Studio DVA divadlo

Malý princ

[Le Petit Prince]
Premiéra: 6.12.2018. Překlad knihy: Zdeňka Stavinohová. Dramaturgie: Darina Abrahámová. Scéna: Jakub Kopecký. Kostýmy: Simona Rybáková. Světelný design: Jakub Kopecký, Petr Olša, Šimon Caban. Animace: Lukáš Dřevjaný. Hudba a texty písní: Kryštof Marek. Choreografie: Linda Fernandez Saez. Režie: Šimon Caban.
1:20x


Hudební projekt na motivy jednoho z nejznámějších příběhů moderní světové literatury.
D7+
Studio DVA divadlo
Hodnocení inscenace
Redakce
85 %
Uživatelé
76 %
76571000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 80 %
Jan Pařízek 90 % Tip Jan Pařízek
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (57)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Landa 80 %
(zadáno: 1.2.2019, počet hodnocení: 2895)
přínosný / zajímavý komentář
75% Inscenace je syntézou přirozeného herectví J. Ciny, který během osmdesáti minut zvládá udržet pozornost publika, suverénně interpretuje nelehké písně K. Marka, vede dialogy, monology, dokáže tvárně pracovat s hlasem, a detailně promyšlené výtvarně-režijní koncepce. Malý princ Studia Dva je pastvou pro oči, uši i duši. Malou pihou na kráse je snad jen počáteční přílišná akčnost hlavního hrdiny, kterou má na svědomí režie.
Jan Pařízek 90 % Tip Jan Pařízek
(zadáno: 9.12.2018, počet hodnocení: 784)
přínosný / zajímavý komentář
Podařilo se opravdu nádherně zachovat a přenést atmosféru a ducha knihy na divadelní prkna. Výborné zpracování včetně skvěle postavené scény, nápadité a efektní využití projekcí, her se světly a stíny. A k tomu naprosto podmanivá hudba s krásnými písněmi, které to celé úžasně dotvářejí. Jan Cina potom předvádí famózní výkon a Malý princ díky němu ožívá před vašima očima. Jste jednoduše pohlceni a naplno vtaženi do tohoto magického příběhu. Pro mě rozhodně divadelní zážitek!
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Jakubson 90 %
(zadáno: 14.9.2020, počet hodnocení: 78)
přínosný / zajímavý komentář
Ačkoliv literární předloze neholduji, tato adaptace je velmi zdařilá. Výkon Jana Ciny je strhující a uvěřitelný. Velké plus inscenace je i nepochybně scénografie, která si pohrává s divákovou fantazií a nejednou překvapí.
Bart2560 100 %
(zadáno: 26.8.2020, počet hodnocení: 11)
přínosný / zajímavý komentář
Příjemné vtažení do jiného světa. Výtečný a rozkošný vícepolohový Jan Cina, nápaditá scénografie. Krásné úsměvně smutné ustrnutí.
Pan Kolpert 20 %
(zadáno: 9.7.2020, počet hodnocení: 104)
přínosný / zajímavý komentář
Naprosto odpudivý bezduchý kýč. Ocenit lze snad jen několik scénografických nápadů.
Milovník divadla 90 %
(zadáno: 26.6.2020, počet hodnocení: 10)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělý herecký výkon Jana Ciny! Představení stojí za zhlédnutí.
Svazák 70 %
(zadáno: 30.1.2020, počet hodnocení: 22)
přínosný / zajímavý komentář
Cína na Malého prince sedí jako prdel na hrnec. Představení je potěšením pro mé uši. Atmosféra toho příběhu tam je. Zajímavá scéna. Ve scénáři mi chyběly některé důležité pasáže, což se dá pochopit z délky představení. Občas jsem nedokázal udržet pozornost.
Leni 100 %
(zadáno: 8.1.2020, počet hodnocení: 8)
přínosný / zajímavý komentář
Krásný zážitek. Herecký výkon, scénografie, vizuální efekty. Jen kdybych neměla načteno, trochu se v tom ztratím.
