Městské divadlo Zlín [velký sál]

Trnky a hvězdy (sága rodu Jelínků)

Premiéra: 27.11.2021
Dramaturgie: Katarína Kašpárková Koišová, Vladimír Fekar. Scéna: Petr B. Novák. Kostýmy: Lucie Halgašová. Hudba: Petr Hromádka. Choreografie: Hana Geržová. Režie: Petr Štindl.
Poslední uvedení: leden 2023.
Jedno město, jeden podnik, jedna rodina. Pod vizovickými hvězdami se rodí příběh jednoho slavného moku, který dobývá svět. Slivovice - domácí i světová. A s ní spojen i osud rodiny palírníků Jelínků, ve kterém se jako na průzračně čisté hladině odráží celé 20. století. S jeho slavnými okamžiky rozmachu, úspěchů a slávy, ale i bolestnými lety bídy, ztráty a osobní prohry...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Městské divadlo Zlín
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
85 %
85101000
Volby

Hodnocení (10)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Romance  70 %
31.3.2023 | 9 hodnocení
+ souhlasím
Nenáročné představení, dobře zahrané, ze Zlínského regionu.
Čiko  80 %
24.4.2022 | 1086 hodnocení
+ souhlasím
Další regionální téma ve Zlínském divadle. Je to chvályhodný způsob, jak seznámit veřejnost se zajímavými lidmi dané oblasti. Už to je pro mě velká deviza této inscenace. Toto je navíc velmi zajímavý příběh rodu Jelínků, jejichž slivovici zná dnes velká část světa.
Jde o ansáblovou inscenaci, která působí velkolepě a je poctivě udělaná. Chvílemi až 30 lidí na jevišti, krásné kostýmy a vždy vystihují danou dobu, šikovná scéna a zdařilá hudba. Pěkné herecké výkony, vyzdvihl bych Marka Příkazkého a Zdeňka Lamboru.
InkaR  90 %
23.4.2022 | 37 hodnocení
+ souhlasím
Jedno z nejkrásnějších představení, jež jsem v letošní divadelní sezóně viděla. Výborně zpracovaný příběh a charakteristiky postav, nádherné kostýmy, sborový zpěv a scénografie. Viděno ve Vinohradském divadle, kam jsem letos po dost dlouhé době zavítala na 3 hry a tato hostující byla jednoznačně nejlepší. Klobouk dolů před tím, co vše si sem musel soubor ze Zlína dovézt. Vinohradští by se při řešení scénografie svých her měli tímto souborem dost inspirovat. Škoda, že nebylo vyprodáno, herci by si to zasloužili.
Haon  100 %
3.4.2022 | 6 hodnocení
+ souhlasím
Krásné představení. Skvělé napady.
Cechoslovak  80 %
21.3.2022 | 101 hodnocení
+ souhlasím
Volný cyklus životopisných her o velikánech regionu je to nejzajímavější, co MDZ za poslední desetiletí vyprodukovalo a je to unikát v celorepublikovém měřítku. Trnky a hvězdy naplňují přísná divadelní kritéria v oblasti scénografie a hudby. Krásný vícehlasý sborový zpěv. Úvodní dialogy působí rozpačitě, ve velkém prostoru divadla je jim i špatně rozumět (herec mluví zpoza ovocného stromu). Davové scény jsou však velkolepé (odchod na vojnu...). Právě zajímavé střídání scén a prostředí a dobře napsaný text dělají inscenaci atraktivní a řadí je na úrověň Baťů a Zikmunda.
Kovex  90 %
19.3.2022 | 30 hodnocení
+ souhlasím
Musím říct, že jsem si divadelní zpracování tohoto formátu neuměl představit. Smekám ale úžasnému představení! Výborné režijní nápady, originální scénická výprava a velmi podmanivá hudba. Po herecké stránce se jedná o fantastický kolektivní výkon, který si zaslouží pozornost. Velmi mě zaujaly nádherné a precizně zpracované kostýmy, které hře vtisknou dobovou autentičnost. Zlínské divadlo dokázalo touto hrou skvěle navázat na dřívější Žítkovské bohyně či inscenace o osudech rodiny Baťů a prokázalo mimořádnou schopnost s těmito tématy pracovat. Díky všem tvůrcům a hercům za krásné představení.
Terazky  100 %
15.1.2022 | 68 hodnocení
+ souhlasím
Malinko ze začátku trvalo, než se to více rozjelo, ale pak to bylo naprosto neuvěřitelné až do konce, kdy jsme my, diváci, byli zasaženi. Nejvíce mě zaujaly herecké výkony G. Řezníčka, J. Leflíka a R. Šopíka.
Mike_2319  100 %
27.12.2021 | 71 hodnocení
+ souhlasím
Tak tohle se opravdu povedlo. Tady se, co se týče regionální linky, výborně navázalo na Žítkovské bohyně. Inscenaci nelze nic vytknout. Vše dokonale zvládnuté. Režie, hudba, výprava, výkony. Hudební složku inscenace bych zvlášť vyzvedl..sborové písně, které dokonale podtrhují atmosféru a jsou velmi kvalitně zvládnuté. V hereckých výkonech nikdo nevyčnívá a soubor s hosty a studenty zde výborně pracuje..dokonale zvládnutý druhý plán, kde nikdo nechce vyčnívat a naopak se ani nefláká. A také kostýmy jsou skvělé. Žádný není ošizený. Jsou propracované do detailu a to i ve sborech. Velmi chválím.
Gardan  70 %
15.4.2022 | 51 hodnocení
LilianaVess  70 %
27.11.2021 | 113 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.