dvacet max.
(zadáno: 14.1.2022)
Krásné představení se skvělými herci, 3 hodiny mi utekly jako voda. Mladším ročníkům možná až tolik neučaruje (některé retro vtípky možná tolik nepochopí), pro pamětníky je ale velmi vtipně vykreslen komunistický režim s jeho různými peripetiemi v podobě lustrací a schvalování umělců atp.
(zadáno: 9.1.2022)
Krásný tanec, zpěv i mluvené slovo, akorát tedy v příběhu jsem se jaksi ztrácela, ale ten tam je asi podružný. Největší zážitek pro mě byl nádherný zpěv Gustava Ariela Colmenareja. Velmi příjemné osvěžení pro milovníky španělštiny, tance a argentinského tanga!
(zadáno: 9.1.2022)
Na mě toto až příliš moderní pojetí a až moc vulgarit a repu. Navíc Cyrano bez velkého nosu u mě není žádný Cyrano!
(zadáno: 9.1.2022)
Krásně poetické a nostalgické s dobrým mixem starých hitů. Víc se mi líbila druhá polovina.
(zadáno: 9.1.2022)
Vizuálně efektní, nicméně opravdu nevhodné pro děti do 10 let minimálně. Zvíře je totiž něco jako kříženec mezi Frediem a Střihorukým Edwardem (navíc obklopený černými zakuklenci, aby přidali na děsivosti) a i jsem v hledišti zaslechla pár vyděšených dětí. Co mi hodně chybělo je jakékoliv emoce, nepochopila jsem, proč se vlastně Kráska do netvora zamilovala, že jí nosil každý den růži? Přišlo mi to skoro patologický, něco na způsob Nataši Kampush zamilované do svého věznitele. Asi nejvíc se mi líbily Krásčiny sestry, které se uměly krásně hašteřit.
1 2  >