Denisa H. 100 %
(zadáno: 8.1.2020, počet hodnocení: 306)
přínosný / zajímavý komentář
Sice jsem měla pocit, že poslední třetina ztratila maličko tempo a režie se opakovala, nicméně díky závěrečné neuvěřitelně bravurně zvládnuté árii J. Ciny dávám jasnou 100ku... J. Cina opravdu je Malý princ a díky němu si divák odnáší úžasný zážitek. Díky němu a také scénografii, protože to jsou neuvěřitelné nápady, které nabízí! Fantazie je nekonečná a představení to jen dokazuje. Vážně jsem měla co dělat, abych svá zvolání úžasu během představení udržela jen v duchu... Moc ráda bych viděla minimálně ještě jednou!
Antonio 100 %
(zadáno: 14.12.2019, počet hodnocení: 85)
přínosný / zajímavý komentář
Jan Cina úžasná hra..... Velký talent velký kulturní zážitek.....13.12. Ostrava
Dawson321 70 %
(zadáno: 6.12.2019, počet hodnocení: 73)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Velkým plusem celé hry je herecký výkon Jana Ciny, bez něho by to prostě nešlo. Působivá je rovněž i scénografie založená na jednotlivých detailech a barvách. Naopak jako mínus vidím poněkud složitější pochopení hry pro diváky, kteří nečetli Malého prince. Hra na můj vkus také v některých pasážích působila až moc umělecky. Celkově se jedná ale o zdařilé představení.
Ales04 80 %
(zadáno: 5.12.2019, počet hodnocení: 30)
přínosný / zajímavý komentář
Neskutečný výkon Jana Ciny. Pěkně zpracované.
CouldWeStartAgainPlease 80 %
(zadáno: 15.10.2019, počet hodnocení: 13)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Výborný výkon Jana Ciny, který zvládá všechny polohy. Hereckou, taneční, pěveckou, ukáže své schopnosti i hlasový rozsah. Představení však není určeno pro malé děti, ani pro ty, kdo neznají Malého prince, budou se ztrácet. Je třeba si uvědomit, že jde o divadlo jednoho herce, a tak pro některé diváky může být náročné. To nic nemění na tom, že ho Jan Cina rozehrál báječně.
JirkaS 90 %
(zadáno: 30.9.2019, počet hodnocení: 231)
přínosný / zajímavý komentář
Dny mého dětství a nekonečné fantazie jsou sice už vzdálené, ale přece jen ve mně trocha dětinskosti zbyla, a možná díky tomu jsem se fascinován vydal spolu s Janem Cinou pln dojetí už od samého začátku na cestu do světa Saint-Exupéryho a Malého prince. S dětským nadšením a dospělým chápáním jsem cítil cosi, co v divadle často nepociťuji. Možná hřejivost, možná hravost, s níž byla inscenace koncipována. Chválím herecký výkon, chválím režii, chválím všechny realizátory, díky nimž je inscenace plná magických okamžiků. Tohle je oživlý sen! Tohle je mé ztracené dětství! Tohle je láska! /24.9.2019/
Michvon 60 %
(zadáno: 13.9.2019, počet hodnocení: 175)
přínosný / zajímavý komentář
Cina skvělý, krásná, opravdu povedená scéna, malí i velcí diváci mají možnost popustit uzdu fantazii, ale ta hudba... Z té mám noční můry ještě dnes. Otravná, otřesná. Brr. Ubírá za mne nejmíň 20 % z hodnocení.
NOvYl 30 %
(zadáno: 11.6.2019, počet hodnocení: 32)
přínosný / zajímavý komentář
Nápaditá byla scéna, světelné efekty a možná kostým. Hudba mi přišla plytká až kýčová a zapěv Jana Ciny mne místy tahal za uši. Ze skupiny šesti (zbytek byly dámy všeho věku) jsem však byl jediný komu se představení nelíbilo, z čehož usuzuji že mezi ženami bude mít lepší ohlas.
=kdyby byla přestávka, odešel bych v půli
Stan 40 %
(zadáno: 8.6.2019, počet hodnocení: 46)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Velmi přeceňované představení. Jan Cina je sice velmi dobrý, krásně zvládá naivní polohy, taktéž spousta technických řešení zaujme (písek, balonky, vazbení zvuku). Bohužel se jedná ale o muzikál, a to s nejlevnější a prvoplánovou hudbou, která je vyloženě otravná. Celkově koukatelné, ale 1:20 je až až. (Na závěr dva typy reakcí diváků, buď standing ovation, nebo vlažný potlesk.)
RaB 50 %
(zadáno: 27.4.2019, počet hodnocení: 81)
přínosný / zajímavý komentář
Dobré zpracování. Nicméně mi tam chybělo takové to "pohádkové". Vždy, když čtu Malého prince, tak mám takové zvláštní pocity. Ty jsem při sledování neměl. Nicméně povedené dílo, které se ale nehodí příliš pro děti (ty pak jen zbytečně ruší během představení ostatní diváky).
DivadelniFan 90 %
(zadáno: 20.4.2019, počet hodnocení: 214)
přínosný / zajímavý komentář
Člověk se podívá na Jana Cinu a vidí Malého prince. Titulní a jediná role v představení mu nesmírně sedí. Klobouk dolů! A poslední dvě písně? Neskutečné. To musíte zažít. Díky úžasné hudbě se ocitnete v jiné dimenzi. Scéna a rekvizity... Bravo! Tolik jednoduchých, avšak efektivních nápadů. Jen Studio Dva mi pro toto představení přijde velké. Dovedl bych si to představit v komornějším prostředí a přál bych si "hltat" Cinův výkon z bezprostřední blízkosti. Byl by to určitě ještě silnější zážitek.
Divadelník.. 100 %
(zadáno: 14.4.2019, počet hodnocení: 17)
přínosný / zajímavý komentář
Představení miluji. Naprosto nejlepší, co jsem kdy viděla. Dokonalý Jan Cina. Představení jsem viděla pětkrát a ještě půjdu , nikdy neomrzí!
Jen upozorňuji: na představení chodí děti, toto představení není ale úplně pro malé děti. Je těžké na pochopení.
V programu nabízeno pro děti, ale nemělo by to takto být.
Martina_K 60 %
(zadáno: 19.3.2019, počet hodnocení: 62)
přínosný / zajímavý komentář
Na Malého prince jsem se těšila a s očekáváním nevšedního zážitku nakoupila lístky pro celou rodinu. Bohužel to nedopadlo podle očekávání. Představení nebylo špatné, výkon J. Ciny výborný, ale od půlky už jsem nemohla udržet pozornost (o dětech nemluvě, i když knihu znají). Na můj vkus asi moc zmodernizované.
Petr.trep 20 %
(zadáno: 17.2.2019, počet hodnocení: 157)
přínosný / zajímavý komentář
Tak to se vazne nepovedlo. Vytratila se veskera poetika...
J.anek 90 %
(zadáno: 3.2.2019, počet hodnocení: 323)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Krása. Jen to překvapivě vůbec není pro děti. Divadlo jich bylo plné a zvládly to, protože Jan Cina je kouzelník, ale jinak je to docela náročná inscenace, která předpokládá dobrou znalost předlohy. Protože je to opravdu jen na motivy. Pěvecký part je v podstatě operní, ale Cina jej zvládá hravě - a stejně hravě zachrání všechny režijní neobratnosti. Krása pro dospělé, na kterou chodí malé děti.
Trafalgaros 100 %
(zadáno: 20.1.2019, počet hodnocení: 34)
přínosný / zajímavý komentář
Aktuálně nejkrásnější představení, které jsme za poslední dobu viděli. Cina je talent!
Pavel.Tomas 100 %
(zadáno: 14.1.2019, počet hodnocení: 117)
přínosný / zajímavý komentář
Jan Cina je Malý princ a vše ostatní mu v tom jen pomáhá...
Michaela70 100 %
(zadáno: 29.12.2018, počet hodnocení: 34)
přínosný / zajímavý komentář
Fantastické. Po všech stránkách. Nevím, co víc dodat.
Wetty 90 %
(zadáno: 26.12.2018, počet hodnocení: 19)
přínosný / zajímavý komentář
Jan Cina podal jedinečný hereckopěvecký výkon. Vlastní příběh je věrně prezentován spojením hereckého, pěveckého, tanečního, místy až gymnastického projevu. Jedinečná scény a audio-video vizuální projekce dělá z celého představení jedinečný divadelní počin. Celkově zůstává i velký prostor na divákovu fantazii.
Fedorocko 70 %
(zadáno: 14.12.2018, počet hodnocení: 567)
přínosný / zajímavý komentář
Krásné zpracování,jen vyvstává otázka,jak představení přijmou diváci neznalí knižní předlohy, zejména dětské populace. Dle chování dětí v hledišti ne všechny to zaujalo.
Jana Miklasova 70 %
(zadáno: 29.1.2020, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
Jan Cina je velmi šikovný, představení je plné nápadů. Jen mé děti, pro které je představení nejspíš určeno, se trochu nudili, možná i kvůli horší viditelnosti z hlediště na jeviště.
MartiKa 90 %
(zadáno: 10.12.2018, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Krásné (nejen) předvánoční zastavení.
Úžasný výkon Jana Ciny, krásná hudba, krásná scéna. Setkání velkých talentů - herce, autora hudby, scénografa a režiséra. Velký zážitek.
Tatranka1 100 %
(zadáno: 11.1.2021, počet hodnocení: 16)
Kokosbaba 90 %
(zadáno: 18.11.2020, počet hodnocení: 107)
Marcela 70 %
(zadáno: 27.8.2020, počet hodnocení: 407)
Kytina 80 %
(zadáno: 26.8.2020, počet hodnocení: 162)
Gattino 60 %
(zadáno: 21.4.2020, počet hodnocení: 24)
Slamajak 70 %
(zadáno: 27.2.2020, počet hodnocení: 38)
Pin pin 70 %
(zadáno: 4.2.2020, počet hodnocení: 35)
Kraljirik 60 %
(zadáno: 2.2.2020, počet hodnocení: 9)
HodnaTeta 80 %
(zadáno: 16.1.2020, počet hodnocení: 42)
Martatrdlo 90 %
(zadáno: 15.1.2020, počet hodnocení: 13)
Sendy 100 %
(zadáno: 8.1.2020, počet hodnocení: 153)
Isa Johanovská 90 %
(zadáno: 2.1.2020, počet hodnocení: 83)
JéHá 80 %
(zadáno: 5.12.2019, počet hodnocení: 37)
Dajcik 40 %
(zadáno: 21.11.2019, počet hodnocení: 197)
Kosan 50 %
(zadáno: 21.11.2019, počet hodnocení: 187)
Unionboy 50 %
(zadáno: 21.11.2019, počet hodnocení: 227)
Snekac 70 %
(zadáno: 21.11.2019, počet hodnocení: 114)
Hanichka 70 %
(zadáno: 11.11.2019, počet hodnocení: 51)
Black_Swan 90 %
(zadáno: 6.10.2019, počet hodnocení: 16)
Miarono 100 %
(zadáno: 24.9.2019, počet hodnocení: 20)
Boo 90 %
(zadáno: 5.7.2019, počet hodnocení: 119)
Xcepek 70 %
(zadáno: 20.6.2019, počet hodnocení: 551)
Kucavik 60 %
(zadáno: 28.4.2019, počet hodnocení: 10)
Adela_H 80 %
(zadáno: 21.2.2019, počet hodnocení: 64)
Dolente 40 %
(zadáno: 16.2.2019, počet hodnocení: 57)
Betka_S 80 %
(zadáno: 30.12.2018, počet hodnocení: 57)
Braddy 90 %
(zadáno: 7.1.2019, počet hodnocení: 1)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.